Cavayé dal dohromady hlavní mužské představitele ze svých předchozích filmů (zejména Lindon jako odhodlaný učitel v Nevinné byl skvělý) a vytvořil scenáristicky nekomplikovanou (námět Olivier Marchal), ovšem filmařsky nadupanou žánrovku, které nehodlám alibisticky ubírat hvězdičku. Bylo to intenzivní, bavilo mě to a klidně bych si dal nějaký prequel o tom, jak to bylo "zastara".(31.1.2015)

Kdo mi sáhne na syna, na toho sáhne TGV, aneb flic(k) historka o síle kamerádšaftu, ve které je na můj vkus až příliš náhod. Slyšel jsem o lidech, co náhodu zažili, ale sám na ní nevěřím. Teď nevím, jestli je horší, že Cavayé ztrácí svěží dech či schopnost vnést do příběhu věrohodnost… P.S.: Dvojice Lindon / Lellouche obstojná, přesto mám pocit, že kdyby byl ve vlaku pan Neeson, zamknou se před ním balkánští gangsteři na záchodku a budou doufat, že je ochrání průvodčí..(3.4.2015)

Hrozně se mně líbí, že francouzi i s celkem jednoduchý akční zápletky dokážou vykouzlit, osudovost, psychologii a především a to mě tady dostalo úplně nějvíc pořádnou porci chlapskýho přátelství. Akční film, kterej nemá ambice opouštět hranice svýho žánru, ale díky hereckému, scénaristickému i filmařskému umění a k mé velké radosti, ty žánrový hranice zkrátka přesahuje.(16.11.2014)

Jako vždy mi vadily ty rodinné kecy a vztahy, takže prvních 20 minut lze s klidem v duši přeskočit, a nic se nestane. Všechna ta traumata policistů už jsou únavná, i když zde to má ve svém konci jistou roli, byť na hlavu postavenou. Akce začíná až po návštěvě koridy a po výslechu u policajtů, a do konce filmu nás pak čekají tři excelentní akční scény (prázdná čtvrť v městě, stará továrna, finále ve vlaku - i když to už krapet slabší) proložené jen několika rodinnými vycpávkami. Akční scény natočené s bravurou, smyslem pro atmosféru, zajímavou kameru. Nakonec slabší čtyři hvězdy.(6.4.2015)

• kajda.l

Jestli mě něco na akčních filmech neskutečně vysírá, tak to jsou záporáci z Balkánu či Rusové. A tohle klišé o terminátorech z východu Evropy z nichž ten poslední, při scéně na kolejích, prohodil několik slovenských? slov, poté co spadl z asi třímetrové výšky přímo na palici :), mě rušilo i tentokrát. Srdceryvné finále a směšnou pointu, která chtěla asi šokovat, budu raději ignorovat. Scénář je prostě hrozný paskvil na úrovni lepších seagalovek a to není pochvala. Vlastně to jediné, co z filmu stojí za to, jsou herecké výkony. Lindon a Lellouche jsou dobří a padesátníkovi Vinckovi nejde nezávidět jeho fyzičku. A kvalitní je také Martinezova hudba. Už méně nesmyslné používání modrých filtrů a epileptik za kamerou. Lepší dvojka nebo horší trojka. Nevím, asi to první. Čekal jsem víc. Než naivní, nelogickou a patetickou akční adrenalinovku.(6.11.2014)

• - Název filmu Mea culpa znamená latinsky: moje vina. Fráze je součástí katolické liturgie, kdy se věřící při mši kají a přiznávají své hříchy a nedokonalosti před Bohem. (Terva)

• - Natáčelo se ve francouzských městech Paříž, Avignon, Arles a Toulon. (Terva)