Půlnoční dítě

• USA Midnight Special (více)

Royův nejmladší syn Alton má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se stane cílem náboženských fanatiků. Jedné noci se ti dva musí dát na útěk a zatímco honička postupně přerůstá v celostátní štvanici za účasti nejvyšších vládních vrstev, Roy dává vsázku všechno, co má, jen aby odhalil Altonovo životní poslání... ať už je jakékoli. V provokativním snímku, v němž se prolíná nadpřirozeno s hlubokým lidstvím, zkoumá uznávaný scenárista a režisér Jeff Nichols otázky víry a pouta lásky a důvěry. (Magic Box)

Rimina

Jen jedna věc mně nudí ještě o maloučko víc než tohle a to je přímý přenos z posranecký sněhovny.Ve filmu,u těch předlouhých,všeříkajících pohledů a dialogů na úrovni pátý třídy jsem si skoro vypěstovala syndrom neklidných nohou. Ale herci museli mít radost,nemuseli se učit moc textu.Nuda,absolutní nuda. ()

krasava

Nedívejte se na film, pokud jste naladění na akční film, nedívejte se na něj, pokud preferujete ukecané americké seriály. Na tohle musíte být správně naladěni - každý film si najde svého diváka, v ten správný čas. Jako to zafungovalo u mně. Film skoupý na konverzaci, o to silněji působí na emoce. Umístěný do prostředí amerického Jihu, odkud Michael Shannon i jeho kamarád režisér Jeff Nichols pocházejí. Joel Edgerton, stejně starý jako Shannon, to už je import z Austrálie. Nicméně jim to spolu klape, oba silné charaktery, které perfektně podávají bad guys, o to silnější jsou v rolích relativně hodných hochů. Velmi silný zážitek, děj nemá cenu popisovat ani komentovat. Musí být prožito. Díky, hoši. ()

Mrliš odpad!

Děsně nezáživný odpad. Celý film sledujeme nezajímavé a nehrající tři hlavní postavy, které tři čtvrtě filmu jedou v autě. Pak někam dojedou, chlapcovi se rozsvítí oči - páni jak dramatické! Ztráta času! ()

aneta105

Děcko co má nadpřirozené schopnosti a pár idiotů co ho chtějí chytit. Takový ohraný děj tu byl už tolikrát, že mi to vyrobilo k podobným filmům odpor. A ani tento není vyjímkou. Krom toho děje je herectví stejně o ničem a konec nechám raději bez komentáře. Kdyby do tohoto filmu dali prvky, co tu ještě nebyly a že jich je dost, hned by byl o něčem. Ale takhle oprevdu ne. 20%. ()

bedsore

Po Take Shelter a Mud měl Jeff Nichols u mě dveře otevřeny dokořán, námět a trailer navnadil dostatečně, takže se vtírá otázka, kde to jen kruci zaskřípalo. Častečně asi vysoko nastavená laťka předchozí tvorby a očekavání, které většinou předchází zklamání. A pak těch pár levnejch obezliček jak v příběhu, tak ve zpracování, jakoby nebylo dost času (a peněz?) to dotáhnout až tam, kde Jeff se svou tvorbou začal. Snad to bylo jen krátké odchýlení se o kurzu, kterým se tento režisér vydal. ()

dati

skvelá atmosféra.. mne to pripomínalo skôr shyamalana jak spielberga.. záverečné architektonické skvosty príjemne prekvapili.. s vyšším rozpočtom mohla byť lepšia hudba aj tie efekty.. je tam ináč dosť veľa nepriamej kritiky na súčasnú krvavú politiku diktátora putina, to sa cení.. ()

MaxBodycount

Remake DARYLA a Starmana podľa priania náboženského kultu, ktorý v potrebe reformovať svoje učenie do podoby oh-so-trendy komiksovej origin story toto milé dielko zacvakal. Farské peniaze zo zvončeka tentokrát zaplatili skvelých majstrov vo vrhaní pohľadmi, čo je fajn, páč pohľadmi sa v nie príliš ukecanom scenári vrhá hojne, ale tentokrát to skrátka aj dobre vyzerá. Ďalej sa mi osobne veľmi páčila investícia do Davida Winga, jeho hudba je pôsobivá a dohnala ma k nutnosti splašiť si OST. Zápletka je klasika sama, dostaňte mierne autistického mysteriózneho chlapca z bodu A do bodu B a pozorujte, čo sa pri tom stane. Informácie sú zámerne predkladané pomaly a v ich dávkovaní je badateľná snaha oddaľovať rozuzlenie, čo je mimo iné príčinou toho, že pomerne priamočiary film si dáva načas a nakysol do takmer dvoch hodín a to je skrátka priveľa. Nevraviac o tom, že pointa je tak nejak nemastná-neslaná a znalec žánru ju mal uhádnutú pol hodinu po úvodnom titulku ... V zásade fajn film mierne pripomínajúci takmer klasiky 80. rokov s drobnými nedostatkami, ktoré by nemali kaziť záverečný dojem . ()

PORTER44

Sci-fi o ničem,kluk který má jaké si nadpřirozené schopnosti  a spojuje se podvědomě s mimozemšťany,se svým tátou a jeho kámošem utíkají před FBI,žádná akce jen nudnější pasáže jako kopie z Akta X ale tam to mělo alespoň napětí. ()

kahllan

Dávám 3 hvězdy. Námět je zajímavý a  když se film chvílemi docela vleče, přivádí mě k myšlence  co by - kdyby,  se opravdu takové dite skutečně  narodilo. Jenže si nejsem jistá, zdali by se svět takovou skutečnost dozvěděl.  Zdali by dítě padlo do rukou vědců, nebo nikoliv  ... Zdali jsou lidé lidští a moudří  natolik, že by se takového dítěte nebáli  ... ()

Dochy

Poněkud nuda, v příběhu spousta informací chybí.... Takovej poloviční film. Asi jako by natočili film na 3 hodiny a pak postupně vystříhali všechno to zajímavé a důležité aby se vešli do hodiny a 3/4 ;-) ()

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi