Osm hrozných

• USA The Hateful Eight (více)

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth (Kurt Russell), lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh). Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají dva muže – majora Marquise Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojáka, ze kterého se také stal obávaný lovec lidí a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižanského odpadlíka, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno. Když jim silná vichřice zabrání pokračovat v cestě, rozhodnou se hledat útočiště v dřevěnici u Minnie, která je oblíbenou zastávkou dostavníků. Ve dveřích je však nevítá majitelka, ale několik cizinců, kteří se rozhodně netváří přívětivě. Nad horským průsmykem zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že se do města asi nedostanou... (Forum Film CZ)

Rill

Je to opravdu Tarantinův film? Přesně tohle mě napadlo, když jsem se po hodině sledování a neustálého čekání, že se konečně stane. Pak to přijde, legendární hlášky a mimika postav vás, pokud jste Tarantinův fanoušek, dostane. ()

Facerr

Celý drámo v jedný chajdě mělo sice slušnej závěr, ale ta stopáž byla fakt přehnaná. Stejně tak i dialogy, který byly zbytečným plácáním režisérova vysněnýho formátu. Na tak brutální PR a mistra krvavýho cool pokecu Tarantina, bych čekal větší parádu. ()

Vasyl

Ale jo. Čekal jsem že budu trpět, ale ono mě to normálně bavilo. Kecy utečou než bys řekl "borůvkový koláč" a střílet se začne už v půlce. A pak se nepřestane skoro až do konce. Na pár lidí zavřených v dřevěné boudě prostě dobrý. Akorát Madsen se mi vůbec nezdál, ještě někomu připadal prostě jako teplej kovboj? ()

VirglCZ

Jak by řekl Shakespeare, moc povyku pro nic. Ne, že by to byl špatný film, ale poněkud kratší sestřih by mu slušel mnohem, mnohem více. A tak, ač fanoušci Hydry nepochybně výskají nad ustřeleným koulemi mr. Jakcsona, nám ostatním zbyl neotřelý snímek, který ani výborné dialogy nemůžou vytáhnout z husté příběhové vaty (protože on tam vlastně skoro žádný příběh ani není, že? A i ta trocha, co tam je, nedává moc smysl). P.S. Ennio to parádně rozjel a toho oscara si rozhodně zasloužil. P.P.S. Gradace na konci filmu je moc pěkná, ale tak nějak ji shazuje fakt, že konec samotný už žádnou pointu nemá. Prostě je to jen spousta násilí, bez hlubšího významu. A to se snad i u Tarantina dávno okoukalo, nebo ne? ()

Tomate

Sedem belochov a jeden neger sa tak stretli v opustenej chate uprostred silnej búrky. Čo za tým stojí ? No Quentin Tarantino predsa. Má rád svoje dlhé dialógy, humor, trochu krvi na hercoch a ja tiež takže som spokojný. Trochu nechápem Oscara za hudbu, skoro vôbec som si ju nevnímal. Avšak koniec dobrý, všetko dobré, right nigga ? ()

swinevenca

Můj jinak oblíbený Quentin se zase vyřádil, ovšem tentokrát s inteligencí svého jmenovce z Montargis. Dialogy se všemi možnými a až na vyjímky nepříjemnými akcenty se většinou vlekly, těch klasicky svižných bylo méně než smrtících kulek, což je u takto komorní skupiny co říct. I na Tarantinovy kejkle je to zbytečně dlouhý a slabý scénář, hlavně nashromáždění všech budoucích nebožtíků se vleče, nelogicky složitý plán gangu přesně odpovídal tomu, že ho vede Čeněk bez kalhot a ženská tak odporná, že se jí rovná jenom Vlasta ze Záskoku. Hudba mistra Morriconeho byla stejná jako celý film, občas se vynořil chvályhodný moment, ale Oskárek na mě taky působí spíš za zásluhy. Napětí tam bylo, pár perel taky, ale když mě z postav nejvíc zaujali dva "přeživší", jeden s neestetickým ječákem a druhý s neestetickou pleší, to se taky těžko fandí. Abych nebyl úplná svině, tak za tři, ale hodně slabý. Znovu, méně a lépe. ()

Joostas

Vlekoucí se čas nevadí.Myslím,že jde o T. nejsoučasnější a nejvážnější /dá-li se toho slova ve spojitosti s tímto jedinečným eklektikem použít/ film. ()

]V[()Rt

Každej Tarantinův fanda by si měl vždycky ráno pobrečet nad smrtí Sally Menke, protože teprve na posledních filmech, který už nestříhala, vinikne její obrovskej vklad a schopnost udržet toho magora na uzdě. H8ful je patrně první Tarantino zcela bez kompromisů a je to mnohdy hodně úmorná a upocená podívaná na chlápka s rukou v rozkroku. Minimálně o hodinu zkrátit, tohle měl bejt director's cut vydanej na blu-ray. Užijte si Panavision 70 v chatrči, to vše za pouhejch 60 mega. Od Tarantina dobrej fór, ale ty nejlepší jsou stručný a úderný.... (6/10) ()

MORION

To iba mne sa tam Jackson absolutne nehodil? Cely film tam bol ako past na oko. Aj ked vykon samozrejme super, ale vyzorovo som mu jeho postavu vobec neveril. A najlepsi Tarantino, ako som mnohokrat pocul.. ani nahodou. ()

v3s

Tarantino jak má bejt a ještě lepší. Kňouránci, kteří tu nadávají, že to bylo moc dlouhý a moc násilný si asi spletli dveře sálu, když šli na romantickou komedii, ne? ()

jemine

No, nic moc, na Tarantina... Jeho filmy postupně ztrácejí nadhled a dobře skrytý humor a stávají se stále tuctovějšími krváky. Na tři hodiny natažený příběh ukutý jako viktoriánský román, důkladný ve všem, naprosto precizní, vševysvětlující až k nudnosti. Divák čeká, lapá po letmo hozených indiciích, skládá si obraz, předpokládá a mýlí se, sleduje skvělé herce a tak trochu se opravdu nudí. Když došlo na dlouho očekávané krvavé finále, uvědomil jsem si, že překomplikovaným Tarantinovým postavám smrt vlastně opravdu přeju. Smrt tu byla vysvobozením nejen pro zúčastněné antihrdiny, jejich skon osvobodil i mne. Osm hrozných je dobrým filmem, ale podle mého názoru nikoli vynikajícím. Ani hudba, ani kamera nemohou napravit mínusy dané neúměrnou délkou, zbytečnou rozvláčností vyprávění a hlavně absencí kdysi tak osvěžující Tarantinovy nadsázky. ()

Knightey

Filmy celkove od Quentina Tarantina moc nemusis, je to vzdy takove prehnane. Tenhle mel docela pekne hodnoceni, tak jsem se na nej chtel podivat. Pribeh docela dobry a zajimalo me, jak to vsechno dopadne. Obcas prehnane efekty ale jinak docela fajn. Nekdy az zdlouhave vypraveni. Ale proc ne. ()

Cannonball

Prvu hodinu som prespal ale som presvedceny ze som o nic neprisiel. Tarantino to vie rozhodne lepsie a teraz som myslel skor na scenar. Malo to rozhodne naviac. 70% ()

harycek

První půle nuda , nuda , šeď , šeď, no závěr prostě super zážitek!!!!!!Po druhém shlédnutí musím konstatovat, že by se měl Tarantino jít léčit už má z těch masakrů kapku zmatek v hlavěi!!!!!! ()

Kub_ees

Až príliš ukecaný film, približne prvá hodina mi prišla veľmi zdlhava, no aj tak sa čudujem že mi tá ukecanosť vôbec nevadila, skôr ma nudilo stále to isté prostredie. Avšak neskôr prišiel taký obrat v príbehu, teraz z pohľadu iných postáv a hneď som zabudol na počiatočnú nudu a všetko sa mi pekne dalo dokopy. Tarantino to mal pekne premyslené ale to ma ani neprekvapuje. Udivuje ma ako dokáže vyrozprávať príbeh, rozdeliť ho na kapitoly a vznikne tak veľmi zaujímavý celok. S tou krvou to bolo samozrejme prehnané, ani vo Walking Dead nestrieka toľko krvi, ale práve tým su jeho filmy špecifické. S Djangom to bolo podobné aj keď sa mi tento film páčil, tak musím podotknúť že mi tam chýbal ten šmrnc Djanga, ktorý bol určite zaujímavejší a po ktorom zhliadnutí, mám chuť pozrieť si ho ešte raz. S Hateful Eight túto potrebu nemám. ()

Mrs.SMEGhead

Začátek se táhne, právě jako ten kočár ve sněhové vánici, avšak v tu pravou chvíli nastane rychlý spád a překvapivé rozřešení, ale i tak byly tři hodiny sezení v kině i na mě moc. Quentin se opět nezapomněl podepsat svým suchým humorem, dávkou řádně krvavých scén a svými "oblíbenci" mezi herci. Obsazení je tedy víc než skvělé. ()

eSakk

Tento film splnil absolutně vše, co jsem očekával. Osobně mu nemam co vyčíst. A kdo říká, že by to mělo být více ostříhané a že je to zbytečně dlouhé tak ten ať nekouká na Tarantina. ()

Zemřel Ennio Morricone

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz