poster

Šílená jízda

 • USA

  Drive Me Crazy

 • Slovensko

  Šialená jazda

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1999, 88 min

 • Kingjiri
  **

  Tenhle biják bych přejmenoval ze Šílený jízdy na Divnou jízdu. Nic šílenýho se totiž neodehrávalo a celou dobu ve mě film svojí nudnou režií, sterilnim scénářem a nesympatickejma hercema v hlavních rolích vyvolával blíže nespecifikovatelnej divnej pocit. Prostě neobsahoval vůbec nic, co by mě nějak zaujalo natož pobavilo. Jedinej malej plus dávám za výběr hudby, dvě slabší hvězdy.(3.9.2012)

 • LeePriest
  ****

  Romantické filmy většinou nevyhledávám, tento mě však dost zaujal. Asi proto, že se děj odehrává mezi středoškoláky a já jej prvně viděl v době svého studia na střední, tedy hlavní představitelé mi celkem přirostli k srdci. A za druhé, ačkoliv se chvílemi jedná o romantický film, hlavní dvojice se políbí pouze dvakrát, tedy od filmu nečekejte, že se od začátku do konce točí jenom kolem řečí "já tě miluju" atd.(5.2.2014)

 • P@\/EL
  ****

  Je pravda, že děj a celý film jsou hodně prvoplánovité, nicméně se nejde na tvůrce moc zlobit, ono si to totiž v tomhle případě ani jinak představit nelze. Ikdyž tu těžko budete hledat nějakou nářezovou srandu, tak mě osobně film sednul a dobře jsem se u něj bavil. Rovněž herci mi přišli sympatičtí.(13.1.2016)

 • togaf
  **

  Další americká komedie lomeno drama (haha) lomeno romantický....a kupodivu je to opět nuda. Melissa Joan Hart je nafoukaná káča, v rámci filmu by se asi měla změnit, ale k tomu nedojde. Což je jediná originalita tohoto filmu. Adrian Grenier je milej, ale před svou proměnou v ulízaného šprta byl mnohem hezčí. Aspoň je to krátké.(6.8.2012)

 • MickeyStuma
  ***

  Teenagerovský romantický snímek připadá v onom ohromném množství >prcičovských< komedií jako zjevení. Žádné vzájemné se dobírání, sexuálních narážek, či dalšího nevkusného humoru. Vše jede poklidně přátelsky plného vzájemných sympatií a lásky. Mladí tu doslova prožívají americký sen. Že by to byla komedie mi však ale vůbec nepřipadá. Alespoň nic humorného mi tu nepřišlo. Atmosféra je dle standartů a kritérií pro romantické vyprávění, takže naladění diváci si užijí, ostatní během deseti minut usnou.(18.7.2014)

 • - Faye Grant a Stephen Collins, kteří hrají rodiče Nicole (Mellisa Joan Hart), se později vzali. (Terva)

 • - Film byl pojmenován po písní Britney Spears - "You Drive Me Crazy", kde v klipu písně sama hlavni hrdinka filmu také vystupovala. (722018954)

 • - Natáčení probíhalo v americkém státě Utah, a to převážně ve městě Salt Lake City. Interiéry se pak převážně točily ve střední škole Ogden na Harrison Blvd 2828. (Terva)