Lomaenseuga pilyohae sijeun 3 (TV seriál)

• Jižní Korea

로맨스가 필요해 시즌3

I Need Romance Season 3

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2014, 16x50 min

Vážně uvažuji o čtyřech hvězdách, v něčem je tento seriál dospělejší, než ostatní korejské tituly, byť má některé typické nešvary. Jenže přináší velmi povedené hlavní charaktery Wan Joo (Joon Sung), Shon Joo-yun (Kim So-yeon), kteří hrají své role výborně. Seriál navíc ukazuje nešvary, pokrytectví moderní společnosti, ubohost korporátního života, který činí z lidi roboty, trosky, cyniky, sociopaty, ne nutně v tomto pořadí. Navíc hlavní hrdinka podstupuje neuvěřitelně intenzivní catfight se svojí soupeřkou, bývalou spolužačkou, kamarádkou Oh Se-Ryeong ( Wang Ji-Won). Pravda některé charaktery jednají občas zcela dementně, případně, jejich jednání nevyvolá adekvátní reakci, jakou by poskytl psychicky zdravý člověk se sebeúctou, nicméně to je asi korejské specifikum, možná i záměr tvůrců, přiblížit vyšinutost a deviantnost dnešní doby v mezilidských vztazích. Nemohu spoilovat konec, ale já byl spokojen se střídmou minutáží dílů, příjemnou hudbou, povedenými flashbackovými sekvencemi. Nakonec tedy tři a půl hvězdy, doporučení k repríze (kterou také hodlám podstoupit). Zaokrouhluji na čtyři, přece jen drtivá většina dílů je dobrá, hlavní dvojka to fakt táhne.(3.6.2015)

• Georgiana

Mně to přišlo bohužel dost stupidní. Začátek byl lepší, ale poslední díly jsem nechtěla vůbec dorazit. V podstatě mě každá scéna už vytáčela a ani Brambora to nezachraňoval. Jedinej, kdo mě nerozčiloval byl asi Lee Woo-Young. Snažili se zobrazit asi dnešní strašně komplikovaný vztahy, ale v žádném případě mi to nepřišlo uvěřitelný, naopak, zase milion divných problémů, na které se nedalo koukat.(9.6.2014)

Tohle je jeden z těch seriálů, které sice nepovažuji za ty lepší, ale zase se k nim dá velice pohodlně vracet, díky příjemnému hřejivému pocitu, který po nich zůstane. Teda až na konci protože v průběhu mě většina postav dost frustrovala. A pak tu bylo několik těch "cute and funny" momentů, které mě navnadily kouknout na další díl. Uvidíme, jaký pocit to zanechá, až se to trochu uloží a do té doby bych se mohla kouknout na něco dalšího... třeba na I need romance nebo I need romance 2012?(8.3.2014)

Třetí Romance pro mě sice nebyla láska na první pohled, přesto jsem si ji postupem času oblíbila. Škoda, že se v první polovině hlavní hrdina choval spíš jako křen a mnohem, mnohem víc mě bavil "ten druhý". Škoda, že tam ze začátku chyběly ty holčičí rozhovory, které mě v předešlých dvou řadách tolik bavily. A škoda, že Sung Joona až tak moc nemusím. Na druhou stranu So Yeon Kim byla úžasná. A mile mě překvapila i Hyo Joo Park, o které jsem si do teď myslela, že je hodně chabá herečka. Omyl, když dostane pořádnou roli, hrát umí. Bavila mě i práce stylistů, na níž šlo vidět, že si na tom pěkně vyhráli. A mimořádně krásné a hluboké byly i některé dialogy v posledních epizodách. A právě kvůli nim se přikláním k vyššímu hodnocení, než jsem měla původně v plánu. 3,5*(8.10.2014)

Musím říct, že třetí Romance je naprosto odlišná od tech předešlých. Nejvíce mi scházela známá trojka kamarádek a jejich ujetá konverzace; taky jejich příběhy mi přišly ochuzené.. ale nakonec jsem si doramu oblíbila stejně jako ty předešlé, ono i to že se tato Romance lišila mělo své kouzlo a rozhodně má co nabídnout.(24.3.2015)