Batman: Útok na Arkham

Batman: Assault on Arkham

Animovaný / Akční

USA, 2014, 75 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Tak tohle mi po děsně průměrném Son of Batman dost spravilo chuť. Chyby se ti určitě najdou, začít můžeme už od názvu, protože Batman tu má hodně vedlejší roli. To ale příběhu vůbec nevadí, protože tým villainů skvěle funguje. Z celé Suicide Squad je rozhodně nejlepší Deadshot. Nechtěl bych se mu připlést do cesty, ale na paty mu šlape skvěle šílená Harley Quinn. Škoda, že zbytek z týmu nedostal tolik prostoru. Jinak děj odsýpá a nenudí. Takže 83 %(31.7.2014)

Jednozačně nejlepší animák s Batmanem, ve kterém (a naštěstí) Batman zas tolik prostoru nemá. Tohle je totiž hlavně o Suicide Squad, takže pro mě naprosto fantastická seznamovačka před hraným filmem. Velká přehlídka cool padouchů, navíc jistoty jako Batman a Riddler a krásně šílená, vynikající Harley Quinn. Navíc je tu i kapánek temnější atmosféra a i Batman (když už se tam objeví) je kapánek drsnější, než obvykle a celý film je jedná velká, nekončící a fantastická akce, která je místy i dost depresivní a nekompromisní. Navíc je docela fajn i hudba a ani kresba není špatná, jen mě tam strašně štvali ty japonský rysy, jinak si ale nemůžu stěžovat. Asi nejbrutálnější DC animák a pokud se ještě něco takového objeví, budu šťastný. 95%.(17.8.2015)

Příjemná změna. Většina animáků od DC předvádí velmi působivou práci a tady tomu není jinak. Největším plusem, který vidím je zápletka, která se točí kolem druhořadých záporáků. Což je změna, kterou jsem nečekal, ale zaručeně mě pobavila. Hodně mě také překvapilo jak moc se přitvrdilo, desítky mrtvých, ukousnuté hlavy, kaluže krve, černý humor na maximum a taky zvláštní chování ženských postav. Akce je hodně zábavná, Joker je extrémně brutální a Harley Quinn je neuvěřitelně praštěná. Škoda, že se to ke konci začne rozpadá a objeví se další a další postavy, které v tom udělají akorát bordel. Působivý animák od DC, který jasně splňuje standart, kterými se animáky od DC prezentují.(7.8.2014)

Fajn animák, ktorý mi podobne ako pred pár rokmi Hulk Vs. predstavil vtedy pre mna neznámeho Thora a Asgard, tentokrát ma oboznámil so Suicide Squad. Jednoduchý príbeh s fajn akciou, sympatickými anti-hrdinami a Batmanom. Samozrejme opäť, ako pri väčšine DC snímkoch, oceňujem na animovaný film nekompromisne vykreslené prvky brutality a tentokrát aj dokonca erotiky.(30.11.2014)

Zamýšlam sa, či by nebolo skôr namieste nazvať film Suicide Squad... Batman bol totižto v tomto filme len nejaké bočné krovie, ktoré dotváralo príbeh. Páčil sa mi však postup vytvorenia dvoch dejových línii. Treba povedať, že zo všetkých animákov, ktoré som mal možnosť vidieť je práve Assault on Arkham najmenej vhodný pre deti nakoľko je tam nielen násilie, ale aj hrubý slovník a náznaky erotiky. Čo sa týka hlavných postáv s niektorými som sa stretol po prvý krát. Tie čo som už poznal prekvapili (Harley Quinn, Bane - aj keď len na chvíľu) a niektoré sklamali (Joker)(19.9.2015)

• - Alfréd, komorník Batmana, byl v tomto filmu namluven Martinem Jarvisem. Jarvis současně ztvárnil komorníka Avengers/Iron Mana (Robert Downey Jr.) z konkurenční produkce studia Marvel. (StarPlate)

• - Mezi zabavenými Jokerovými věcmi, kterými se v jedné scéně přehrabuje Harley Quinn, je i klaunská maska z filmu Temný rytíř (2008). (ledzepfan)

• - Film vychází z populární videoherní série o Batmanovi, která má k dnešnímu dni již čtyři hry (Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Batman: Arkham Origins, Batman: Arkham Knight). (Claude Speed)