Buchty a klobásy

Sausage Party

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie

USA / Kanada, 2016, 89 min

• Malarkey

Kdyby se jednalo o vtipný nekorektní animák, tak to určitě ocením. Jenže to by Seth Rogen nesměl tak moc hulit při psaní samotného scénáře. Některé momenty sice mají nápad, ale ve většině případů bych asi musel bejt zhulenej úplně stejně, abych se mohl vůbec začít smát. Nechutnost střídá úchylnost. Vtip chybí a jedinej opravdu vysloveně zlomovej moment je v samotném závěru, který by dokázal ocenit snad akorát tak Markýz de Sáde. A to ještě v případě, že by byl párek v americké sámošce.(7.6.2017)

Rozhodně je tohle food porn nálož sprostých slov a výjevů, které jsou pro někoho přes čáru únosnosti. Na druhou stranu je to animák pro dospělé, tak je jasné, že se nebude zachraňovat Willy. Na jedné straně oceňuju, že se film vyjadřuje k takovým těm „plačivým“ otázkám jako je náboženství, jinakost, etnicita a tak, ale nechává to jen na úrovni legrace, něco hlubšího z toho samozřejmě nikdo nevyvodí. Nakonec v podstatě všechny ty stereotypy jsou využity k tomu, aby pobavily nebo zdramatizovaly scénu. Ovšem některé (pop)kulturní odkazy byly povedené, to samé i návštěva cukrovinkového Stephena Hawkinga. Vybrané písničky byly skvělé a bylo vidět, že si s tím tvůrci vyhráli. Na druhou stranu jen sprosté výrazy a sem tam dobré a hravé nápady nestačí, aby vás film 100% zaujal. Navíc ani animace mě nijak zvlášť nenadchla, neoslovila. Myslím si, že zhlédnutí bolet nebude, pokud nevadí, že to není zrovna příběh s morálním poučením a že vyvrcholení je opravdové vyvrcholení. Lepší 3*. Přeci jen i druhý den po zhlédnutí jsem na film myslela, především z toho důvodu, že jsem netušila, jak ho ohodnotit.(25.8.2016)

Šílená pí***ina. :D :D Fakticky šílená. Míněno v nejlepším smyslu toho slova. Řekl bych, že ze závěrečných orgií (no, ona je to spíš regulérní mr**čka) bude jednou klasika, stejně jako z povedeného překladu titulků, protože tohle zjevně Františku Fukovi dobře sedlo. Některé zjevně improvizované dialogy jsou trošku slabší a místy člověku přijde, že by to chtělo ještě malinko prostříhat (dokonce i nadávek se asi dá přejíst), nicméně bavil jsem se hodně, odkazy na různá náboženství a různé historické události jsou fajn a je tu spousta vizuálních nápadů, mraky skvělých hereckých výkonů a do toho sexy bisexuální taco s neméně sexy hlasem božské Salmy Hayek. Je mi líto, ale takový Taco bych klidně sám přehnul.(28.8.2016)

Představte si aplikaci Ninja Fruit, dejte tomu nějaký jednoduchý příběh, pár sprostých slov a vznikne tahle šlamastika. Jak tvůrci slibovali, jedná se opravdu o jednu z nejsprostějších animovaných "pohádek". Záměrně nepoužívám slovo film, protože to byla stále v zásadě pohádka pro dospělé děti s tím, že tu padlo mnoho sprostých slov a kdyby tvůrci nepoužili tyto slova mohli by pustit snímek i mladším divákům, teoreticky i těm nejmenším, díky jednoduchosti příběhu. Samozřejmě bylo tam pár scén, které by neprošli viz injekční stříkačka a občas uhynulá potravina nebo rozsekané ovoce alias aplikace Ninja Fruit. Nápad je to super, některé scény nebo smysl myšlenky byl dotažen do konce, viz spor Palestina a Israel a jejich dobrej kámoš Hummus ale to je v zásadě všechno. Pár dobrých scén tam bylo, škoda jen že to nepropracovali do konce a tvůrci si neřekli jednu zásadní věc a to : Má to být pohádka pro dospělé děti a nebo to má být animovaný film s myšlenkou (snímek na to měl) který v zábavné formě zkusí ukázat jak asi náš dnešní svět opravdu vypadá. Možná si tuto otázku položili a zodpověděli, ale vznikla z toho trošku takhle slátanina, nebo spíše "salátanina". Takže salám alejkum a mějme se rádi, pomáhejme si a neválčeme. Jo ještě tam byla jedna dobrá scéna ala vylodění v Normandii.(28.8.2016)

Pojem WTF dostal nový rozmer a hranica politicky nekorektného humoru je prekročená tak veľmi, že už ju ani nie je vidieť. Nový počin partie okolo Setha Rogena je ťažko hodnotiť. Sausage Party totiž v mnohých ohľadoch nie je dobrý film. Má nevyvážené tempo, svet, kde sa odohráva nefunguje a príbeh je iba zlepencom scén. Následkom toho sa prvá tretina takmer nedá prežiť. Väčšina humoru vyplýva z toho, že zelenina nadáva a málokedy je to vtipné. Vulgarizmami sa plytvá a strácajú tak na údernosti. Po masakri v kuchyni, ktorý poznáme z trailerov, sa to však celé nakopne a nasleduje sled neuveriteľne vtipných scén vrcholiacich záverečnou polhodinovkou. Nechcem spoilerovať, ale to, čo sa tu občas deje, ste bez preháňania ešte nikdy nevideli. A ani dlho neuvidíte. Je to drzé, brutálne, nápadité a absolútne šialené. Navyše okorenené skvelými parodickými vsuvkami. Tie sa týkajú nielen filmov, ale aj súčasnej spoločenskej situácie. A tvorcom sa podarí uraziť každého bez ohľadu na rasu, politickú, náboženskú alebo sexuálnu orientáciu. Proste niečo, čo som očakával od Deadpoola a nedostal som to. Určite to nie je pre každého, ale návštevu kina sa oplatí risknúť, kvôli originalite a odvahe tvorcov vykašľať sa na zabehnuté pravidlá. Ak sa naladíte na správnu notu je to totiž zábavné. Neuveriteľne zábavné.(11.8.2016)

• - Ve filmu zazní slovo "fuck" nebo jeho modifikace celkem 506krát. (Maulincio)

• - Jedna z hlavních postav se jmenuje Frank. Frank je také slangové označení pro mužské přirození. (kellne)

• - Ve chvíli, kdy jeden z pracovníků obchodu postřelí zbraní žvýkačku, přičemž kulka žvýkou prolétne a rána se později sama zacelí lze snadno rozpoznat, že se jedná o odkaz na film Terminator 2: Den zúčtování (1991) - kde takto T-800 (Arnold Schwarzenegger) několikrát postřelí robota T-1000 (Robert Patrick), kterému se rána vždy zacelí. Zazní dokonce i stejná hudba. (fiLLthe3DD)