Batman: Útok na Arkham

Batman: Assault on Arkham

Animovaný / Akční

USA, 2014, 75 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), John Byrne (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Výtečná Batmanovina, specifická například tím, že v ní Batmana moc nevidno a místo něj dostává prostor banda grázlíků naverbovaných na "sebevražednou misi" ve stylu tuctu špinavců. A jsou tu dva veletucty prostoru pro akci, která je v rámci komiksových animáků až překvapivě brutální a nekompromisní (a schválně jestli budou mít pánové od DC příště koule na to, udělat animák v Rku, včetně řádné krve při ustřelování hlav a bradavek Harley Quinn), jenže problém nastane ke konci, kdy je akce už nějak moc a tam kde se Assault on Arkham ze začátku tvářilo jako záležitost neblbá, stane se nebetyčně tupou a z šlapající týmovky se rázem přetransformuje v něco hrozně blbého a bez nápadu, dokonce tu ani scénáristu nemůžu obvynit z toho, že to napsal ve stavu brutální ožralosti, protože pevně věřím v to, že by to v takovém případě bylo o dva levely lepší. Ale i tak je to výborně fungující záležitost se zábavnou akcí a svěže dospělejším pojetí. " Ty jsi ale zlobivé děvčátko.. "(18.8.2014)

Film mi připadal,jako kdyby v něm měli prsty i Korejci,neboť ten specifický styl tak vypadal.Na csfd se píše jen USA,ale já tomu moc nevěřím a i v závěrečných titulcích byla dost často korejská jména.Oproti Návratu temného rytíře od Olivy to bylo docela slabé a těch pár chvil na zasmání tomu moc v celkovém součtu nepomohlo.Ten styl,jakým to bylo natočené,se mi moc nelíbil,Batman mi zde připadal takový nijaký a ani nebyl pořádně hlavní postavou,dialogy nic moc a příběh s akcí také nijak nevyčníval.Za mě dávám 60%.(3.5.2015)

Příjemná změna. Většina animáků od DC předvádí velmi působivou práci a tady tomu není jinak. Největším plusem, který vidím je zápletka, která se točí kolem druhořadých záporáků. Což je změna, kterou jsem nečekal, ale zaručeně mě pobavila. Hodně mě také překvapilo jak moc se přitvrdilo, desítky mrtvých, ukousnuté hlavy, kaluže krve, černý humor na maximum a taky zvláštní chování ženských postav. Akce je hodně zábavná, Joker je extrémně brutální a Harley Quinn je neuvěřitelně praštěná. Škoda, že se to ke konci začne rozpadá a objeví se další a další postavy, které v tom udělají akorát bordel. Působivý animák od DC, který jasně splňuje standart, kterými se animáky od DC prezentují.(7.8.2014)

Tak po tomto sa veľmi teším na "Suicide Squad". Toho Batmana by mali dať z názvu preč, pretože toto nieje Batman film, toto je Suicide fucking Squad film! Samozrejme keď príde na nejakú scénu v ktorej figuruje je to paráda. Perfektná animácia, asi zatiaľ najlepšia akú som v týchto DC animákoch videl. Super postavy, zo začiatku sa mi zdalo že je ich príliš veľa, ale vo filme sa s nimi dobre pracuje a po čase si ich všetkých obľúbite. Prekvapia sexuálne scény a brutalita, ktorá je v týchto snímkoch nevídaná a samozrejme tony humoru. Takto dobre som sa pri animáku dlho nenasmial.(29.9.2014)

Ač ta animace nebyla úplně mým šálkem, pořád se jedná o chytlavý, malinko drsnější, ale hlavně celkem nevšední animák z batmaního vesmíru, jehož středem tentokrát není netopýr, ale záporácká Suicide Squad. Díky Arkhamu je to ale velká přehlídka starých známých charakterů včetně Jokera. Harley Quinn je skvělá. Fajn seznamovačka než má přijít diskutovaný Ayerův celovečerák... DC to pomalu rozjíždí.(5.5.2015)

• - Mezi zabavenými Jokerovými věcmi, kterými se v jedné scéně přehrabuje Harley Quinn, je i klaunská maska z filmu Temný rytíř (2008). (ledzepfan)

• - Alfréd, komorník Batmana, byl v tomto filmu namluven Martinem Jarvisem. Jarvis současně ztvárnil komorníka Avengers/Iron Mana (Robert Downey Jr.) z konkurenční produkce studia Marvel. (StarPlate)

• - Film vychází z populární videoherní série o Batmanovi, která má k dnešnímu dni již čtyři hry (Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Batman: Arkham Origins, Batman: Arkham Knight). (Claude Speed)