Buchty a klobásy

Sausage Party

Buchty a klobásy

Animovaný / Komedie

USA, 2016, 89 min

Fakt už musim někam za trest stokrát napsat "Nevěř hypu, nevěř hypu nevěř hypu..." Premisa natažená na úmorných 90 minut, velmi nepromyšlený a nevyužitý svět... vůbec nic tu ani zdaleka nedosahuje potenciálu, který tvůrci otevřeli. Rogen a spol. si měli ujasnit, jestli točí pro děcka, nebo to myslí tentokrát vážně.(24.8.2016)

• Pepinec

Výborný... Světovej rekord v počtu sprostejch slov za hodinu a půl dost suverénně padnul, no a mě by zajímalo co jako dál? Hrubýmu pytli hrubej komentář, takže - kdybych pomazal celuloid sračkou a nacpal ho do promítačky, objeví se na plátně přesně ten samej film jako Rogenova zbrusu nová připomínka toho, že půdorys tunelu Blanka byl inspirován rentgenem jeho hlavy.(23.9.2016)

Dost vtipná sprosťárna, která se může řadit na vrchol sprostých animáků. Téměř po celou dobu to jede solidním tempem, jen ten konec to už dost přehnal. To bylo opravdu nechutné a ty orgie bych z toho úplně vystřihl. To už mě moc nebavilo a toho kdo to vymyslel bych přetáhl párkem po hlavě... ale za ten zbytek klobouk dolů.(16.11.2016)

Nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem se obával, naopak. Scénář je obstojný, místy je to skutečně vtipné, má to super soundtrack a je na tom znát, že si s tím hromada lidí dala hodně práce. Především pak všichni herci, kteří namluvili animované postavy - dabing je u tohoto filmu vážně skvělý a patří dík distributorovi, že film uvádí do kin výhradně v původním znění s titulky. Místy se mi tam přesto vkrádala nuda a některé fóry mi tak úplně nesedly - snad proto, že nejsem vyloženě cílovka (tou jsou podle mě v první řadě teenageři, kteří ten film musí prostě milovat). V prudérní Americe asi může humor tohoto filmu u leckoho narazit (protože je samozřejmě "politicky nekorektní" ažaž a prdel si dělá ze všeho a ze všech), ale u domácího publika, které má tu laťku citlivosti vůči sexuálním narážkám apod. úplně někde jinde, bych se o negativní reakce ani komerční úspěch film nebál. Tenhle film na sebe podle mě v pohodě vydělá a nedivil bych se, kdyby za pár let vzniklo pokračování. Odpočinková záležitost na léto, která pobaví - nic víc, nic míň.(24.8.2016)

Je fajn, když se nějaký animovaný kousek vymkne konceptu. Už jsem z některých sequelů otrávený a na tohle jsem se hodně těšil. V trailerech to vypadal na velkou jízdu, ale tak nějak jsem jí úplně nedostal....Co ne nedá upřít je nápad, koncept je opravdu perfektní ale.... vulgarismů bylo někdy přespříliš, jako by tvůrci tlačili moc na pilu a sázeli je do každého dialogu násilně i tam, kde to nebylo zapotřebí. Po hodině se mě pobavil začátek, scéna v kuchyni. Viděl jsem to na průměrné hodnocení, ale pak přišla poslední půl hodina a to byl neskutečný nášup. Závěr prostě nemohl být lepší a já jen wooooouu. Hudba ve filmu pasuje na jedničku......7/10(27.8.2016)

• - Premiéra byla odsunuta z  3. června 2016 na 12. srpna 2016, aby se zabránilo konkurenci s filmem Popstar: Never Stop Never Stopping (2016), který měl premieru 3. června 2016. (Maulincio)

• - Film se odehrává 4. července, tedy na americký svátek Dne nezávislosti. (Maulincio)

• - Jedna z hlavních postav se jmenuje Frank. Frank je také slangové označení pro mužské přirození. (kellne)