poster

Šílená jízda

 • USA

  Drive Me Crazy

 • Slovensko

  Šialená jazda

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 88 min

 • mikalana
  *

  Ohranému příběhu změny osobnosti konkuruje směle už jenom neschopnost scénáristů, vytáhnout z toho alespoň něco a neschopnost ústřední herecké dvojice, která hraje jako dva velbloudi na poušti hledající vodu. Nenašli ani sami sebe ani svoje postavy a výsledek je mizerný - umírám na nedostatek filmovosti. Konec není nijaký. Ani komedie ani drama a romantiku to vidělo z okna ponorky.(24.8.2007)

 • MickeyStuma
  ***

  Teenagerovský romantický snímek připadá v onom ohromném množství >prcičovských< komedií jako zjevení. Žádné vzájemné se dobírání, sexuálních narážek, či dalšího nevkusného humoru. Vše jede poklidně přátelsky plného vzájemných sympatií a lásky. Mladí tu doslova prožívají americký sen. Že by to byla komedie mi však ale vůbec nepřipadá. Alespoň nic humorného mi tu nepřišlo. Atmosféra je dle standartů a kritérií pro romantické vyprávění, takže naladění diváci si užijí, ostatní během deseti minut usnou.(18.7.2014)

 • Tythan
  *****

  Výborná komedie z prostředí americké střední školy. Líbí se mi, že je hezky promyšlená, hezky natočená a to je něco pro mě, má to dobrý konec. Věřím že tento příběh, ale asi trochu v jiném nebo možná starším provedení tady už byl, ale mě se tento film moc líbil a když mám na něj náladu vždy si ho ráda pustím znovu. A navíc Adrian Grenier je j tomhle filmu hrozně hezkej. Nejvíce se mi líbí scény, kdy se ptá kolik mu zaplatí za to, že s ní půjde na basketbal a taky scéna hodně na začátku filmu, kdy stojí proti sobe po ránu celí zozespalí a ona řekne, že z dětskejch hrátek už dávno vyrostli, ale nejlepší je, když se opije a nadává mu v autě.(17.2.2008)

 • LeePriest
  ****

  Romantické filmy většinou nevyhledávám, tento mě však dost zaujal. Asi proto, že se děj odehrává mezi středoškoláky a já jej prvně viděl v době svého studia na střední, tedy hlavní představitelé mi celkem přirostli k srdci. A za druhé, ačkoliv se chvílemi jedná o romantický film, hlavní dvojice se políbí pouze dvakrát, tedy od filmu nečekejte, že se od začátku do konce točí jenom kolem řečí "já tě miluju" atd.(5.2.2014)

 • Kingjiri
  **

  Tenhle biják bych přejmenoval ze Šílený jízdy na Divnou jízdu. Nic šílenýho se totiž neodehrávalo a celou dobu ve mě film svojí nudnou režií, sterilnim scénářem a nesympatickejma hercema v hlavních rolích vyvolával blíže nespecifikovatelnej divnej pocit. Prostě neobsahoval vůbec nic, co by mě nějak zaujalo natož pobavilo. Jedinej malej plus dávám za výběr hudby, dvě slabší hvězdy.(3.9.2012)

 • - Faye Grant a Stephen Collins, kteří hrají rodiče Nicole (Mellisa Joan Hart), se později vzali. (Terva)

 • - Film se původně měl jmenovat Next to You. (Terva)

 • - Film byl pojmenován po písní Britney Spears - "You Drive Me Crazy", kde v klipu písně sama hlavni hrdinka filmu také vystupovala. (722018954)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace