Příběh Modré planety

Bruno Coulais

Alain Sarde

Scénografie:

Jean-Baptiste Poirot

Dosť jednotvárny a hlavne neúplný dokument o genéze našej planéty. Pomocou zaujímavého výkladu rozprávača sú divákom ukazované pohľady na život (súčasných) zvierat, znázorňujúce vývoj našej Zeme. Nepokladám sa za znalca vývoja od prapočiatku, ale spomenúť dinosaury, striedanie ľadových dôb a podobné veci by nebolo podľa mňa vôbec odveci. Záber na akúsi obojživelnú rybu ako vylezie z mora na súš s komentárom: „ .. a tak vznikol život na súši.“, nemá pre mňa až takú uspokojujúcu hodnotu. Prečo potom nespomenuli ako vznikol život vo vzduchu a podobné maličkosti. Bez absolútneho zamerania na človeka s nepodstatnými, inokedy zas zaujímavými faktami o živote pár vytipovaných druhov, nemôžem to nazvať inak ako neúplné a pomerne odfláknuté. A pritom potenciál a skúsenosti boli obrovské. 55%.(16.10.2008)

Prekrásny pôsobivý dokumentárny film, ktorý ma napriek priemerným recenziám príjemne prekvapil. Neviem čo bolo na tom slabé, veď zábery, ktoré boli použité sú takmer dokonalé, tvory a prostredie je nasnímané veľmi precízne a všetko vypadá perfektne. Vyprávač je síce nič moc, no tiež sa tvorcovia pohrali s kamerami aby vo filme vyzeral dobre. Je to trocha krátke, ale tá hodinka štvrť bola dychberúca a tento prekrásny filmík si ešte isto pozriem. Ja mám veľkú radosť a kúpu DVD neľutujem, no na 5* to asi nie je. 80%(12.12.2008)

Na jedné straně nepřeberné množství úžasných, jedinečných a naprosto fantastických záběrů. Na straně druhé však pro velké množství diváků asi spousta otazníků, cože vlastně na těchto úžasných a jedinečných záběrech je? Já se na to dívala pozitivně - alespoň jsem si zopakovala poznávačky, které jsme dělali u zkoužky ze zoologie a botaniky nižších rostlin. A pokud mám hovořit za mě, tak můžu s klidným srdcem říct: "Děkuji, líbilo se mi to."(18.1.2009)

Spočiatku rozpačitá prednáška, ktorá sa ešte viac zadrhne na príliš dlhom párení... no napokon v tomto nevyváženom filme uvidíte úžasné veci. Podobne ako pri DOGORE filmu značne pomáha vynikájúce finále a chytľavá melódia... Dávam štyri aj napriek tomu, že po sérii PUTOVANÍ či po MIKOROKOZME a TAJOMSTVE OCEÁNU je to len taký chudobnejší príbuzný...(16.5.2009)

• Slarque

Co jsou platné fascinující (a v řadě případů i unikátní) záběry, když občas vůbec netuším, co na nich vlastně je. Také je tu podivná neproporcionalita: stvoření vesmíru, Země a prvních organismů je odbyto tak rychle, že to vypadá jako něco triviálního a zbytek je skoro celý o obojživelníkách. O těch nesmyslech, které mele africký mudrc, škoda mluvit (navíc dabing se dost nepovedl) a dokonce ani hudba Bruna Coulaise není patřičně využitá.(3.11.2005)