Strom snů

The War

Strom snov

Dobrodružný / Drama / Válečný

USA, 1994, 126 min

Prekvapivo slabo hodnotená dráma, ktorá ma zaujala po všetkých stránkach - či už ťažkým životom Elijaha Wooda, jeho sestry a samozrejme ich rodičom a všetkým okolo toho. Nechcem to tu rozpisovať, lebo by som spoileroval, ale je to uhrančivý a silný zážitok a v závere som plakal. Nádherná dráma. Costner hrá výborne, ale ešte lepšie Elijah Wood, ktorý už ako dieťa bol výborný herec.(26.11.2011)

Někomu může tento film připadat dlouhý, ale podle mě se to celkem povedlo. Costner zde moc prostoru nedostává, hraje unaveného válečného veterána. Wood tu má prostoru o hodně víc, hraje malého kluka s malým sebevědomím, neustále se snažícího vydobýt si svou pozici mezi ostatními dětmi. Pokud máte rádi filmy jako např. Srdce v Atlantidě nebo Pošli to dál, tak to zkuste.(24.1.2006)

Tři hvězdy, nebo čtyři? Už dlouho jsem se tak těžce nerozhodoval. Poklidné, ke svému konci pomalu se linoucí dobrodružné drama (zvláštní to spojení) o tom, že válka (se životem) je v každém z nás, ale není vždy nejlepší do války vstoupit. Díky pomalému ději lépe porozumíte jednotlivým postavám a jejich činům, občas jsem se však neubránil pocitu roztahanosti a únavy. Co mě však definitivně probudilo byla závěrečná desetiminutovka, u které se snad ani nudit nedalo. Costner je tu jen jako vábička, skrze kterou tvůrci chtěli přitáhnout něžnou polovinu díváků, kdo však je hlavní tváří a tahounem filmu - Elijah Wood. Už jako dítě dokáže předvést dechberoucí výkon a utáhnout celý film sám. Nakonec se hlavně kvůli němu přikláním k o hvězdu vyššímu hodnocení.(9.11.2008)

• Rocky62

Další rádoby emotivní nuda, která si hraje na něco, co není. Ono by se možná dalo lecčemu uvěřit, jenže to by ta nuda nesměla bejt do nebevolající. Samé tlachání o životě, o přátelství, o rozhodnutích a skutek utek. Costner a Wood mi přišli dost nevýrazní a nebýt té fantastické hudby, tak tomu seknu odpad jak vyšitej. Buď jsem neměl na takové téma náladu a nebo ho nejsem vzhledem ke svému velkému cynismu schopen pochopit. Nevím jestli bohužel, nebo bohudík...(29.9.2011)

• RHK

Dost divný rodinný film s vynikajícím 11-tiletým energickým Elijah Woodem a nevýrazným 36-letým Kevinem Costnerem. Film je o vtahu syna a otce - válečného veterána unaveného věčným hledáním práce a bojem o živobytí, v paralelní rovině pak o snaze jeho dětí o právo na plnohodnotný život bez soubojů se spolužáky a s vlastní střechou nad hlavou. Průměrný film +1* za Wooda a -2* za cituplný vydírající scénář a režií nedosažené napětí. Trailer: http://www.sms.cz/film/strom_snu/ukazka(13.1.2010)