Půlnoční dítě

• Řecko

Ο εκλεκτός της νύχτας

Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Řecko, 2016, 111 min

Podle zdejších hodnocení bych čekal nudnou věc. Nikoli. Jde jen o dost zvláštní a obvyklým vzorcům se protivící příběh. Věci, které čekáme, že se stanou, se prostě nestanou. Nestane se prakticky nic, i cesta může být cíl. Je to road movie, potkáváme lidi a situace. Je tu spousta zajímavých postav, o kterých si něco můžeme myslet, ale víme taky v jádru prdlajs. Nevíme proč a kam jedeme, je to taky vlastně jedno. Důležitá je oddanost celé věci, malému klukovi, snaha splnit úkol navzdory FBI, médiím atd. Kluk má nadpřirozené schopnosti, nevíme proč, ani nevíme zda kope za ty dobré, nebo za ty zlé. Jak říkám, zvláštní film. 80%(9.7.2016)

• Streeper

Asi jsem to nepobrala nebo je chyba buď na straně tvůrců nebo na mé straně, nevím. První polovina filmu je nudná k smrti, není tam nic vysvětleno, neustále se tak kecá o ničem. Herci nemají takový prostor, jaký by si zasloužili, jejich postavy se vůbec nikam nevyvíjejí. Druhá polovina už je o něco lepší, je tak trochu více akce, začínáme chápat i příběh a co se tam děje, ale i tak to film jako celek nezachrání. Za mě je to nudný film, který má velmi působivý námět, jen padl do nesprávných rukou.(23.11.2018)

• luka4615

Nepovedený pokus o komorní sci-fi. Midnight Special má skvělou úvodní scénu, u které si říkáte, že jestli to takhle půjde i dále, je zde zaděláno na velké filmové překvapení tohoto roku. Nicméně zhruba v půlce se to všechno režisérovi doslova rozsype mezi rukama. Takže zhruba od půlky už se nedíváte na film o zvláštním chlapci, jemuž svítí oči a který oplývá výjimečnými schopnostmi, ale díváte se na příběh o chlapci, který dělá reklamu společnosti ČEZ ve zcela sterilním filmu.(29.4.2016)

Hodně skvělých herců, ovšem docela málo muziky. Režisér a scénárista Jeff Nichols, který upoutal například apokalyptickým nezávislým kusem Take Shelter, znovu nikam nespěchá. Sice to má svou atmosféru, ale místy je to takové příběhově chatrné. Své momenty to každopádně má. Tak a příště už by do toho Nichols mohl konečně šlápnout.(8.7.2018)

• pakobylka

Jednoduchoučký příběh, který se zpočátku tváří strašlivě tajemně, aby posléze předčasně splaskl jako špatně zavázaný pouťový balónek. Není schopný udržet v přijatelných mezích vlastní chatrnou konstrukci - a tak vás rezignovaně vláčí z místa na místo a patrně doufá, že si vystačíte s vlastní fantazií a dějovou linii si uzpůsobíte podle svého: Občasné vakuum si něčím vyplníte, neobjasněné souvislosti si hravě domyslíte a logické chyby bez reptání opravíte - nebo velkoryse přehlédnete. Chyba není v rozpočtu, ale zcela jednoznačně ve vypravěčských schopnostech duchovních otců "Půlnočního dítěte". Slabé 2*(9.7.2018)

• Joel Edgerton