Tobyho Wonga hledají nájemní vrahové, které si objednal bohatý a silný hongkonský obchodník Lau. Toby totiž utekl z Hongkongu i s biomotorem, který má implantovaný místo srdce a má ho doručit do Los Angeles. Lau chce biomotor získat pro Čínu. Na útěku se Toby seznámí se spisovatelem Malikem Brodym v restauraci v San Franciscu, kde se chtěl ukrýt. Spolu odcházejí na nebezpečnou cestu do Los Angeles. (oficiální text distributora)

Lacike

Toto je jeden z troch filmov, ktore musíte vidiet, pokiaľ ste fanúšikmi Marka Dacascosa. Dalsie dva su China Strike Force a Only the Strong. Bitky su natocene prehladne v HK style plnom kontaktov a akrobatickych kuskov. Jednym slovom su proste fenomenalne a Mark predvadza maximum zo svojich schopnosti. Vysledne hodnotenie je ale len 6/10 prave kvôli vate medzi bitkami, ktora je riadne sialena, ale na mna neposobila zabavne, ale otravne. Co je mi dost luto, ale napriek tomu si bitky pustim este velakrat, takze kvôli nim film za vasu pozornost urcite stoji. ()

Shit

Jízda to teda úplně neni, ale když už se Dacascos dostane k akci, tak se na to dá koukat moc pěkně a musí se nechat, že akce je tu opravdu hodně a i choreografie slušná, i když až moc nereálně přehnaná, ovšem zábavná. Ale příště by to chtělo trošku miň trapnejch hlášek, pokusů o ně tu bylo asi stovka, ale dobrý z toho byly asi tak 2 ()

JASON_X

Devadesátková akční komedie, tím je myslím řečeno vše podstatné. Děj a "humor" na mentální úrovni žáků základní školy, občas i školy zvláštní. A povinný, pozitivně diskriminovaný "vtipný" černoch, je osina v zadku věru převeliká. Ale Dacascos nohama i rukama válel dobře, i když ho samozřejmě režie nechala trochu zrychlit. Ale hlavně a především, když už se zdálo být nejhůř a já zvažoval, jestli tu retardovanou debilitu nemám stopnout a hodit do koše, se na plátně zjevila nebožka Brittany Murphy v roli tak pěkné a na tělo jí skvěle padnoucí, že mě film najednou začal skoro bavit. Bohužel dlouho nepobyla a dál už se nic zásadního nestalo. Jo vlastně jsem ještě zjistil, že se tímhle veledílem dost okatě inspirovali (a scénu s muzikou v autě a kýváním se do rytmu dokonce natvrdo obšlehli) tvůrci Rush Hour o rok později. Ovšem Chan s Tuckerem, a hlavně ten jejich scénář, jsou oproti tomuhle videobéčku úplně jiný, na hony vzdálený level. ()

zdepapepa

Celkem lehce přečtitelný příběh vyvažuje (a spíš převažuje) mrtě kung-fu soubojů, vtipných dialogů a veskrze hodně "gagů". Výborný akčňák. Dnes již proslavený Mark Dacascos a nechvalně proslulá (budiž jí země lehká) Brittany Murphy a u nás neznámý Kadeem Hardison - to je ústřední kladná trojka (asi vás zklamu, ale na porno zde nedojde), která ve filmu zažije lecjaké dobrodružství, ono už tuším několikrát použité spoutání dvou protikladných postav fyzickým předmětem (pouta, opět - žádné porno) ve filmografii je oblíbené. Do toho roztomile ztřeštěná Brittany Murphy a krom partičky sekundárních záporáků i ten jeden hlavní. Stopáž je tak akorát, hudba občas lehce pokulhává, ale to zde ani zdaleka není rozhodující faktor. Škoda distributorů, kteří tenhle film řadí mezi obyčejná béčka a televize ho zařazují do snadno minutelných pozic (pozdě v noci nejčastěji). ()

Superpero

Béčko s výbornou akcí. Dacascos si to tam fakt dává. Hraní mu sice moc nejde, ale o to se celkem stará jeho vtipnej černej kámoš. Příběh je fakt hloupej, ale ten film stejně vznikl jen kvůli těm bitkám, a ty Markovi jdou. Všechny tam kope 5 metrů do vzduchu a je tam hrozně vidět ta hongkongská škola. A taky je tam Walter, geniální žába... :) ()

• Původní verze filmu byla o 20 minut delší a měla jinou hudbu. Když produkční společnost zjistila, že film je delší, než očekávali, přestříhali ho a přidali k němu techno soundtrack. V ČR byla k dispozici delší verze filmu. (radecacek)