Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V prostředí jižanského městečka, za horkého léta roku 1970, se rozehrává příběh rodiny Simmonsových. Ten se odvíjí ve vzpomínkách dnes už dospělé dcery Lidie. Hlavními postavami jejích vzpomínek je bratr Stu, otec Stephen, psychicky těžce poznamenaný vietnamský veterán, který si nedokáže udržet práci, a především strom, na kterém si Stu a jeho přátelé postavili své letní sídlo. Zde prožívají chvíle souznění a malých prozření, bojují s dětmi opileckého vdovce Lipnicka a zároveň se jen obtížně vyrovnávají s tím, že jejich otec je outsider. Během léta děti poznávají, že nenávist a řevnivost vede jen k nesmyslné a ničivé "válce". Pozvolna pochopí otcovu filozofii tolerance a vzájemné pomoci, jež ovšem nešťastného muže paradoxně stojí život. (Nova Cinema)

(více)

Recenze (63)

Falko 

všechny recenze uživatele

Siel som na Strom snov do kina s pocitom, ze to bude len nejaka blbost, ale presne naopak. Reziser Jon Avnet ma tymto filmom milo prekvapil, pretoze vedlajsia uloha Kevina Costnera, alebo jeho postava veterana z Vietnamu sa mi velmi pacila aj vdaka myslienkami a nazormi do zivota. Herecky vykon Elijaha Wooda urcite stoji za povsimnutie, aj vdaka zaveru, kde ide o zivot a taktiez nezabudnem na nesympaticku rasisticku ucitelku. Mozno bude film pre mnohych posobit monotonne a nudne, ale na mna tak neposobil a nevadili mi ani tie boje o takzvany Strom snov. Jon Avnet natocil napriklad romanticku dramu INTIMNI DETAILY (1995) s Michelle Pfeiffer a s Robertom Redfordom... 09.04.2010 _______ Elijah Wood - (Stu Simmons) +++ Kevin Costner - (Stephen Simmons) +++ Mare Winningham - (Lois Simmons) +++ Lexi Randall - (Lidia Joanne Simmons) +++ LaToya Chisholm - (Elvadine) +++ Christopher Fennell - (Billy Lipnicki) +++ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přes dvě hodiny dlouhé drama o životě na venkově? Proboha co to je? Rozhodně je to příběh partičky kluků, o kterém mi bylo okamžitě jasné, jak se vyvine, jak dopadne, a co z toho pramení. Strom snů je hodně pomalý film, který se nikam nežene. Trvá dlouho, a od začátku do půlky se v něm nic zázračného skutečně neděje, to nejlepší si totiž nechá na konec. Ten je teda opravdu dobrý, ale stejnak naprosto chápu zdejší hodnocení. On to vcelku není špatný film. Nemá pevný scénář, nemá pevný bod za kterým by se měl řídit. Je prostě o životě takovém, že život je svině, a ukazuje to z různých stránek pohledu, což není nic neobvyklého. Herci taky válí včetně tehdá malého Elijaha Wooda. Nemůžu říct, že by tento film měl na sobě něco špatného, jen možná je tu fakt, že jsem u něj málem usnul, ale konec mě nenechal. Není to žádný zázrak jak se o něm píše, ale dá se na to příjemně koukat. ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tři hvězdy, nebo čtyři? Už dlouho jsem se tak těžce nerozhodoval. Poklidné, ke svému konci pomalu se linoucí dobrodružné drama (zvláštní to spojení) o tom, že válka (se životem) je v každém z nás, ale není vždy nejlepší do války vstoupit. Díky pomalému ději lépe porozumíte jednotlivým postavám a jejich činům, občas jsem se však neubránil pocitu roztahanosti a únavy. Co mě však definitivně probudilo byla závěrečná desetiminutovka, u které se snad ani nudit nedalo. Costner je tu jen jako vábička, skrze kterou tvůrci chtěli přitáhnout něžnou polovinu díváků, kdo však je hlavní tváří a tahounem filmu - Elijah Wood. Už jako dítě dokáže předvést dechberoucí výkon a utáhnout celý film sám. Nakonec se hlavně kvůli němu přikláním k o hvězdu vyššímu hodnocení. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Dost divný rodinný film s vynikajícím 11-tiletým energickým Elijah Woodem a nevýrazným 36-letým Kevinem Costnerem. Film je o vtahu syna a otce - válečného veterána unaveného věčným hledáním práce a bojem o živobytí, v paralelní rovině pak o snaze jeho dětí o právo na plnohodnotný život bez soubojů se spolužáky a s vlastní střechou nad hlavou. Průměrný film +1* za Wooda a -2* za cituplný vydírající scénář a režií nedosažené napětí. Trailer: http://www.sms.cz/film/strom_snu/ukazka ()

tron 

všechny recenze uživatele

Vidieť, že Newyorčan Jon Avnet (ZELENÉR VYPRÁŽANÉ PARADAJKY) by rád nakrútil svoje vlastné PRI MNE STOJ! a treba povedať, že napriek prítomnosti skôr rušivého Kevina Costnera sa mu občas darí budovať sympatickú nostalgickú atmosféru dávneho leta, ktoré s auž nikdy nevráti. Ale dĺžka viac ako 120 minút robí bohužiaľ svoje a scenár je taký riedky, že ak si z neho zapamätáte nejakú zaujímavú scénu alebo dialóg, ste fakt dobrí. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Protože hercům v dětských rolí bylo v době natáčení mezi 13–14 lety, byly cigarety, které ve filmu kouřili, vyrobeny ze speciální bylinné směsy. (sator)

Reklama

Reklama