Filmová zpráva o stavu západní civilizace. Dost smutná. Říká se v ní ale, že ve všech těch šméčkách existuje ještě i nějaké stopové množství čisté lásky. Je pěkné to vědět... -------------- Jason Reitman navazuje v mnohém na skvělý Rubinův Disconnect, který taktéž popisuje proměnu západní civilizace způsobenou fenoménem sociálních sítí a Internetu, narozdíl od Disconnect ovšem nevyzdvihuje především rizika světa ,,on-line", spíše se zaměřuje na nové způsoby komunikace a nové komunikační kanály také zakomponovává přímo do formální stránky díla - do obrazu implementované grafické prvky a metatitulky simulující prostředí chatu a diskuzních fór, aplikací a programů sloužících ve 21. století ke komunikaci mezi lidmi. Režisér Jason Reitman navazuje na trend mozaikovitě skládané narace filmů několika se navzájem ovlivňujících a kooperujících hrdinů (Magnolia, Crash, 21 gramů, Babel etc.), stejně tak ale rozvíjí i svou návaznost k poetice amerického nezávislému filmu.(11.1.2015)

Anorexie, rodičovský teror, manželská nevěra, mladá láska, honba za slávou nebo objevování vlastní sexuality. Všechny tyto příběhy spojuje "nebezpečný" prostředník - internet a virtuální světy. Jen je strašlivá škoda, že při závěrečných titulcích příběh působí neúplně. Jako kdyby někdo nakousl důležité téma, ale nebyl schopný jej dokončit. Jako nádech před vyřčením oné myšlenky. Možná, že kdyby se děj méně soustředil na čarovné záběry z vesmíru a vyprávění Emmy Thompson, mohlo zbýt více místa pro nedotažené linky. Například holčina s anorexií dostala až hříšně málo prostoru - její motivace byla vskutku nedotažená, příběh nedokončený. Nepůsobilo to tak úderně, jak by mělo; což se vlastně dá říct o celém filmu - především v porovnání s Disconnect, což je tématicky téměř totožná mozaika příběhů. Přesto, pro podobné filmy, které nastavují zrcadlo společnosti, mám slabost, takže nemůžu jít s hodnocením níž.:)(21.6.2015)

Další z těch prolínajících se dramat s mnoha postavami( celkově je to podle mě taková kombinace mezi Disconnected a Stuck in Love, kdyby to někoho zajímalo ;)) a stejně jako i většina těch předchozích i tohle se mi moc líbilo i když a možná že právě proto že má tenhle film "psychologičtější charakter" než většina (a není jich málo) podobných snímků. Líbil se mi prvek s vypravěčem a celkem obsáhlý přehled všech možných (i nemožných) situací, které vás napadnou v souvislosti se vztahy, rodinou, sexem a psychickým zdravím. Nenudila jsem se, což mě lehce udivuje, když se podívám jak je film dlouhý. Herecké obsazení se vydařilo. Nevím jestli jsem někdy viděla Adama Sandlera v "normálnější" roli a filmu vůbec a musím přiznat, že ten člověk opravdu nehraje špatně, i když jsem o tom v minulosti několikrát silně pochybovala.(19.1.2015)

Tak tohle mě dostalo. Opravdu výborně zobrazuje dnešní svět, ve kterém žijeme s různými typy lidí, které můžeme znát ze svého okolí. Ukazuje, jak nás ovlivňuje technika a sociální sítě, touhu po tom, být dokonalí, touhu vrátit se do mladistvých let, či až zbytečnou starost o své dítě. Ale to všechno krásně cílí na pointu. Snažíme se zviditelnit, chceme něčeho v životě dosáhnout... ale nesmíme svůj život a všechno ostatní brát moc vážně. Přeci jen, kdybychom najednou z téhle planety zmizeli, tak si toho pomalu nikdo nevšimne a třeba za sto let už po vás nikdo neštěkne, tak nač se honit za něčím, co ve své podstatě nemá smysl? Tohle musíte vidět, abyste pochopili. :-)(29.8.2016)

Úsměvná deprese. Reitman nabízí pohled do dnešního reálného i virtuálního světa, ve kterém, ač si to sami vlastně ani neuvědomujeme, nefunguje prakticky nic tak, jak by mělo fungovat - ať už se jedná o rodinu, sex, nebo samotnou, prostou mezilidskou komunikaci. A člověk se nemusí ani moc zamýšlet, aby mu dal za pravdu. Reitman opět zabodoval. 85%(22.4.2015)