Jako vždy mi vadily ty rodinné kecy a vztahy, takže prvních 20 minut lze s klidem v duši přeskočit, a nic se nestane. Všechna ta traumata policistů už jsou únavná, i když zde to má ve svém konci jistou roli, byť na hlavu postavenou. Akce začíná až po návštěvě koridy a po výslechu u policajtů, a do konce filmu nás pak čekají tři excelentní akční scény (prázdná čtvrť v městě, stará továrna, finále ve vlaku - i když to už krapet slabší) proložené jen několika rodinnými vycpávkami. Akční scény natočené s bravurou, smyslem pro atmosféru, zajímavou kameru. Nakonec slabší čtyři hvězdy.(6.4.2015)

Kvalitna akcia, dobre zvoleny casting, solidna atmosfera, ale ked niekto po niekom nestrielal, tak som sa celkom nudil. Druhy film od tohto rezisera a mam s nim znova ten isty problem. Aj ked su jeho filmy kratke a maju svizne tempo, tak mne pripadaju dost nezazivne, co sa tyka postav a ich vztahov. Ale tentokrat tu bolo fakt dost vela akcie, takze som sa az tolko nenudil. A tu zaverecnu pointu si mohli tiez odpustit. Mne sa vôbec nepacila. 5/10.(1.3.2016)

Mea Culpa je klasický thriller so všetkými možnými kladmi i zápormi. Napriek tomu, že som sa po celú dobu nenudil a ponúkol celkom slušný adrenalín, nevyhol sa fakt skutočne primitívnemu konaniu všetkých zúčastnených postáv. Od mužov zákona až po štvoricu "malčikov z Moskvy", ktorých správanie bolo doslovne posiate debilitou.(12.11.2014)

Je to vlastně hodně krátký,a to filmu prospěje.Zápletka podle Marchalova scénáře jednoduchá,ale to neva,protože to slouží tomu,že film fakt vodsejpá,nuda nemožná.Emoce prskaj všema směrama,podle hodnocení to ale spousta jedinců vůbec nepozná,a jak je vidět,tak podobný hovada sou i v distribuci,protože co za hovna(Mami,Nymfomanka,Jen bůh odpouští)se dostane na plátno,to svět už dlouho nevysral.Cavayé znovu bodoval.90%.(23.11.2014)

Po, pro mě dost přeceňovaném Limitu, přichází Fred Cavayé s filmem, který mě, na rozdíl od právě zmiňovaného Limitu, na tu prdel posadil a urval mi koule jedním škubnutím. Ano, tohle je filmová pecka! Samozřejmě, původně jsem do Mea Culpa šel jako do čistě akční jízdy, což bylo částečně naplněno, akce je tu totiž skutečně hojně, je natočená doslova a do písmene perfektně, dynamická, rychlá a přesto přehledná, choreograficky přesvědčivá, nejde tu o žádné supersouboje s nepřemožitelnými hrdiny, jako spíš o akci podanou reálnějším způsobem, tedy syrověji, víc se střílí a utíká, než bitkuje, prostě jde o uvěřitelnější akci a jelikož je zpracována opravdu dechberoucím způsobem, smekám a jsem nadšen. Nakonec tím hlavním tahákem ovšem není doposud zmiňovaná úžasná akce, jako spíš žánr zcela neočekávaný, a to psychologické drama, rozehrané mezi dvěma hlavními hrdiny. To byl naprosto nečekaný direkt, který mě nadchl a smetl dohromady. Dokonale rozehraná hra, s vyvrcholením, které mi vhnalo slzy do očí. Tvůrcům se tu totiž skutečně podařilo na opravdu minimálním prostoru v jednoduchoučké zápletce téměř nemožné, a to vyvolat strhující příběh, plný napětí, dramatických okamžiků a hlavně působivých emocí. Fakt síla. Velkou měrou se na tom ale podíleli i perfektní herci, kteří mi navíc na evropský film až nezvykle hodně sedli, vesměs podali strhující výkony, zkrátka výborný a bezchybný casting velice výrazných herců a hereček. Mea Culpa je tak zkrátka skvělá, snad až bezchybná podívaná, která mě osobně vážně nadchla a strhla a ode mě dostává jasný palec nahoru!(3.9.2015)

• - Natáčelo se ve francouzských městech Paříž, Avignon, Arles a Toulon. (Terva)

• - Název filmu Mea culpa znamená latinsky: moje vina. Fráze je součástí katolické liturgie, kdy se věřící při mši kají a přiznávají své hříchy a nedokonalosti před Bohem. (Terva)