Tajný život mazlíčků

• Nizozemsko

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 90 min

Ve velkých celcích vizuálně ohromující, ale v každém jiném ohledu jenom další z řady nevýrazných, nenápaditých animáků, který je určen hlavně pro děti. Tvůrci neodhadli míru, a tak tu máme skutečně hromadu zvířecích hrdinů, z nichž většina je v podstatě nevyužitá. Značná část humoru jsou různé pády a grimasy zvířátek, a samotná zvěř slouží kolikrát jen jako rekvizita, která v celém filmu udělá jeden laciný žertík. Vtipný je samozřejmě roztomilý bílý králíček, posedlý vyhlazením nezodpovědných páníčků a paniček (v českém znění Martin Dejdar;)), naopak se dá setkat i s určitými strašidelnými scénami, které posouvají hranici doporučeného věku malého diváka o něco výš, než by se dalo u podobného filmu čekat. Vzato kolem a kolem, nenudil jsem se, ale nic nového jsem také neviděl. Na skutečnou A třídu se budou hoši z Illumination muset ještě dost naučit o filmovém průmyslu a vyjednáváních, která se v jeho rámci dějí. Za tu povedenou vizuální stránku a jasnou nenávist tvůrců ke kočkám jsem ochoten dát 70%. Na víc to podle mě nemá.(21.8.2016)

Přijemně natočená animovaná oddychovka, u které se člověk poctivě zasměje (zejména v první polovině při seznamování se s postavičkami a při všelijakých pádech, skocích, úskocích atd.), avšak hlubší příběh nebo nějakou rovinu by zde divák hledal marně (např. ve srovnání s loňským V hlavě nebo s letošní Zootropolis), i když film obsahoval i nějaký ten odkaz na jiné snímky ("Dude, I'm a cat. - Well, nobody is perfect."), což musím ocenit. Ve výsledku jde o hezky strávených devadesát minut, během kterých se člověk kochá spíše animací, než aby mu byl nabídnut nějaký podnětnější materiál k přemýšlení. Zkrátka snímek, který nejvíce pobaví mladší publikum a případné majitele domácích mazlíčků.(19.8.2016)

Já jsem se náhodou velice dobře bavila! Netvrdím, že to byla jedna velká šou od začátku do konce, hluchá místa jsem našla i tam, ale jinak legrace a smích! Opravdu krásná animace s některými skutečně velkolepými záběry, kdy jsem si říkala, že není špatné si sednout na okenní parapet stejně jako Kate, a kochat se pohledem na Nový Jork, místo čučení na bednu. Na druhou stranu já mám výhled na hory a to bych asi neměnila. Nakopla bych ale ty, kteří nechodí do kina včas a zavazí, když se snaží dostat ke svému místu.(6.11.2016)

V poslední době jsem si začala zvykat, že jsou animáky tak vymakaný, že v nich polovinu děje a narážek plně pochopí jen dospělý. Nehledě na scénáře, které jsou kolikrát vymakanější, než u kdejakého hraného blockbusteru. Tajný život mazlíčků měl výbornej trailer, z něhož jsem si ale neuměla představit děj. Nuže, celý trailer se de facto odehraje v první desetiminutovce filmu a zbytek je klasická survival road movie, kterých už jsem viděla tucet, a ještě ke všemu je většina skečů opravdu dělaná tak, aby se jim zasmála hlavně dítka. Ale na to, že jich bylo plné kino, ten smích taky nebyl častý. Co se mi líbilo, a jako jediné do konce filmu neustále bavilo, bylo typické chování pro jednotlivé zvířecí druhy. Hodnocení mi tápe mezi dvěma a třema hvězdičkama, ale tak špatné to nebylo, jen jsem rozmlsaná povedenější produkcí. Krunýř to smeť, je to za tři bobky.(13.8.2016)

Život mazlíčků mě dostal a dostal sem to, co jsem očekával. Film má roztomilé zvířátka, intelektuálně nenáročné a přitom akční vyprávění, působivé patriotické panorama v New Yorku, charizma, příjemný děj a hlavně hodně vedlejších postav, ze kterých by šlo klidně udělat i více dílů. Pixar jsou schopni vyrobit/vytvořit příběh tak, že působí smysluplně, osudově až dramaticky, což se jim i podařilo. Vizuál taktéž nádherný. Film mne velice potěšil i pobavil a zase se naň rád podívám. Mimochodem....tento animák řadím mezi mé nejlepší vůbec.(30.6.2017)

• - V kině byl před filmem promítán krátký mimoní film s názvem Mimoni jsou sekáči (2016). (Durdas)

• - Vodca skupiny zvierat sa volá Snowball. Táto skupina nenávidi ľudí kvôli zlému zaobchádzaniu s nimi. V knihe "Zvieracia farma" od Georgea Orwella je takisto postava menom Snowball. Ide o jednu z dvoch ošípaných, ktoré vedú revolúciu voči ľuďom, ktorí rovnako nešetrne zaobchádzajú so zvieratami. (Weezy22)

• - Ve scéně, kdy zvířátka jedou v autobuse, je na zadních dveřích reklamní plakát na animák Zpívej (2016). (Mandy412)