Animal

Scénografie:

Jeanette Drake

Kostýmy:

Molly Youker

Skupinka priateľov v prírode narazí na živočíšne neznámeho predátora, ktorý ich začne prenasledovať a zabíjať... Čakal som možno trošku viac, ale nakoniec to bola len obyčajná, béčková, lesná vyvražďovačka s gumovou potvorou, čo je podľa mňa stále lepšie než lacné CGI. Škoda len, že sa to bralo dosť vážne, keby sa to radšej bez okolkov odviazalo, mohlo to byť o niečo lepšie. Ale aj tak fajn a nebránil by som sa ani prípadnému pokračovaniu, ktoré by vychádzajúc zo záveru, mohlo krásne a úplne priamo nadviazať.(17.6.2014)

Naučený z veľkej kopy podobných filmov, kde nejaká príšera naháňa a požiera ľudských nešťastníkov, som čakal nejakú podobnú vtákovinu. Ale som sa prerátal. Bubák bol síce gumový a hrozne uslintaný, ale urobený nebol vôbec zle. Atmosféra tiež nebola najhoršia, dokázala využiť prostredie a vyťažiť z neho čo sa dá. Čo sa týka ľakačiek, boli tu, ale iba také obligátne, človek dopredu vie kedy "to" príde. Najväčšie pozitívum je však napätie, ktoré aj vďaka už spomenutým kladom fungovalo a tiahlo sa skoro celým filmom. Keby sa pritvrdilo v masakríku a pridalo sa pár dobrých gore efektov, išiel by som s hodnotením aj vyššie. Ale ako taká hororová jednohubka s dobrým napätím celkom postačí. 60/100(20.6.2014)

Měl jsem perverzní chuť na nějakou lobotomizovanou šílenost, kterou si pořádně properu mozek, no a podařilo se - řízením osudu mi totiž padl do ruky Animal. No a o čem že to vlastně je? To byste asi neuhádli: O partě lidáků, které v lese a později v lesní chajdě loví... budu mu říkat Animál. Tak tedy Animál je takové zubaté holohlavé hovado s hubou přes celou hlavu, jehož nejvyšším životním naplněním je sežrat každého lidáka kterého uvidí. No a o tom to prosím je. Lidáci se samozřejmě chovají jako naprostí idioti a ani vám moc nepřirostou k srdci, je mezi nimi například jeden mimořádně otravný gej, jeden pošahaný a hajzlovitý španělák a dva černobílí sourozenci, jakožto symbolický symbol Obamovy Ameriky. Plus špetka lekaček a nějakého toho nechtěného humoru. Shrnutí: Tempo svižné, stopáž snesitelná, děj roztomile pitomý, v rámci žánru "oddechový horrorový brak" z mojí strany vcelku spokojenost... Jen jsem se bohužel nedozvěděl, odkud se ti Animálové vlastně vzali. Ale počítám, že se mi to objasní ve dvojce, trojce, čtyřce nebo nejpozději pětce. Já osobně tedy tipuju, že v tom má prsty armáda. P.S.: Na účast ve druhém dílu už přikývli Charlize Theron a Ryan Gosling, který se prý navíc možná dokonce ujme i režie.(11.7.2015)

Jestliže se spokojíte s tím, že od snímku „Animal“ nemůžete čekat nic převratného – nic takového také nedostanete – tak si uvědomíte, že tohle je opravdu něco, co vám vyhovuje, co je jízda od začátku do konce, nic se zbytečně neprotahuje a jsou zde scény, které jsou poplatné hlavně divákovi a efektu, který to na něm má vyvolat. Bavil jsem se, což mi v tomhle případě ke spokojenosti stačilo.(19.5.2015)

• Gilmour93

Hola, hola, Syfy Channel volá, aneb kdo se bojí, musí do lesa s Brettem Simmonsem. Jen při jeho filmech totiž lhostejnost a spánek dokážou hravě přemoci strach a očekávání.. Po vyjevení šokujících informací o těhotenství a homosexuální aférce jsem už jen čekal, že se objeví outlocitnej hajnej z Krkonošských pohádek a všechnu tu škodnou (myslím ty lidi v chatě) postřílí..(28.1.2015)

• - Spoiler: V skoršej verzii scenáru mal suterén chatky pre film podstatný význam, bol totiž brlohom príšery. (beso74)

• - Film bol natočený za 2 týždne. (beso74)

• - Některé zvuky, která vydává příšera, pocházejí z počítačové hry "Doom". (Corpsegrinder)