Příběh Modré planety

Bruno Coulais

Alain Sarde

Scénografie:

Jean-Baptiste Poirot

V případě tohoto filmu záleží na tom, čemu více věnujeme svou pozornost. Zda poněkud plytkému komentáři, nebo oslnivé, žensky něžné, hravé a v té křehkosti záběrů až objevné kameře. Jestliže v TAJEMSTVÍ OCEÁNU byla poněkud více akcentována neživá příroda, tady jednoznačně vítězí ta suchozemská a po čertech dravá. Fakt, že to film poněkud rozlamuje v jeho diváckém účinku, je zřejmý. Přesto původnost kamery a některých scén (milostné laškování krabů) PŘÍBĚH s úspěchem ozvláštňuje. Ale ne natolik, aby bezbřeze uchvátil.(11.11.2008)

• kaposlav

Dlho som váhal s ohodnotením tohoto počinu. Dal by som aj 3*, ale fakt to bolo nezáživne a nudné. Počas filmu som si čmáral a čakal na koniec. Zábery boli famózne, ale ten nahúlený šaman ako ho nazval uživatel Superpero trepal ako keby to je náboženský, alebo spirituálny film. Mne osobne táto forma dosť vadila a aj dĺžka filmu. Takmer 81 minút je skutočne na tak nezáživnu vec až príliš. Evolúcia je jedná vec a strelený hipík čo trepe ako nahúleny duchovný je niečo úplne iné. Tu to dali dokopy a vzikol tento nezdar na prvý dojem pôsobiaci ako niečo extra. Poklona za skvelé zábery, ale to je asi tak všetko. Trošku lutujem, že som sťahoval 8GB tohoto veldiela, ktoré ma vôbec neuspokojilo. Osobne si myslím, že keby vystrihali zábery toho premúdrelého šamana a nahovorili tam informatívny komentár k veci, tak by to zožalo väčší úspech nie len odomňa. Hodnotenie 65% po vzhliadnutí chápem, aj keď pred pozretím som si myslel, že to bude asi podhodnotené. Naopak, teraz si myslím, že je to nadhodnotené. Videl som lepšie dokumentárne filmy na túto tému a hodnotenie nebolo o moc väčšie.(6.2.2013)

Mno nevim, mně se tenhle dokument velmi líbil. Způsob jak autor chce zapůsobit na lidi tím, že je zde jeden vypravěč, který tak ňák zhruba vypráví a vypráví a mezitím se tam zobrazují velice pěkně nafilmované záběry přírody a semtam se objeví nějaké to satirické zakodrcání na mě velmi zapůsobilo. Ač ne po stránce filmové ale spíše abstraktní. Autor nechává diváka sledovat sled filmových sekvencí, které mají spolu pramálo společného, ale spolu s vypravěčem to dává dohromady něco co funguje. Alespoň na mě to fungovalo.(16.7.2006)

Prekrásny pôsobivý dokumentárny film, ktorý ma napriek priemerným recenziám príjemne prekvapil. Neviem čo bolo na tom slabé, veď zábery, ktoré boli použité sú takmer dokonalé, tvory a prostredie je nasnímané veľmi precízne a všetko vypadá perfektne. Vyprávač je síce nič moc, no tiež sa tvorcovia pohrali s kamerami aby vo filme vyzeral dobre. Je to trocha krátke, ale tá hodinka štvrť bola dychberúca a tento prekrásny filmík si ešte isto pozriem. Ja mám veľkú radosť a kúpu DVD neľutujem, no na 5* to asi nie je. 80%(12.12.2008)

„Nemôžem povedať, že v dávnych dobách... pretože vtedy ešte čas neexistoval.“ Máte radi zvieratá, mytológiu okolo nášho sveta, Bytia a vesmíru a rozprávačov s výborne napísaným a predneseným textom? Tak vitajte u meditácii nad Zmyslom. Dozviete sa, ako sa z planéty ohňa stala planéta mora, zažijete pocity tiesnivé aj oslobodzujúce, smutné aj živé... pretože „život je forma bytia, ktorá pretrváva, ktorá zostáva nemenná, zatiaľ čo hmota, z ktorej býva stvorená, sa neustále obnovuje".(19.3.2006)