V roce 1984 byli Amanda a Dawson spolužáci na střední škole. Pocházeli z odlišných sociálních poměrů, navzdory tomu mezi nimi vznikla přímo osudová láska. Měšťacká společnost jim jí nedopřála. Zklamaná Amanda odešla studovat na vysokou školu a Dawsona po tragické autonehodě zavřeli do vězení. Neviděli se celé čtvrtstoletí, dokud se nesetkali na pohřbu společného přítele Tucka, který jim poskytl útočiště v době, kdy museli svou lásku tajit. Ani jeden z nich nežil život, jaký si vysnil ... a ani jeden z nich nezapomněl na první lásku, která je navždy změnila. Všechny krásné i bolestivé vzpomínky najednou ožijí a bývalí milenci mají před sebou společný víkend. Příležitost změnit dosavadní život je na dosah ruky, ale ... je to ještě možné? Je možné přepsat minulost? A je láska opravdu to nejcennější, co může člověk darovat? (Forum Film CZ)

laik_60

Sparks !!! Sparks !!! Takéto strašné sladkosti !!! To je na Diabetes !!!! Musím si dať nejaký inzulín. Abych to strovil. Všetko tam prvopádovo "kričí" sladkým sentimentom, hudbu nevynímajúc. Film vhodný pre milovníkov (-čky) nemeckých rosamundypilčeroviek ()

Juto

Zlou správou je, že bez ohľadu na to, aká chémia medzi hercami môže byť očarujúca, stále sú uväznení v mŕtvych, falošných melodramoch a bez mozgových zhodách príbehu. 4/10 ()

Floweenka

Přišlo mi, že je mi 50 let. V tomhle věku bych se totiž měla dívat na takovou blbost. Levný a generický soundtrack, starší pár bez talentu, zápletka by asi uspěla tak dvacet let zpět.. nebo IQ 😄 Cením jen mladšího Dawsona, protože je nějakým způsobem sexy. Někdy si možná přečtu předlohu, když jsem četla Dear John, týden mě bolelo srdce z prožitku, teď mě bolí ze ztráty dvou hodin. Zvlášť když jsem tomuhle dala přednost před Witcherem ()

misulka03

Romantické drama, které už svými prvními záběry naznačuje, že se nebude jednat o vybočující romantickou podívanou. Uhlazenost, citovost, detaily - typické snad pro kadý podobný film. Ale ano, tady to perfektně sedí, i když originalita silně pokulhává. Upřímně, byla to pro mě relaxační podívaná, která mi celkem sedla a to především skvěle vybranými dvojicemi, mezi kterými to skutečně jiskřilo a to je pro podobný druh film skoro zásadní. Škoda jen závěru, který pro mě osobně byl už moc, nic se nemá přehánět a tady se produkce snažila být až moc dojemná, což mě osobně trochu narušilo celou podívanou. Nicméně nechci si tímto pocitem zkazit dojem z celého filmu, takže to radši vypustím. A když už jsme u toho, ještě jedna poznámka. Dvojice jsou úžasné, ale pokud má film působit kompaktně, tak podobnost mezi herci, kteří hrajou stejnou osobu by byla asi trochu na místě. Bohužel mám obavu, že tady bylo důležitější obsadit známejší jméno než cokoli jiného. Tím však nechci popírat svůj první názor, že samotné dvoji byly skvělé....jen kdyby to nebyly dvojice stejné.... ()

flyboyeda

Pohadka no. Obcas ale potrebuju i podobne sacharidove nesmysly, abych si nepodrezal zily. Navic mam velkou slabost pro Michelle Monaghan. V ramci zanru neurazejici standard s trochu ehm koncem, kapesnicky nutne... ()

kocik1

Sladší než cukrkandl, předvídatelnější než Sybilino proroctví a černobílejší než černobílý film. Ale na druhou stranu to nebylo trapné (no dobře, Dawsonův otec trapný byl, tam mhouřím obě oči) a uječené, takže vlastně dobrý. ()

Jizni Tlapa

Balancování na hraně klišé a snesitelné romanťárny bylo snesitelné do posledních minut. Bohužel vše zazdily poslední minutý,které s "laskou" udělaly kotrmelce tak nesnesitelné, že čtvrtá prostě není na místě... v neposlední řadě k tomu svoji zásluhou přispěl i hlavní hrdina,který prostě tak blbě čumí,až je nesympaťák.. ()

Lachtaan

Asi není úplně nejlepší nápad koukat na takový typ filmu se zlomeným srdcem, na druhou stranu zdejší trpkou zápletku dokáže divák alespoň pořádně procítit. Sice se neubráním pocitu, že jsem sledoval poupravenou verzi Zápisníku jedné lásky, jinak nemám hlavně po castingové stránce co vytknout a jakožto milovník dramat cením i absenci happyendu. Protože život dokáže být prostě krutý a zrovna romantické filmy by nám neměly lhát o tom, že každého z nás zaručeně čeká šťastný konec. [viděno na Netflixu 17.2.2021] ()

Phietros

Naprosto dokonalé romantické dílo u kterého nezůstane jedno oko suché! Příběh Amandy a Dawsona začal na střední škole, kdy se do sebe bezhlavě zamilují. On s chudé týrané rodiny, ona s bohaté s postavenými rodiči. Když uteče Dawson z domu, nalezne oporu a bezpečí u staršího samotáře Tucka, který přišel o ženu a ujme se ho. Prožívá s Amandou krásný románek, který se jim vryje opravdu hluboko pod kůži. Jednou se však Dawsonova zlá rodina vrací, zničí celou zahradu a Tucka bezhlavě zmlátí. Dawson se jede pomstít s puškou v ruce, ze které vyjde rána na jeho kamaráda, který zemře. Všichni si jdou sednout do vězení, Dawson dostává 8let a tím to mezi nimi končí. Shledání se dočkají po 21letech kdy se sejdou na pohřbu Tucka a postupně odkrývají pravdu, skryté touhy a znovu zamilování... Konec je velmi smutný a představa toho, že člověk konečně dostane šanci napravit co nevyšlo a toho druhého zastřelí a jeho srdce dostane Váš syn, je zdrcující! Občas by mě zajímalo, kdo ten osud určuje.. 90% ()

Sany33

Ak by som si mal zapnúť srdcervúcu romancu tak jedine z pera Nicholasa Sparksa. Jeho príbehy sú tak sladké s tak infantilnou zápletkou, že si vo svete našiel viac odporcov ako priaznivcov. Čo už. Ak (a nie je to moc často) dostanem chuť na romantiku vždy siahnem po tomto autorovi vo filmovej podobe. "Čo s láskou" nie je síce taká pecka ako napríklad "Zápisník jednej lásky" ale pozerať sa to dá. Mierne ma sralo akurát tak to, že som vedel asi 10 minút dopredu čo sa stane ... ale to je možno aj tým, že mám tieto filmy už v merku. Časove premisy boli plynulé a dalo sa vo filme vyznať. Romantika a dráma zohrali svoju úlohu. Jediné čo ma nasralo bol ten koniec, ktorým autor chcel vymačknúť poslednú štipku dôstojnosti s už aj tak dosť uplakaného diváka tým že urobí z Dawsona Ježiša. Inak herecké obsadenie mi hralo na notu a bolo veľmi sympatické. Mladšiu Amandu som žral ako aj mladšieho Dawsona, staršie duo hralo trocha druhé husle ale išlo im to. Nebudem sa tu už moc rozpisovať a šľahnem iba hodnotenie. 82% ()

machrus

Tak to je první film podle knižní předlohy od Nicholase Sparkse,kterému takhle moc pozměnili děj. Zklamalo mě to. A musím napsat,že je to nejslabší fim zfilmovaný podle jeho knihy.A to jsem si po prvním shlédnutí Milý Johne myslela,že už víc pokazit knižní předlohu ani nejde. ()

Benedygtus

Tak predvidatelne a tak trapne, jak uz dlouho nic. Musim rict, ze "zimomriavky" z te trapnosti byli i celkem prijemne.. ale celek na me pusobi, jako jeden obrovsky kyc. 13 lete holky z toho budou pryc a asi se jim o tom bude i zdat, ja doufam, ze se mi o tom zdat nebude. Hlasky jako: "Co bys pro me riskoval" - VSECHNO. To, ze protagonista(mladsi) je porad do pul tela svleceny a jeste slusne nesympaticky, uz jsou jen detaily.. Pocit, ze vsechny "prekazky" byly pridany synteticky, je mnohem podstatnejsi. P.S.: Konec je opravdu hrozny. ()

Seti

Přestože se jedná o romantický kýč nejhrubšího zrna, tak se mi to zřejmě v důsledku nějakého záhadného vychýlení zemské osylíbilo. Asi to bude tím, že mi The Best of Me hodně připomínalo Sparksovu nejúspěšnější filmovou adaptaci (ano, mluvím samozřejmě o The Notebooku), která je jedním z mých nejoblíbenějších filmů tohoto žánru. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a to v obou věkových kategoriích, a ta cukrová chemie mezi nimi z mého pohledu taky šlapala. A samozřejmě mě jako příznivce nejednoznačných a ne zrovna Happy Endů potěšil konec. ()

YoZo8

Tento romantický film ma zaujal od prvých minút a aj keď som nevedel čo mám čakať, prijemne ma prekvapil. Je to síce romantika, no páči sa mi, že nie je gýčová. Myslím si, že Čo s Láskou má pomerne slabšie hodnotenie preto, lebo sa vymyká z koncepcie štandardných romantických filmov. Musím vyzdvihnúť plynule prechody zo súčasnosti do minulosti a naopak. Taktiež sa mi veľmi páčili exteriéry, v ktorých sa nakrúcalo. Nechýbal vtip, pointa, dramatické aj romantické scény. Mladí herci aj keď boli relatívne neznámi, zahrali nadštandard. Hlavné mladý Australan Luke Bracey má herecký potenciál a je akýsi pokračovateľ Heatha Ledgera, na ktorého sa mi trochu podobá. Film záverom nejedného diváka prekvapí. Tomuto filmu by som sa nebál dať aj rovných 5 hviezd, no niečo mi k spokojnosti ešte chýbalo. (4,5* 75%) ()

Wally

Hodnotím jako romanťárnu jako trám! Přeslazené, naivní, nereálné...ale věděl jsem do čeho jdu a tak to nevadilo. Ve svém žánru jde o dobře odvedený kousek... ()