Zóna smrti: Čas odplaty

• Hongkong Sha puo lang 2 (více)

Spletitý příběh o boji syndikátu obchodujícího s lidskými orgány na jedné straně a proplétajícími se policisty z Číny a Thajska na straně druhé. Kříží se zde nejrůznější zájmy v různých prostředích. Šéf syndikátu chce pro sebe sehnat náhradní srdce, čínský policista Kit (Jacky Wu) se snaží dostat v utajení do syndikátu, jeho strýček Wahn (Simon Yam) se pro změnu snaží svého synovce z operace zachránit. Thajský policista Chain (Tony Jaa) potřebuje sehnat dárce kostní dřeně pro svoji dceru... Nakonec se všichni střetnou ve velkém strhujícím finále. (Tamten)

kaylin

Není to tak skvělé jako první díl, který byl natočen v roce 2005, ale tvůrci se zaměřily na to samé - přivést divákům akční film, který v sobě bude mít emoce. Ale myslím, že pořád je to hlavně ta akční stránka, díky které si budete snímek pamatovat. Jsou zde souboje, které jsou drsné, ale přitom choreograficky parádní. ()

LangiJ

Po trojce jsem si dala opáčko dvojky a musím říct, že z toho vychází líp. Příběh je propracovanější, líbil se mi propletenec osudů, které na konci pěkně do sebe zapadnou, a akce je mnohem, ale mnohem lepší. Louis Koo sice ve trojce překvapil, že taky něco umí, ale s tím, co tu předvádí Toník, Jacky, Max a další, se to nedá srovnat. Plusem pro mě byla i pěkná hudba. ()

italka63

Moc se mi to líbilo, výtečné obsazení, vynikající bitky, závěr u kterého se dojmete, co si přát víc? Jen vás trochu zahlodá, že tohle se doopravdy může dít, klidně si na to vsaďte. ()

stuntmanMIKE

ty vole. To sa zase stretli lietajuci aziati s nesmrtelnymi aziatmi a rozohrali zapeklitu hru o srdce. No... poviem to asi tak. Nahody v tomto filme dostavaju uplne iny vyznam, kedze maly pokemon s leukemiou ma fotra, ktory vie napodobnovat skakajuceho makaka v klietke. Jediny clovek, ktory ju moze zachranit je taktiez skakajuci makak v klietke a cele, aby tej komplikovanosti nebolo malo je riadene zlym spravcom vazenia, ktory ako spravne predpokladate je najlepsim makakom v klietke. No a nejak sa vlastne vsetci porvu. Byt to kratsie a jednoduhsie je to kulantny film pre fanusikov akrobatickeho boja, ktory ma sice v praxi vyuzitie asi ako ferrari na snehu, ale za to sa na to pekne pozera. Akcia je natocena prehladne aj ked samozrejme prehnane. Bonusom bolo, ze som pri tomto filme vedel aspon na 80 percent kto je kto, co bolo prijemne vzhladom na 50 odtienov zltej, ktora sa vo filme strieda. ()

bourec

Film s pomalym rozjezdem,se spoustou postav,občas sem se v tom množství topil,a vlastně nijak dramatický to nebylo,docela průměrná zábavička..Škoda.60%. ()

Prometheus69

MASAKR.. TEDY AŽ NA TEN ŠAŠKODNÍ KONEC z kravatou... A To nemělo chybu hlavně to zvolené prostředí... interie exterier, ty bojové scény ani moc neřeším když tam hrál Tony: :D Třeba od protektora2 brutální pokrok... :) ()

ZkuKol

Jako asi mohli tvůrci ubrat na dojení emocí a lacinejch vábničkách, ale chápu, že když máte takovéhle esa v rukávu, tak scénář dvakrát nečtete. Film dávkuje akci pomalu a jistě potutelně naznačuje, že je to vlastně jen teaser na akční finále. Svět obchodů s orgány nabízí dost drsné pozadí, aby hlavním hrdinům prošlo vlastně všechno a skloubení osudovosti, vážné hudby a akční choreografie se o husí kůži postará. Prostě vystřihat malé děti a digitální vlky a nebude to mít chybu - Jo a spoustu dalších rolí pro Tonyho... 80% ()

sedm.1

Serbuan Maut 2 zůstal sice nepřekonán, nicméně i tak opět nenacházím oslavných slov na tento další asijský opus, klenot, dokonalé mistrovské dílo, ve kterém se tvůrcům opět podařilo spojit naprosto skvostným a nedosažitelným způsobem několik žánrů v jeden dokonalý filmový zážitek, který snad i překračuje hranice snů. Já jsem vážně na vrcholu filmového blaha, neboť aby se na pozadí tak dokonalého krimi thrilleru odehrávali zároveň i ty nejultimátnější akční řežby, to prostě vhání do očí slzy štěstí. Zápletka je zkrátka perfektní. Možná ne úplně originální, ale její zpracování a průběh jsou neskutečné, vše se odehrává ve strhujícím tempu, celý ten příběh je úžasně promyšlený, přes množství postav a jistou dějovou komplikovanost je přehledný a pochopitelný, a celé to prostě postupně graduje do velkého finále, které musí posadit na prdel každého. Navíc zde funguje i na maximum napětí, atmosféra je působivá až z toho mrazí a emoce? Neskutečná lahůdka, a nestydím se ani za těch pár slz, co mi ukáplo, celé mě to opravdu chytlo až na dřeň a strašně jsem si to užíval. Samozřejmě též nemohu opomenout herecké obsazení, kdy bez rozmýšlení smekám, hraje zde absolutní asijská elita, a já opět nemám slov, úžasné. A pak tu máme ty souboje. Nevím co napsat, to je extáze, vrchol bojového umění, choreografie nemající obdobu, neskutečně přehledné, dokonale nápadité, výbušné, dynamické, nekompromisní, to prostě totálně padám na prdel a řvu, chci víc, chci sakra víc. Bůh Tony Jaa mi zkrátka přinesl další nezapomenutelný zážitek, navíc se musím zaměřit i na jméno Jacky Wu, ten mě tu též mimořádně odrovnal, a já tak závěrem musím už jen konstatovat, že jsem se po delší době zas dostal díky této podívané na absolutní filmový Olymp. DOKONALÉ, MISTROVSKÉ DÍLO!!!!!!!! ()

Fordzy

Kromě pár herců nemá dvojka z jedničkou nic moc společného a není to pokračování kvůli kterému by jste museli vidět první díl. Jacky Wu tentokrát z role záporáka z jedničky, přesedlal na hrdinu a přizval si Tonyho Jaa z Thajska. Spolu v akčních scénách roztáčí hotové wuxia peklo ( kritici drátových wuxia scén budou prskat) s dokonalou choreografií za doprovodu drátů, CGI krve, jednoho CGI vlka a občasného přispění postaršího Simona Yama se sekyrkou v ruce. Příběh mi přišel zajímavý a má přednost před akcí ale to neznamená, že by akce bylo málo. Akční finále je doslova vrcholem celého filmu a s perfektní hudbou spolu tvoří epické zakončení. (Také si uvědomíte proč hrdinové používají Sony telefony a záporáci Iphony a Samsungy.) 70% ()

misstake

Hong-kongská brutální akčňárna. Šílená story s černým obchodem s orgány, vezeňskými dozoci, zabíjením nevinných včetně dětí, leukémií a s grandiózním finále. ()

Seti

Škoda toho asijského kýče ke konci a sem tam předrátované akce. Jinak fajn bojovka, která však na špičky žánru nemá. ()

iXtr3m3

Prosím doplniť do žánrov "dráma" a to poriadne hutná. Toto bola vážne pecka. Možno od veci zrovnanie, ale tak ako bolo pri Passengers sci-fi len pozadie v podstate romantickom filme, tak tu bola akcia pozadím neskutočnej a pritom strašne skutočnej a realistickej drámy. K najväčším bombardérom súčasnej čínsko-honkongskej akcie už chýba len Donnie Yen, ktorý si úlohu strihnul v predchodcovi, ktorý je predchodcom našťastie len v názve. Tony Jaa, Jacky Wu a neprekonateľný Max Zhang. Dovi dopo. Dráma až na kosť, príbeh v prvom rade, ale keď dôjde na akciu, tak je neskutočná a záverečný súboj suverénne s geniálnym hudobným podmazom, to si nedovolí hocikto. Toto bolo fakt silné. ()

lucijelucije

Tak ze začátku jsem tomuhle snímku moc nedávala, protože mi S.P.L. přišel na jednu stranu tak zamotaný, že jsem se dost ztrácela v postavách a na druhou stranu mi připadalo, že se strašně dlouho točil pořád ve stejném tempu a nic z něho nevycházelo. Ovšem po první polovině, se tahle akční věc začne rozpumpovávat a nabere opravdu rychlé tempo. Výborná ponurá atmosféra, výborné bojové kreace. Prostě sečteno a podtrženo je to časovaná bomba. Kdyby ten start tolik nestagnoval ve své podstatě byla by hvězda navíc. ()

janesX

Po prvom pozretí (no neviem či bude aj druhé) som mal rozpačitý dojem. Tak ako v predošlej Zóne smrti , aj tu je viacero hlavných postáv. Aj tu je atmosféra vážna až pochmúrna, no nedá sa "krájať", ako v jedničke. Skôr mi to kvalitou spracovania miestami pripomínalo akýsi "Hostel" na Martial Arts spôsob. Škoda, príbeh by na to aj mal (aj napriek prehnaným osudovým náhodám), lenže je nešikovne napísaný, vyrozprávaný, a ešte aj zostrihaný. Príbeh je inak jednoduchší ako sa zdá, no je poprepchávaný zbytočne metúcimi zbytočnosťami (napr.scény so strateným/nájdeným telefónom), zatiaľ čo súboje nie sú ani zďaleka tak úžasné ako v jedničke. Záver: už teraz viem, že keď si budem chcieť tento film pozrieť znova, siahnem radšej po tom prvom, z roku 2005. ()

Zombi

Odpověď na Raid 2, v popředí je především příběh, který je zde o něco zajímavější než klasika z Berandal. Něco vážné hudby, drama střídá prvotřídní akce a podobně jako v Raid jdou nakonec dva borci proti jednomu záporákovi. Přestřelky a bilboard u cesty odkazují na Lepší zítřek Johna Woo, fighty zase na to nejlepší z thajských rubaček. Škoda těch drátů, které bitky zbytečně shazují, myslím, že tu jsou takoví borci, kteří by se bez nich rozhodně obešli. Slušné 4 hvězdy. ()

maty39

Saat Po Long 2 teoreticky láká už tím, že jde o pokračováním velmi dobrého akčňáku Donnieho Yena a tím, že se zde poprvé v hongkongské produkci objeví Tony Jaa. Vtipný je i fakt, že první Saat Po Long natočil Donnie jako reakci na Ong-bak. Od té doby to šlo ale s Tonym Jaa víceméně z kopce. Proto jsem byl na tento film zvědavý, zda se nám v něm náhodou nezjeví další hongkongská klasika s úžasnými bitkami... No, neobjevila. Saat Po Long 2 je příběhem poldy v utajení (Wu Jing), který se dostane do spárů zločinců, které měl infiltrovat. Skončí v thajském vězení, kde je Tony Jaa jedním z dozorců. Zde se ve velkém obchoduje s orgány a jeden z klientů se sem snaží dostat svého bratra, jehož srdce nutně potřebuje. Toho má ale v rukou Wu Jingův nadřízený (Simon Yam). Tony Jaa má mimochodem nemocnou dceru, kterou může zachránit pouze Wu Jingova kostní dřeň ... ??!!!!?? Ale co, tady jde hlavně o bitky. Když si to rozdá Tony Jaa s Wu Jingem tak se na to výborně kouká. Choreografie je parádní a oběma to šlape. Jejich druhé setkání, kdy se Wu Jing snaží dovolat telefonem je místy také slušná, ale pozornost od bitky je často odváděna někam jinam. Zde se předvede i Jin Zhang (ředitel věznice), který se umí celkem slušně prát, ale je vidět, že choreograf mu občas rád pomůže dráty. Následuje pár menších šarvátek a pak závěrečné zúčtování, kde si to Tony Jaa a Wu Jing rozdají s Jin Zhangem a jeho poskoky. Největší problém závěru je, že se pořád střídají bojové scény s tím co se děje s Tonyho dcerou a bratry. Finále tak postrádá tempo, napětí a navíc je závěrečný souboj zbytečně předrátovaný a zdá se mi, že místy i digitální. Celé by se to dalo vyřešit jednoduchou chreografií bez Matrixovských úletů. Je vidět, že aktéři by na to měli a potenciál byl větší, než co vidíme ve filmu. Možná, že by si Saat Po Long 2 zasloužil vyšší hodnocení, ale pokud porovnám potenciál a částečně i očekávání s výsledkem , tak nemohu jinak než za 3 z 5. ()

cskomando

Trhák se vším všudy! Jen nevím, proč tam autor (kdo zde upravoval žánry filmu, nenapsal DRAMA stejně jako v prvním dílu, jelikož tam bylo takových pasáží několik !! ). Ještě lepší UPGRADE prvého dílu, co se týká choreografických prvků a akce. Děj je absolutně chaoticky spletený - každý vlastně potřebuje kus orgánu pro své nejbližší a co se stane, pokud se najde hned několik bláznů, kteří se nakonec kvůli tomu mezi sebou zlikvidujou ? První hodinku si říkáte kdo je kdo a jak se co stalo, postupem času umírá více lidí a na konec nám zbývá opravdu jen to nejlepší v podání Tony Jaa (Ong-Bak 1-3) + Jacky Wu. Oba dva spatříme i v 3 dílu, který opět režíruje Soi Cheang takže se máme na co těšit ! ()