Tobyho Wonga hledají nájemní vrahové, které si objednal bohatý a silný hongkonský obchodník Lau. Toby totiž utekl z Hongkongu i s biomotorem, který má implantovaný místo srdce a má ho doručit do Los Angeles. Lau chce biomotor získat pro Čínu. Na útěku se Toby seznámí se spisovatelem Malikem Brodym v restauraci v San Franciscu, kde se chtěl ukrýt. Spolu odcházejí na nebezpečnou cestu do Los Angeles. (oficiální text distributora)

Trailer

zdepapepa

Celkem lehce přečtitelný příběh vyvažuje (a spíš převažuje) mrtě kung-fu soubojů, vtipných dialogů a veskrze hodně "gagů". Výborný akčňák. Dnes již proslavený Mark Dacascos a nechvalně proslulá (budiž jí země lehká) Brittany Murphy a u nás neznámý Kadeem Hardison - to je ústřední kladná trojka (asi vás zklamu, ale na porno zde nedojde), která ve filmu zažije lecjaké dobrodružství, ono už tuším několikrát použité spoutání dvou protikladných postav fyzickým předmětem (pouta, opět - žádné porno) ve filmografii je oblíbené. Do toho roztomile ztřeštěná Brittany Murphy a krom partičky sekundárních záporáků i ten jeden hlavní. Stopáž je tak akorát, hudba občas lehce pokulhává, ale to zde ani zdaleka není rozhodující faktor. Škoda distributorů, kteří tenhle film řadí mezi obyčejná béčka a televize ho zařazují do snadno minutelných pozic (pozdě v noci nejčastěji). ()

genetique

No, po mojich srdcovkách (Mutronics, Guyver: Dark Hero) natočil Wang ďalší fight-film s geniálnymi bojovými choreografiami. Skvelé fightové nápady, vycibené do detailov, potrhlý, mierny sci-fi, ničím neprekvapujúci scenár, k tomu nanervyidúca Brittany a pár celkom dobrých hlášok. Takže obraz si utvorte sami, mne sa to ako oddychovka páčilo. 75%. ()

Superpero

Béčko s výbornou akcí. Dacascos si to tam fakt dává. Hraní mu sice moc nejde, ale o to se celkem stará jeho vtipnej černej kámoš. Příběh je fakt hloupej, ale ten film stejně vznikl jen kvůli těm bitkám, a ty Markovi jdou. Všechny tam kope 5 metrů do vzduchu a je tam hrozně vidět ta hongkongská škola. A taky je tam Walter, geniální žába... :) ()

korbitch22

Naprosto zapomenutá ujetá béčková šílenost, která si bez pardonu půjčuje od Nebezpečné Rychlosti, Smrtonostné Zbraně, Mizerů a k tomu všemu je doladěná typickou Kung-fu řezničinou ala John Woo.Ano zní to šíleně a přesto to funguje dokonale.Co na tom že scénář je debilní jak ranní stávání do práce a Dacascos umí hrát jako já zpívat, když je to prostě akční a choreografická lahoda, která má neskutečně svěží nápady, boje jsou maximálně kruté, zvrhlé a dokonale ujeté.V noc na barandově mě to překvapilo jako svině a já si po dlouhý době opravdu užil ultimátní starej akčňák, o kterým sem ani netušil že existuje.Scéna s motorovou pilou mě smíchem rozmrdává ještě teď.70%. ()

Ouwen

Jak mě tohle mohlo minout, jelikož jsem fanda 80/90's akčňáků a všech těch Van Dammovek, Arnoldů, Stallonů, Seagalovek...strašně mi je líto, že se Dasascos neprosadil výrazněj v akčním žánru. Vidět ho po boku s Adkinsnem, by bylo opravdu super. Pestrá paleta bojových technik, akrobacie, či gymnastiky, úžasná, naprosto fenomenální choreografie, dynamická, perfektně sestříhaná, zatraceně kontaktní (ačkoliv čistě pro efekt, zábavu a některé vruty byly trošku přitažené za vlasy), ale ta flexibilita Marka, upnutý výraz během boje, nesmírná elegance a ani mu nechybí charisma. Skutečně, akce je zde plno a i dnes jí můžu klidně porovnávat s tim nejlepším, co dnes svět akce nabízí. Působí to i dobrodružně, obří skladba lokací, po vyprahlé pouště, zapadnutou vesničku s motelem, až po retrofuturistické atrakce v základně Apolla 14. Jeho parťák spolu se zápornou stranou hláškují v jednom kuse, Brittany Murphy je fakt pěkná a úplně ujetá (na tu scénu, kdy byla s Markem opřená o dveře, asi nikdy nezapomenu), mnoho kvalitní muziky a brutální tempo. Navíc se divák i v tom malém počtu dialogů dozví spoustu informací o co skutečně jde. Najde se i nějaké to střílení se samopalama, pistolema, či bazukama (taktická jednotka u motelu mile potěšila), a několik solidních explozí. Ta zkurvená Einsteinová žába mě bude strašit ve snech! Viděna director's cut. A neviděno naposledy... ()

• Původní verze filmu byla o 20 minut delší a měla jinou hudbu. Když produkční společnost zjistila, že film je delší, než očekávali, přestříhali ho a přidali k němu techno soundtrack. V ČR byla k dispozici delší verze filmu. (radecacek)