Les sebevrahů

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

ecceHOMMO

Ani japonský originál ma nenadchol, tobôž toto. Amíci síce vsadili na jednoduchší a zrozumiteľnejší dej, ale na úkor napätia a sklúčenosti ktoré sú v originále výraznejšie. */** ()

Bobik9

Takový materiál a taková srajda. Ani Natalie Dormer to neutáhne. Přiznám se, že od poloviny jsem to už ani pořádně nevnímal, protože jsem se tak nudil, že jsem se rozptyloval čímkoli, co jsem měl v okolí. Pár nezajímavých lekaček, nepříliš dobrá zápletka, slabé herecké obsazení. Jediným pozitivem je pěkné prostředí a zajímavost toho místa samotného. ()

uiu

A tohle bylo zas co? Námět, který měl takový potenciál (bože, les plný duchů, z toho se dá vytřískat horor roku) a dostala jsem jen nudné očekávatelné lekačky (pokud film začíná lekačkou, že bezďák klepe na okýnko u auta, tak už člověk ví, že to půjde z kopce). Navíc nakonec ani nevíme, jestli teda hlavní hrdinka měla jen halucinace nebo jestli ten její kámoš byl vážně podvraťák a znal její ségru. Konec je totální zbytečný WTF aneb chceme za každou cenu "špatný" konec a baf. ()

venison

Na tak pěkný trailer je "Les sebevrahů" opravdu brutální slabota.. Z toho by se dalo vytřískat tolik kvalitní duchařiny a nakonec se to motá kolem halucinací a bludů.. Doufám, že někdo jiný tohle téma uchopí pořádně a udělá z něj něco lepšího než popíkovsky natočenou a hodně odfláknutou neatmosférickou "Záhadu Blair Witch" :-( ()

VasaX

Parádní téma, ne úplně blbý start zápletky. Ten se ale bohužel stává čím dál tupější a tuctovější. Ani dvojitá dávka Natalie to nespasí. Nejlepší postava ze všech byl japonský průvodce, takže nakonec je vše v pořádku. Ale jak jsem prohodil s kamarádem - dnes už málokdo zvládne natočit horor, který je děsivý, aniž by hrál na silové lekací scény. Takové ty horory, kvůli kterým se budu bát jít v noci na záchod, aniž bych vlastně věděl proč. Bohužel Les sebevrahů je solidní lekačka, zasazená do potencionálně na děs bohaté Aokigahara, ze které je nakonec vydolováno asi tolik potenciálu, kolik tam bylo skutečně natočeno (rozuměj minimum). Celý je to tak trochu pitomý, ale první hodinu to táhne atmosféra. Která se pak rozplyne jak mlha nad ránem. Jason Zada bohužel v zápalu natáčení rychle ztratil jeden důležitý poznatek - a to, že děs a strach se musí odehrávat "za závěsem" - v divákově fantazii. Jím konkrétnější a vizuálnější je, tím více triviální se stává. Největší lidský strach je z neznáma a z těch mezer, které nedokáže naplnit běžné pochopení. Málokterý horor dokáže udržet tuto myšlenku. The Forest není výjimkou. ()

lykan9

Nejedná se vyloženě o špatný horor. Zejména musím vyzdvihnout prostředí, ve kterém se natáčelo, které skvěle vystihla kamera v podání Mattiase Troelstrupa. Je sice pravda, že za nějakou dobu film upadne do zapomnění, ale jedno shlédnutí se vydržet dá a pár podařených lekaček se v něm také najde. ()

zdenny

52 %. Mám rád mystery a tajemná horrorová místa. Bylo sympatické, že se člověk i něco o specifičnosti dané lokality dověděl. Děj byl strašně jednoduchý, trochu mi to připomínalo "Blair Witch". Ale to mě baví. Nepřemýšlet, trochu se bát, sem tam nějaká lekačka a lehké tři hvězdy. ()

Tft

V celku fajn téma, trailer navnadil na parádní duchařinu z lesa ale místo toho jsem dostal plytký děj a duchů jsem si užil možná tak posledních 10 minut. Laciný lekačky nechyběli a nic novýho film nepřinesl. Přesto to neni uplně nejhorší a zas tolik jsem se nenudil hlavně díky délce, která je přiměřená scenáři, který je hodně nemastný neslaný, ale byli i horší (bohužel). Herecký výkony filmu zrovna taky 2x nepomohli obvlášť Taylor Kinney, u kterýho byl casting dle mého názoru hodně mimo, protože tahle postava měla být good guy, který se jakože stane bad guyem v očích Sáry díky lesním halucinacím, ale Aiden mi byl nesimpatickej už od začátku takže sem u něj žádnou změnu nezaznamenal. Natalie Dormer působí jako avarage horror chick s výkonem odpovídajícím kvalitě filmu. Škoda, téma sebevražednýho lesíku v japonsku by se určitě dalo obmotat kolem lepšího děje než paranoidní sestřičky, která hledá svoje dvojče. (45%) s odřenýma ušima. ()

Asenath

Nebýt závěru, tak by se mi film hodně líbil. O lese Aokigahara jsem kdysi četla v Epoše, tak jsem byla na tento horor zvědavá. A nakonec mi to ani jako horor nepřipadalo, vydržela jsem se na něj dívat doma úplně sama, a to je u mě co říct. Celou dobu jsem si představovala různé verze toho, jak to dopadne, ale nevím, konec mi zkrátka přišel podivný a..vzhledem k uvěřitelnosti předešlého děje těžko uvěřitelný..Natalii Dormer mám ráda a líbila se mi, a chápu její postavu. Taky bych za svou sestrou šla kamkoliv, a to nejsme dvojčata. A co strach dokáže, to je nabíledni. Takže ve výsledku takový průměrný film, který neurazí a nijak zvlášť nenadchne. P.S. Jdu si pustit dokument Aokighara-les sebevrahů. ()

drackula

Problém som zacítil v momente, keď hlavná hrdinka nastúpila do lietadla smerom Japonsko. Legenda ohľadom lesa samovrahov bola super. Zaujímavý námet však išiel ruka v ruke s krívajúcim prevedením. Namiesto toho, aby využili potenciál lesa, ako obrovského bludiska, používali prvoplánové a nefunkčné "lakačky", ktoré tam boli len preto, aby tam boli. Škoda, že si film požičal z ázijského hororu to najtuctovejšie a dobré elementy tak ostali niekde v pozadí, prakticky nevyužité. Nezachránila to ani sympatická Natalie Dormer. 40% ()

jefff

Možná jsem měl příliš velké očekávání a čekal jsem žánrový milník - asi trochu naivně. Nic takového. Les sebevrahů je horor, který umí děsit a vystrašit, ale chybí mu lepší a propracovanější scénář. Příběh je hodně plochý, na druhou stranu ale není stupidní, jak to často u amerických hororů bývá. Konec mohl být velkolepější, filmu totiž chybí nějaká závěrečná super creepy scéna a film tak prostě v jednu chvíli skončí. Moc mi nesedla ani hlavní představitelka, která byla zbytečně nesympatická a tradičně se chovala jako blbka. I přesto je to jako jeden z mála filmů poslední doby skutečně strašidelný horor, u kterého se bát asi budete. ()

zsn

No mne to teda uchvátilo velmi, doposud jsem neměla o tomto lese ani páru a vím, že horory s Japonci bývají opravdu úzkostné (byť zde se jedná o čistě americkou produkci). Natalie Dormer je skvělá herečka, což už vím od dob Tudorovců, dlouho jsem neviděla pro mne tak dobrý horor, jako je tento. Aokigahara mne rozhodně inspiroval ke shlédnutí dalších filmů z toho prostředí lesa sebevrahů, vůbec mrknu v literatuře na celou tu mystiku kolem tohoto šílenství - tyhle věci mne zajímaj. https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=4FDSdg09df8 ()

P1tr

Katastrofa. Začátek se rozjede celkem nadějně a smysluplně a nabízí pár zajímavých vizuálních momentů, ale pak jakoby došly nápady a také logika a začne se na vás valit kotel nesmyslů a nudy, který nedokáže pobavit ani vystrašit, což je u hororu kritické a díky slabému vývoji příběhu si film nedokáže udržet vaší trvalou pozornost. Japonský les sebevrahů jistě nabízí zajímavý filmový námět, ale takto lacině by se rozhodně zpracovávat neměl. Jakoby přípravy scénáře skončily u vymyšlení základní premisy a dál už se jí nepodařilo řádně rozpracovat. ()

fiLLthe3DD

Mě se to líbilo. Herecké výkony skvělé a i námět byl dobře zpracovaný... Kdyby Aokigaharu tvůrci vyměnili za marylandské lesy, klidně z toho mohl být nový přírůstek do Blair Witch série, namísto té příšerné patlaniny "BW" z roku 2016... ()

Kienast

"První letošní horor v kině nedopadl zas tak špatně" Sara (Natalie Dormer) se vydává do Japonska pátrat po své sestře, která zmizela v lese Aokigahara - Les sebevrahů. Samozřejmě nerespektuje varování ohledně zlých duchů obývající les a tak tu husu začnou pronásledovat ... Velká škoda, že tvůrci nevyužili potenciál lesa naplno, ale má to solidní lekačky a dokonce jsem špatně odhadl konec tudíž + pro scénaristy. Hororový rok 2016 mohl začít i hůř :) 6/10 P.S.: Hlavní hrdince vydrží iphone sloužit 3 dny, takže je to i trochu sci-fi :D https://www.facebook.com/simpanski/ ()

Kratas558

To, že herci z Game of Thrones uspořádali hromadnou invazi do celovečerňáků, na to už jsem si zvykla. Koneckonců si to zaslouží, že jo. Ale je rozdíl, pokud se jedná alespoň o průměrný trhák pro plátna kin, nebo o rádoby horor, který v podstatě disponuje všemi klišé a co hůř, ani ta dost dobře nefungují. Zmizení sestry. Ok. Šlo by. Je to sestra-dvojče. Jo, s tím by se dalo zajímavě pracovat. Tragicky jim zemřeli rodiče. To je snad jasné, přece nemůžou být normální sestry. Plesk. Příběh se odehrává v Japonsku. Klasické hororové prostředí. Bohužel kromě pár japončíků, kteří zmateně pobíhali po lese, se to na příběhu nijak neprojeví. Kdo v lese přenocuje, už nenajde cestu zpět. Héj, tak tam přespíme, super nápad. Co se asi tak může stát... No, v podstatě nic. Tragédie, idiotský scénář, nepřesvědčiví herci, směšný konec. Takže asi tak. ()

adam9

Nepříliš strašidelný film s nevyužitým potenciálem hlavně hloupými postavami. Věřím, že v případě kvalitního scénáře a lepšího režiséra by se jednalo o slušnou podívanou, takhle bylo vše průměrné až podprůměrné. ()

KoRner

Nemôžem sledovať film, v ktorom hlavnej hrdinke prajem, aby už konečne zdochla tým najhorším spôsobom. Psycho horor, v ktorom už od začiatku vieme, že vidí bludy a čakáme, či aspoň niekto dostane rozum, ale nie. Zakončí sa to takým hlúpym twistom, že ste radi, že sa to už skončilo. ()