Ale jo, na akční krimi oddechovku to nebylo špatný. Občasný humor, dokonale černobílí záporáci i klaďasové, sem tam nějaká ta bitka s výkopama, korejské přehrávání a došlo i na napínavou automobilovou honičku. Jen to mohlo být tak o půl hodinky kratší, hlavně v prostředku se to krapet táhlo, ale zase nic, co by se nedalo přežít.(16.4.2016)

,,ALE ŽÁDNÝ POLICISTA NIKDY NEDOSTAL NIKOHO SUPER ZAZOBANÝHO... /// Nepřekvapivě dobrej a svižnej příběh plnej policajtů s ucházejícíma bitkama a humorem (ftipem vole…). Navíc nechybí vrozená asijská citová zvrácenost. Bitky vobčas připomínaj starý dobrý béčkový (nebo Chanovi?) časy. Není jich moc, hlavní prostor má kladnej polda a zápornej hajzl (?), kterej je zápornej na druhou, takže je to vlastně fajnovej záporák. A ti nehrajou v průměrnejch bijácích! Nenáročná podívaná, která má hlavně bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se nastoupit ke korejský policii. 2.) Chybí mi Jackie Chan. 3.) Thx za titule „langi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(15.8.2016)

"Veterán" si nezaslouží pozornost pro své filmové kvality, zábavnou podívanou či pro režiséra typickou bravurní fyzickou akční choreografii, byť v těchto ohledech představuje velmi solidní žánrový mix. Mnohem pozoruhodnější je fakt, že oproti očekávání se tento sice solidní, ale ne až tak výjimečný film stal v Koreji třetím nejnavštěvovanějším filmem všech dob. Zdejší báchorka o správňáckém čestném policajtovi z lidu, který si podá bohorovného hejska z vedení obří korporace tak nepřímo podává výpověď o současné korejské společnosti a jejích niterných frustracích a bezmocném hněvu. V tomto ohledu má film dokonale exploatační vyprávění, které po většinu stopáže jen buduje nasranost vůči démonizovanému zvrhlému zbohatlíkovi, které pak nechá až gladiátorským způsobem vyventilovat. Paradoxně ale vyprávění současně slouží jako ospravedlnění pro policejní brutalitu, ba přímo její glorifikaci coby nutný způsob, jak dát legálně nepostihnutelným grázlům alespoň částečně na pamětnou.(26.6.2016)

Nadšené ohlasy, spokojený výdělek, ale za mě bohužel zklamání. Veterán má tradiční výborný Korejský vizuál a spousta známých tváří, ale příběhově mi příjde příliš plochý. Na Thriller téměř žádná krev, na Drama nepříliš zajímavý příběh a na Akční film velmi málo akce, vlastně jen na začátku a na konci, sice potěší solidní 15 minutové finále, kde nám Režisér naservíruje dva velmi dobře choreograficky zvládnuté souboje a intenzivní car chase, ale už jsem byl natolik unaven průběhem, že jsem si to pořádně nemohl vychutnat. Za pochvalu alespoň stojí mladý herec Ah-in Yoo, který mladého, nevychovaného, arogantního, bezpáteřního a všemohoucího mob bosse zahrál velmi přesvědčivě (Bojové umění ovládá, určitě jej brzy uvidíme znova). Špatné to není, ale kvůli rozvleklému tempu a nedostatku akce mi Veterán k srdci nepřirostl. 60%¨(10.11.2015)

"Policistovo tělo vypráví o jeho minulosti." Jasně, kluci a holky, takže nepoužívejte žádné štíty, helmy a jiné ochranné pomůcky, abyste jednou mohli ukazovat vnoučatům, kterými otvory vás opouštěla střeva. Rozpáraní policisté mě od začátku hodně bavili, takže jsem Veteránovi hodně věřil, ale on mě trošku zklamal. Já bych ho totiž vzal jako kriminálku i jako akční film, bavil by mě jako komedie a určitě bych si ho nejvíc užil jako mix akce a komedie. Jenže tady se vedle sice položila akce, detektivka a komedie, ale někdo to zapomněl promíchat. Takže příště by si pan režisér měl lépe nastudovat návod k mixéru a tím by ve mně získal spokojeného diváka. Ale abych jen nekritizoval, tak Jo Tae-oh byl prvotřídní zmetek, honička mezi kontejnery zasmrděla dokonalostí, technika sestřelení poldy z motorky byla učebnicová a to, že se nevyřešil zapeklitý případ gamblujících hospodyněk, snad nebude mít výraznější vliv na ekonomickou situaci Jižní Korey.(5.11.2016)