V osamoceném venkovském domě vyprávějí hosté podivné historky, připomínající noční můry. Příběh psychicky labilního břichomluvce, jehož dožene k šílenství vlastní loutka, je jen jedním z mnoha vrcholů tohoto povídkového hororu, na němž spolupracovali čtyři nadaní režiséři. (oficiální text distributora)

Flaxik

Tenhle děda všech Amicusovin je příjemnou sbírkou starosvětsky laděných příběhů, které si naši prapředci vyprávěli u krbů, v hospodách, na loukách, u vysokých pecí i v uranových dolech ne pro šokující pointy, ale pro dobrý pocit z vyprávění a utužení sounáležitosti všech existencí, které ví, že brzy chcípnou a nic, než příběh po nich nezůstane. A na rozdíl od Amicusu je tady propojovací příběh věru zajímavý a nepříliš často, jestli vůbec, opakovaný. Toliko pro milovníky starých filmů. Pro ostatní snad jen: "je to černobílej hnus bez speciálních efektů a žádná pořádná akce, fakt na to nekoukejte". ()

Stegman

Tak tomuhle já říkám nepovedený fim. Jedna povídka je geniální (ta golfová). Ty ostatní ovšem nestojí ani za zlámanou grešli: Buď jsou předvídatelné nebo končí nechtěně komicky anebo jsou jen nekoukatelně divné. Na mě ten film působil jako takové Věřte nevěřte ze 40. let. ()

PetrPan2

Nad většinou povídek z tohohle filmu, už se dnes člověk může spíše pousmát než vylekat, ale poslední povídka o šíleném břichomluvci a jeho loutce je nadčasová, děsivě krásná a právě kvůli ní, stojí za to film vidět i dnes. ()

ybuko

Prvni tri pribehy jsou uz na dnesni dobu trochu vycichle, ale nasledujici golfova povidka ala Randall a Hopkirk, pribeh o brichomluvci a jeho loutce, a hlavne velmi stylove zakonceni spojovaciho pribehu mne nuti zmenit hodnoceni z planovanych tri hvezdicek na ctyri. ()

Han22

Nejspíše první povídkový horor. Ve vesnickém sídle se sejde pár lidí a jeden člověk, který tvrdí, že je všechny zná ze snů, které se mu zdají několik let a že celý sen má skončit nějakou katastrofou. Zatímco ostatní vypráví různé nadpřirozené historky, hlavní hrdina předvídá pár drobností, které se do puntíku plní a vše směřuje k finální pointě. Bohužel pointa je to pro mě hodně slabá a v podstatě nic neřeší. Co se týče úrovně povídek první dvě o závodníkovi v nemocnici a párty ve starém domě jsou takové kraťasy, že nemá moc cenu je rozebírat, příběh o dvou golfistech z nichž jeden je duch je spíše komedií a závěrečná loutka je spíše dramatem. Jediná hororová a opravdu výborná povídka je o zrcadle, kterým je vidět do jiného pokoje. Celkově neurážející, a na můj vkus příliš ukecaný průměr. ()

Tery16

Především ze začátku jsou historky více než děsivé trochu vtipné (kdo by se nezasmál umíněnému golfovému míčku a zoufalým pokusům ducha zmizet), ale příběh se zrcadlem už je docela strašidelný a poslední povídka o břichomluvci už je, alespoň pro mě, přímo hororová. Ale ať se dívám na tenhle film z jakéhokoli úhlu, musím ho hodnotit kladně, jelikož mě opravdu okouzlil. ()

fandadofilmu

Tak tenhle skvostík jsem viděl poprvé někdy v sedmdesátých letech tuším v Ponrepu. A s klidným svědomím můžu říci, že si na něm čas prozatím vylámal zuby. Akorát že kdysi to byl horor, dnes už spíše jen mysteriózní film. Ale pořád se mi moc líbí. ()

Pokryvac

Na rok vzniku skutočne pokroková antológia. Niektoré výjavy pôsobia desivo dodnes. Obzvlášť výborná je poviedka o bruchomluvcovi a zaujímavý je takisto rámcový príbeh, či segment Zrkadlo. Pozitívne hodnotím aj fakt, že celý film lemuje akási podivná atmosféra neistoty a nevedomosti, čo teda dodáva potrebný mysteriózny ráz a takisto vyzdvihujem neformálny (až psychotický) a originálny záver. ()

Monniques

Tento film mohu označit, za vůbec první film, který jsem viděla v originále s originálními titulkami. Ani to nebyl takový problém, jaký jsem očekávala. I přes anglický titulky hodnotím dost pozitivně, protože ten příběh byl originální a samostatné povídky byly dobré. Sem tam sice spíše vtipné, než strašidelné povídky, ale i tak to nebylo zbytečné podívání. Výkony herců trochu slabší, ale nevadí. Jasné čtyři hvězdičky. ()