Animal

Jeanette Drake

Kostýmy:

Molly Youker
  • schizmo

Současný šablonovitý horor o monstru, které číhá hluboko v lese a je jen otázkou, jestli vás víc otráví nulová invence, nenápadité zpracování, žalostné obsazení (kdy sourozence hraje bílý kluk a černá holka :D) nebo mimořádně nelogické chování postav. Aspoň že částečný náběh na béčkové hodnoty je celkem uvěřitelný, i když ta atmosféra není kdovíjak ohromujicí, zpracování bubáka je celkem fajn.(2.11.2014)

Měl jsem perverzní chuť na nějakou lobotomizovanou šílenost, kterou si pořádně properu mozek, no a podařilo se - řízením osudu mi totiž padl do ruky Animal. No a o čem že to vlastně je? To byste asi neuhádli: O partě lidáků, které v lese a později v lesní chajdě loví... budu mu říkat Animál. Tak tedy Animál je takové zubaté holohlavé hovado s hubou přes celou hlavu, jehož nejvyšším životním naplněním je sežrat každého lidáka kterého uvidí. No a o tom to prosím je. Lidáci se samozřejmě chovají jako naprostí idioti a ani vám moc nepřirostou k srdci, je mezi nimi například jeden mimořádně otravný gej, jeden pošahaný a hajzlovitý španělák a dva černobílí sourozenci, jakožto symbolický symbol Obamovy Ameriky. Plus špetka lekaček a nějakého toho nechtěného humoru. Shrnutí: Tempo svižné, stopáž snesitelná, děj roztomile pitomý, v rámci žánru "oddechový horrorový brak" z mojí strany vcelku spokojenost... Jen jsem se bohužel nedozvěděl, odkud se ti Animálové vlastně vzali. Ale počítám, že se mi to objasní ve dvojce, trojce, čtyřce nebo nejpozději pětce. Já osobně tedy tipuju, že v tom má prsty armáda. P.S.: Na účast ve druhém dílu už přikývli Charlize Theron a Ryan Gosling, který se prý navíc možná dokonce ujme i režie.(11.7.2015)

• peter12

Monsters vyvražďovačky mám rád a keď sa ešte aj odohrávajú v lese o to lepšie.Ale po tomto filme už tak nadšený nie som.Kto nevidel krvavú hostinu tak nech si pozrie radšej tú tam bola aspoň nadupaná zábava s vynikajúcimi hláškami a dosť podobnou potvorou.A teraz k tejto sračke-tie dialógy boli ináč trápne a aj nezáživné.Čistá monsters vyvražďovačka s tupými postavami,ktoré vymyslia na svoju obranu leda tak hovno.Toto je ináč vyčuraný film.Keď som prvý krát zbadal to monštrum,tak som sa musel smiať.Museli minúť veľa latexu a gumy aby vytvorili takú škaredú a trápnu kreatúru.Tak gumenú potvoru som hádam ani nevidel.Jednu hviezdu dám za snahu tvorcov aspoň sem tam navodiť atmosféru.Niektorý miestny užívatelia napísali,že by sa nebránili aj prípadnému pokračovaniu.Ja v tomto nesúhlasím keď náhodou niekoho napadne urobiť pokračovanie budem sa mu oblúkom vyhýbať.(30.6.2014)

• tron

„Nikoho som nezabil. Len som posunul hodinky, ktoré už beztak tikali.“ Dosť neskutočné béčko, od béčkarských postáv po béčkarský scenár plný kreténskych a hysterických postáv, správajúcich sa miestami vyložene nelogicky, vinou čoho takým blbcom nemienite držať palce. Zďaleka jedinou hviezdou široko ďaleko je ten holohlavý týpek z Prison Breaku podobajúci sa na Billyho Zanea, pričom ale Billy Zane je lepší. Fakt nechápem, prečo TOTO preboha produkovala Drew Barrymore. Nevravím, že Drew Barrymore niekedy bola zárukou kvality, ale vo fachu je od cca troch rokov a tak by snáď už mohla vedieť, čo za to stojí a čo nie. Našťastie, nízky rozpočet, podpriemerný scenár a nesympatické postavy sú jedna vec. Druhá je miestami celkom solídna atmosféra, relatívna krvavosť a dosť dobré ústredné monštrum. O dva roky mladšie a nie úplne nepodobné The Monster od Bryana Bertina ma každopádne oslovilo o čosi viac. Režisér Brett Simmons sa s tým každopádne zrejme vôbec nekašle a celkom si užíva svoju pozíciu „nenáročného“ žánrového režiséra (viď. Husk o zabijackom strašiakovi do poľa).(8.8.2017)

• Stanislaus

Animal je na první pohled učebnicovým příkladem monster filmu, ve kterém se na relativně odlehlém místě musí partička různorodých lidí vypořádávat s nějakým monstrem, které se tam vzalo od bůhvíkud. Plusem bylo, že tento film nedisponuje příliš otravnými charaktery, které by člověku lezly na nervy, dokonce zde byli scenáristé rozmanití, co se pohlaví, barvy kůže i orientace týká. Nicméně mi tam trochu chybělo nějaké odůvodnění toho, kde se tam vlastně ty potvory vzaly. Vedle toho mě taky trochu zarazilo, (SPOILER!) že v první hodině filmu téměř nikdo nezemře, zatímco v poslední čtvrthodince tam přijde o život bezmála celé obsazení, čímž neříkám, že by tam měla být jedna smrt za deset minut, ale působilo to tak, jako by na konci už neměli co točit, a tak téměř všechny oddělali (KONEC SPOILERU!).(27.6.2016)

• - Prvý film produkčnej spoločnosti Flower Films, v ktorom nehrala šéfka tejto spoločnosti, herečka Drew Barrymore. (beso74)

• - Thorsten Kaye stratil na jeden deň hlas po tom, ako sa nadýchal toxického dymu zo svetlice. (beso74)

• - Spoiler: V skoršej verzii scenáru mal suterén chatky pre film podstatný význam, bol totiž brlohom príšery. (beso74)