• BoredSeal

Slogan ve smyslu "zjistěte, jak málo znáte lidi, které znáte" by spíš měl znít "zjistěte, jak vám internet a sociální sítě podělaly vztahy nebo sexuální život". Film je mix opravdu nezáživných postav, každá z nich projde nějakým stroze se vyvíjejícím příběhem shrnutelným do pár vět a žádná si nezíská vaše sympatie. Příklad. "Cáklá matka dceři kontroluje profily na sociálních sítích, vyhazuje lidi z přátel a maří jí návrhy potenciálních milenců. Dcera se po dlouhé době naštve a uteče z domu. Matka jí uvidí v nemocnici u milence, polepší se a přestane jí kontrolovat." nebo "Manželský pár už moc nesouloží. Každý si tajně přes internet najde milence nebo prostitutku. Po čase to opět díky internetu praskne, ale manželé si odpustí (není řečeno, jestli teda můžou dál mít bokovky nebo jestli se vrátí k nezáživnému sexu jednou za půl roku a budou si připadat čestní)." Prostě příliš dlouhé bakalářské povídky, jejichž témata už mnohem líp zpracovali jinde a nepotřebovali k tomu scény z vesmíru. Obsazení vůbec nepomáhá - všechny dospělé role mohli zahrát úplně neznámí herci a žádných zajímavých výstupů se zde nedočkáte. Zdlouhavá povrchní nuda, ve které se nic moc neděje a tušíte, že všechno dopadne neodvážně a dobře. Jak by asi ten film vypadal, kdyby si ho přepsal a natočil třeba Larry Clark, mistr na prázdnotu duší dospívajících Amíků.(24.2.2015)

Hodně zajímavý dramatický pokus na téma jak internet a moderní doba ovlivňuji lidské vztahy, který bohužel vyšel tak nějak napůl. Máme zde výbornou a sebejistou Reitmanovu režii, neselhávající herce a scenáristicky skvěle podaný příběh, který se vám na rozdíl od nehorázně přeceňovaného Disconnect nesnaží vtlouct do hlavy, jak je ten internet vlastně špatný. Jednotlivé linky jsou zajímavé a po většinu stopáže skvěle fungují. V některých scénám mi to ale přišlo trošku nedotažené až černobílé a zamrzí, že Reitman nedokázal všechny zápletky správně vygradovat. Závěru tak chybí to správné mrazení a některé linky úplně vyšumí do ztracena. A fakt, že neskutečně otravná postava Jennifer Garner neskončila přejetá a rozčtvrcená někde v kanálu, mě taky docela štve. I přesto ale solidní dramatický kousek. Ten americký hate docela nechápu. 70%(14.6.2015)

v podstatě jen takový slabší odvar dva roky starého Disconnect, který působí po všech stránkách poněkud nedotaženě.. znepokojivé to bylo, to ano, ale rozhodně zde byl potenciál na daleko ucelenější film, který nebude působit tak, jako když jen hodíte hromadu neduhů současné společnosti do jednoho pytle..(14.4.2015)

Jeden z těch filmů, co vám fakt něco dají, donutí vás přemýšlet a často se k nim v myšlenkách vracíte. Nemyslím si, že by byl každý z nás totálně polapen virtuálním světem, ale rozhodně nejde o příběhy unikátních jedinců. Možná že i já bych měla radši mazat ven a podělit se o své pocity z filmu se svými přáteli, místo abych seděla s notebookem v klíně a ťukala tu tenhle komentář. :-) Na druhou stranu, v tom nevidím zas takový problém, pokud tomu člověk naprosto nepropadne. Internet, chytré telefony a všechny ty aplikace v nich nám jsou užitečné, často nám usnadní život. A je na nás, jestli si z nich budeme brát jen to dobré, nebo jim úplně podlehneme a přestaneme vnímat realitu. Neříkám, že Muži, ženy a děti otevřou oči všem závislákům, a ti už nikdy nezasednou k počítači, ale možná aspoň ještě jednou zváží, jestli tohle je ta správná cesta. Moc se mi líbilo, že se scénář vyhýbal snad všem klišé. Mockrát došlo na situace, které známe z jiných filmů, ale myslím, že ani jednou se nestalo to, co bych čekala. Žádná nemožná náhodná setkání, zaslechnuté rozhovory a další berličky, po kterých scénáristé často sáhnou, když dojdou nápady. Tady je to všechno pěkně tak, jak to známe z normálního života. Herecké výkony byly taky slušné. Klidně bych poplácala po zádech i Adama Sandlera, ke kterému jsem si v poslední době vypěstovala skoro až averzi. Pěkný, 4*(19.8.2015)

V podstatě lepší film než Labor Day, ale zatímco ten byl tak dobrý, jak jen mohl, tady je potenciál někde úplně jinde. Reitman umí budovat silné momenty, ale celkový námět a koncept zůstává na půl cesty a moderní technologie mohly být mnohem prozkoumanější a mnohem víc propletené s formou, než tomu je. 3 a 1/2(12.5.2015)