Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Severozápadní banka vždy platila jako nejjistější úkryt pro peníze na celém Západě. Jednou je však opravdu přepadena, a to takovým způsobem, že tento odvážný podnik mohl provést pouze zkušený Sartana (John Garko). Na jeho hlavu je tak vypsána vysoká odměna a po jeho stopě se vydá spousta nejrůznějších lovců odměn... (Pohrobek)

Recenze (12)

špaček421 

všechny recenze uživatele

Carnimeo se sice napoprvé snaží některé stylotvorné prvky od Paroliniho okopírovat (karty, pistolka), občas dokonce ho předehnat (záběry padajících těl), na druhou stranu se snaží i odlišit, už třeba příběhem, v němž jedinkrát v celé sérii není Sartana nezaujatý, naopak od začátku je vtažen do celé věci tím, že je na něj připravena past. Garko tak není už tím trestajícím duchem, ale hrdinou, který má tentokrát v celé věci osobní zájem. Což také znamená, že je skoro celou dobu na scéně, což je jenom dobře. Záporáků je dokonce ještě víc, než v prvním díle, ale žádný není tak silný protihráč jako William Berger nebo Fernando Sancho. José Torres a Gordon Mitchell mají jako lovci odměn jen malé výstupy (na druhé objevení Mitchella si musíme dokonce celý film počkat), co se týče ostatních, intriky už byly spleteny před začátkem, a film se víc soustředí na Sartanovo vyšetřování. Zajímavější jsou kladné role - Frank Wolff je možná zbytečný, ale jeho buranský zlodějíček působí v kontrastu s uhlazeným elegánem Sartanou zajímavě. Třešničkou na dortu je pak skvělá komická role Klause Kinského, který si svého smolařského gamblera vyloženě užívá. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Změna na postu režiséra přináší srozumitelnější příběh, nikoliv však méně spletitý. Postav je znovu jak nasráno a o Sartanovi jsem se zase hovno dozvěděl. Vzhledem k tomu ale, že je to minimálně vynikajicí pistolník, výborný hráč pokeru, slušný vrhač nožů a asi i hrobař, zřejmě se poptám v Liptákově. S omluvou za mírně fekální komentář za čtyři. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Několik momentů je vynikajících a Sartana coby MacGyver Divokého západu mne pobavil asi nejvíc. Také některé hlášky se povedly. Ani to detektivní pátrání, kdo se za Sartanu vydával, není zcela marné. Sartanův společník je velmi dobrý. Ale mezi tím vším je tuna vaty a zbytečností, a tím film ztrácí dech, tempo i onu zábavnost. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Druhy diel Sartanovej pentalogie uz netocil Parolini, a musel som si zvykat na rezisersky styl Dzuliana Karnimea /karamboly/, ktory mi je ako reziser dost ukradnuty. Ako rezisersky je to zrucna rutina, ale nic vynimocne sa nekona, len lahky nadpriemer. Gianni Garko ako Sartana je tu stale a je hlavnym tahunom filmu. Ako u Sartanu nechybaju westernove atributy, prestrelky - dejova linia je jednoducha, da sa povedta ze ide o jednoduchy nasilny dej, ale odsypa a hlavne divak sa nenudi a vie, ze je to stara poctiva filmarina bez CGI bordelu. Sal Borgese /Kdo najde pritele, najde poklad/ je aj tu, o nejakej gradacii napatia sa neda uvazovat ani omylom. Proste zas nieco pre klasickeho laika -nedouka a nieco, kde vystudovane filmove teoretiky - elitari budu trpiet. To je dobre, ba este budem taka svina, ze otvorene si z ich filmoveho utrpenia delam prdel, permanentne : 76 % ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Druhý z řady spaghetti westernů o sympatickém hrdinovi Sartanovi. Jedná se tak trochu o krimi, protože Sartana postupně odhaluje, kdo to na něj nalíčil past, kvůlí níž na něj byla vypsána odměna a je pronásledován lovci lidí. Chybí tu ústřední záporák, Sartana si své nepřátele podává postupně. Zápletka je celkem komplikovaná a svým způsobem na spaghetti western i dost sofistikovaná. Gianni Garko jako Sartana své charisma má, vyvedly se i některé vedlejší figurky. Klaus Kinski tu má menší roli, která však zaujme asi nejvíc. Hraje lovce odměn, který je charakterizován tím, že má děsnou smůlu ve hře. Jeho role je jednou z nejkladnějších z těch, v nichž se kdy ve filmu objevil. Giuliano Carnimeo se soustředil především na snahu o dynamičnost filmu, což se projevuje v akčních scénách, kdy se kamera snaží doslovně sledovat pohyb padajích těl - působí to zajímavě, ovšem zpracovat to šlo ještě o něco profesionálněji. Ještě asi překvapí scéna s hracími automaty; pochybuji, že by se kdesi na jihu USA na přelomu 19. a 20. století opravdu vyskytovaly v takřka dnešní podobě - to ovšem nemyslím jako výtku, jedná se o originální nápad, kterých je v tomto žánru vždycky třeba. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama