Les sebevrahů

Les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 93 min

• Dadel

Čím strašidelnější to mělo být, tím víc jsem usínal, to je docela inovativní přístup k žánru hororu, ale nejsem si jist, zda je to ta správná cesta. Dále je tento film originální tím, že to není(!) found footage. Jinak jde o zcela podprůměrný b-mínusový horor a smysl jeho uvedení v českých kinech v den světové premiéry mi uniká. A přestože městské záběry se točily v Japonsku, celý les se točil z nepochopitelných důvodů v Srbsku, takže les ve filmu vypadá jako ULES (Univerzální Listnatý Evropský Les).________ Rád bych se tu pochlubil, že jsem ve skutečném lese Aokigahara byl, ale bohužel není tomu tak. Byl jsem jen pár kilometrů od něj. Bohužel jsem ho tehdy neznal a v průvodci Rough Guide o něm nebylo bůhvíproč ani slovo. Tak aspoň moje fotka z Mt. Tenjo s vyznačením místa, kde by byla Mt. Fuji, kdyby tam nebyly ty z&@!#ný mraky: http://i.nahraj.to/f/1msR.jpg(23.2.2016)

• korbitch22

Pan režisér Zada by potřeboval posrat záda.Takový potenciál zabít, tomu už říkám vrchol tvůrčí impotence.Hlavní hrdinka je bytostně nesympatická a ošklivá trubka, která celý film nudně a zmateně pobíhá po lese, který by jako z prdele vypadl těm, do kterých v Českých luháh a hájích chodím houbařit a věřte mi, že na takovém lese je nejděsivější leda odhozená pneumatika, nebo hovno od nějakého turisty.Přiznám se, že jsem se dost těšil a dočkal sem se naprosto rutinního a nudného braku o jedné dobré scéně.Televizní verze tohoto hororu Grave Halloween s Kaitlyn Leeb v hlavní roli je 100x lepší a děsivější a to má přitom jen ubohých 38%.Zada mohl konečně s fantastického námětu vytěžit peckový horor, ale dokonale předvedl, jaká režisérská nula on je.29%.(11.4.2016)

Jedno pozitivum to přineslo. Ujistil jsem se, že jsem schopen ve svých 34 letech, se tak trošku, hned po zhlednutí, se i pobát, při rožinání v přecíni za totální tmy. Takže průměrný HOROR/THRILLER dokáže způsobit nepříjemný pocit.To je plus. Herečka svým způsobem kost. Do toho lesa na čundr nepojedu !(21.2.2016)

Les Aokigahara je energeticky jistě velmi zajímavé místo a jakožto hororový expert a znalec tajemna bych v něm jednu dvě noci s radostí strávil. Rozhodně bych však nechtěl, aby mi dělal průvodce Jason Zada, jelikož se v něm ve své hororové prvotině dočista ztratil. Úvod snímku se může pyšnit výbornou mysteriozní atmosférou a divák napjatě očekává, kam ho Zada zavede. Je pln kýžené nejistoty, která se však postupem času přenese i na samotného Zadu, jenž nakonec ukazuje divákům záda a nechává je tak lesu a rozhněvaným duším napospas. Režie zbavená opratí přináší zmatené bloudění po lese za doprovodu nepříliš efektivních lekaček a atmosféry ztrácející na síle. Pochválil bych pouze výskyt halucinačních scén. Co se týká závěru, tak ani ten nelze považovat za příliš vydařený. Jedná se o uspěchané chvátání k závěrečným titulkům, Jakoby si Zada říkal, že už to chce mít všechno za sebou a Aokigaharu (a možná i celý hororový žánr) co nejrychleji opustit.(25.4.2016)

Hlavní postava mě moc nebrala, protože její ztvárnění bylo takové bezduché a nesympatické. A ještě k tomu dvojrole. To moc Natálii Dormer nevyšlo. Jinak les vypadal úplně obyčejně, strašidelným ho dělaly jen historky. To že v něm byli sebevrazi a mrtvoly, mi nepřišlo děsivé a ty vidiny, to byla prostě hororová složka filmu. Nebýt pár míst, pár domů a pár Japonců, tak by se to mohlo odehrávat v pdostatě kdekoliv s podobným smíšeným lesem. Celkově to působí hodně zaměnitelně. Příběh je svou podstatou velmi prostý, zpracování pokulhává, ale celkově s tím nemám až tak nějaký problém. Snažili se z toho udělat sice atmosférický film, což nevyšlo, protože duchařina a halucinace všemu vévodí, ale v tom pojetí se z toho stává trochu chaos, který se dá brát i jako chtěný. Pro mě je to klasická průměrná duchařina, s pitomým koncem, což je klasika. Nic víc, nic míň.(24.8.2016)

• - Zloději přišli na to, že lidé, kteří chtějí spáchat sebevraždu, u sebe častokrát mají cenné věci, šperky a mobilní telefony jako platbu pro převozníka. (Butcher of Blaviken)

• - Z místa, kde se příběh odehrává, se stala turistická atrakce, do níž lidé nanosili kostry uhynulých zvířat či panenky bez hlav a další předměty, které mají nahánět návštěvníkům hrůzu. (Butcher of Blaviken)

• - V lese Aokigahara sa nachádzajú tabule, ktoré svojimi nápismi odrádzajú potenciálnych samovrahov od samovraždy. (Kub_ees)