Les sebevrahů

Les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 93 min

• Stoka

Zatím co trailer vypadl slušně (nedá se jim věřit), film je obrovské zklamání. Zápletka o lese na úpatí hory Fuji , kam chodí lidé ukončit své životy, není vůbec špatná. Zvlášť proto, že má základ v realitě. Problémem je, že zbytek děje není vůbec záživný ani zábavný, ba naopak, směšný a vůbec není strašidelný, tak jak by měl být. Pointa neohromí a využití atmosféry místa je naprosto nulová.(31.3.2017)

• blackrain

Každý rok v lese Aokigahara spáchá sebevraždu více než stovka lidí a další se o ni alespoň pokusí. Od roku 1970 chodí místní dobrovolnící jednou za rok na lov těl a posbírají ostatky sebevrahů a pohřbí je. Les je bohužel díky své pověsti velkým tahákem pro turisty. O takovu turistiku zájem nemám. A tak je to i s tímto filmem. Herecké obsazení bylo pro mě neokoukané, to bylo fajn. Nápady nedotažené, což bylo škoda. Na druhou stranu z toho Amíci nedudělali úplnou blbinu. Všechno tu působí ospale.(1.8.2017)

• korbitch22

Pan režisér Zada by potřeboval posrat záda.Takový potenciál zabít, tomu už říkám vrchol tvůrčí impotence.Hlavní hrdinka je bytostně nesympatická a ošklivá trubka, která celý film nudně a zmateně pobíhá po lese, který by jako z prdele vypadl těm, do kterých v Českých luháh a hájích chodím houbařit a věřte mi, že na takovém lese je nejděsivější leda odhozená pneumatika, nebo hovno od nějakého turisty.Přiznám se, že jsem se dost těšil a dočkal sem se naprosto rutinního a nudného braku o jedné dobré scéně.Televizní verze tohoto hororu Grave Halloween s Kaitlyn Leeb v hlavní roli je 100x lepší a děsivější a to má přitom jen ubohých 38%.Zada mohl konečně s fantastického námětu vytěžit peckový horor, ale dokonale předvedl, jaká režisérská nula on je.29%.(11.4.2016)

Les Aokigahara je vděčné téma, ale žel Bohu zatím se nikomu nepodařilo jeho potenciál vytěžit. A to platí i pro Zadův film. Ale to neznamená, že by byl zase tak špatný. Jasně, člověk musí počítat s určitou dávkou předvídatelnosti a povinným klišé, ale není to tak zlé, protože lesní atmosféra docela funguje, lekačky, jakkoliv laciné, také a pro Natalii Dormer mám dlouhodobě slabost. Podle mě celkem solidní debut. 65%(15.2.2016)

Nevím co od toho čekali ostatní já čekal budování atmosféry, paronoiu a celkově horor, který nebude stavět na lekačkách, ale spíše na halucinacích hlavní hrdinky a otázky co je skutečné a co ne. A to jsem dostal. Sára postupem času nedokáže rozeznat realitu od halucinací a stává se nebezpečnou nejen sobě, ale i Aidenovi u kterého divák může hádat, jestli je vypočítavý a zvrácený vrah nebo jen oběť Sářiny představivosti. Já jsem s filmem spokojen a i když se z toho dalo určitě vymáčknout víc, tak mě rozhodně nezklamal.(1.5.2016)

• - Z místa, kde se příběh odehrává, se stala turistická atrakce, do níž lidé nanosili kostry uhynulých zvířat či panenky bez hlav a další předměty, které mají nahánět návštěvníkům hrůzu. (Butcher of Blaviken)

• - Les Aokigahara leží na úpätí hory Fudži a stal sa známym nielen pre spojitosť s démonmi z japonskej mytológie, ale predovšetkým počtom samovrážd, ktoré sem prichádza páchať niekoľko desiatok ľudí ročne. Aokigahara sa dokonca radí do prvej trojky "najobľúbenejších" miest samovrahov na svete. V roku 2003 tu našli 105 tiel a v 2011 sa tu pokúsilo vziať si život až 200 ľudí. Po roku 2011 prestali mieste orgány zverejňovať štatistiky samovrážd, aby tak zmenšili "popularitu" tohto miesta. (Zdroj: Itafilm)

• - Jedná se již o čtvrtý horor z prostředí japonského sebevražedného lesu Aokigahara, natočený americkými režiséry. Těmito filmy jsou The Forest (2011), Les sebevrahů (2013) a The Sea of Trees (2015). (Kenoth)