,,ALE ŽÁDNÝ POLICISTA NIKDY NEDOSTAL NIKOHO SUPER ZAZOBANÝHO... /// Nepřekvapivě dobrej a svižnej příběh plnej policajtů s ucházejícíma bitkama a humorem (ftipem vole…). Navíc nechybí vrozená asijská citová zvrácenost. Bitky vobčas připomínaj starý dobrý béčkový (nebo Chanovi?) časy. Není jich moc, hlavní prostor má kladnej polda a zápornej hajzl (?), kterej je zápornej na druhou, takže je to vlastně fajnovej záporák. A ti nehrajou v průměrnejch bijácích! Nenáročná podívaná, která má hlavně bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se nastoupit ke korejský policii. 2.) Chybí mi Jackie Chan. 3.) Thx za titule „langi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(15.8.2016)

Nadšené ohlasy, spokojený výdělek, ale za mě bohužel zklamání. Veterán má tradiční výborný Korejský vizuál a spousta známých tváří, ale příběhově mi příjde příliš plochý. Na Thriller téměř žádná krev, na Drama nepříliš zajímavý příběh a na Akční film velmi málo akce, vlastně jen na začátku a na konci, sice potěší solidní 15 minutové finále, kde nám Režisér naservíruje dva velmi dobře choreograficky zvládnuté souboje a intenzivní car chase, ale už jsem byl natolik unaven průběhem, že jsem si to pořádně nemohl vychutnat. Za pochvalu alespoň stojí mladý herec Ah-in Yoo, který mladého, nevychovaného, arogantního, bezpáteřního a všemohoucího mob bosse zahrál velmi přesvědčivě (Bojové umění ovládá, určitě jej brzy uvidíme znova). Špatné to není, ale kvůli rozvleklému tempu a nedostatku akce mi Veterán k srdci nepřirostl. 60%¨(10.11.2015)

Po dlouhé době jsem okusil další "Korejštinu" a převládá jednoznačná spokojenost. Na mě působí pomalu každej druhej film od Korejců prostě áčkově - ať už se jedná o zajímavé náměty, scénář, akční scény, vizuální stránku obzvlášť, uvěřitelné herectví, či neotřelá režie. Nevšiml jsem si žádného klišé, vůbec se mi nestalo, že by se dostavil pocit deja-vu. Zejména souboje mají zdatně odlišnou choreografii - ve většině jejich filmů, se nachází pouze ruční akce, zde nám tvůrci nabídnou prvky z MMA. Dynamické háky, boje na zemi, kde prim hrajou páky, plno zlomenin a nepříjemných úrazů, nekompromisní boční kopy a hlavně nechybí kontakt, jež se mísí s brutalitou. Nechybí ovšem ani mnoho komediálních momentů během bitek a vlastně humor má zde zdatnou roli. Neumím si představit tenhle film bez komedie. Né že by ta dramatická složka nefungovala, ale té srandě a absurdních volovin, kterejch jsem se dočkal, se to nevyrovná. Akčních scén jinak moc není - pár honiček (jedna car chase / pak v úvodu mezi kontejnerama), několik kratších soubojů a jeden delší na konci. Všecko nakopává i pestrá paleta hudebních instrumentálek, hudba se povedla na jedničku s hvězdičkou a hlavně je rozložená po celém filmu. Režie solidní, hlavně dokazuje, že na to aby byla natočena realistická bitka, není potřeba mít rozklepanou kameru a tunu střihů. Ale na to jsem od Korejců zvyklej. Hlavní hrdina sympaťák, má charisma, výborné hlášky - jeho výstupy mě bavili po celou dobu, bojové schopnosti ovládá, se zbytkem týmu tvoří úžasnou chemii (ať už je to kolegyně co furt kope do hrudi, hlavní vedoucí s ošklivejma pihama či nováček co stihl schytat bodnou ránu) - prostě každá kladná postava je super. Několik záporáků mě bavilo sledovat činama, krom toho hlavního - ten sice co se týče boje, nepotká konkurenta, ale je to arogantní blbeček a s tim jak umlátil psa, jsem mu přál jen to nejhorší. Jinak k páté hvězdici mi přišlo několik scén nevýrazných, hlavně ve středu filmu a linie s manželkou detektiva byla strašně krátká, což mě celkem mrzelo. Jinak si asi nemám na co stěžovat. Nuda se nedostavila, byl mi prostě dán další standart od Korejců a to už samo o sobě "smrdí" kvalitou. 8/10(8.10.2016)

"Veterán" si nezaslouží pozornost pro své filmové kvality, zábavnou podívanou či pro režiséra typickou bravurní fyzickou akční choreografii, byť v těchto ohledech představuje velmi solidní žánrový mix. Mnohem pozoruhodnější je fakt, že oproti očekávání se tento sice solidní, ale ne až tak výjimečný film stal v Koreji třetím nejnavštěvovanějším filmem všech dob. Zdejší báchorka o správňáckém čestném policajtovi z lidu, který si podá bohorovného hejska z vedení obří korporace tak nepřímo podává výpověď o současné korejské společnosti a jejích niterných frustracích a bezmocném hněvu. V tomto ohledu má film dokonale exploatační vyprávění, které po většinu stopáže jen buduje nasranost vůči démonizovanému zvrhlému zbohatlíkovi, které pak nechá až gladiátorským způsobem vyventilovat. Paradoxně ale vyprávění současně slouží jako ospravedlnění pro policejní brutalitu, ba přímo její glorifikaci coby nutný způsob, jak dát legálně nepostihnutelným grázlům alespoň částečně na pamětnou.(26.6.2016)

Ach-Ich Yoo je Pek-Ny Zmrd! Dokonce si troufám říct, že jeden z nejslizštějších, jaké jsem kdy viděl. Naprosto parádní hnusák! Jeb-Se Dochooy je Koos Pi-Choose a typický policajt, zasažený korejskou demencí, který první půlhodinu předvádí přesně to, co na šikmých filmech tolik nesnáším. Tedy naprosto retardované choo-rako-wani, kvůli něhož jsem už už začínal ukazováčkem laskat bílý čtvereček na ovladači. Pak ale přeqapivě v rákosí luplo, v bambusu hrklo a z té kokotí mlhy se vynořil look-soos-ni napínač o tom, že na sebearogantnějšího, sebemocnějšího a sebeodpornějšího čokla se někde v Koreji vaří voda, tak dlouho se jezdí s Hyundaiem pro So-ju, až se urve Taekwon-Do a kdo jinému Chagi kopá, sám schytá Jireugi přímo do koulí.(7.9.2016)