Půlnoční dítě

Ο εκλεκτός της νύχτας

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní

USA / Řecko, 2016, 111 min

• ledzepfan

Shannon to samozřejmě táhne a asi i Driver je fajn, ale jinak je to úplně na palici... Většinu filmu s tím děckem nikdo pořádně nekomunikuje, většina postav hlásí své repliky jako ve stavu hypnózy, děj jede po přímé a předvídatelné linii od začátku do konce.. Není to vyloženě průser, ale za mě v tom není absolutně nic díky čemu bych film udržel v šišce déle než pár hodin..(17.3.2020)

Tuze moc by to chtělo být sofistikovanějším carpenterovým Starmanem. Zpočátku se to i daří, ovšem čím více se blíží závěr, tím méně toto tvrzení platí. Nichols si totiž podkopává nohy hloupoučkým scénářem. Naštěstí s tím z pozice režiséra dělá první poslední a obsazení ho rovněž nenechalo ve štychu. S čestnou výjimkou v podobě Lieberhera, kterého však do jisté míry omlouvá krutě nevděčná rola přemoudřelého děcka. Ovšem i navzdory vší té hloupé naivitě si to po celou dobu drží podmanivě svébytnou atmosféru a díky Stoneovi za kamerou je to vizuálně vymazlené jako máloco. Ve výsledku více zajímavé než opravdu dobré, ale zajímavé tím... No, zajímavým/sympatickým způsobem.(27.8.2018)

Film, který nemá absolutně žádnou chybičku, takže si zaslouží plný počet. Má svůj vlastní styl vyprávění, který mi padl do noty. Scifárna, která dokáže vtáhnout do děje a nepotřebuje k tomu žádné monstrózní lokace ani efekty. A aby toho nebylo málo, tak Wingo tomu dal dokonalý hudební doprovod. Chci víc takových filmů!(18.8.2016)

Tentokrát tak tak tři hvězdy. Nebýt (jako u Nicholse téměř zpravidla) výraznější pointy, byla by to čistá nuda. Sama pointa ani není přiliš dotažená, takže v kombu s pochudlou a kolotočoidní cestou k ní je to asi nejslabší autorův snímek. I tak ale Jeff Nichols stále za pozornost stojí, v ranku nezávislé tvorby má pořád co říct. 50%(29.1.2017)

• Johnny.ARN

Toto som nepochopil a nepochopil to asi ani samotný režisér. Namiesto plnokrvnej scifi s nejakým super záverom, posolstvom, odhalením, zrušením všetkých satelitov a nvm čo sme dostali síce scifi ale s komorným nádychom a viac zamerané na socialnu rovinu ako vizuálnu. Ochrana dieťaťa, obetovanie sa, zisťovanie skutočností ušatým potkanom a všetky tieto srandy hlavne v druhej polke totálne ubrali tempo a namiesto gradácie som už len s nezáujmom sledoval ten paškvil a čakal koniec. Herci nemali ani čo hrať. proste lacné ,nezáživné, socálne scifi pokúrované s drámou. 2 z 5(27.4.2020)