Půlnoční dítě

Midnight Special

Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Řecko, 2016, 111 min

• luka4615

Nepovedený pokus o komorní sci-fi. Midnight Special má skvělou úvodní scénu, u které si říkáte, že jestli to takhle půjde i dále, je zde zaděláno na velké filmové překvapení tohoto roku. Nicméně zhruba v půlce se to všechno režisérovi doslova rozsype mezi rukama. Takže zhruba od půlky už se nedíváte na film o zvláštním chlapci, jemuž svítí oči a který oplývá výjimečnými schopnostmi, ale díváte se na příběh o chlapci, který dělá reklamu společnosti ČEZ ve zcela sterilním filmu.(29.4.2016)

• B!shop

Priste si musim poradne precist jmeno rezisera, nejak jsem nabyl dojmu, ze je autorem Mike Nichols a docela jsem se tesil, namet vypadal zajimave, jenze tady reziroval pro me neznamy Jeff Nichols a podle toho to taky vypada. Cely to pusobi silene lacine, film ma skoro dve hodiny, ale silne se tahne a vetsinu casu se nic moc nedeje. Herci v podstate nemaj co hrat, fakt nechapu, ze sem nalakal tolik velkejch jmen. A aniz by se neco moc resilo/vysvetlovalo, porad proste nekam jedou a aby to nebylo tak stereotypni, obcas se tu mihne nejaka jina postava, ktera je pronasleduje. Konec je pak precejen drobet zajimavej, ale uz to vyslednej dojem moc nezlepsi. Bejt tu schopnejsi reziser, verim tomu, ze by to utah, ale tohle pusobi, ze vsichni byly naprosto bezradny a nevedeli, co ze to vlastne toci. Takze takhle fakt ne, tahle variace na E.T. se moc nepovedla.(10.9.2018)

Vůbec jsem nevěděl, co od filmu očekávat, byť na první pohled je herecký ansábl vynikající. Vše se točí kolem výjimečného chlapce, jako například ve filmu Mercury. Hrstka lidí se jej snaží chránit všemi dostupnými prostředky, mnohdy za hranou a doprovází ho na cestě k neznámému cíli. Hraničí to ze začátku až s fanatizmem, kdy se nebojí udělat cokoli. Film se rozjíždí velmi pomalu, včetně seznamovaní hrdinů a zápletka se posouvá asi od půlky filmu. První hodina je docela nuda, ale nabírá správný směr a vyústění a pointa celého příběhu je působivá jako v těch nejlepších sci-fi. Chtělo to jen zručněji uchopit, nepřepálit délku filmu a mohlo se to přiblížit těm nejlepším žánrovkám.....6/10(30.11.2016)

Tohle bylo osobní. Zbytečně hlasité fuck off, facka a kopanec do zadku mně jakožto divákovi, který už Nicholse dejme tomu jakž takž identifikuje... anebo si to aspoň myslel. Skvostný materiál pro potenciální hutnou sci-fi povídku, hořký fail v její evidentně nepasující hrané podobě. Mělo to asi být napínavé a k zamyšlení. Bylo to trošku hloupé a úsměvné. Jako mysteriózní road trip strašně supr, to ale hádám nebyl účel. 5/10(22.6.2016)

Rozpočet $18miliónovTržby USA $3,712,282Tržby Celosvetovo $6,841,142▐ určite zo začiatku to príde nadmieru zaujímavé a slušne navnadí to, je tu niekoľko dravých úsekov, rozbehne sa tu veľa dejových liniek ale ani jedna sa poriadne nedokončí, ako by režisér nevedel kam to nakoniec chcel nasmerovať a čo vypovedať, škoda /60%/(22.8.2016)

• Joel Edgerton