Tajný život mazlíčků

• Nizozemsko

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 90 min

Maxipes Fík se Škubánkem zažívají nepříliš vtipná a nepříliš dobrodružná dobrodružství v New Yorku, aby na jejich konci objevili .... vzájemné přátelství. Dost nuda. Trochu to roztočila Fifinka, která, na rozdíl od nich, ve své roztomilosti nakonec odkryla vlčí povahu. Ale takových zvratů, kdy se ze sladkého zvířátka stane zabiják, je tam hned několik, takže to silně páchne rutinou. ___ Ještě asistoval Mišpulín po trans-operaci a Bobík s Piňdou, ti se ale tentokrát přiklonili na temnou stranu síly. __ Snímek je nepříjemný stereotypy, kdy kočky jsou výlučně mazlíčky starých panen a i psi nahrazují vztahy, protože jejich majitelé jsou buď úplně sami nebo tvoří neúplné rodiny. Takže je to vlastně smutné. ___ Jo, a film jednoznačně straní psům na úkor koček.(2.3.2017)

Perfektní animák z druhé ruky, který mi vyrazil dech. Film má výborný nápad, který se zaměřuje na naše domácí mazlíčky a jejich tajná tajemství. Zvířátka mají úžasné charaktery a jsou zahrány velmi věrohodně. Úžasný je gangsta sněhový králík, tatoo vepřík, který má vytetované bacon a ribsy ( mě rozsekalo!) a hlavní ústřední dvojice psů je také velmi povedená. Pohádka má šílený spád, obsahuje akci i napětí a scény se zmijí jsou příjemně děsivé, při které děti budou zavírat oči každým coulem. Plusem je i velmi vychytaná animace, která si vykouzlila pátou hvězdu díky špičkovým detailům ( Už dlouho jsem neviděl tak parádně natočené podvodní záběry s vlnami a bublinami). Při filmu je potřeba být velmi bystrý, poněvadž detaily posouvají tenhle animák do velkých výšin( např, když pejsek kouká kočce do očí, z očí jde vidět odraz psa a podobných detailů je zde více) a hlavně je to obrovská legrace. Tvůrci si dali na filmu velmi záležet a mrzí mne, že zůstal diváky nedoceněn, poněvadž půl filmu nepochytili.95%(8.11.2016)

Člověk slyší mluvit Louise C.K a čeká, kdy přistane nějaká ta píča, píča, píča a vono nic, naštěstí i ten poměrně lehčí scénář spíš pro menší umí pobavit.U některých scén sme se hodně zasmáli, ale upřímně sem čekal něco spíš z tý domácnosti a co ti mazlíčci dělají, než zase akční fantasmagorii jak čokli a vepři řídí káry.Ale doba si už asi žádá tyhle přeafektovaný kokotinky.Já vůl si totiž myslel, že náš Yokrshire leží doma, kouše mi bačkory a chčije na koberec a vona ta mrška krade PPLku dodávky a lítá po městě.Film dobrej, mohl bejt ale legendární.75%.(26.9.2016)

Tak tajný život mazlíčků? Hmmmm. Asi si doma budu muset po shlednutí tohoto animáku naistalovat pár fotopastiček. Jestli to naše psisko taky nevyvádí psí kusy. Záclona se v pokoji asi taky sama neprokousla a vepřové ouško neodcestovalo na dovolenou, že?. Ještě, že nemám doma kočku nebo papouška. Kočka by vyžrala půl lednice a papoušek by si mohl myslet, že je třeba stíhačka a závodit s dalšími stíhačkami. Bylo to krásně barevné, nápaditě a chvilkami opravdu pěkně bláznivé.Charaktery postav byly trefné. To se povedlo. Asi jsem při sledování v kině jela na stejné vlně jako děcka okolo mě, protože jsem se smála od začátku do konce. Ještě teď, když si na to vzpomenu, tak mě bolí břišní svaly.(5.10.2016)

Ve velkých celcích vizuálně ohromující, ale v každém jiném ohledu jenom další z řady nevýrazných, nenápaditých animáků, který je určen hlavně pro děti. Tvůrci neodhadli míru, a tak tu máme skutečně hromadu zvířecích hrdinů, z nichž většina je v podstatě nevyužitá. Značná část humoru jsou různé pády a grimasy zvířátek, a samotná zvěř slouží kolikrát jen jako rekvizita, která v celém filmu udělá jeden laciný žertík. Vtipný je samozřejmě roztomilý bílý králíček, posedlý vyhlazením nezodpovědných páníčků a paniček (v českém znění Martin Dejdar;)), naopak se dá setkat i s určitými strašidelnými scénami, které posouvají hranici doporučeného věku malého diváka o něco výš, než by se dalo u podobného filmu čekat. Vzato kolem a kolem, nenudil jsem se, ale nic nového jsem také neviděl. Na skutečnou A třídu se budou hoši z Illumination muset ještě dost naučit o filmovém průmyslu a vyjednáváních, která se v jeho rámci dějí. Za tu povedenou vizuální stránku a jasnou nenávist tvůrců ke kočkám jsem ochoten dát 70%. Na víc to podle mě nemá.(21.8.2016)

• - U konce, když se andulka vítá se svým majitelem, a ten si sedne do křesla, je v pozadí vidět plakát na film Ptáci (1963). (Delock)

• - Ve scéně, kdy zvířátka jedou v autobuse, je na zadních dveřích reklamní plakát na animák Zpívej (2016). (Mandy412)

• - V kině byl před filmem promítán krátký mimoní film s názvem Mimoni jsou sekáči (2016). (Durdas)