Batman: Útok na Arkham

• Austrálie

Batman: Assault on Arkham

Animovaný / Akční

USA, 2014, 75 min

BANG! Dokonali a jde to i bez toho otravneho netopejra. B) Logika, ze kdyz se tentokrat kope za zaporaky " za vrahy", bez trochu te krve to nepujde. :) Dokonce jsem se pristihnul i u toho ze jsem jim sem tam fandil. Jako ze ja normalne jinak psichopatum nefandim. :)) Zraloka mi bylo i celkem lito. :] Skoda kdyz preskocila za ledova jiskra. Uprimne frostka a Zralok to jejich chvilkovy milostny schadnutim celou tu napjatou atmosferu jeste poradne nahzavilo ze uz jse skoro cekal ze si to tam jeste nekde v koute rozdaj. :D Tipicke HQ chovani mne ani moc neprekvapilo a spidu a klokana uz jsem odepisoval rovnou dobredu, nadruhou stranu DS jako kladanskeho pohodare z obcasnymi vrazednymi sklony jsem vazne necekal. ;)) Skoda jen ze se tvurci ani nesnazi moc mlzit a reseni zapletky tusite uz po 20 minutach filmu. Tedy ne nic takoveho toho tipickeho batmanovskeho detektivneni. Coz je mozna i dobre aspon clovek muze vypnout mozek a uzit si vsechnu tu akci jen bez premysleni o nejake logice. ;) Proc film videt? Luxusni konec jedne Batmanovske etudy... kdo by to byl cekal? A nebo kolikaty uz to vlastne je klon v poradi? B) Dle meho tento animak neni predvoj ochutnavky na chystanou mega vybijenou hesky po Kriptonsku. :)) Ale spis seqvel k druhehemu hernimu dilu Batman city of Arham.. coz by i v zaveru dost odpovidalo. :)(22.6.2015)

Ze začátku se to rozjíždí docela dobře a jeden by si myslel, že z toho ještě bude pořádný animák, ale nápad ze "Saw" z úvodu je hodně rychle rozmělněn a z tohohle se stává jen něco jako "Thunderbolts" - myslím od Marvelu. Není to tak drsné, jak se to tváří, což je škoda, protože to mohlo být hodně zajímavé. Ale je to v důsledku jen standardní komiksový animák. A Batman zde vypadá skutečně příšerně.(7.8.2014)

Jay Oliva jako vždy nezklamal. A přestože Batmana zde bylo jen pomálu, tenhle drsnější a dospělejší animák rozhodně nenudil. Akce i animace byly solidní, příběh taky nebyl nejhorší a na to, že filmy o záporácích zas tolik nežeru, mě tohle dílko docela nadchlo. A to je asi tak všechno, co jsem k tomu chtěl říct.(30.11.2014)

A co jako? Klidně tam mrdnu i tu pátou i když čtyři by byly možná objektivnější. Ale když ona je to tak parádní jízda. Je to saprově nakreslené (hlavně teda Batman, Joker a Harley jsou tak špičkově črtnutí jak možná ještě v animáku nikdy). I když všechny postavy šlapou jak mají a v teamu vládně příjemně jiskřivá chemie tak stejně nelze nevypíchnout Harley- to je kapitola sama pro sebe a táhne celý film nahoru neskutečným způsobem..... Po šňůře spíše průměrných animáků se DCčko zase jednou pořádně vytáhlo a přineslo naději, že možná ještě nezapoměli dělat nejlepší komiksové animáky.(2.8.2014)

Úvodní dvě třetiny, nesoucí se na vlně komorní heist žánrovky s nesourodým týmem záporáků, jsou vynikající, sebeshazovačné a v záplavě DC/Marvel animáků "zachraňme město/svět/vesmír/jsoucno" i osvěžující. Ovšem (ne)pochopitelně přebírá na samotný závěr otěže do té doby spíše absentující Batman a rázem se to mění ve standardní "spasme nevinné skrze množství bum, bum, prásk". A právě pro veškerou tu akci (mimochodem není vůbec zlá) se zapomíná na vše ostatní; a tak ty úvodní dvě třetiny vyznívají zcela do ztracena. Každopádně alespoň po celou dobu sympaticky dospěle nekompromisní (v mezích mainstreamového animáku se superhrdiny samozřejmě) a pro fanoušky filmovo-komiksového DC universa i Rocksteady her plné odkazů a pomrknutí.(13.8.2014)

• - Film vychází z populární videoherní série o Batmanovi, která má k dnešnímu dni již čtyři hry (Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Batman: Arkham Origins, Batman: Arkham Knight). (Claude Speed)

• - Ve filmu si můžeme všimnout odkazu na film Batman se vrací (1992). Když Batman zneškodní Victora Zsasze, který drží rukojmí, naprosto stejným způsobem, jakým zneškodnil netopýři hrdina klauna ve snímku Batman se vrací. (TwoFace)

• - Mezi zabavenými Jokerovými věcmi, kterými se v jedné scéně přehrabuje Harley Quinn, je i klaunská maska z filmu Temný rytíř (2008). (ledzepfan)