Tobyho Wonga hledají nájemní vrahové, které si objednal bohatý a silný hongkonský obchodník Lau. Toby totiž utekl z Hongkongu i s biomotorem, který má implantovaný místo srdce a má ho doručit do Los Angeles. Lau chce biomotor získat pro Čínu. Na útěku se Toby seznámí se spisovatelem Malikem Brodym v restauraci v San Franciscu, kde se chtěl ukrýt. Spolu odcházejí na nebezpečnou cestu do Los Angeles. (oficiální text distributora)

derive

Kurňa, kdyby dali přepsat scénář někomu jako je třeba Shane Black tak by to bylo ultracool...takhle to je jen cool:D, ale i tak je to parádní podívaná. Dacascos se s tím nesere a řeže všechny kolem hlava nehlava, Bob Marley mu tam slušně sekunduje, ale právě tady by to chtělo trošku vypilovat ty jeho hlášky, no a když potkali Brittany Murphy a dali ji do ruky bouchačku, tak už jsem to nevydržel a vyprsknul jsem smíchy tak, že jsem musel film pauznout a utřít si monitor. ()

johnsnow

Tak an toto som čumel jak puk. Akčný karate film a ja som zíval nudou. Ale chápem proste mi ten štýl kde lietali jak besný a podobne veľmo nesadol. Nevadí, nehodnotím lebo som nedopozeral, proste ale na odpad to určite nie je. ()

Kalkulon

Asi nejlepší film s borcem Markem, bitky jsou bombasticke ve všech směrech, děj sice nevalný, ale pro takovýto typ filmku postačující. Dávám pět hlavně za akci a za Marka. ()

Stanmi

Tak tentokrát byl český překlad docela trefný, tahle jízda byla místy opravdu šílená. Náš známý Hawajčan Mark Dacascos zde zvtárnil Tobyho Wonga, ultimátního zabíjáka, který má v srdci implanovaný biomotor, který mu zlepšuje reflexy. Potřebuje se dostat do LA, kde by mohl biomotor výhodně prodat a tak, když natrefí na prvního chlápka, který ho nechce zabít - zkrachovalce Malika (Kadeem Harrison) příměje jej, aby ho do LA odvezl. Ale žádná pohodová jízda se samozřejmě nebude konat. Žánrově je Šílená jízda docela kočkopes, protože je to v zásadě akční komedie s prvky sci-fi, takže tím pádem je jasné, že je to béčko jako vyšité. Ono tady ani moc známých tváří člověk nenajde, kromě Marka je to snad jen John Pyper-Ferguson v roli zabijáka Madisona a Brittany Murphy v roli cáklé holky Deliverance (no ještě snad Sanaa Lathan, ale ta tu má jen velmi malou roli). Zatímco souboje jsou zvládnuté na jedničku (i když někdy působí nereálně, což je holt to sci-fi), tak s příběhem si hlavu moc nelámali a tak je výsledek takový lehký nadprůměr. ()

wdc

Pokleslá prostoduchá "zábava" která není vtipná a není zajímavá, je ubohá. Akční filmy mi nejsou cizí, tohle ale fakt nedoporučuji. ()