• JFL
  ****

  "Veterán" si nezaslouží pozornost pro své filmové kvality, zábavnou podívanou či pro režiséra typickou bravurní fyzickou akční choreografii, byť v těchto ohledech představuje velmi solidní žánrový mix. Mnohem pozoruhodnější je fakt, že oproti očekávání se tento sice solidní, ale ne až tak výjimečný film stal v Koreji třetím nejnavštěvovanějším filmem všech dob. Zdejší báchorka o správňáckém čestném policajtovi z lidu, který si podá bohorovného hejska z vedení obří korporace tak nepřímo podává výpověď o současné korejské společnosti a jejích niterných frustracích a bezmocném hněvu. V tomto ohledu má film dokonale exploatační vyprávění, které po většinu stopáže jen buduje nasranost vůči démonizovanému zvrhlému zbohatlíkovi, které pak nechá až gladiátorským způsobem vyventilovat. Paradoxně ale vyprávění současně slouží jako ospravedlnění pro policejní brutalitu, ba přímo její glorifikaci coby nutný způsob, jak dát legálně nepostihnutelným grázlům alespoň částečně na pamětnou.(26.6.2016)

 • Fr
  ****

  ,,ALE ŽÁDNÝ POLICISTA NIKDY NEDOSTAL NIKOHO SUPER ZAZOBANÝHO... /// Nepřekvapivě dobrej a svižnej příběh plnej policajtů s ucházejícíma bitkama a humorem (ftipem vole…). Navíc nechybí vrozená asijská citová zvrácenost. Bitky vobčas připomínaj starý dobrý béčkový (nebo Chanovi?) časy. Není jich moc, hlavní prostor má kladnej polda a zápornej hajzl (?), kterej je zápornej na druhou, takže je to vlastně fajnovej záporák. A ti nehrajou v průměrnejch bijácích! Nenáročná podívaná, která má hlavně bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se nastoupit ke korejský policii. 2.) Chybí mi Jackie Chan. 3.) Thx za titule „langi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(15.8.2016)

 • emma53
  ****

  Tae-oh byl slizkej fakan od samého začátku, ten se jim tedy povedl, takže nebyl problém jít po něm současně s takovým trochu trhlým detektivem, který je za chvíli v obraze a rozjíždí velkou akci proti tomu hajzlíkovi. Tušila jsem, že jdu zase do pudrovačky, zkraje jsem váhala, jestli to nemám vypnout, protože krimi a komedie mně ne vždy sednou, ale tohle mělo šťávu, hlavu a patu, zkrátka výborný scénář, až na toho psa (tyhle scény se zvířaty nesnáším, ale naštěstí to natočili kulantně). Dokonce se mně to nezdálo vůbec dlouhé, což je pro Veterána velkým plusem. Navíc byl velmi dobře nastíněný známý fakt, že podplatitelný je kde kdo a o policii to platí taky, takže tady skončila legrácka a šlo se na toho prevíta finťácky. Jo, bylo to OK.(10.9.2016)

 • sniper18
  ***

  Na Veterána som sa tešil, keďže od jeho režiséra Ryoo Seung-Wana som zvyknutý nielen na zaujímavé zápletky a kvalitné technické prevedenie, ale aj výbornú akciu, obzvlášť súboje a funkčný humor, takže tejto akčnej krimi komédii som nemal dôvod neveriť a síce vo výsledku nie som sklamaný, ale určite som čakal o niečo viac. A môže za to hlavne fakt, že všetky očakávané zložky, na ktoré som sa tešil sú dostatočne kvalitné, len je ich jednoducho málo. Výnimkou je jedine úvodná dvadsaťminútovka, ktorá má všetko, postavy si ma získali okamžite, vizuálna stránka je perfektná, tých pár akčných scén je výborných a vyhovoval mi aj humor. Ale následne ide do popredia prípad, ktorý síce sám o sebe určite nie je zlý a bol som zvedavý, ako to s touto samovraždou skutočne bolo, ale niečo podobné patrí rozhodne skôr do nejakej plnohodnotnej drámy, kde by to získalo potrebnú starostlivosť, vo filme s takýmto prevedením by skôr sedela nejaká tradičná zápletka s drogami, korupciou alebo niečím podobným, čo sa v akčných krimi komédiách bežne objavuje. A navyše v celej hlavnej fáze chýba viac akcie a humoru, ktoré by to osviežili a tak si tu táto inak nie zlá zápletka musí vystačíť prakticky sama. Inak čo sa týka akcie a humoru, tak pochváliť musím skutočne hlavne tú úvodnú fázu, kedy sa pri súbojoch nedá nespomenúť Jackie Chan, aj keď už jeho neskoršie obdobie deväťdesiatych rokov, pričom strih ma v pár momentoch síce trochu zamrzel, ale zase pridáva na dynamike. A hlavne taká naháňačka medzi kontajnermi sa veľmi vydarila. Potom sa už akcia a humor objavujú skôr v zanedbateľnom množstve a síce finále je opäť akčnejšie, ale už ma až tak nebavilo, dokonca ani finálny súboj, ale zase musím pochváliť aspoň výborné technické prevedenie cestnej naháňačky. Čo sa týka obsadenia, určite poteší Hwang Jung-Min v hlavnej úlohe, ktorý je ako vždy ten správny sympaťák, ktorý nemá problém s akciou a ani s humorom a aj vedľajšie postavy sú tvorené samými známymi hercami, ktorých vždy rád vidím, ale trochu rozporuplne pôsobí záporák. A hlavne tým, že vlastne ani nie je skutočný záporák, ak si odmyslím tie dva, tri skôr samoúčelné momenty, tak sa jedná len o štandardného arogantného mladíka, akých je všade plno, takže som ani necítil potrebu ho neznášať a priať mu len to najhoršie. Takže celkovo ma to bavilo, vyhovovalo mi obsadenie, perfektné technické prevedenie, atmosféra a vlastne aj zápletka, aj keď tu sa nehodila, ale tej akcie a humoru nebolo dosť na to, aby som si to chcel pozrieť znovu. 66%(24.4.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Policistovo tělo vypráví o jeho minulosti." Jasně, kluci a holky, takže nepoužívejte žádné štíty, helmy a jiné ochranné pomůcky, abyste jednou mohli ukazovat vnoučatům, kterými otvory vás opouštěla střeva. Rozpáraní policisté mě od začátku hodně bavili, takže jsem Veteránovi hodně věřil, ale on mě trošku zklamal. Já bych ho totiž vzal jako kriminálku i jako akční film, bavil by mě jako komedie a určitě bych si ho nejvíc užil jako mix akce a komedie. Jenže tady se vedle sice položila akce, detektivka a komedie, ale někdo to zapomněl promíchat. Takže příště by si pan režisér měl lépe nastudovat návod k mixéru a tím by ve mně získal spokojeného diváka. Ale abych jen nekritizoval, tak Jo Tae-oh byl prvotřídní zmetek, honička mezi kontejnery zasmrděla dokonalostí, technika sestřelení poldy z motorky byla učebnicová a to, že se nevyřešil zapeklitý případ gamblujících hospodyněk, snad nebude mít výraznější vliv na ekonomickou situaci Jižní Korey.(5.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace