Les sebevrahů

Trailer 1

Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti – po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování „nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení. (Falcon)

Trailer 1

SOLOM.

Nízké hodnocení na internetu mi bylo důrazným varováním, že tohle zřejmě nebude zrovna dvakrát kvalitní podívaná, ale zaujala mě hlavně zmínka o lese Aokigahara. Mrkl jsem jen v rychlosti a obsah filmu, ale komentáře jsem nechal bez povšimnutí. Nerad si dopředu čtu o filmu více, nežli je nezbytně nutné, protože z duše nesnáším spoilery, které mi zkazí náladu ještě před úvodníma titulkama. Jen jsem ve skrytu duše doufal, že nepůjde o stejnou kravinu jako Blair Witch, nebo jemu podobné filmy. Bohužel jsem se prvního znechucení dočkal hned vzápětí a to ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že tvůrci rozhodně netočili tento film v nechvalně proslulém lese, ale v srbském národním parku (jak jsem se posléze dozvěděl). Tudíž jsem si musel druhé „nejoblíbenější“ místo sebevrahů na světě najít na internetu, abych se alespoň podíval na fotky. Američané už mě začínají iritovat neustálými marnými pokusy napodobovat své asijské kolegy, nebo stavěním svých přiblblých scénářů na pověrách či historických faktech jiných národů, o kterých ví starou belu a jejich vyobrazení k obrazu svému. Režisérský zajíček Zada však tentokrát držel v ruce zajímavý námět, jenž mu byl doslova naservírován na stříbrném podnose, mu se však z něj absolutně nepodařilo vymačkat veškerý potenciál, který se mu tady nabízel. Místo toho nám nabídl podivný patos, který měl dost hořkou příchuť. Nejde o vyložený průser, ale určitě se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Je mi jasné, že se najde spousta lidí, kteří se mnou nebudou souhlasit, ale tohle vážně nemělo ani na průměrné hodnocení. 40% ()

Stanislaus

"Vítejte v lese, ve kterém na stromech místo šišek visí oběšenci!" Les sebevrahů upoutá diváka na první pohled chytlavým tématem, které je originální zejména díky situování děje do prokletého lesa Aokigahara. Ostatní hororové prvky jsme tu už někdy dříve viděli (sestry, duchové, sebevražda, paranoia atd.), a proto film ve výsledku působí průměrným dojmem, byť byl konec přece jenom nepředvídatelný (alespoň pro mě) - to musím uznat. Zkrátka snímek, který se v rámci svého žánru pravděpodobně ztratí v davu, ale i tak stojí za to ho zhlédnout a nechat se trošku vylekat. ()

misterz

Nebolo to zas tak zlé, ako naznačuje hodnotenie. Tematicky, dojmovo aj celkovým výsledkom porovnateľné s Grave Halloween (2013). Snímok síce nevládol tak mrazivou atmosférou ako uvedený príklad, zato sa však vyhol hlúpostiam v scenári a prehnanej iracionalite postáv. Keby sa tu vyskytlo ešte aspoň pár mytologických nápadov v scenári, viac postáv a pridalo sa na atmosfére, mohlo ísť o veľmi vydarenú duchársku vecičku. 60/100 ()

Faustka

Znám křišťálovou studánku… The Forest mi připomněl mé rané mládí na škole v přírodě. Taky jsme podnikali dobrodružné výpravy do hlubokých, neprobádaných hvozdů, tenkrát to pro nás bylo strašidelné a velmi přitažlivé. A že jsem tady..? No, někdo se vrátit musel. :-) Teď už to spíš vidím očima Pokáče a jeho písničky "V lese", ale jinak to nebylo, zas až tak tragické a Natalie Dormer, byla tak ukázkově "mimo", že to musím náležitě ocenit. ()

Necrotongue

Tak se mi zdá, že jediné mysteriózní na tomto filmu je tvrzení, že jde o horor nebo thriller. Pro mě šlo zpočátku o velmi zdlouhavou a nudnou přípravu budoucí oběti na to, co ji může potkat při pobíhání po lese, následovalo samotné podobně nudné pobíhání po výše zmíněném lese, které bylo doplněno předvídatelnými lekačkami a ještě předvídatelnějším zakončením. Když už teď vím, čím mě mohou ohrozit japonské studny a lesy, s napětím očekávám,co přijde příště. Možná nějaká ta tajemná jeskyně či vodní tok? ()

• Nejvíce mrtvých tradičně bývá v březnu v období podávání daňových přiznání. (Geralt z Rivie)
  • Fotografie o lese Aokigahara, ktoré si prezerá Sara (Natalie Dormer), sú prevzaté zo skutočných stránok a medzi snímkami je možné vidieť i neslávne známu osobu s "polovičnou tvárou," ktorá inšpirovala plagát filmu. (pancoyote)
  • V lese Aokigahara sa nachádzajú tabule, ktoré svojimi nápismi odrádzajú potenciálnych samovrahov od samovraždy. (Kub_ees)