poster

Plačící muž (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Uneun namja

 • Jižní Korea

  우는 남자

 • USA

  No Tears for the Dead

Drama / Akční

Jižní Korea, 2014, 116 min

 • neoBlast
  ****

  Akční a technická stránka Plačícího muže je špičková, o tom žádná pře a tým, který je zodpovědný za předešlou úspěšnou pecku, Muž odnikud udržuje vysoko nastavený standard. Ale film je opravdu velmi, velmi, velmi dlouhý vzhledem k toliko elemenlní zápletce. Dong-gun Jang je v hlavní roli vynikající, ač v nekonečné akční poloze se jeho výkon roztéká mnoha směry a já jako divák ztrácím zájem. Nikdy bych nevěřil, že si v "post-mad-max-fury-road" světě budu na příliš mnoho akce stěžovat. Finále je opravdu masivně epické, přirovnal bych ho možná k prvnímu Zátahu, ale cítil jsem se na konci spíše vyčerpán než filmově uspokojen. Rozhodně bych nad Jeong-beom Leem neházel flintu do žita, je příjemným připomenutím, že korejská kinematografie stále umí syrové drama naservírovat stylově, jako tehdá během těch nejžhavějších blockbusterových sezón pár let nazpátek. 70 %(4.10.2015)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Milujem keď mi dá úvod snímku "dve tri po papuli" aby som sa prebral. Skutočne začiatok ako z veľkej knihy ktorý diváka dostatočne "napašme". Nasledovné dlhé minúty síce patria klasickej dráme, kde dostáva priestor sebaobviňovanie či vyrovnávanie sa so stratou milovaného, no zhruba od polovice filmu sú to už samé bitky na päste či nože. Samozrejme nechýbajú brokovnice, samopaly, granáty, naháňačky, nálože a neviem čo kurva ešte. Proste akčňák ako má byť. Je jasné, že by sa "Urevanému chlapovi" dalo kadečo vytknúť. Policajti čistí dementi, prestrelky ktoré "nikoho nezaujímajú", tobôž žandárov, ktorí nie a nie prísť aby "pomáhali A chránili", ale nejak som to všetko prekonal, sledoval, a hlavne - nenudil sa! Veľká spokojnosť.(24.5.2016)

 • Wacoslav1
  ***

  Tak tu máme další Asijskou akční story. Ehm Korejskou? Já nevím mě ty filmy splývají. Přijdou mi jak přes kopírák. Nelze jim upřít, že akce je nekompromisní ve vysokým tempu prostě akci tu ti ťamani točit umí. Co na mě, ale vůbec nefunguje a nikdy nefungovalo je ta jejich typická poetika a způsob vyprávnění. Ostatně jak se o tom obšírně v komentu zmiňuje Ouwen. Že vám ty moudra nedávají zrovna smysl? To je v pohodě protáhněte si AJ titulky k filmu google překladačem a poleze vám z toho něco podobnýho. Tak jestli to není tím...60%(29.10.2014)

 • gogo76
  ****

  Ďalší kvalitný akčný zárez z kórejskej strany. Je z podobného súdka ako filmy Dirty carnival, A man from nowhere či Bittersweet life, takže ak máte radi tieto gangsterské akčňáky, tak sklamaný rozhodne nebudete. Posledná tretina filmu je poriadne akčná a tradične kórejsky krvavá. Bitky i prestrelky sú na maximálnej technickej úrovni, ale na to sme už u Kórejcov zvyknutí. Hlavný predstaviteľ je dobre známy ako starší z dvojice bratov z vojnového hitu Putá vojny. Za 10 !! rokov sa absolútne nezmenil a kľudne by som uveril, že tieto dva filmy natočil tesne po sebe. Je to jeden z tých kórejských fešákov, ktorý majú charizmu, talent i kondičku na to, aby film takého rangu potiahol. Poctivý a kvalitný akčňák, ktorý má síce otrepaný príbeh, ale treba uznať, že v rámci žánru bol dotiahnutý takmer k dokonalosti. 80%.(12.10.2015)

 • Cedr
  **

  Utahaná první polovina se snaží představit jakous takous backstory, na jejíž prezentaci by stačily dvě tři věty utrousené během rychlé chůze. Snaha do filmu naroubovat emoce je přímo tragická a tragičtější jsou snad jen postavy. Ústřední trio (hrdina, hrdinka a zlý investiční manažer) je ok, ale ostatní charaktery, které se tu a tam objeví aby příběhu dodaly emoce a hloubku jsou naprosto nesmyslné. Proč to dělat jednoduše a dokonale, když to jde napůl a složitě, že? Indonéské akční hity The Raid 1&2 fungují právě díky prosté a nerušivé zápletce bez patosu. No Tears for the Dead bohužel příběhově selhává a celý film by dopadl podstatně lépe, kdyby si přestal hrát na něco co není. Škoda je to obrovská, protože druhá polovina filmu je naplněna luxusní akční podívanou. První hodina filmu byla snad uspávací naschvál, aby tento kontrast vynikl, protože přestřelky které ji vystřídají jsou na úrovni Hong Kongských špiček. Už to skoro i vypadalo nadějně, ale režisér/scénárista si neodpustil vynikající jízdu kazit občasnou snahou zabrnkat na city. To by bylo v pořádku, kdyby zápletka a postavy byly dost kvalitní na to aby diváky zainteresovaly. Chcete-li špičkovou pěti hvězdičkovou akční podívanou, zapněte film v půlce a vypněte ve výtahu, jednu scénu před koncem.(24.2.2015)

 • - Z důvodu pracovní vytíženosti odmítla hlavní ženskou roli jihokorejská herečka Soo-jung Lim (All About My Wife (2012)). Nahradila ji Min-hee Kim (Hellcats (2008)). (Conspi)

 • - Režisér a hlavní scenárista snímku, Jeong-beom Lee (The Man From Nowhere (2011), Cruel Winter Blues (2006)), zašel dokonce tak daleko, že se během psaní scénáře rozhodl navštívit speciální zásahové jednotky jihokorejských armádních jednotek, aby se tak dokázal co nejlépe orientovat ve skutečné realitě - jejich denní vojenské rutinně. To stejné se mu povedlo dokonce i v případě specializovaných jednotek armády Spojených Států Amerických. (Conspi)

 • - Jihokorejský herec Dong-gun Jang (Typhoon (2005), Dangerous Liaisons (2012)), hlavní filmový představitel, podstoupil před natáčením snímku náročný fyzický kurs sebeovládání a zvládání psychicky komplexních situací. Celý kurs se orientoval na zocelení jeho vnitřní osobnosti. Trval celé čtyři měsíce a probíhal v nejmenovaném psychologicky orientovaném institutu v hlavní jihokorejské metropoli, specializujícím se rovněž na výcvik bojových dovedností apod. Tyto dovednosti si ale herec před natáčením snímku zdokonaloval v zámoří, ve Spojených Státech Amerických. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace