Buchty a klobásy

Sausage Party

Buchty a klobásy

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie

USA / Kanada, 2016, 89 min

Skvělý námět, provedení... spíš průměrné. Problém vůbec není v přisprosprostlém nekorektním humoru - ten funguje skutečně dobře. Jenže tvůrci jakoby točili stále dokola obměnu několika vtipů - etnické odkazy, vtipy o "zasunutí", brutální masakrování potravin. Film se zkrátka snaží být na hraně, ale po několika rozseknutých rajčatech a párcích vás zkrvavená oční bulva moc nepobaví. A bez větší rozmanitosti je tohle na devadesát minut prostě málo. Co ovšem vystihli tvůrci překvapivě dobře, tak je systém víry.(25.8.2016)

Stačí sa pozrieť kto má prsty v tomto animáku a každému je jasné, že vládnuť bude vulgarizmus a opĺzlosť. Našťastie sa podarilo pretlačiť aj nejakú tú myšlienku, takže celý projekt má zmysel. Záverečné vyvrcholenie (doslova) je len smutným ponaučením, že scenáre sa nemajú písať pod vplyvom drog alebo alkoholu...(19.11.2016)

Veskrze velmi sympatický film, který není zdaleka tak pitomý a hloupý, jak se o něm snaží spousta lidí tvrdit. Jen si v něm najdou svoje obě dvě skupiny, jak ti s IQ pod sto, tak i někteří, co jsou nad a nehrají si na to, že kakají fialky. Je fakt, že přehnaná ostrost mluvy nerovná se ostrost vtipu, tedy pro mě. Ne, že by mě sprostota a všudypřítomná sexualita urážela, to vůbec, ale její větší nenucenost by přidala filmu na překvapivosti, neboť po chvíli už to člověk skoro nevnímá. Avšak klady jasně převládají; brilantní námět, velmi povedené a netrapné narážky na jiné filmy/žánry i aktuální geopolitickou situaci a dobré situační gagy. Zejména se povedlo vše, co souvisí s masakrováním nebohých potravin, působí to velmi uvěřitelné a brutálně a díky tomu vtipně. Těším se na pokračování a jsem zvědavý, co s ním tvůrci vymyslí.(29.8.2016)

Tak takhle parádní dobrodružnou jízdu jsem od toho nečekal. Srší to nápady a při akčním finále jsem byl vyloženě napnutý, jak to dopadne a nadšený z předváděného inferna. Hrozně se mi líbilo, jak se žrádlo dělilo na národnosti podle toho odkud je. Akorát mi to přišlo až zbytečně sprosté. Drtivá většina vtipů by byla stejně vtipná i kdyby mluvili normálně, ale mě to naštěstí nerušilo.(22.9.2016)

• Thomick

Hned několikrát během promítání jsem si - divže ne nahlas - povzdechl, že "z tohohle už jsme snad všichni dááávno vyrostli", a sál mi víceméně dával zapravdu - vážně se nelámal tolik, jak by si zřejmě sami tvůrci představovali. Jenže pak přijdu na ČSFD, a co nevidim... tady je to zase všude ta samá óda na Rogena. --- Podívejte, já se Sethovi nijak nebránim, třeba (jaksepatří invenční!!) Interview jsem si užil, ale tohle mu teda neodpustim. Nekorektnost je užitečná věc, ale i ta se musí umět dávkovat - přitom zde si prvoplánový džouky vážně jedou svou vlastní ligu (v tom nejhoršim slova smyslu), a když už zrovna nejsou nápady, aspoň se zhusta a pořád na jedno brdo nadává. --- Jo, sportovně uznám, že moje 14letý já by si to nejspíš užilo. (Kdyby teda hulilo.) Ale to je tak to nejpozitivnější, co na adresu Rogenovců tentokrát můžu říct.(24.8.2016)

• - První americký počítačově animovaný film označený přístupností R (mládež do 17 let smí do kina pouze v doprovodu dospělého). (Maulincio)

• - Ve městě Concord byl při promítání Hledá se Dory (2016) omylem puštěn trailer tohoto filmu, který jednoznačně zaskočil nejedno dítě. (Melcoiro)

• - Film se odehrává 4. července, tedy na americký svátek Dne nezávislosti. (Maulincio)