poster

Buchty a klobásy

 • USA

  Sausage Party

 • Slovensko

  Buchty a klobásy

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie

USA / Kanada, 2016, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jinny
  ***

  Skvělý námět, provedení... spíš průměrné. Problém vůbec není v přisprosprostlém nekorektním humoru - ten funguje skutečně dobře. Jenže tvůrci jakoby točili stále dokola obměnu několika vtipů - etnické odkazy, vtipy o "zasunutí", brutální masakrování potravin. Film se zkrátka snaží být na hraně, ale po několika rozseknutých rajčatech a párcích vás zkrvavená oční bulva moc nepobaví. A bez větší rozmanitosti je tohle na devadesát minut prostě málo. Co ovšem vystihli tvůrci překvapivě dobře, tak je systém víry.(25.8.2016)

 • Flego
  ***

  Stačí sa pozrieť kto má prsty v tomto animáku a každému je jasné, že vládnuť bude vulgarizmus a opĺzlosť. Našťastie sa podarilo pretlačiť aj nejakú tú myšlienku, takže celý projekt má zmysel. Záverečné vyvrcholenie (doslova) je len smutným ponaučením, že scenáre sa nemajú písať pod vplyvom drog alebo alkoholu...(19.11.2016)

 • Dan9K
  ****

  Veskrze velmi sympatický film, který není zdaleka tak pitomý a hloupý, jak se o něm snaží spousta lidí tvrdit. Jen si v něm najdou svoje obě dvě skupiny, jak ti s IQ pod sto, tak i někteří, co jsou nad a nehrají si na to, že kakají fialky. Je fakt, že přehnaná ostrost mluvy nerovná se ostrost vtipu, tedy pro mě. Ne, že by mě sprostota a všudypřítomná sexualita urážela, to vůbec, ale její větší nenucenost by přidala filmu na překvapivosti, neboť po chvíli už to člověk skoro nevnímá. Avšak klady jasně převládají; brilantní námět, velmi povedené a netrapné narážky na jiné filmy/žánry i aktuální geopolitickou situaci a dobré situační gagy. Zejména se povedlo vše, co souvisí s masakrováním nebohých potravin, působí to velmi uvěřitelné a brutálně a díky tomu vtipně. Těším se na pokračování a jsem zvědavý, co s ním tvůrci vymyslí.(29.8.2016)

 • Superpero
  ****

  Tak takhle parádní dobrodružnou jízdu jsem od toho nečekal. Srší to nápady a při akčním finále jsem byl vyloženě napnutý, jak to dopadne a nadšený z předváděného inferna. Hrozně se mi líbilo, jak se žrádlo dělilo na národnosti podle toho odkud je. Akorát mi to přišlo až zbytečně sprosté. Drtivá většina vtipů by byla stejně vtipná i kdyby mluvili normálně, ale mě to naštěstí nerušilo.(22.9.2016)

 • Thomick
  *

  Hned několikrát během promítání jsem si - divže ne nahlas - povzdechl, že "z tohohle už jsme snad všichni dááávno vyrostli", a sál mi víceméně dával zapravdu - vážně se nelámal tolik, jak by si zřejmě sami tvůrci představovali. Jenže pak přijdu na ČSFD, a co nevidim... tady je to zase všude ta samá óda na Rogena. --- Podívejte, já se Sethovi nijak nebránim, třeba (jaksepatří invenční!!) Interview jsem si užil, ale tohle mu teda neodpustim. Nekorektnost je užitečná věc, ale i ta se musí umět dávkovat - přitom zde si prvoplánový džouky vážně jedou svou vlastní ligu (v tom nejhoršim slova smyslu), a když už zrovna nejsou nápady, aspoň se zhusta a pořád na jedno brdo nadává. --- Jo, sportovně uznám, že moje 14letý já by si to nejspíš užilo. (Kdyby teda hulilo.) Ale to je tak to nejpozitivnější, co na adresu Rogenovců tentokrát můžu říct.(24.8.2016)

 • - První americký počítačově animovaný film označený přístupností R (mládež do 17 let smí do kina pouze v doprovodu dospělého). (Maulincio)

 • - Ve městě Concord byl při promítání Hledá se Dory (2016) omylem puštěn trailer tohoto filmu, který jednoznačně zaskočil nejedno dítě. (Melcoiro)

 • - Film se odehrává 4. července, tedy na americký svátek Dne nezávislosti. (Maulincio)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace