V roce 1984 byli Amanda a Dawson spolužáci na střední škole. Pocházeli z odlišných sociálních poměrů, navzdory tomu mezi nimi vznikla přímo osudová láska. Měšťacká společnost jim jí nedopřála. Zklamaná Amanda odešla studovat na vysokou školu a Dawsona po tragické autonehodě zavřeli do vězení. Neviděli se celé čtvrtstoletí, dokud se nesetkali na pohřbu společného přítele Tucka, který jim poskytl útočiště v době, kdy museli svou lásku tajit. Ani jeden z nich nežil život, jaký si vysnil ... a ani jeden z nich nezapomněl na první lásku, která je navždy změnila. Všechny krásné i bolestivé vzpomínky najednou ožijí a bývalí milenci mají před sebou společný víkend. Příležitost změnit dosavadní život je na dosah ruky, ale ... je to ještě možné? Je možné přepsat minulost? A je láska opravdu to nejcennější, co může člověk darovat? (Forum Film CZ)

FEAR99

Červená knihovna, jak se patří a sluší. Pro někoho plus, pro někoho mínus. Jinak je to samozřejmě typická Sparksovina, kterých už jsem viděl snad milion. Avšak když mě to prostě baví. A to i přes fakt, že je to kýčovité, postavy jsou schopni říct v každé minutě několik životních mouder, dialogy jsou ve většině případů naprosto nepřirozené a je to dosti vyumělkované. Když jsem se nad tohle povznesl (jako ostatně ve všech Sparksových filmech), tak jsem dostal nadprůměrný film, který je určitě v té lepší půlce filmů tohoto amerického spisovatele. Co přesně se mi líbilo? Vlastně všechno, co fungovalo i v minulosti u filmů tohoto ražení. Otázkou vždy je, jak zafunguje podání finálního příběhu a tady jsem se ze Sparksových předloh cítil téměř nejlíp. Plusem určitě i mladí Liana Liberato (jako vždy výborná) a pro mě téměř neznámý Luke Bracey. Linie těch "starších" drhne přeci jen víc, ale ve finále i tahle linka má smysl a nakonec poměrně baví. O audiovizuálním podání snad nemusím mluvit (fascinuje mě, že i když Sparkse točí jakýkoliv režisér, vždy to vypadá stejně => hodně sluníčka, krásná kamera, moderní oblečení, velice podobná hudba), Souboj tří až čtyř hvězdiček nakonec rozhodl na poměry Sparkse ne zrovna očekávaný konec, který byl i (zase na poměry Sparkse) poměrně dojemný. V konečném součtu dobře natočená oddechovka pro nenáročné a hlavně mladé lidi. 7/10 ()

LencaN

Romantiky trochu víc, než bych snesla. Kupodivu mladí Dawson a Amanda se mi herecky líbili a měli některé společné momenty moc hezky scénáristicky vymyšlené a převedené do obrazu. Ale co se týkalo starší verze těch dvou, tak jednak mi neseděli herci, ať už nepodobou především k mladému Dawsonovi, tak nedostatkem chemie mezi nimi, bylo to obtížně uvěřitelné. Ze začátku se to vyvíjelo moc příjemně - ostatně jako zrcadlo k Notebooku, ale konec byl jako by mi někdo na hlavu nalil kýbl ledové tříště. Scéna u vlaku a pak telefonát se synem tomu opravdu nasadily korunu ve špatném smyslu. Kdyby jeli linkou - v jednoduchosti je krása - a nesnažili se z toho vydřít co nejvíc, bylo by to mnohem snesitelnější. Dojemné okamžiky tu byly, o tom žádná, ale celá konstrukce se dosti viklala. Bojím se, že Co s láskou velmi rychle upadne v zapomnění. ()

esmoke

Osudová láska, začala na střední škole a spojila dva rozdílně "rody". Ničím nepřekvapí, ale pokud máte rádi pánské okopávání zahrádky (pot, tílko, bez tílka) tak budete potěšeni. (2D dabing) Rozpočet: $26 miliónů, Tržby: $35,926 miliónů. ()

lukas11the

Průměrný americký romantický film. Konec byl odhadnutelný, ale stejně mě prostě dojal. Filmu bych vytk vizuální efekty (animace). ()

Markeee

Niekedy si človek jednoducho potrebuje oddýchnuť od všetkého toho násilia vôkol nás, či neustálych sklamaní v láske, alebo hľadá odpovede na aktuálne životné situácie. Som asi hodinu hľadal a vyberal film, ktorý pohladí moje romantické alter-ego a nebude to úplná somarina Rosamundy "pitcherovej", a opäť som mal skvelú ruku. Človek si až niekedy myslí, že už neexistuje film, ktorý by ponúkol záplatu ne jeho ubolené srdiečko, a potom sa zrazu objaví dielo ako toto, vtiahne vás to do deja a dokonca nájdete podobnosť vlastného života v osudovej láske hlavných protagonistov...Za mňa 5* P.S.: môj nový objav Liana Liberato :-* ()

mstychov

Příběh, kde se čistá láska prokládá s drsností života. Mohlo by se zdát, že vše nedopadne dobře, ale ve skutečnosti ano. Na konci jsem brečela. Celý příběh je dojemný a naplněný láskou v nejčistčí podobě. Za mě super. ()

Ironhead

Ten konec se synem, nemocnici atd... to uz bylo tak nejak pres caru slusne koukatelne romantiky/srdceryvneho kyce... bohuzel, do te doby to ale bylo celkem fajn... ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Horko-sladká romantická dráma. Produkcia je dobrá, ale z príbehu trčí zámer autorov ako slama z čižiem. Jamesov Marsdenovi akosi tieto romantické roly prischli a zrejme má smolu práve na slabšie snímky. Ten v rámci scenára robí čo môže, ale nad očakávanú hladinu slako-bôľneho príbehu chlapca, ktorý vyrástol pod tvrdou rukou otca vagabunda a dostal znovu príležitosť stretnúť svoju prvú lásku, o ktorú vďaka tomu prišiel. Toto však film tají a postupne odhaľuje v spomienkových sekvenciách, kde je pes zakopaný. Priemerný príbeh s príemernými hereckými výkonmi ma neoslovil. 60% Romantici si určite prihodia aspoň 10% ()

De Large

Mladšie verzie hrdinov nesiahali po päty starším... dej mal na počudovanie logiku, ale zbytočne komplikovaný... a toooľko romantického americké klišé... ()

anaad

Docela milý film, sympatičtí herci, ale je to natočené tak nějak hodně jednoduše. Konec je už lepší vůbec nehodnotit, za ten rozhodně o hvězdičku méně (narvat tolik klišé do pár minut je opravdu "obdivuhodný" výkon). Když jsem vzpomínala, co jsem viděla podle Sparkse, došlo mi, že mám stále stejný pocit, Sparks se snaží o nějaké hlubší téma, které ale nedokáže zpracovat víc psychologicky, zároveň se ale zuby nehty brání vytvořit čistě romantický film, přitom používá všechna žánrová klišé. Tady je to navíc ještě znehodnocené poslední dvacetiminutovkou. ()

camomilla

Nulova chemie a vykradani sama sebe (resp. Zapisniku jedne lasky). Skoda, chtela jsem se zasnit, ale s timhle filmem opravdu ne. ()

DK197

Mně se film líbil. Červená knihovna, jak má být. Ale ten konec? Chápu, že život sám píše neuvěřitelnosti, ale tohle je smyšlené a tudíž neskutečně kýčovité. Vůbec ne šokující závěr, spíš k naštvání. Film to poslalo o dost dolů. ()

opiumka

Dvě hodiny jednoho z nejsladších romantických kusů. Asi nejvíc mi ale vadila hudba. Ve většině filmů vytváří hudba podkres, kterého si člověk často ani nevšimne, ale tady? Neříkám, že Aaron Zigman neodvedl dobrou práci. Jen byla na můj vkus až moc sladká a moc výrazná...moc často. Pro každou pusu jiné téma. A asi jsem romantických filmů viděla už moc... ()

Corim

Snímek se mi opravdu líbil. Nenechte se odradit místními komentáři, které varují před romantickými slaďáckými klišé. Ano, i já si jich všiml. Všiml jsem si ale i nádherného příběhu mladého páru, který prožívá svou první lásku. Musím říct, že L. Liberato a L. Bracey se mi jako pár velmi líbil a já jim jejich zamilovanost věřil hned po několika minutách. Umístění mladé dvojice do doby před 20 lety je přímo účelové, protože kdyby byl příběh mladé dvojice ze současnosti, nevěřil bych tomu ani za mák. ()

Gabis

Sladký, sladký, sladký , ale tak nějak pěkně.... Kdo si chce pobrečet a emočně rozložit, tak hurá do toho! ()

Tominko12

Klasická romantická dráma, ktorá je ako keby poskladaná z viacerých filmov (veľmi mi to pripomínalo hlavne Medisonské mosty). Chýbalo mi lepšie rozvinutie vzťahov napr. s Tuckom, poprípade hlbšie rozvinutý príbeh Amandy a Dawsona. Takto mi to miestami prišlo ako príliš rozprávkové. Skvele zahrala Michelle Monaghan. ()

Ondr4H odpad!

Američani umí ve filmech vše znásobit, zatímco co u akčních filmů je to mnohdy žádoucí u romantických srágor je výsledek něco co se těžko dá pochopit .Vše dokonalé, všichni krásní mladí a neklidní a v garáži pěstěného veterána vzor 70. léta, sex končí společným orgasmem pod pokrývkou která vše zakryje. Přiznàm se že na zabití času nepohrdnu Rosamundou, tam to ale vše tak nebije do očí.Tohle jsem viděl v podobnou dobu a výsledek je brakový. ()