Epizody(4)

Kdo by neznal Jamese Bonda, agenta 007 britské tajné služby s povolením zabíjet. Ale co muže, který Bonda stvořil? Byl jím spisovatel Ian Fleming, který vždy tvrdil, že všechno, co píše, má svůj precedens v pravdě. Čtyřdílná britská minisérie sleduje nejdramatičtější etapu Flemingova života, kdy v letech 1939–1945 sloužil jako pobočník admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. Sotva třicetiletý Fleming, který předtím zkoušel štěstí jako novinář, ale i bankovní úředník, se v nové práci našel. Mohl v ní totiž uplatnit svou výjimečnou představivost, sklony k nezodpovědným dobrodružstvím i zdravé pohrdání autoritami. Povaze protagonisty odpovídá i zpracování minisérie, která není klasickým suchopárným životopisem, ale nabízí poutavou podívanou, plnou dramatických situací a krásných žen. Jak také jinak u muže, proslulého tím, že nikdy nenechal fakta pokazit dobrou historku. (Česká televize)

Recenze uživatele JohnCZ k tomuto seriálu (1)

Fleming (2014)

Nebylo by to ničím výjimečné nahlédnutí do života Iana Fleminga, nebýt obsazení hlavní role. Dominic Cooper je totiž naprostou trefou do černého. Je to herec, který se pro podobné role sukničkářů narodil. Nevím jak moc se děj drží pravdy, ale seriál je svižný, místy trochu napínavý a ty 4 díly utečou jak nic. Fleming měl evidentně bouřlivý život, který nakonec přenesl do své série knih o Jamesi Bondovi - až mě překvapilo, kolik autobiografických prvků do svého hrdiny vlastně vtiskl. Od seriálu jsem ale nakonec dostal trochu něco jiného, než jsem očekával. Stále jsem čekal, kdy že už konečně začne Fleming psát knížky a toho jsem se bohužel nedočkal, protože děj je zasazen dlouhou dobu před jeho spisovatelskou kariérou. Filmařsky nemám, co bych vytkl. Na televizní produkci rozhodně nadstandard. ()