S tváří anděla

Meredith - The Face of an Angel

S tvárou anjela

Velká Británie / Itálie, 2014, 101 min

• kaylin

Východisko filmu vypadalo zajímavě. Filmař jede do Itálie, aby zde sbíral materiály o případu vraždy a následně podle toho natočil film. Zajímavé vypadá i to, jak jsou zde popsány tvůrčí problémy a to, že režisér je mnohdy opravdu jen loutka, s kterou hrají ostatní, co jsou na projektu zainteresováni finančně. Jenže když snímek dokoukáte, máte pocit, že jste vlastně sledovali naprosto prázdný film, kde se na sebe myšlenky vrší, ale vy o nich jen přemýšlíte, odpovědi nedostanete, navíc nevíte, jestli jde o film o umění, o film o člověku. Spousta myšlenek a vy z nich nakonec nemáte nic.(30.7.2015)

Tak trochu netradiční drama, které pod rouškou pátrání po skutečném vrahovy mladé dívky poodhaluje duši samotného režiséra. Ten nám v průběhu filmu několikrát naznačí, kam se bude celý děj ubírat a tak divákovi trochu ulehčí nesnadné hledání toho, co se tím vším autoři vlastně snaží říct. Celkově se jedná o sice zajímavý, ale ne zrovna pevně uchopený námět pátrání po tom nejlepším pohledu na svět.(28.7.2017)

• silentname

Pre mňa asi najväčšie sklamanie roka. Ešte viac ako Lokalfilmis. Keď som pozeral trailer na film, vyzeralo to veľmi zaujímavo a veľmi som chcel film vidieť. Keď sa ale reálne zamyslím nad tým, čo som videl, tak film absolútne nevyťažil zo svojho potenciálu a miesto toho sa rozhodol tápať v obrovskom zlepenci dejových línií, ktorých je tak veľké množstvo, že za chvíľku má človek pocit, že nič nepasuje s ničím a všetko je len jeden obrovský zlepenec dejov, ktoré dokopy nevedú nikam a len zaberajú čas a priestor. Okrem toho je v tom všetkom obrovský zmätok a môže za to ohromné množstvo flashbackov na začiatku, divné Thomasove sny, kde si človek len povie, že by mal seknúť s kokaínoms a najmä, film pôsobí až nekonečne dlho. Je to jeden z filmov, ktorý sa snaží pôsobiť, že má v sebe hlbokú myšlienku a človek si ho musí pozrieť znovu aby pochopil, no v skutočnosti je to len prázdny film, ktorý nevie čo chce povedať, lebo je rozvetvený na veľké množstvo dejových línií a na nič sa nedá sústrediť a nič nikam nesmeruje. Je tu pár dobrých momentov ako napríklad zaujímavá úvaha o bulvárnom spravodajstve a manipulácií s ľuďmi, ktorí takto často ľudí odsúdia bez toho, aby sa zamysleli, či môže byť pravda aj inde, ale takých momentov je v tomto filme tak žalostne málo, že ho nemôžem hodnotiť pozitívne.(2.7.2015)

• claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Kate Beckinsale. Na kontroverzní kriminální případ si velmi dobře pamatuji. Už navždy bude obestřen tajemstvím a asi se nikdy nedozvíme, co se oné tragické noci přihodilo. Námět pro zajímavý film rozhodně excelentní. Bohužel v tomto případě mám dojem, že námět nešlo uchopit nudněji a nezáživněji. A pro Kate Beckinsale jsem si nevybral vůbec vhodný film, její postava je rovněž děsně nudná a nezáživná, včetně rádoby erotických scén. Kdyby se ve filmu neobjevila, nic by se nestalo. Takže mi zbývá hledat pozitiva alespoň pro dvě hvězdičky - až skončí pandemie - Sienu chci rozhodně navštívit! Daniel Bruhl je skvělý ve všech filmech i těch špatných. A tím končím...(19.5.2020)

• sedm.1

Film dvou polovin. Zatímco ta první mě ale navnadila na skvělou a záživnou podívanou, tak zhruba v té polovině došlo k zásadnímu dějovému zvratu, který celý film pak poslal úplně jiným směrem a mě to neudělalo ani trochu radost. Začátek totiž působil jako napínavý thriller, kdy budeme s ústředním hrdinou postupně odhalovat, co se vlastně stalo v případu neobjasněné vraždy a doposud soudně se táhnoucím procesu. Hledání pravdy a postupného rozkrývaní tajemných událostí se ovšem změní ve chvíli, kdy soud vynese verdikt, ovšem místo toho, aby se film nadále zabýval tím, jak se to skutečně tenkrát odehrálo, tak jak jsem zmiňoval, tvůrci to v mžiku zazdili a začali se intenzivně zajímat o autorsko-milostně-rodinou krizi středního věku hlavního hrdiny, který si začal urovnávat priority, kdy ho navíc na onu správnou cestu přivedla mlaďoučká studentka, no prostě pro mě jen těžko pochopitelný dějový obrat, který mi ovšem zkazil zážitek z celého filmu a vážně netuším k čemu tato intelektuální změna měla přispět, ke zvýšení zábavnosti filmu to ale rozhodně nebylo. Co se jinak ještě obsazení týče, Daniel Brühl je určitě výrazný a kvalitní herec, divák si na něj ale prostě musí jen déle zvykat, a Kate Beckinsale je nehorázný kotě, zde ale působí bohužel jen jako dost vedlejší figurka. Takže co s tím? Dvě * mi přijdou málo, tři * zas moc, já se nicméně tentokrát přikloním bohužel k hodnocení tomu nižšímu, neboť musím zopakovat, takhle zbytečně zazdít tak dobře rozjetou zápletku, to mě vážně naštvalo a ve výsledku to pro mě ztratilo i jakoukoliv pointu, takže fakt jako ne.(22.11.2019)

• - Původně byl s hlavní roli spojován Colin Firth. Nakonec se však role Thomase Langa, zhostil Daniel Brühl. (Spidey3)

• - Film byl inspirován případem Američanky Amandy Knox, která byla v roce 2007 spolu se svým bývalým přítelem Raffaelem Sollecitem obviněna italským soudem ze zavraždění své britské spolubydlící Meredith Kercherové (1985–2007). V roce 2009 soud poslal Amandu na 28 let a Raffaela na 25 let do vězení za sexuálně motivovanou vraždu. V březnu 2015 byli oba definitivně zprostěni obvinění nejvyšším italským soudem. Proces se vlekl 8 let a Amanda Knox si dohromady odseděla 4 roky. (Vackos)