poster

Dobrodruh z Istanbulu

 • Francie

  L'homme d'Istanbul

 • Itálie

  Colpo grosso a Galata Bridge

 • Španělsko

  Estambul 65

 • Španělsko

  Operación Estambul

  (pracovní název)
 • Kanada

  That Man in Istanbul

 • USA

  That Man in Istanbul

Dobrodružný

Francie / Itálie / Španělsko, 1965, 117 min

 • majo25
  ***

  Akási kontinentálna odpoveď na britské bondovky. Samozrejme s málo charizmatickým hl. hrdinom, s o trochu horším spracovaním, so slabšími súbojmi; akurát zamotanosťou zápletky si môžu podať ruky. Mladý a chudučný Buchholz je málo presvedčivý, o jeho súbojoch ani nevravím. Zaujímavejšie sú zvučné mená vtedajšej doby v roli záporákov - Adorf a Kinski; škoda, že v dlhočiznej stopáči nedostali viac priestoru. Plusom je aj netradičné - istanbulské zasadenie. Tam však klady končia. Chýba atmosféra a z tej nehodiacej sa a hlasitej orchestrálno-bigbíťackej hudby dúfam, že nebudem mať nočné mory. Skratkovitý dej s mizerným strihom zasa vravia o vtedajšej nízkej kvalite a skúsenostiach s akčnými filmami. Akcie je dostatok, možno aj na úkor dobrodružnosti, ale dnes je tento film iba ťažko sledovateľný bez zhovievavého úškrnu.(22.5.2018)

 • argenson
  ***

  Půvabná agentka, atraktivní destinace a únos významného vědce zapojeného do jaderného programu. Pár takových filmů jsem už viděl a že se jich tehdy v západní Evropě točilo dost. Je ale pravda, že ne každý takový film měl k dispozici Horsta Buchholze a výborný český dabing, tomu taky přikládám zdejší poměrně vysoké hodnocení.(16.9.2017)

 • choze
  ****

  Viděl jsem to jako malej snad ještě za komančů a tenkrát to byla bomba. Ještě si pamatuju poslední scénu filmu, kde si hrdina se svou partnerkou chtějí po náročné akci trochu užít ve vlakovém kupé, když okno roztříští kulka a hrdina zvedne hlavu a bezstarostně řekne něco ve smyslu, že už by si padouši mohli dát pohov...(11.10.2007)

 • dopitak
  ****

  Dávno před tím, než se na našich plátnech proháněl Cruisův Ethan Hunt, filmový svět měl svého sympaťáka-tvrďáka-mucholapku na ženy - Horsta "Tonyho" Buchholze. Napínavá akční dobrodužná detektivka s komediálními prvky a výtečným starým českým dabingem - co si více přát? Mimochodem, geniální dabing stvořili v brněnském studiu Československé televize (Buchholz - Ladislav Lakomý, Koscina - Helena Kružíková, dále Dagmar Pistorová, Vladimír Pavlar, Milan Vágner, Jiří Tomek, Otakar Dadák, Oldřich Slavík, Blažena Rýznarová, Jiří Valchař) - kdo o nich kdy slyšel... a přesto jejich hlasy pozvihly film do výšin. Jsou to také dialogy, vedené možná trochu spisovnější češtinou a (dnes bychom řekli, že archaickou mluvou) s dnes již méně používanými výrazy, které svého diváka baví dosud. A pokud neumřeli, čekají doteď, až nějaký jouda z Bontonu nebo odjinud vezme kalkulačku a najme čtyři až šest ještě větších joudů, kteří film znovu (a za pár šupů) nadabují za den.(22.8.2010)

 • Wacoslav1
  ****

  Roztomilá starosvětská záležitost která už dnešnímu publiku nic neřekne, ale pro pamětníky mezi které už se pomalu taky počítám je to příjemná byť lehce naivní dobrodružná zábava. I když já osobně neměl o existenci tohoto filmu ani potuchy. Objevil jsem ho náhodou na youtube sice v nic moc kvalitě, ale aspoň s excelentním původním Československým dabingem. V hlavní roli sympaťák Buchholz červený jaguár exotické prostředí Istanbulu a spousta naháněček pěstních soubojů přestřelek a výživných hlášek. Kde pak tvůrci brali inspiraci je zřejmé a např padouch s železnou rukou a nožem v ní by se neztratil v libovolné Bondovce. Tohle můžu.80%(21.8.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace