poster

Půlnoční dítě

 • USA

  Midnight Special

 • Řecko

  Ο εκλεκτός της νύχτας

Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Řecko, 2016, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  ****

  Nemyslím si, že sa niekto iný na tento film tešil viac ako ja. Veľmi, veľmi som chcel, aby to bolo absolútne fantastické, a aby film dostal na konci obrovské A+. Ale napriek tomu, že si myslím, že som videl veľmi dobrý film, nemyslím si, že by som ho zaradil medzi najlepšie filmy tohto roku. A hoci jemne nemôžem zakryť svoje sklamanie, nemení to stále fakt, že si myslím, že ide o veľmi dobrý film, ktorý by filmový fanúšikovia mali vidieť. V prvom rade za to môže skvelý výber hercov, ktorí sú v tomto filme absolútne skvele využití. Michael Shannon sa čím ďalej tým viac stáva jedným z mojich najobľúbenejších hercov, Joel Edgerton je skvelý, Adam Driver funguje fantasticky a rovnako je na tom aj Kirsten Dunst. Dokonca aj Jaeden Lieberher je podľa mňa vo svojej role skvelý. Okrem toho film vyzerá výborne. Jeff Nichols na ňom odviedol skvelú robotu či už po režijnej alebo vizuálnej stránke. Hudba je rovnako vynikajúca a výborne dotvára atmosféru filmu. Páčili sa mi postavy, záver bol podľa mňa tiež veľmi uspokojivý, no v čom podľa mňa film dosť zlyháva je len jeden zásadný problém. Nemal žiadnu momentku, ktorá by ma absolútne dostala natoľko, že by som povedal - "Wow." a práve toto je to, čo robi filmy vynikajúce. "Midnight Special" však tento moment absolútne nemá a vôbec sa ani nesnaží diváka nejakým spôsobom dostať do takejto polohy. Nevadilo mi to, nakoľko som celý čas príbeh sledoval s napätím a bolo to zaujímavé, ale asi som čakal, že by sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. Či už z pohľadu FBI alebo náboženskej sekty na ranči. Nemení to ale fakt, že stále ide o veľmi dobrý film, som rád, že som ho videl, ale na konci roka sa asi s vysokou pravdepodobnosťou medzi moje najväčšie highlighty nedostane. A trošku ma to mrzí, lebo som veril, že tento film ma posadí na zadok. A práve taký moment v ňom celý čas chýba Hodnotenie: B+(28.4.2016)

 • TheDon
  **

  Půlnoční speciál je asi tak speciální, jako když si uděláte ke snídani kafe, ale a teď dobrej pozor, místo jedné kostky cukru si ho osladíte sádrou. K tomuto lahodnýmu, lehce tvrdnoucímu nápoji se skvěle hodí fresh džůs z poblíž rostoucí tůje. A abych tu spektakulární snídani završil, naservíroval bych si míchaný křepelčí vajíčka s trochou grafitové vazelíny. Protože přesně takovej pocit mám z tohohle velkýho Spešlu. Něco jako film, něco jako děj a něco jako velké finále, ke kterýmu jsme se propracovali po road tripu a dvou backflipech americkýho Isuzu, který si to po silnici dotančilo až do Tomorrowlandu. Překvapivě z něj nevyskočil Žórž Klůny, ale Extra Terestriální Altón, kterej chce být světýlkem. 30% P.s.: kdyby mi někdo vysvětlil, co přesně tím chtěl Džefík říct, tak bych to s radostí přivítal....(7.8.2016)

 • fugazi
  *****

  Včera v noci jsme nasedli s malým Altonem do auta a s vládními agenty, vědci a fanatickou sektou za zády jsme ujížděli přes půl Louisiany za objevením nového světa. Midnight Special je film, který vzniknul z čistého fanouškovství a z čisté lásky k filmařině. Je vidět, že režisér vyrůstal na Spielbergovo klasikách a díky tomu vznikla, dá se říct variace na ET mimozemšťana. Nikdo se nezdržuje zbytečným vysvětlováním a divák je okamžitě vhozen do děje a postupně vše odhaluje s hlavními hrdiny. Jeff Nichols už potřetí dokazuje, že je geniální režisér a s minimalistickými prvky dokáže vybudovat atmosféru, kterou mu všechny ty hollywoodský vysokorozpočtový srágory můžou jen závidět. Každej rozhovor hltáte bez mrknutí oka a chcete vědět víc. Jenže se dozvíte přesně jen to, co je nutný, abyste zůstali přelepený k obrazovce a počkali si na další scénu, kde se možná víc dozvíte. Náhle v půlce filmu přijde odzbrojující chvíle, ve který osmiletej kluk svýmu tátovi vypráví o alternativním světě. To byla chvíle, kdy jste mě mohli skolit čajovou lžičkou a odvalit mě vybrečet se do kouta. Konec je dechberoucí, ale je nutný, aby člověk přistoupil na všechny ty tajemství a na chvíli se vrátil do dětských let a neřešil blbosti a zbytečný otázky… 9/10!(9.6.2016)

 • movie
  ****

  Vlažnější čtyři hvězdičky. MIDNIGHT SPECIAL lze vnímat jako Nicholsovu variantu na low budget 70' sci-fi, přičemž nejlepší 10 minut filmu se odehraje hned v úvodu. Režijně je to možná nejsilnější Nichols vůbec, scénáristicky naopak nejslabší. Rozhodně je to must watch už jen pro ten hodně vybraný casting: Joel Edgerton, Adam Driver (pro mě určitě ve své nejzajímavější roli), Michael Shannon, Sam Shepard!(3.4.2017)

 • Davies182
  ***

  Tohle bylo osobní. Zbytečně hlasité fuck off, facka a kopanec do zadku mně jakožto divákovi, který už Nicholse dejme tomu jakž takž identifikuje... anebo si to aspoň myslel. Skvostný materiál pro potenciální hutnou sci-fi povídku, hořký fail v její evidentně nepasující hrané podobě. Mělo to asi být napínavé a k zamyšlení. Bylo to trošku hloupé a úsměvné. Jako mysteriózní road trip strašně supr, to ale hádám nebyl účel. 5/10(22.6.2016)

 • Joel Edgerton

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace