Batman: Útok na Arkham

Batman: Assault on Arkham

Animovaný / Akční

USA, 2014, 75 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), John Byrne (komiks), Robert Kanigher (komiks)

70 % Animák, který absolutně nemá problém s explodujícími hlavami a sexem (a pokud s tím máte problém vy, budiž útěchou, že je to film relativně krátký). Postavy jsou správně komiksově ujeté a stylu nejde nic vytknout, zato zápletka originální není. Na konci filmu si člověk řekne, že kromě extra velké porce násilí... se toho vlastně moc nestalo.(17.9.2014)

Ani si nepamätám u akého dc animáku som sa tak bavil čo sa týka po humornej stránke. Sharkove hlášky sú proste k nezaplateniu..chudák Shark, hrubá koža je sviňa :( Akcia je skvelá, vizuál je bohatší od posledných videofilmov a potešilo ma že tento animák obsahoval viac než len dostatok nadávok a krvi. Bavil som sa celý čas, humor sa držal cez celý film ale Batmana som len sem tam zazrel čo je dobrá blbosť keďže to má byť jeho film !! :D Škoda, už som skoro dal čistých sto percent ale ten nízky výskyt batmana ma fakt podrazil. No čo už, ale tie ostatné postavy boli skvelo vykreslené, hlavne čo sa týka Harley. (90%)(30.7.2014)

špičková komiksová záležitost, která si po většinu stopáže vystačí bez Batmana, aby se namísto toho soustředila primárně na ústřední tým vyšinutých záporáků.. je to hezky brutální a celkově dobře zpracované, takže se určitě jedná o jednu z nejpovedenějších animovaných komiksovek od Warnerů.. palec hore!(13.9.2014)

Tak po tomto sa veľmi teším na "Suicide Squad". Toho Batmana by mali dať z názvu preč, pretože toto nieje Batman film, toto je Suicide fucking Squad film! Samozrejme keď príde na nejakú scénu v ktorej figuruje je to paráda. Perfektná animácia, asi zatiaľ najlepšia akú som v týchto DC animákoch videl. Super postavy, zo začiatku sa mi zdalo že je ich príliš veľa, ale vo filme sa s nimi dobre pracuje a po čase si ich všetkých obľúbite. Prekvapia sexuálne scény a brutalita, ktorá je v týchto snímkoch nevídaná a samozrejme tony humoru. Takto dobre som sa pri animáku dlho nenasmial.(29.9.2014)

Jay Oliva jako vždy nezklamal. A přestože Batmana zde bylo jen pomálu, tenhle drsnější a dospělejší animák rozhodně nenudil. Akce i animace byly solidní, příběh taky nebyl nejhorší a na to, že filmy o záporácích zas tolik nežeru, mě tohle dílko docela nadchlo. A to je asi tak všechno, co jsem k tomu chtěl říct.(30.11.2014)

• - Ve filmu si můžeme všimnout odkazu na film Batman se vrací (1992). Když Batman zneškodní Victora Zsasze, který drží rukojmí, naprosto stejným způsobem, jakým zneškodnil netopýři hrdina klauna ve snímku Batman se vrací. (TwoFace)

• - Alfréd, komorník Batmana, byl v tomto filmu namluven Martinem Jarvisem. Jarvis současně ztvárnil komorníka Avengers/Iron Mana (Robert Downey Jr.) z konkurenční produkce studia Marvel. (StarPlate)

• - Mezi zabavenými Jokerovými věcmi, kterými se v jedné scéně přehrabuje Harley Quinn, je i klaunská maska z filmu Temný rytíř (2008). (ledzepfan)