Půlnoční dítě

• USA Midnight Special (více)

Royův nejmladší syn Alton má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se stane cílem náboženských fanatiků. Jedné noci se ti dva musí dát na útěk a zatímco honička postupně přerůstá v celostátní štvanici za účasti nejvyšších vládních vrstev, Roy dává vsázku všechno, co má, jen aby odhalil Altonovo životní poslání... ať už je jakékoli. V provokativním snímku, v němž se prolíná nadpřirozeno s hlubokým lidstvím, zkoumá uznávaný scenárista a režisér Jeff Nichols otázky víry a pouta lásky a důvěry. (Magic Box)

Duby

Film rozhodne neurčený pre milovníkov blockbusterov. Námet je takou zmeskou námetov minulých. Rozhodne tam cítim inšpi z Proyasovho Knowing a Abramsovho Super 8. Hudobný sprievod na slušnej úrovni. Osobne mám rád filmy daného charakteru no s otvorenou nezaujatou mysľou 65 %. ()

Cannonball

Pre mna najslabsi Nicholsov film, z tych co som videl, ale aj ked casom straca dych a naboj predsa sa da dopozerat bez ujmy a dostojne. 7/10 ()

Saxos

Čekáme, čekáme, čekáme. Klučina se rozsvítí a End. /to musel bejt mejdan, kde se mamka při početí halogeníka zastavila/ ()

doriana.g

Scénáristicky nedotažené až odfláknuté. První půlka filmu jakž takž, pak průser. Hudba fajn, herci fajn, akorát ten příběh se nám nějak rozpadl. Ale možná to jen špatně chápu, možná jde o podobenství, ve kterém Dunst ve spánku oplodnilo oduševnělé světýlko a kluk pak (tentokrát podstatně dřív a bez toho divadla se zmrtýchvstáním) vstoupil do království nebeského. Kteréžto ovšem bylo ale hooodně trapně ztvárněno. Btw, NSA poradce unese kluka ze základny a dál vesele konzultantí? Ale no tak. ()

brasek

Provokatívny snímok?! Otázky viery?! Životné poslanie?! Magic Box je trápny tými charakteristikami... Po každej stránke priemerný sci-fi snímok. Je to síce taká drobná oddychovka, road movie ale za nevysvetleným cieľom (asi paralelný svet). Kirsten Dunst...žena, rob so sebou niečo! V Jumanji si bola krásne mladé žieňa a teraz je z teba stará prefajčená vražda. ()

KorenGeorge

Jeff Nichols se opět pustil do Sci-Fi žánru a mne rozhodně nezklamal i přes velice jednoduchý přímočarý scénář. Příběh se rozjíždí pomaleji,máme zde vládní agenty, kteří vyslýchají členy podivné náboženské sekty, kteří ve svých kázáních používjí tajné přes satelit kódované informace tajných služeb. Klíčem k rozuzlení záhady je malý chlapec, kterého ze společenství odvedl jeho otec, aby jej za pomoci chlapcovi biologické matky a starého přítele dovedl na určené místo, kde se má odehrát ona tajemná důležitá událost. Skupinu pronásledují vládní agenti, armáda i členové sekty, cesta k cíli je tedy naplněna dobrodružstvím a tajemnem. Režisér příliš nevysvětluje, nechává diváka ve stálém napětí a ani na konci není řečeno více, než je třeba. Film má artový nádech, zajímavou kameru, výborné herecké obsazení a ono na mě fungující kouzlo výborné filmařiny. Nechybí ani akce, zvláštní efekty a 1 zajímavý zvrat. Musím dále vyzvednout herecké výkony Michaela Schannona a Kirsten Dunst, kteří smutek nad skutečností, že budou muset opustit syna, zahráli skutečně perfektně. Kdyby podobný šestákový příběh vzal do rukou jiný režisér, dopadlo by to určitě špatně, ale v rukou Nicholse se jedná o zajímavé psychologické drama, kde nadpřirozeno je jen neotřelou nástavbou. Jen tak dál, pane režisére. ()

Trilobajt

Strašně nezáživný film bez pořádného konce. Nuda, nuda... Ihned po zhlédnutí jsem film ohodnotil, ale až po chvíli než jsem si vzpomněl na název filmu. E.T. volat domů... ()

jirkahorn

Uzasne cely film budovane napeti, ten jednotvarny hudebni podkres, jen same naznaky, proste potencial veliky. Ke konci jsem mel uz velky pocit, ze reziser se snazi napodobit Lynchovsky styl. Bohuzel, protoze Lynch s nezodpovezenymi hadankami umi pracovat. Zatimco tenhle film je vylozene zklamanim. Skoda, protoze 90% stopaze je uzasny velmi nadprumerny film, ale ani tak si film jako celek nezaslouzi ani prumerne hodnoceni. Tedy pokud to nemel byt jen pilot k uzasnemu serialu. ()

bonovox

Slušné sci-fi odkazujúce spracovaním na klasiky žánru z 80-tych rokov. Herecky fajn aj s nejakým tým posolstvom. ()

Dawe2

90%. Vynikající hudba i herci. Scénář bych maličko pozměnil, ale nejsem scenárista. Takhle si to pan autor představoval, takhle to je. Ber nebo nech být, v tomhle případě beru. A asi jim i odpustím, že se z postřelení oklepali jako z kopance. Protože ostatní prostě funguje, dvě hodiny jsou pryč jako nic a film baví. Zdejší hodnocení je hodně nízké, zbytečně. SPOILER!!! Myslím, že mohli divákům dopřát lepší rozloučení. Sdělení, že mu budou rodiče chybět, poděkování či alespoň nějaký budoucí vzkaz z nového domova. ()

doogiemus

Čakal som od toho oveľa oveľa viac. Zbytočne rozťahané a dosť nudné, a pritom to malo veľký potenciál. Škoda. Snáď raz príde nejaký remake. ()

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi