Půlnoční dítě

• USA Midnight Special (více)

Royův nejmladší syn Alton má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se stane cílem náboženských fanatiků. Jedné noci se ti dva musí dát na útěk a zatímco honička postupně přerůstá v celostátní štvanici za účasti nejvyšších vládních vrstev, Roy dává vsázku všechno, co má, jen aby odhalil Altonovo životní poslání... ať už je jakékoli. V provokativním snímku, v němž se prolíná nadpřirozeno s hlubokým lidstvím, zkoumá uznávaný scenárista a režisér Jeff Nichols otázky víry a pouta lásky a důvěry. (Magic Box)

Vsacan

Naproste zklamání z tohoto filmu. Jedina vec me nadchla v poslednich minutách a to když se ukazalo to co je jinak zkrito. ()

WikingVik

S trochou ironie lze říci, že děj filmu je dost komplikovaný a pouze pro náročného diváka, jelikož otec se zázračným dítětem prchá, potom zase prchá a opět prchá. V závěru se objeví několik futuristických staveb a dítě se vypaří. Toť vše, žádná velká pointa. Vím jen jedno, tento film si do své pomyslné knihovničky sci-fi rozhodně nedám. ()

Andrebas

Ten zvláštny pocit že tomu stále niečo chýba určite nie som jediný kto mam rovnaký postoj, veľa otázok malo odpovedí. ()

Zeuke odpad!

Tak tenhle snimek nemel ani hlavu,ani patu...nic nebylo vysvetleno,naprosto o nicem,myslenka mozna dobra,ale byly to dve hodiny ztraceneho zivota. ()

WugWugs

Pomalé, pocitové science fiction, ktoré pre dôraz na emocionálne prežívanie mnohým nesadne. Pravda, z tých zdĺhavejších pasáží by sa dalo vystrihnúť zo 10 minút, ale inak je potešenie na mojej strane. ()

StanleyVanH odpad!

Snažil jsem se na to koukat čtyři večery, imrvére jsem usínal trápením a nudou, nakonec jsem se dostal na 40 minutu cca a smazal to, než si kurvit další večery takovou slátaninou. ()

Ali-eN

Tak tento film mě dostal, od začátku do konce jsem byl nalepený na obrazovce a hltal. Perfektně zahráno, žádné zbytečné dialogy ani vysvětlování, prostě bomba. Takových filmů je jako šafránu. ()

Pythonator

Poněkud unylé usínací tempo sráží tento jinak velmi zajímavý sci-fi snímek zbytečně někam do kategorie nezajímavých a snadno zapomenutelných filmů, u kterých většina diváků bohužel usíná. Myšlenka neviditelného astrálního světa lidí nad našim světem je báječná a ti tam nahoře si zaslouží, aby o nich byl natočen i daleko lepší film. ()

Mistr119

Pro mne teda dostatečně mysteriózní na to, aby film měl vysoké hodnocení. :) Do konce jsme nevěděli, co je chlapec zač, jestli to s ním otec myslí dobře a jaké jsou vlastně motivace tajných služeb na sekty. ()

90125

Tento Starman je riadne nedomyslený, nedotiahnutý. Po sľubnej prvej polovici prichádza prešľapovanie na mieste a v závere tažký pád do diery temnej nemohúcnosti, pri ktorom u mňa film stratil jednu stár. Niežeby bol príbeh v Starmanovi ohromujúci, ale tak-nejak fungoval, lebo fungovali postavy, dialogy a emócie. V tomto filme žiadna postava nekladie otázky, ktoré logicky majú byť položené. Asi preto, že na ne nie su pripravené odpovede. Vždycky je mi hrozne ľúto dobrých hercov, ktorí zúfalo nemajú čo hrať. Bohužial toto nebol deň, keď zem zostala stáť a žiadne bližšie stretnutie tretieho druhu sa nekonalo. Len veľmi ďaleké. Aspoň, že sa ÍTí dovolal domov. 54 % ()

poola

Tento film je na ČSFD hodně podhodnocen. Asi většině divákům vadí, že je to pomalejší, ano je. A že to nemá bůh ví jak akční stránku a přehnané CG? No a co? Je to film co spousta lidí možná nepobere, ale je to také konečně trošku jiné od běžného božskéhodřeva...dávám proto 5* jen z důvodu aby trošku stoupnul. Jinak by si zasloužil spíš 4*. ()

pretorij

CHvilema jsem mel pocit, ze u toho usnu, ale nakonec nelituji. Ma to neco do sebe. Komu je myslenka transfromace, 5D apod. blizka... mnohe v tom najde. ()

lineker

Intenzivní ponuré sci-fi ala osmdesátá léta ve které Nichols standardně boduje s tím co mu jde nejlíp, a to je atmosféra. První polovina prakticky do tmy ponořená vás nechá zcela napospas pulsujícím otázkám, proč, jak, kvůli čemu? Je Vám pouze předhozeno několik postav, dějových linek. To kouzlo něčeho temného a velkého v pozadí v tom je Jeff opravdu fenomén ( naplno předvedeno v Take Shelter ). Druhá polovina, se neobešla bez několika faux pas v podobě dost laciného vysvětlení, a ne zcela zdařilé akce. Finálový vizuál pro mne ovšem jisté kouzlo měl. Krom Blízkých setkání třetího druhu a Tomorrowlandu bych zmínil ještě Spadla z oblakov. ()

SpeedShot odpad!

No to byla ale blbost. Zahozené dvě hodiny života... Mám rád scifi, příběh atd, ale tohle? Nepochopím průměrné hodnocení 57% u takového nesmyslu. ()

JerryPilsen

Působivé scifi,bez velkých scén ,které přináší jenom to co má.Hlavně pro fanouška žánru.Nekonalo se žádné sáhodlouhé vysvětlování motivů nebo historie postav,což nakonec dobře podrhuje pointu. ()

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi