poster

Půlnoční dítě

 • USA

  Midnight Special

 • Řecko

  Ο εκλεκτός της νύχτας

Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Řecko, 2016, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Místy strašně utahaný film, ale nedá se mu upřít podmanivá atmosféra, kterou dotváří příjemný hudební doprovod. Příběh sám o sobě není nijak zajímavý a osobně bych uvítal trochu více vysvětlování, ale na druhou stranu je fakt, že doslovnost by se do konceptu asi moc nehodila. Do lehkého nadprůměru film tahá obsazení, které nemá chybu, což platí v první řadě pro dětského představitele. 60%(29.4.2016)

 • Corpsegrinder
  *****

  Naprostej nářez a perfektní návrat do sci-fi 80. let kde málo znamenalo hodně. Celej film jede v klasickým Nicholsovo tempu, divák nedostane moc informací co jak a proč ale o to víc se vyplatí počkat si do konce neboť finální rozuzlení proč vlastně na to místo jedou je naprosto neodhadnutelný a velice efektivní, dokonce i emoce fungujou. Film doprovází velice příjemnej soundtrack, David Wingo se zase předvedl. Herci samozřejmě super, celý obsazení je využitý na maximum ať už jako vždy dobrej Shannon nebo ten malej kluk kterej je sympatickej v každým filmu. Objektivně to vidim na 4 hvězdy ale film zde začíná maličko upadat a to mi přijde nefér, proto dávám plnej počet.(11.6.2016)

 • Radek99
  ****

  Nezávislá nostalgická pocta pozitivně laděným sci-fi filmům 70. a 80. let, Půlnoční dítě je napůl Carpenterovým Starmanem a napůl Spielbergovými Blízkými setkáními třetího druhu, ovšem osobitý Jeff Nichols k tomu přidává vážně naturalistický styl a svůj tradiční motiv předzvěsti blížící se katastrofy, který tak mistrně rozpracoval ve svém Take Shelter. Umně budovaná atmosféra (Nichols je opravdu vynikající filmař) umocňující přicházející katastrofu jde ale tak trochu proti samotnému finále a pozitivnímu ladění pointy příběhu, katastrofa tady také neznamená kolaps (=transformaci) systému, Nichols se coby scénárista drží výhradně žánrových mantinelů. PS: Samozřejmostí jsou dobré herecké výkony a Nicholsův dvorní herec Michael Shannon...(9.7.2016)

 • luka4615
  *

  Nepovedený pokus o komorní sci-fi. Midnight Special má skvělou úvodní scénu, u které si říkáte, že jestli to takhle půjde i dále, je zde zaděláno na velké filmové překvapení tohoto roku. Nicméně zhruba v půlce se to všechno režisérovi doslova rozsype mezi rukama. Takže zhruba od půlky už se nedíváte na film o zvláštním chlapci, jemuž svítí oči a který oplývá výjimečnými schopnostmi, ale díváte se na příběh o chlapci, který dělá reklamu společnosti ČEZ ve zcela sterilním filmu.(29.4.2016)

 • M.i.k.e
  ****

  spokojenost...jakožto pocta sci-fi 80.let která kombinuje Blízká setkání,Starmana a zakončuje trošku něčím jako Tomorrowland na jedno podívání zabaví celkem spolehlivě.Herci jsou fajn a ani pomalejší tempo,kdy není docela dlouho zřejmé o co vůbec jde tentokrát nevadí.Nečekal jsem nic a nenudil jsem se...70%(5.8.2016)

 • Joel Edgerton

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace