V roce 1984 byli Amanda a Dawson spolužáci na střední škole. Pocházeli z odlišných sociálních poměrů, navzdory tomu mezi nimi vznikla přímo osudová láska. Měšťacká společnost jim jí nedopřála. Zklamaná Amanda odešla studovat na vysokou školu a Dawsona po tragické autonehodě zavřeli do vězení. Neviděli se celé čtvrtstoletí, dokud se nesetkali na pohřbu společného přítele Tucka, který jim poskytl útočiště v době, kdy museli svou lásku tajit. Ani jeden z nich nežil život, jaký si vysnil ... a ani jeden z nich nezapomněl na první lásku, která je navždy změnila. Všechny krásné i bolestivé vzpomínky najednou ožijí a bývalí milenci mají před sebou společný víkend. Příležitost změnit dosavadní život je na dosah ruky, ale ... je to ještě možné? Je možné přepsat minulost? A je láska opravdu to nejcennější, co může člověk darovat? (Forum Film CZ)

tom.nosek

Na tomto romantickém dramatu si cením především toho, že těch zápletek a zvratů je tam víc, takže se to celkově nedá predikovat úplně od začátku. Za mě osobně lepší než The Notebook od stejného autora. Na rozdíl od Notebooku se tady jednak dá mnohem víc sžít s postavami a přitom to není taková trapárna a druhak je to film drsnější a nebojí se odvážnějších záběrů. ()

Giggs

Kdejaka Rosamunde je stravitelnejsia. A to Sparks mi nijako neprekaza. Toto je vsak to najhorsie. Presladena katastrofa s tonou gycu ktory sa ani nesnazi skryvat. Linia zoznamovania mladych ujde, zvysok je ale odpad. ()

dopita

Já nemám nic proti romanťákům, ale tohle je hroznej šit. To je tak předvídatelný a trapný, že to ani není k smíchu, ale k pláči. A to ještě koukám, že je to natočený podle ňáký knihy - tak tu si fakt nikdy nepřečtu, nikdy! Co šmarja vedlo jinak docela solidního režiséra Michaela Hoffmana k tomu, aby tuhle břečku natočil, to vážně nevim. Vlastně jen díky němu je to koukatelnej film (třetí hvězdička za režiséra), protože ani herci nestojej za řeč. ()

kolemjdouc

nic pro intelektuály ti v tom nenajdou nic.Ale pro ty kteří chtějí ztrávit klidnou chvilku s kafíčkem.U mě dobrý.A Marsden je fakt kus pěknýho chlapa :-) ()

Sufferer

Cesty osudu sú nevyspytateľné. Sparksove príbehy osudových lások na opačnú stranu občas každou zatáčkou a výmoľom na ich ceste priezračne predvídateľné. Brať to môžete tak za negatívum, ako aj pozitívum, záleží čisto na náture. Čo s láskou, pravdaže, nejde odbočkou k dielam s vyššími ambíciami a s pokojným srdcom ho môžeme zaradiť do priehradky “na jedno použitie“, avšak dýcha z neho prenikavá a všeobjímajúca romantika. Hviezdna obloha a cvrlikanie cvrčkov. Svetlo sviečok, ruže a dva poháre s vínom. A praskanie dreva v kozube. A romantická hudba z gramofónu. A... Láska je nádherný gýč. ()

peetriss

Nikdy jsem nic neměl proti sladké filmové romantice, pokud není laciná nebo sterilní. Co s láskou je lehce nadprůměrné romantické drama, které výborně plní účel, pro který bylo stvořeno a nehraje si na vrcholné umění, přestože je obdařeno kvalitní režií, ucházejícím scénářem a sympatickým obsazením. Zahřát u srdce či vymáčknout z oka nějakou tu slzu také dokáže, dokázalo si mě získat, i když občas se to s tím sentimentem trochu přehání – nemám problém tuto romanci ocenit patřičným počtem hvězd, emočně výžívná spokojenost. Liana Liberato kouzelná. ()

lucijelucije

Tak většina z nás zná Nicholase Sparkse, takže není se čemu divit. Mně jeho knížky nevadí, a tedy mi ani nevadí tyhle sladké romantické dramata. The Best of Me je jedna z něch lepších zpracováních. ()

Jaro_slav

Bylo tam sice pár takovejch těch povinnejch romantickofilmovejch močůvkovitejch dialogů a scén podbarvenejch slizkou hudbou, ale jako celek mě to fakt potěšilo - především díky tomu, jak to herci (ty starý i ty mladý) a auta (ty starý) s přehledem utáhli. U těch aut byl výběr tak prvoplánovej, že mě vlastní nadšení nepřekvapilo, ale výběr herců překvapil a to v dobrym: hodně potěšila Liana Liberato, která kromě ukazování fakt hezký tvářičky umí bejt i herecky podmanivě zábavná; její Amanda mi natolik připomněla Kirsten Dunst v roli Claire Colburn ve filmu Elizabethtown, že jsem jí po filmu v duchu poděkoval za to, jak příjemně tu svou tolik nepravděpodobnou postavu naservírovala. (*) Říkal jsem si, proč je za 20 ("it was twenty one years, but who's really counting") let v podání Michelle Monaghan tak jiná, zda to neni jedna z těch chyb v předloze/scénáři/režii, která z filmu udělá děsnou srágoru, ale během příběhu se naštěstí ukázalo, že muj dojem je mylnej. Michelle je zde totiž naprosto skvělá a její herectví tím, jak přesvědčivě zahraje vnitřní rozpolcenost a neštěstí svý postavy, dost vyčnívá nad ostatními. Příběh jako celek působí svými kličkami a náhodami velmi červenoknihovnovitě, ale scénář a režie (a taky absence předvídatelně debilního happyendu) jsou natolik dobrý, že i cynik jako já si tohle užil. 80 poctivejch ze sta. *) Až při psaní tohohle komentáře a gůglení jsem si uvědomil, že jsem si jí všiml už v If I Stay, kde byla herecky zajímavější, než samotná Chloë. ()

suzanne1997

Krásný, ale smutný film. Nemá cenu popisovat, tenhle film prostě musíte vidět. Oni dva dostanou druhou šanci a to se mi líbí, naopak co se mi nelíbí je ten polosmutný konec. Víte co, podívejte se a posuďte sami, protože já nemůžu. Skrz slzy toho totiž není moc vidět. ()

filipvrbik

Chvílemi je to sice takové divné - třeba proč prostě nešel na policii rovnou, dopadlo by to jinak - na druhou stranu tragická láska mi připomněla tu moji a skoro jsem párkrát brečel, film víceméně lehce nadprůměrný ....70% ()

Ollie235

Pěkný romantický příběh se zápletkami jako z telenovely. Od počátku jsem trochu bojoval s tím, že do rolí mladé a starší verze Dawsona byli obsazeni typově odlišní herci, ale v průběhu sledování jsem se s tím tak nějak smířil. Líbilo se mi postupné odkrývaní detailů z minulosti, které citlivě pomáhaly pochopit aktuální vztah mezi postavami. Závěr byl popravdě spíše zklamáním. ()

Hepy13

Ta část s Lukem Braceym a Lianou Liberato (která je podle mě momentálně nejhezčí a nejroztomilejší herečkou ve filmovém světě) byla vynikající. Ta druha o 25 let později mě vůbec nebavila, nudná bez a jiskření. Jakoby do filmu ani nepatřila. Nechal bych jen tu první. Podobnost se Zápisníkem jedné lásky se nezapře. ()

EvaEm

Nicholase Sparkse alias Danielu Steelovou v kalhotách moc nemusím, nicméně kamarádka mi půjčila knížku a já prostě nikdy neodložím knihu, aniž bych jí dočetla. A tak jsem si po přečtení řekla, že to vlastně nebylo tak zlý, nemá to úplně klasickej happyend a i když je to všechno zatracená náhoda, tak vlastně v životě to chodí přesně tak :) A tak jsme s kamarádkou šly do kina ... Je mi trochu líto těch 120 Kč. Chápu, že, když je kniha předlohou, neznamená to, že se jí musí držet celý scénář, ale tak když chci prostě natočit úplně jiný příběh, další romantickou sračku plnou klišé, proč si prostě nevymyslím vlastní? Nelíbili se mi herci, nelíbilo se mi, že Dawson o 20 let později ani trochu nevypadal, jako Dawson před 20 lety, nelíbila se mi Michelle Monaghan, protože jsem jí to vůbec nevěřila a nelíbily se mi ani nové zápletky. SPOILER: Taky se mi nelíbilo, že Dawson dostal ránu někam pod klíční kost a na to umřel. Prostě jednou stačilo. ()

adriane9

Když on ten Luke Bacey je tak děsně hezkej, že já ty tři hvězdy prostě dám! Ale k ději - upřímně uznávám je to částečně fakt klišé ten konec, to prostě nemohli vynechat nebo co? Monaghan a Mardsen mi vůbec nesedli necítila sem mezi nima tu sílu jako u těch mladých takže se tohle fakt špatne hodnotí..půl na půl a nečekejte zázrak možná jen pěknýho mladýho samce :) ()

Silencia90

Osudová láska. Typický Sparks. Jeho atmosféra provázela celý film. Ale byl to jeden z nejdepresivnějších přitom pozitivních filmů. Drama, drama a a zase drama. Takový holčičí film, i když s netradičním koncem. No alespoň to bylo uvěřitelný. Něco se mi na tom přesto libilo. Zvláštní. Něco takového nikdy neurazí, ale ani neohromí. Soundtrack jako vždy perfektní. ()

jasanka

Tak blbý film jsem už dlouho neviděla. Příšerně překombinované. Ale opravdu příšerně. Až do posledních patnácti minut bych děj popsala jen jako "nudaaaaaaaaa", postavy mi byly úplně ukradené. Ale to, co se dělo potom... Prostě děs. Knihu jsem nečetla, tak nevím, nakolik se držela originálu, a je mi to jedno. Uffff.... ()