poster

Strom snů

 • USA

  The War

 • Slovensko

  Strom snov

Dobrodružný / Drama / Válečný

USA, 1994, 126 min

 • mirec88
  ****

  Prekvapivo slabo hodnotená dráma, ktorá ma zaujala po všetkých stránkach - či už ťažkým životom Elijaha Wooda, jeho sestry a samozrejme ich rodičom a všetkým okolo toho. Nechcem to tu rozpisovať, lebo by som spoileroval, ale je to uhrančivý a silný zážitok a v závere som plakal. Nádherná dráma. Costner hrá výborne, ale ešte lepšie Elijah Wood, ktorý už ako dieťa bol výborný herec.(26.11.2011)

 • Stegman
  ****

  Někomu může tento film připadat dlouhý, ale podle mě se to celkem povedlo. Costner zde moc prostoru nedostává, hraje unaveného válečného veterána. Wood tu má prostoru o hodně víc, hraje malého kluka s malým sebevědomím, neustále se snažícího vydobýt si svou pozici mezi ostatními dětmi. Pokud máte rádi filmy jako např. Srdce v Atlantidě nebo Pošli to dál, tak to zkuste.(24.1.2006)

 • Hal_Moore
  ****

  Tři hvězdy, nebo čtyři? Už dlouho jsem se tak těžce nerozhodoval. Poklidné, ke svému konci pomalu se linoucí dobrodružné drama (zvláštní to spojení) o tom, že válka (se životem) je v každém z nás, ale není vždy nejlepší do války vstoupit. Díky pomalému ději lépe porozumíte jednotlivým postavám a jejich činům, občas jsem se však neubránil pocitu roztahanosti a únavy. Co mě však definitivně probudilo byla závěrečná desetiminutovka, u které se snad ani nudit nedalo. Costner je tu jen jako vábička, skrze kterou tvůrci chtěli přitáhnout něžnou polovinu díváků, kdo však je hlavní tváří a tahounem filmu - Elijah Wood. Už jako dítě dokáže předvést dechberoucí výkon a utáhnout celý film sám. Nakonec se hlavně kvůli němu přikláním k o hvězdu vyššímu hodnocení.(9.11.2008)

 • Rocky62
  *

  Další rádoby emotivní nuda, která si hraje na něco, co není. Ono by se možná dalo lecčemu uvěřit, jenže to by ta nuda nesměla bejt do nebevolající. Samé tlachání o životě, o přátelství, o rozhodnutích a skutek utek. Costner a Wood mi přišli dost nevýrazní a nebýt té fantastické hudby, tak tomu seknu odpad jak vyšitej. Buď jsem neměl na takové téma náladu a nebo ho nejsem vzhledem ke svému velkému cynismu schopen pochopit. Nevím jestli bohužel, nebo bohudík...(29.9.2011)

 • RHK
  **

  Dost divný rodinný film s vynikajícím 11-tiletým energickým Elijah Woodem a nevýrazným 36-letým Kevinem Costnerem. Film je o vtahu syna a otce - válečného veterána unaveného věčným hledáním práce a bojem o živobytí, v paralelní rovině pak o snaze jeho dětí o právo na plnohodnotný život bez soubojů se spolužáky a s vlastní střechou nad hlavou. Průměrný film +1* za Wooda a -2* za cituplný vydírající scénář a režií nedosažené napětí. Trailer: http://www.sms.cz/film/strom_snu/ukazka(13.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace