Půlnoční dítě

• USA Midnight Special (více)

Royův nejmladší syn Alton má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se stane cílem náboženských fanatiků. Jedné noci se ti dva musí dát na útěk a zatímco honička postupně přerůstá v celostátní štvanici za účasti nejvyšších vládních vrstev, Roy dává vsázku všechno, co má, jen aby odhalil Altonovo životní poslání... ať už je jakékoli. V provokativním snímku, v němž se prolíná nadpřirozeno s hlubokým lidstvím, zkoumá uznávaný scenárista a režisér Jeff Nichols otázky víry a pouta lásky a důvěry. (Magic Box)

mazic

mělo mě varovat, že tam hraje antiherec shannon. Poté co nastoupil muž z třetihor driver jsem měl být zodpovědný a vypnout to. Né blbec to dokoukám, abych viděl zoufalé pohledy dunsta a shannona a málem si podřezal hrůzou žíly.... ()

Ceberus

Poctivá práce s tajemnem, samozřejmě jakmile se začne srovnávat s určitými filmy, tak se tím vyspoiluje zápletka (třeba tenhle film nebo tenhle film). Herci kvalitní, dětský herec možná sice tradičně trochu prkenný, ale dá se to ukecat na vlastnost jeho postavy. Vizuální efekty v pořádku, dneska už se všichni naučili dost věcí maskovat pod všemocným lens flare. ()

TommyDiamond

Že by dětství Scotta Summerse alias kyklopa z x-menu známého díky svým očním paprskům? Ale kde že. Nějaký ambiciózní jeliman z Arkansasu si chtěl jen dokázat, že umí natočit kulantní a hloubavé dráma o klukovi s napřirozenýma schopnostma, který místo utíkání a skrývání se volí cestu domů, na svou planetu, kde mu budou všichni rozumět.... I když si myslím, že příběhově to není úplně k zahození, tak to Nichols celé bohužel natočil tím nejnezářivnějším způsobem jakým jen mohl. Za tak velkou a kousavou nudu můžu dát pouhou jednu hvězdu. ()

Looka

85% Starman s mnoha biblickými odkazy. Chápu, že konec si může vyložit každý jak chce, nicméně já nepřišel na nic. V tomto případě nedostatek imaginace anebo sám režisér nevěděl jak to zakončit? To je taky jediný důvod proč jsem nedal plný počet. ()

himor

Nuž ja mám sci-fi celkom rád, ale toto mi ani náhodou nesadlo...a myslím že to celkom dosť minulo. Mohol to byť dobrý film, keby sa tam menej kecalo a viac naháňalo...mohol Nichols viac zapojiť chlapca s nadprirodzenými schopnosťami do deja, mohol viac ukázať tej sily, možno by sa zdvihla kvalita filmu aj o 20%. Takto to zabil nudnou tliachanicou, nudnými cestami nocou bez akejkolvek akcie. Ale na druhú stranu efekty boli celkom slušné, len ich bolo málo...ja neviem asi celý film vznikol za noc alebo čo. Škoda. 40% ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: V "napětí" mě udržovala zvědavost ze závěru, který přišel po 100 minutách...spíš nepřišel. Mělo to atmosféru, ale nic nevysvětleno - "trhněte si". ()

GameboyNES odpad!

Co to zase kurva bylo? Druhej díl Hostitela? Týýý vole!!! Opuchlá Kirsten vypadá tak na 60. let. Slizkej mladej Kraus je sympatickej asi jako syfilitická prdel 200.let staré zombie. Celej film se nic neděje, jen furt někam jedou, sem tam fakanovi zasfítí oči, pak dojdou k hoře Osudu, nebo Roklinky či co to je, mrdne tam prstýnek a je konec. -57% Odpad!!!! ()

stephano

Ano nejslabší film od Nicholse, ale přiznejte se kdo nechce vidět další hned po skončení tohodle :-) Je ale fakt, že pomalý tempo z Mud a Take Shelter je tady spíš na škodu, postavy na sebe hodně zírají a nemluví,na nic se neptají. Námět šel určitě lépe rozvinnout. ()

Solverino

Super začátek, asi do půlky celkem dobrý a konec je totální kýbl sraček... ještě tam vlálo málo americkejch vlajek, LGBT prezident nepronesl srdcervoucí projev, pak by to bylo komplet :( jdu blejt. ()

Brano

Hrozné nudný film s dosť biednym scenárom. Dejovo to bolo tiež prázdne, takže žiadny zmysluplný príbeh tu nehľadajte. Celkom dobrí herci a skvelá scéna padajúcich kúskov satelitu, ale to je asi tak všetko z kladov. V závere som už zaspával. ()

johnsnow

Išiel som do toho s tým, že to bude slabota, no ostal som mile prekvapený. Naozaj majstrovsky zvládnutý film, či už po naprirodzenej, ľudskej alebo sci-fi stránke. Žiaľ, záver je jeden hnusný žump. HERCI: V pohode, role zvládli dobre, malý bol dobrý ťahúň. Tam jedine ten týpek ktorý vyšetroval okolnosti ich cesty mi nesedel. EFEKTY: Veľa ich tu nie je no sú vážne super, chvíľami som sa cítil ako v Birdovom TOMMOROWLAND. AKCIA: Tak tej je tu úplne minimum a vôbec o ňu nejde takže je zbytočné viac k tomu hovoriť. * dole za už spomínaný žump záver, škoda veľká. ()

MaxForValue

Niežeby táto Nicholsovka nemala nejaké zaujímavé momenty, ale v porovnaní s originálnym Take Shelter z toho číší scenáristická bezradnosť a otupenosť. Je až príliš vidieť, že Nichols sa snažil vytvoriť niečo originálne, možno s potenciálom ďalších prequelov a sequelov, no na to by musel byť Midnight Special aspoň trochu special. Osud hrdinov ma zanechal absolútne chladným. ()

maoc

Tento film stojí a padá s tím, zda se vám líbí staromilské SF a zda vám k němu sedne dost pomalé tempo. Filmařské kvality respektuji, ale u mne je odpověď na obě otázky záporná a hodnocení tomu odpovídá. Hodně mne zklamal závěr. Vlastně se stalo něco fantastického a zároveň to stejně rychle odeznělo - jakoby se nestalo nic. A bezkrevný výkon Kirsten Dunst v konci filmu, pokud jí to tedy režisér nenařídil, mé zklamání podtrhl. Takhle se tváří matka, která právě "přišla" o milované dítě? Take Shelter je dokonalý film, ale Midnight Special, ačkoliv je mu dost podobný, mi nesedl. ()

jprmusic

šílená ptákovina s mimořádně nesympatickým Adamem Driverem. Kde toho proboha našli ..... Shannon se celej film tváří, jak když ma nasráno v gatích a celý to nějak nedává smysl. ()

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi