Půlnoční dítě

• Řecko

Ο εκλεκτός της νύχτας

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní

USA / Řecko, 2016, 111 min

Čakal som podstatne viac. Mám rád takéto príbehy v mysterióznom obale. Avšak snímok v tomto smere splnil moje očakávania tak na polovicu. Príbeh miestami bavil aj nebavil, atmosféra miestami krásne potemnela a miestami zas opadla a ku koncu mi to už začalo pripomínať E.T. volá domov, len bez Spielbergovej jedinečnosti a puncu originality. Chcelo to dejovú linku trocha viac prepracovanejšiu, výraznejšiu hudbu a lepšie narábať s atmosférou, hercov by som nechal, tí boli výborní, opätovne ma potešil najmä M. Shannon. Priemer. 60/100(21.7.2016)

• pakobylka

Jednoduchoučký příběh, který se zpočátku tváří strašlivě tajemně, aby posléze předčasně splaskl jako špatně zavázaný pouťový balónek. Není schopný udržet v přijatelných mezích vlastní chatrnou konstrukci - a tak vás rezignovaně vláčí z místa na místo a patrně doufá, že si vystačíte s vlastní fantazií a dějovou linii si uzpůsobíte podle svého: Občasné vakuum si něčím vyplníte, neobjasněné souvislosti si hravě domyslíte a logické chyby bez reptání opravíte - nebo velkoryse přehlédnete. Chyba není v rozpočtu, ale zcela jednoznačně ve vypravěčských schopnostech duchovních otců "Půlnočního dítěte". Slabé 2*(9.7.2018)

Brad Bird potřeboval na stejnej film dvě stě míčů! Kdyby to nechal natočit Jeffa Nicholse, bylo by to sice indie, ale vydělal by na tom jak hovado a teď touhle dobou by vznikal Tomorrowland 2! Midnight Special je parádní změť žánrů, která ač mohla nabídnout i trochu víc, než jen přímočarou jízdu do finále, pořád se jedná o famózní podívanou se skvělým soundtrackem, přesnými herci a výbornou režií. Že je divák vržen hned od začátku přímo do děje a vlastně se nic moc nedoví, je v tomhle případě ku prospěchu věci a naopak to nechává prostor pro zamyšlení. Nichols ani napotřetí nezklamal!(8.6.2016)

• B!shop

Priste si musim poradne precist jmeno rezisera, nejak jsem nabyl dojmu, ze je autorem Mike Nichols a docela jsem se tesil, namet vypadal zajimave, jenze tady reziroval pro me neznamy Jeff Nichols a podle toho to taky vypada. Cely to pusobi silene lacine, film ma skoro dve hodiny, ale silne se tahne a vetsinu casu se nic moc nedeje. Herci v podstate nemaj co hrat, fakt nechapu, ze sem nalakal tolik velkejch jmen. A aniz by se neco moc resilo/vysvetlovalo, porad proste nekam jedou a aby to nebylo tak stereotypni, obcas se tu mihne nejaka jina postava, ktera je pronasleduje. Konec je pak precejen drobet zajimavej, ale uz to vyslednej dojem moc nezlepsi. Bejt tu schopnejsi reziser, verim tomu, ze by to utah, ale tohle pusobi, ze vsichni byly naprosto bezradny a nevedeli, co ze to vlastne toci. Takze takhle fakt ne, tahle variace na E.T. se moc nepovedla.(10.9.2018)

Rozvleklý ráz se naštěstí obešel bez infantilních vsuvek. Filmy o zázračných dětech určitě už mají mnoho variací. Tenhle více sází na pocitovost, což podbarvuje magická hudební kulisa Davida Winga, méně se na přetřes dostanou chlapcovy zázračné schopnosti, tím pádem je scén, v nichž by si divák užil nějaké (trikové) spektakulárnosti, jen minimum. Na hercích je mírně znát, že už se viděli v ambiciozních projektech - Michael Shannon, Joel Edgerton, Adam Driver i Kirsten Dunst, kterou to snad jedinou bavilo, si prostě zpětně nevybavím. A Jaeden Lieberher je pořád nesympatický klučina, prostě naprosto herecky netvárný smrad. Scenáristicky je film poměrně odfláknutý. Jsou zde místa, která by potřebovala nějaké vysvětlivky. Nejednou vyvstal pocit, že je to mírně zmatené a hlavně ve svých dějových liniích nedokončené. Režijně tomu zase scházel odpich, film má mnohdy uspávací tempo, z kterého příliš nevybočí. Na téměř dvouhodinové prezentaci je to následně znát. Když k tomu přidáte monotonnost děje ve stylu jednotvárných útěků před federálními agenty z jednoho místa na druhé, pak chvilka na odpočinek, následně se zase dáváme na útěk, přitom to není ani napínavě pojato, musíte se zásobit energií a být vyspalý, abyste u filmu neklimbali. Jeff Nichols si vzal scénář a režii pod patronát. Inu, snažil se to temně rozpohybovat, nerezignoval na dětskou naivitu, místy se mu podařilo vyloudit nějakou podmanivou emoci/atmosféru, jenže celkově má jeho film do ideálu daleko. K opětovnému zhlédnutí bych v budoucnu určitě nepřistoupil. 6/10(14.4.2018)

• Jaeden Martell