Batman: Útok na Arkham

Batman: Assault on Arkham

Animovaný / Akční

USA, 2014, 75 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

80%(7.9.2014)

I záporáci si občas zaslouží svůj vlastní filmeček. A v takhle nabušené podobě, která se dějově žene zběsile kupředu jak utržená ze řetězu, bych si dal klidně přídavek. Pokud naivně čekáte "jen" dalšího Batman budete zklamání. Jako lákadlo na filmové Suicide Squad to však funguje na jedničku.(13.12.2014)

• Chrustyn

Ačkoliv se animované podobě temného rytíře nebráním, tento díl se mi moc nelíbil a přišel mi dost nepřehledný.(8.2.2016)

Batmana žeru, ale tenhle psycho tým byl tak neuvěřitelně zábavnej, že jsem skoro fandil jim :-D Harley je prostě úžasně švihlá a ten Žraločák taky neměl chybu. Batman tu hraje vlastně až druhé housle jelikož velká část filmu je věnována právě padouchům, kteří se rozdělí do pidiskupinek kde někteří spolu vychází a někteří fakt ne. Užil jsem si srandu i akci a film hltal jako malej kluk. No a přítomnost Jokera byla už pomyslná třešnička na dortu. Každopádně chudák Batman protože zažil opravdu pernou noc a Robin se zrovna někde flákal takže to musel odmakat jako skoro vždy sám.(1.9.2014)

Tucet špinavců v podání kreslených magorů? Paráda! Jednoduše, ale dobře postavený příběh s poměrně dost hrdiny střídá brutální akci s dobře načasovanýma hláškama a nenechá odtrhnout oči.(22.5.2015)

• - Ve filmu si můžeme všimnout odkazu na film Batman se vrací (1992). Když Batman zneškodní Victora Zsasze, který drží rukojmí, naprosto stejným způsobem, jakým zneškodnil netopýři hrdina klauna ve snímku Batman se vrací. (TwoFace)

• - Mezi zabavenými Jokerovými věcmi, kterými se v jedné scéně přehrabuje Harley Quinn, je i klaunská maska z filmu Temný rytíř (2008). (ledzepfan)

• - Alfréd, komorník Batmana, byl v tomto filmu namluven Martinem Jarvisem. Jarvis současně ztvárnil komorníka Avengers/Iron Mana (Robert Downey Jr.) z konkurenční produkce studia Marvel. (StarPlate)