Ťomnyj mir: Ravnověsije

Temnyy mir: Ravnovesie

Dobrodružný / Fantasy

Rusko, 2013, 95 min

• iXtr3m3

Je to lepšie ako prvá časť a to minimálne o dve triedy, napriek tomu Rusi majú na viac, ako som už neraz videl, takže silnejšie dve hviezdy a 45%.(20.7.2018)

Dobře natočené "gorodskoje fentězi" s pozitivně laděnou zápletkou (láska a sebeobětování přemáhají síly Zla). Moskevská studentka Dáša získá od neznámých sil amulet, s jehož pomocí je schopna rozeznat síly Zla, které napadají Zemi. Zachrání také Semjona (Sema) a zamiluje se do něj. Starověký čaroděj Alexandr, sídlící v Londýně, se rozhodne dobýt svět a vysílá nejprve svou asistentku, aby zničila lásku mezi oběma mladými lidmi... V závěru, bohužel, sice hodně akčně přemrštěné, ale celkově se jedná o celkem zábavnou a příjemnou moderní pohádku se zajímavými hereckými typy.(19.1.2014)

Velmi dobře natočené scifi které opravdu šlape,výborná kamera a krásná Alisa Chazanova,opravdu jsem se nenudil.(23.5.2016)

• IceQueen

Ruské rozprávky už nie sú tým, čím bývali, ale aspoň ruské dievčatá nestratili na kráse (až na hlavnú hrdinku). Vizuál je oku lahodiaci, ale príbeh je dosť povrchný a herecké výkony kvalitatívne úsporné. Leitmotívom je, ako to už tradične pri mládežníckych fantasy býva, nehynúca a obetavá láska. Lenže Ťomnyj mir už je na môj vkus príliš preláskovaný a vďaka tomu niekedy pôsobí gýčovito a komicky.(2.7.2018)

• rigby

Studentský fantasy film? Alespoň tomu by odpovídala silná naivita příběhu i jeho ztvárnění. Navíc velmi prostinkého příběhu, který nedokáže zaujmout. Jediné, kvůli čemu se dá vydržet dlouhých devadesát minut, jsou krásné studentky. Jinak to opravdu nestojí za čas.(5.6.2018)