Francouzi se zase chlupí s kvalitním akčním filmem, který staví na promyšlených postavách a ty záporné jsou správně záporný. Postav mi bylo skutečně líto, na druhé straně by nebyla akce. Přestřelky jsou s nápadem, je jich tu dost, napínavost a dravost akci doprovází, co se týče soubojů, tam jsem mírně zklamaný, není to takové lámání kostí jako v Taken, ale pořád se na to dobře dívá. Herecké obsazení ideální, každý hraje jak by měl hrát, chování postav je racionální a i kluk se na konci převede. Jsem spokojen, Francouzi pro mně točí nejlepší akční filmy. 7/10(31.7.2014)

,,VYŘEŠÍME TO POSTARU...“ /// Spojení Fred Cavayé a Gilles Lellouche fungovalo. Stejně tak to s Vincentem Lindonem. Voba maj ten správnej policejní grif, takže proč to nezkusit v policejním filmu? Vo kejhák jde malýmu parchantovi (nejdřív. Pak půlce Francie…), páč koukal na věci mládeži nepřístupný. A tak po ¾ hoďce to dva kámoši berou do svejch pazour a vocaď už to není žádný příběhový nóvum. Přestřelka v bordelu, zdrhání, přestřelka, nasrání sráčů na maximum, stíhačka autem a nechybí ani poctivá ruční práce. Pak je tu ,,TA“ vina. Tak tou to celý spíš umrtvili. Že nechápete? Tak se na to podívejte! Blbý je to jen trochu a přeci jen se jedná o víc než slušnou francouzskou thrillerově akční jízdu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám film na remake pro Liama Neesona 2.) Je fajn, když i ve filmu je kurva kurva. 3.) Thx za titule ,,sizok“ a ,,bongo007“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(18.6.2014)

Solidní věcička, ale nic z čeho bych se vycákal. Jako určitě oceňuji, že ten film je maximálně svižnej, nenudíte se ani minutu. Akce je drsná a nekompromisní. Pravda hlavní hrdina na mě jako nějakej extra zabiják nepůsobí a o nějaký originalitě příběhu se nedá moc mluvit... Ok to patří k věci. Jenom škoda, že ten film má na moje gusto někdy až moc velkej spád a občas se při sledování akčních scén nemůžete zbavit dojmu, že kameraman má akutního Parkinsona a střihač se taky zrovna nevyznamenal. No tři hvězdice tomu nakonec plesknu.50%(16.9.2014)

Akce dobrá, napětí ještě o chlup lepší, ale hodně to sráží dolů nelogické jednání téměř všech aktérů. Například přivést kluka (mimochodem, kouzelnej cvrček) na policejní stanici, bylo to nejstupidnější, co mohli za dané situace udělat a takových momentů je tam víc. Je mi jasné, že tady šlo hlavně o ty adrenalinem nadupané naháněčky, ale i tak si mohli tvůrci trochu víc pohrát se scénářem.(28.9.2014)

Překvapilo mě, jak Francouzi v tomto filmu dokázali vlastně z naprosto bezvýznamného příběhu udělat neuvěřitelně poctivou akci. Vlastně nejde úplně o tu akci, jako takovou...i když i o ní jde hodně. Důležitý je ten mezi příběh, který vypráví vztah dvou policajtů, kterým to tady neskutečně funguje. Vincent Lindon a Gilles Lellouche se pro mě totiž okamžitě stali herci, kterých si budu pozorně všímat, až se zase někde objeví. Jako celek jsem ale film nejdřív vnímal na solidní pěti hvězdu, do čehož mě vyhoupal samotný závěr filmu. Pak jsem ale snížil o hvězdu, abych ho zase tak moc nepřechválil. Ve svý podstatě mi ten film přijde spíš jako takový malý filmeček. Akce je decentní, ale intenzivní. Příběh jako takový je dost jednoduchý...No, ale pořád to má svoje velké kouzlo. Prostě Mea Culpa. Kousek, co se mi z hlavy jen tak nevytratí.(24.11.2014)

• - Natáčelo se ve francouzských městech Paříž, Avignon, Arles a Toulon. (Terva)

• - Název filmu Mea culpa znamená latinsky: moje vina. Fráze je součástí katolické liturgie, kdy se věřící při mši kají a přiznávají své hříchy a nedokonalosti před Bohem. (Terva)