• BoredSeal

Slogan ve smyslu "zjistěte, jak málo znáte lidi, které znáte" by spíš měl znít "zjistěte, jak vám internet a sociální sítě podělaly vztahy nebo sexuální život". Film je mix opravdu nezáživných postav, každá z nich projde nějakým stroze se vyvíjejícím příběhem shrnutelným do pár vět a žádná si nezíská vaše sympatie. Příklad. "Cáklá matka dceři kontroluje profily na sociálních sítích, vyhazuje lidi z přátel a maří jí návrhy potenciálních milenců. Dcera se po dlouhé době naštve a uteče z domu. Matka jí uvidí v nemocnici u milence, polepší se a přestane jí kontrolovat." nebo "Manželský pár už moc nesouloží. Každý si tajně přes internet najde milence nebo prostitutku. Po čase to opět díky internetu praskne, ale manželé si odpustí (není řečeno, jestli teda můžou dál mít bokovky nebo jestli se vrátí k nezáživnému sexu jednou za půl roku a budou si připadat čestní)." Prostě příliš dlouhé bakalářské povídky, jejichž témata už mnohem líp zpracovali jinde a nepotřebovali k tomu scény z vesmíru. Obsazení vůbec nepomáhá - všechny dospělé role mohli zahrát úplně neznámí herci a žádných zajímavých výstupů se zde nedočkáte. Zdlouhavá povrchní nuda, ve které se nic moc neděje a tušíte, že všechno dopadne neodvážně a dobře. Jak by asi ten film vypadal, kdyby si ho přepsal a natočil třeba Larry Clark, mistr na prázdnotu duší dospívajících Amíků.(24.2.2015)

Hodně zajímavý dramatický pokus na téma jak internet a moderní doba ovlivňuji lidské vztahy, který bohužel vyšel tak nějak napůl. Máme zde výbornou a sebejistou Reitmanovu režii, neselhávající herce a scenáristicky skvěle podaný příběh, který se vám na rozdíl od nehorázně přeceňovaného Disconnect nesnaží vtlouct do hlavy, jak je ten internet vlastně špatný. Jednotlivé linky jsou zajímavé a po většinu stopáže skvěle fungují. V některých scénám mi to ale přišlo trošku nedotažené až černobílé a zamrzí, že Reitman nedokázal všechny zápletky správně vygradovat. Závěru tak chybí to správné mrazení a některé linky úplně vyšumí do ztracena. A fakt, že neskutečně otravná postava Jennifer Garner neskončila přejetá a rozčtvrcená někde v kanálu, mě taky docela štve. I přesto ale solidní dramatický kousek. Ten americký hate docela nechápu. 70%(14.6.2015)

Pokud bych si k snídani něco nedal, tak vajíčka. Směsice dramaticky tragických příběhů mladých i těch odrostlých, které josu poměrně dobře podané a doplněné hezkými obrázky :) Překvapují mě tady ty obecně uváděné žánry, nějak si nevybavuji nic, co by film v hlavní kategorii mělo řadit do "Komedie", fakt nic. Až dosud, až na jeden úlet, nenatočil a nenapsal Reitman nic vyloženě špatnýho, poklona a jen tak dál. Tohle sice nebudu nominovat na Oscara, ale vidět a se to dá, aniž byste chtěli poté vyletět z kůže někam poblíž Voyageru :)(9.1.2015)

Reitman opět nezklamal. Citlivá, jemná mozaika příběhů lidí, co přes smartphony hledají lidskou blízkost a pochopení. Faktor "to je jako ze života!" je na 7,5/10. EDIT: Disconnect je to stejné, ale víc natvrdo. Mně se líbil o něco víc, protože je dramatičtější, ale tohle je zase o něco laskavější. Oba filmy ale rozhodně patří vedle sebe.(14.1.2015)

Zaprvé: smažte už někdo, prosím, to označení komedie, protože tenhle film je všechno možné, než třeskutá legrace. A teď k mému hodnocení tohohle snímku. Men, women and children vyprávějí o krizi rodiny a o tom, jak mezilidské vztahy ovlivňují média, v tomto případě zejména mobilní telefony, internet a počítačové hry. Jednotlivé postavy a jejich příběhy se jemně proplétají, ale každého zřejmě zasáhne něco jiného. Mně se nejvíc dotkl asi příběh Adama Sandlera a jeho ženy, kteří spolu žijí spíš už jen ze zvyku a jejich život je stereotypní, až mrazí. Jejich řešení je sice poněkud předvídatelné, ale mrazí z něj stejně jako z oho vztahu, který oba označují jako nudu. Zaujal mě hlas vypravěčky, která se snaž filmu dát trochu jiný punc. Jinak jde o průměrný americký film o tom, že bez mobilních telefonů by nám bylo rozhodně lépe.(16.6.2015)