Zlo nikdy nespí

• USA Before I Wake (více)

Poté, co Jessie (Kate Bosworth) a Mark (Thomas Jane) ztratí svého syna, adoptují do své péče 8letého chlapečka Codyho. Cody je nesmírně citlivý a hodný, má však jedno velké tajemství - bojí se usínání. Jessie s Markem zpočátku předpokládají, že jeho averze ke spánku je trauma z jeho předchozích nestabilních domovů a nešťastných rodin, kterými prošel. Brzy ale zjistí něco úplně jiného: Codyho sny se stávají skutečnými, když spí. Jeho snění může být plné přenádherných barev či pro rodiče neuvěřitelných zázraků, jako je chvilkové zjevení jejich mrtvého synka. Codyho noční můry jsou naopak až příliš reálné a všichni tři se pomalu dostávají na pokraj šílenství. Chtějí-li se zachránit, musí se Jessie s Markem vydat na nebezpečné pátrání a nalézt pravdu o Codyho nočních můrách... (Bohemia MP)

pumpkinqueen

Další průměrný snímek, který má přitom skvělý nápad a spoustu nevyužitého potenciálu. Myšlenka se mi líbila hodně, byla nápaditá, ale její zpracování bylo strašně chudé, nudné a - co mě velmi mrzelo - absolutně nehororové. Jako by se film neuměl rozhodnout, kterým směrem se dá. Nefungovalo to ani jako thriller, ani jako horor; spíš jen jako "pouhé" rodinné drama, a i v tom směru to působilo strašně uměle. A přitom jde tohle vděčné téma o mateřské lásce "zdémonizovat" velmi dobře! Škoda, že se to naposledy povedlo Samaře... Strašně mě to nudilo, strašně. Scénář se jedním slovem nepovedl a herecky mi to taky zrovna nesedlo, snad jen na malého Jacoba Tremblaye - ale ten prďola to zkrátka sám neutáhl. ()

andrew88

Zlo nikdy nespí? Nevím, co to má společného s originálním názvem...kdo to vymyslel, tak asi film neviděl.... Rodinné drama s dojemným koncem,...herci byli skvělí, ale nadprůměrný příběh to bohužel nebyl :/ ()

Pavel82

Všechno vypadá skvěle, film má výbornou ústřední myšlenku, dokonce jsou obsazeni i velmi líbiví herci, ale bohužel se nedaří navodit tu správnou hororovou atmosféru. Je to taková příjemná, "rodinná" podívaná s hororovými mikrozáblesky a klasicky zmateným koncem. Jedno podívání ale nemůže nikomu ublížit. ()

Likan7

Zlo nikdy nespí má solidní potenciál. První půl hodina není úplně nejhorší, jenže pak nám na obrazovku napochoduje příšerka jak z nějaký videohry a nějaký pocit nervozity ze zla, jestli jsme nějaký měli, je tatam. V ten moment mě film přestal totálně zajímat a dokoukal jsem ho jen z povinnosti a zvědavosti. Jenže finále má tak příšerný a melodramaticko-rodinný rozuzlení, že vlastně nevím, jestli šlo o horor, drama nebo fantasy. Takhle fakt ne... ()

GAVIN17

Nebýt Jacoba Tremblaye, nedostal bych se asi k tomuto filmu, ale jelikož se stal mým oblíbeným hercem, našel jsem podle jeho filmografie i tento film. Shodou okolností jsem před týdnem viděl jiný horor se stejným hercem , ale nebyl tak zdařilý jako tento. Na dobrý horor se rád podívám a tento přesně splnil moje představy o tomto žánru. Unikátní pro mne bylo to, že v hlavní hororové roli se ocitli motýli, což jsem zatím v žádném hororu neviděl a jelikož mám dobrého kamaráda entomologa, musím ho na tento film upozornit. Výkon mladičkého Jacoba Tremlaye byl fascinující a já se opravdu bál o jeho život, o to víc jsem si pak vychutnal šťastný konec filmu. Pro vše výše uvedené mu dávám plný počet hvězdiček. ()

PB2

Zlo nikdy nespí? Jakže? Která marketingová špína ten název překládala?! Ale odhlédnu-li od názvu, je to pěkný, místy dojemný a místy strašidelný film. ()

Cooller

film pojednává o dětské dezinformovanosti o tom jak moc se muže pos*at svět když dítě něco špatně pochopí obzvláště s nadpřirozenou mocí..moc horrorove to není, otevřené konce taky nemusím a mít tenhle "dar" já tak to je slušnej material na kvalitní porno s megan fox ačkoliv mít ten dar třeba hitler nebo stalin to už by se za horror dalo nejspíš považovat :D 60-70% .. stojí za shlednuti :) ()

speedy7929

Nenazval by som to doslova hororom, keď už tak horor s dušou. V Somnií nešlo ani tak o tú hororovú časť, skôr tvorcom záležalo na tom aby nám ukázali, že vo všetkom zlom sa nachádza niečo dobré. Sympatické obsadenie (hlavne Jacob Tremblay s tým jeho šmolkovským hlasom), veľmi pekné efekty zlepšujú kvalitu tohto snímku. Bohužiaľ má aj svoje mínusy. Zlo nikdy nespí bolo asi inšpirované Nočnou morou v Elm Street a taktiež si mohli z toho zobrať aj zakončenie filmu, ktoré bolo inak poriadne "suché". /60% ()

Franche

Ani nevím, co si o tom myslet. Námět perfektní ale zcela nedotažené a šité horkou nití. Horor rozhodně ne. Spíše fantasy pohádka pro dospělé s mnoha logickými dírami ve scénaři ()

etkrson

Škoda, škoda, škoda...Kur*a to mě ale se*e ,takhle vizuálně líbivej horor jsem dlouho neviděl, Flanaganova kombinace žlutozelenýho filtru a tyrkysových barviček je naprosto luxusní, i základní mustr scénáře je výbornej..Mohl to být jeden z nejlepších krátkometrážních hororů vůbec, kdyby se to prostříhalo... Ale holt se to neprostříhalo a zhruba od první třetiny chybí filmu jakákoliv gradace a napětí, což je u hororů prostě průser ..A pak se to jen vleče a vleče, a všecko to pak vede k uzoufanýmu konci, při kterým je vám vlastně jedno jak to dopadne (a navíc to nedopadne vlastně nijak).. ()

RAFT

No, docela se film dal,ale jako vcelku natočené tak napůl.Jinak u mě furt vyhrává horor V zajetí démonů 2.Herecky je film tak,napůl obsazenej dobře.58% ()

Miagy

Ťažšie uchopiteľný horor, ktorému nepomohol ani dostatočne prepletený a zaujímavy a hlavne netuctový dej. Hlavný záporak bohužiaľ nedostáva dostatok preistoru, z hororu sa tak miestami stáva psychologická dráma o živote adoptivných rodičov a ich dieťaťa. Toto prelínanie žánrov nebolo však úplne na škodu, nepridalo však hororu na strašidelnosti a údernosti. Záver odbitý prirýchlo. Herecké výkony ako tak presvedčivé, manžel extra nesympatický. Také nemasné, neslané, ale keď netečie aspoň kvapká. ()

Bube1

Bohužel slabota... Before I Wake disponuje originálním zajímavým námětem a asi dvěma dobrými hororovými sekvencemi. To je vše. Jinak je to od audio-vizuálu po herecké obsazení celé špatně, což mě opravdu mrzí, protože jsem se na tento snímek celkem těšil. Víc než 2 hvězdy si Flanagan nezaslouží. ()

Denila

Musím uznat, že se mi to moc líbilo, miluji totiž motýly a tady jsem si je pořádně užila. Hlavně malého dar byl unikátní. Příběhově skvělé, připadala jsem si však jako v pohádce a ne v hororu. Navíc některé dialogy jsem nepochopila, do dané situace se nehodily a hercům jsem je ani nevěřila. ★★★☆ ()

TommyDiamond

Právě že zlo se objevuje pouze když se spí a tak by inteligentnější překlad neuškodil..... Flanaganův nápad mi v jádru připomněl Freddyho Krugera, který taky ze snu dokázal vstoupit do reality a šířit zlo. Before I Wake mě svým průběhem nepřišel nijak nápaditý ani originální, dokonce se k propagaci zla a udržení napětí úchýlil až skoro k laciným praktikám, ale zvládl to ukočírovat a v posledním deseti patnácti minutách aniž bych to už čekal, mě rozsekal. Vybarvení a odůvodnění celého zla bylo vážně působivé.., I když to tentokrát bude jen za tři hvězdy budu se těšit na Flanaganovi další počiny...... ()

MindTuber

Fajn horůrek, který nedokázal vyčerpat potenciál, který nabídl rozjetý děj v první třetině filmu. Jako tomu už bývá pravidlem, nejde o nic převratného a tak tu máme malého sirotka obdařeného nadpřirozenými schopnostmi. Problém je v tom, že si v sobě chlapec nese i jisté bubáky(a) ze svého dětství. Nutno podotknout, že digi bubák je skvěle proveden a má tu správný nádech monstra rodícího se z nočních můr. Nejvíc filmu podráží nohy odbytý konec. Všechno se semele a vyřeší tak strašně rychle a to je škoda, protože by mohlo dojít na zábavnou část odhalování tajemné minulosti a hledání nějakého východiska z nastalé situace. Takhle jen průměrná trojka. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Docela originální a obstojný začátek, co se týče zhmotnění snů, který se zvrhnul do melodramatické "pohádky", kde jsou všichni v pohodě. ()

tlesk

Co příšera zachvátí, už zpátky nevydá. Ale nikdy nám to nevezme úplně. Vše co jsme kdy ztratili, přežívá v nás… Pro otrlého hororového diváka půjde nejspíš o zklamání. Pokud však hledáte místy děsivý, místy dojemný, hezkou hudbou (ostatně, skládal ji Danny Elfman) a vizuálem oplývající film se zajímavými nápady a myšlenkami, podpořený uvěřitelnými herci (za vypíchnutí stojí zejména mladý představitel Codyho; Jacob Tremblay), budete se velmi dobře bavit… Více zde: http://nafilmu.cz/2016/04/recenze-zlo-nikdy-nespi-2016-kouzelny-thriller-s-pohadkovym-nadechem/ ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)