Tajný život mazlíčků

• USA The Secret Life of Pets (více)
Trailer 2

Co dělají vaši čtyřnozí miláčci, když nejste doma? Odpověď na otázku, kterou se trápí každý kočičkář a pejskař, najdete v animované komediální lahůdce Tajný život mazlíčků. Max a Katie jsou spřízněné duše, ti naprosto nejlepší kámoši na světě. Co na tom, že Max je pes a Katie člověk? Kdyby se Katie každý den na dlouhé hodiny neztrácela a nenechávala Maxe samotného v jejich bytě, byl by nejspokojenější hafan pod sluncem. Takhle to aspoň platilo do chvíle, kdy si Katie přivedla z útulku chlupaté psí monstrum jménem Baron a rozhodla se, že od té chvíle budou žít ve třech. Mezi Maxem a Baronem to byla nenávist na první pohled. Od první vteřiny vymýšlejí, jak tomu druhému ztrpčit život, což je přivádí do čím dál komplikovanějších situací. Ve finále skončí ztracení, opuštění a obklíčení skupinkou osiřelých zvířat, která pod vedením šíleného králíka vládnou městskému podzemí. Naštěstí má Max doma pořádnou smečku přátel, kteří se rozhodnou, že ho nenechají na holičkách a vydají se ze svých pelíšků na mimořádně dobrodružnou výpravu, jejímž cílem je nalezení a záchrana Maxe. Musí to navíc zvládnout v šibeničním termínu, než se jejich páníčkové vrátí domů. Jestli by nakonec nebylo lepší nepřemýšlet o tom, co bez nás dělají. (Cinemart)

Trailer 2

silentname

Premýšľam ako čo najlepšie ohodnotiť tento film. Illumination sa akosi snažia dostať medzi veľké esá ako sú Disney a Dreamworks a musím povedať, že celkom sa im darí. Najmä vďaka ich mimoňom. Teraz však prichádzajú s originálnym filmom, ktorý nám má hovoriť o živote našich domácich zverov. A musím povedať, že trailery ma dosť navnadili na to, aby som si to pozrel. Zvedavosť bola veľmi veľká. A tak som konečne kúpil lístok, sadol si do kina a pozrel si to. A hoci môžem povedať, že som s výsledkom spokojný, nemyslím si, že by som si film pozrel znovu. Môžem potvrdiť, že animácie sú vynikajúce a rovnako aj postavy príbehu stoja za pozonosť, no nemôžem to isté povedať o dejovej línii filmu, ktorá je veľmi jednoduchá a veľmi ľahko odhadnuteľná. Plus máte pocit (alebo teda ja som mal pocit), že už ste to v minulosti videli a neprináša to so sebou nič veľmi originálne. A rovnako mix je pre mňa aj humor. Občas to má skvelé fóry a človek sa neustále smeje, no potom vytasí vtipy, ktoré mi vtipné neprišli. Verím, že viac si film asi užijú decká než dospelí. A je to trošku škoda. Lebo z tohto mohol byť film pre celú rodinu. A akosi to nevypálilo podľa predstáv. Nemôžem povedať, že by som si to neužil, no neviem si seba predstaviť, že by som si to pozrel znovu. Určite to bolo lepšie ako minulého roku film The Minions. Myslím si, že sa mal viac sústrediť na ich tajný život doma a humor smeroval týmto smerom, než príbeh, aký sme tu reálne dostali. Najmä po tom, čo človek videl trailery, akosi ostane pocit, že sme nedostali to, čo sme reálne od filmu chceli. Hodnotenie: B- ()

kepiash

Scénáristé dokázali vymyslet spoustu skvělých a trefných vtípků ze života našich mazlíčků, které musí potěšit každého, kdo kdy choval doma nějaké zvířátko. Jenom je škoda, že jim už nezbylo víc nápadů na příběh, který tak v podstatě jen okopírovali z Toy Story. Společně s některými dalšími a dle mého názoru pro děj zbytečnými přehnanostmi typu - zvířata řídí auto, je to právě jednoduchost a „klišoidnost“ příběhu co trochu kazí výsledný dojem z filmu. To nejlepší a nejoriginálnější z celého filmu vidí člověk již v traileru, takže si následně klade otázku, zda nemohlo zůstat u podobných scének a bylo nutné natáčet za každou cenu celovečerák... Na druhou stranu, co pro ty děcka pořád vymýšlet? Je to film pro děti a je potřeba ho tak brát, ačkoliv si nejsem jistý zda zrovna ti nejmenší pochopí třeba odkaz na Někdo to rád horké. Ale co, já si u toho pěkně odpočinul, zasmál jsem se a to je hlavní. ()

Stanislaus

Přijemně natočená animovaná oddychovka, u které se člověk poctivě zasměje (zejména v první polovině při seznamování se s postavičkami a při všelijakých pádech, skocích, úskocích atd.), avšak hlubší příběh nebo nějakou rovinu by zde divák hledal marně (např. ve srovnání s loňským V hlavě nebo s letošní Zootropolis), i když film obsahoval i nějaký ten odkaz na jiné snímky ("Dude, I'm a cat. - Well, nobody is perfect."), což musím ocenit. Ve výsledku jde o hezky strávených devadesát minut, během kterých se člověk kochá spíše animací, než aby mu byl nabídnut nějaký podnětnější materiál k přemýšlení. Tento snímek nejvíce pobaví mladší publikum a případné majitele domácích mazlíčků. ()

rikitiki

Maxipes Fík se Škubánkem zažívají nepříliš vtipná a nepříliš dobrodružná dobrodružství v New Yorku, aby na jejich konci objevili .... vzájemné přátelství. Dost nuda. Trochu to roztočila Fifinka, která, na rozdíl od nich, ve své roztomilosti nakonec odkryla vlčí povahu. Ale takových zvratů, kdy se ze sladkého zvířátka stane zabiják, je tam hned několik, takže to silně páchne rutinou. ___ Ještě asistoval Mišpulín po trans-operaci a Bobík s Piňdou, ti se ale tentokrát přiklonili na temnou stranu síly. __ Snímek je nepříjemný stereotypy, kdy kočky jsou výlučně mazlíčky starých panen a i psi nahrazují vztahy, protože jejich majitelé jsou buď úplně sami nebo tvoří neúplné rodiny. Takže je to vlastně smutné. ___ Jo, a film jednoznačně straní psům na úkor koček. ()

Lacike

Nemá to síce tak prepracovaný a dojímavý dej ako tie najlepšie Pixarovky a viac to cieli na detského diváka, ale je to neskutočne roztomilé a mnoho scén ma naplno rozosmialo. Vďaka svižnému tempu som sa ani na chvíľu nenudil. Jednotlivé zvyklosti zvierat dokonale vystihli a aj keď sú CGI, tak pôsobili ako živé. Zápletka je jednoduchá ale pútavo podaná a je okorenená množstvom vtipov. Psí hrdinovia Max a Baron si ma ako psíčkara hneď získali a držal som im palce, aby sa dostali späť domov a zároveň sa skamarátil. Pobavilo ma, že tvorcovia evidentne nie sú fanúšikovia mačiek a tak tu sú mačky buď za slizkých parchantov alebo v lepšom prípade (Koule) za komické figúrky u ktorých sa bavíme na ich účet. Fanúšikovia mačiek asi nebudú nadšení. Mne to rozhodne nevadilo. Práve naopak. Zmienku si zaslúži ešte záporák králik ktorý je totálne zábavný magor. Dokonale sa vydaril aj hviezdne obsadený CZ dabing, ktorý ma mnoho vtipných hlášok. Čakal som len priemerný film na jedno pozretie, ale nakoniec som nadšený a bavil som sa viac ako pri Sausage Party, ktorý cieli na dospelých. 8/10. ()

• Ve filmu se objeví pár odkazů na animák Já, padouch (2010). Například píseň "Happy", hrající v jednom autě, která je oficiální písní filmu Já, padouch. Nebo kostým jednoho ze psů na konci filmu. (MeanWhile)
  • Scéna, kde se Pops snaží flirtovat s Chloe, která mu říká: „Ale já jsem kočka“, načež on odpoví: „Nikdo není dokonalý“, je narážkou na film Někdo to rád horké (1959). (Candice)

Související novinky

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (více)