Půlnoční dítě

• USA Midnight Special (více)

Royův nejmladší syn Alton má nadpřirozené schopnosti, kvůli kterým se stane cílem náboženských fanatiků. Jedné noci se ti dva musí dát na útěk a zatímco honička postupně přerůstá v celostátní štvanici za účasti nejvyšších vládních vrstev, Roy dává vsázku všechno, co má, jen aby odhalil Altonovo životní poslání... ať už je jakékoli. V provokativním snímku, v němž se prolíná nadpřirozeno s hlubokým lidstvím, zkoumá uznávaný scenárista a režisér Jeff Nichols otázky víry a pouta lásky a důvěry. (Magic Box)

nonick1

Film o tom, jak chlapeček "Bůhvíkdo" nakonec Bůhvíproč odejde Bůhvíkam - a mezitím musíte protrpět téměř dvě hodiny scénaristicky děravé a logicky nekozistentní filmařské vaty. Škoda času a promarněných hereckých příležitostí, na jednu hvězdu film vytáhla slušná kamera. ()

warrenur

Po dlhsej dobe pre mna opat pozeratelne a zaujimave sci-fi-cko. Sice som sa neubranil podobnosti s jednym serialovym motivom, kde podobne ako tu, je urcity nadany chlapcek a "vlada" je mu na stope, napriek tomu vsak celkom slusna atmosfera. Tiez myslienka tej komunity "farmy" bola zaujimava. Zastupenie tajnych sluzieb uz je uz len recyklaciou toho, co v "takychto" pripadoch nastava. A teda, ze sa tato samozrejme angazuje. Nekona sa sice nic extra bombasticke, ale film urcite ma svoje vrcholove a pre divaka atraktivne momenty. Zvlast v poslednej tretine. Ustredna trojica dospelych hercov a chlapca celkom funguje. Odporucam. ()

dawe787

Sci-fi příběh o malém klukovi, který chvílemi svítí jak halogenka a za pomocí rodičů a jednoho přítele od táty prchá na místo, kde mu napovídá jeho šestý smysl, že tam musí být....samozřejmě po nich jde FBI a ještě nějaká pomatená sekta, no nic nového na filmovém poli. ()

ink flo

Jeff Nichols me zaujal už znepokojivým "Take Shelter" a tímto potvrzuje, že je to určitě režisér, kterýho stojí za to sledovat a kterej zraje. Tentokrát servíruje sektářskou skoroapokalyptickou ufo minimal atmo sci-fi v příjemně naivním retro duchu alá Blízká setkání třetího druhu nebo Starman. Co se týče efektů, tak úsporné, skoro celou dobu si vystačí jen se světlometama místo očí a prázdnotou texaských plání, atmosféru ale dovede vykouzlit hutnější než leckterej bombastic cgi spektákl... ()

MickeyStuma

Snímek přináší již mnohokrát použitou dějovou šablonu a tak nějak velmi připomíná hlavně tvorbu Stevena Spielberga. Nebo jsem jediný, kdo vidí v první polovině přímou souvislost se superhrdiny a v polovině druhé například s E.T. mimozemšťanem či Setkáním třetího druhu? Nejdříve to vypadá, že se jedná jen o obyčejného chlapce s nadpřirozenými vlastnostmi a zpočátku nelze vydedukovat, jestli ho ti v autě unášejí nebo zachraňují, ale když se náhle ukáže, že ho chce vláda za pomocí různých bezpečnostních složek chytit, dostává se vše pomalu do zcela jiných souvislostí a rázem přijde odhalení, co je ten chlapec opravdu vlastně zač. Hlavní dějová linka je tak v podstatě road movie, kdy se divák postupně vše patřičně dozvídá. O velké drama nebo mohutný tlak na city se ale nejedná. Vše plyne volně a to za použití k tomuto žánru velice povedené hudby. Jedná se tedy o nádherné alternativní sci-fi kombinované s příběhem rodičů mající srdce k chlapci s touhou mu pomoci za každou cenu. Geniální filmový příběh pro milovníky sci-fi. ()

Faila

Bylo to takové tajuplné, až jsem se vážně obávala, jestli se to celé koncem nějak nepokazí. Za mě nepokazilo. Několik otázek zůstalo nezodpovězených, ale to je pro mě velké plus. Myslím, že je lepší, když nechají filmaři některé věci nedořešené, než když je vyřeší blbě. A jedno osobní zajímavé zjištění: čím víc na Kylo Rena koukám, tím se mi na něj kouká příjemněji. ()

Wargoo

Zatiaľ najslabši Nichols. Len verím, že nebude jeho kariéra kopírovať tú Shyalamanovu... Bola by to nesmierna škoda, nakoľko tento režisér má na to, aby sme z jeho filmov pozitívne usierali zakaždým, keď dotočí. Ono, MIdnight special nieje až tak zlý film, ale ja osobne som očakával možno hlbšiu/inú zápletku, resp. rozuzlenie, tak ako to bolo u Take Shelter. Nič, snád nabudúce. Malý je veľmi zlaté decko, Šhani nesklamal, a Wingovu hudbu si stiahnem do MP3 a budem púšťať na pokojnejší spánok, skvelá ! 3*** a 61,023% ()

loki5

Začátek vypadal celkem zajímavě. Ale zhruba po asi 1/3 se to překlopí v naprosto nesnesitelnou nudu. Vlastně v okamžiku kdy se na scéně objeví Dunstová (po pravdě tohle je i můj problém jelikož ji vážně nesnáším). Problém je v tom, že scénář je příšerně předvídatelný a navíc to naprosto nefunguje po emocionální stránce. Postavy jsou vám ukradené, děj je vám ukradený a mytologie stejně tak. Poslední cca 30 minut je navíc strašně nastavovaná kaše. Kdyby tenhle film měl na starosti někdo schopný dalo se z toho vytěžit mnohem, ale mnohem víc. Zvlášť s ohledem na obsazení. 30% ()

hrudka

Nabízející více otázek než odpovědí a úlohu vyvolených jedinců na úroveň fenoménu(!). Zajímalo by mě, s jakými motivacemi se do toho všichni pustili. Provokativní to ovšem rozhodně není, tak trochu mě to nechává vlastně chladným. Asi mě ty oči tak nezasáhly! ()

Joppo88 odpad!

Prvých dvadsať minúť som mal nádej... Po polhodine som to vzdal, ale vydržal... A to len preto, aby som mohol napísať, že toto je poriadna kravina, ktorá jediné čo vám dá, je o dve hodine menej života - ergo: zoberie vám - čas, chuť žiť.... Čiže: celé zlééééé ()

Hpatrik

Líbí se způsob vyprávění, jak je film skoupý na jakékoliv informace a k vysvětlování nepoužívá laciné flaschbacky, ale sotisfikovanou práci s kamerou, herci, hudbou, a hodně toho nechává na divákově představivosti, a udržuje ho tím v konstantním napětí. Hodnocení tohohle filmu budou přímo úměrné tomu, do jaké míry vám Nicholsovo vyvrcholení sedne, nicméně natočené i napsané je to velmi zručně a zajímavě, a přirovnávání k pozdějšímu Shaymalanovi je úplně mimo. ()

Demonic189

Suverénne najhorší film od J.Nicholsa! Pri takych hereckých esách ako Shannon, Edgerton, Dunst je sklamanie o to vacsie. Snímok sa neskutočne vlečie (asi 2x som pri ňom zaspal) a priveľmi nezaujme ani príbehom (doteraz netuším o čom to vlastne bolo), hudbou, ba veľmi ani výkonmi účinkujúcich...2,5* ()

E lan

Takové nijaké, určitě ne špatné dílo, ale něco tomu chybí. Asi napětí. Možná i překvapivé rozuzlení. To, které nám autoři předvedli tak nějak nikam nevede a nijak nenadchne. Navíc ve filmu je několik nelogičností a to také celkovému dojmu nepřidá. ()

Likan7

Přiznám se, že mě zaujalo obsazení, které pokud není áčkové, tak je hodně k áčku blížící se. Dunst, Edgerton, Driver, Shannon. To jsou všechno známá jména, která mají v CVčkách celkem dobrý filmy. A k tomu se všichni objeví ve sci-fi? Koho by to nezajímalo? Úvod je zajímavý, není to popkorňák, je to hodně komorní a zaujme to. Dokonce tomu odpustíte občasná hluchá místa, kterých je ale postupem času čím dál tím více, až se to celé ve druhé polovině vrhne do takovýho maglajse, že buď usnete, přestanete to vnímat, nebo to vypnete. Konec se možná chce tvářit dojemně a osudově, jenže to je v reálu wtf. Pár zajímavých nápadů se určitě najde, jenže to na celovečerák na 90 minut filmu nestačí. ()

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (více)

Jeff Nichols natočí sci-fi

Jeff Nichols natočí sci-fi