Les sebevrahů

Scénografie:

Kevin Phipps

Kostýmy:

Bojana Nikitovic

Tak nakonec lepší než sem čekal, takže on ten rok 2016, přeci jenom za něco bude stát. Ono do jisté míry má podobnost s povídkou Hory šílenství. Za co musím autorům prostě poděkovat, je pojetí celého filmu, tvůrci pojali celé to téma kolem lesa Aokigahara velice uctivě a slušně, takže ve filmu nejsou žádné hlouposti a krávoviny, které se jeden čas objevovali v "rádoby hustých americko asijských filmech". Je fakt že se tvůrci nevyhnuli, klasickým kliše........nebo počkat, ono to ani nemusí být kliše, když se vezme v potaz co les Aokigahara dělá s lidskou myslí. No prostě to co znáte z jiných hororů, nedůvěra k cizinci, Japonské školačky na procházce, stará děsivá paní a jiné věci, které znáte, tak zde nepůsobí vůbec trapně nebo uhozeně, působí.......originálně a nápaditě. Co se týče herců, tak na to že nejsou moc známí hrají velice dobře. Na atmosféře taky přidává vynikající hudba, né zrovna příjemný les, masky a různé baf momenty, taky stojí za zmínku a za chválu, filmu nemám co vytknout. Takže já jenom zapálím modlitební svíčku, za tracené duše které bloudí naším světem, ať dojdou klidu. PS : Pokuď největší mega expert přes horory, napálí Paranormal Activity: The Ghost Dimension kardinální čtyři hvězdičky a ustříkává z toho celý měsíc a tomuhle dá jenom tři a ještě napíše tak pruderní komentář, tak by mně radši natočit další drsné home video, aspoň pak hodí pozu.(7.1.2016)

• verbal

Někdy člověk prostě ví, že leze do nudné až otravné slaboduché pičoviny plné pomatené ťamanské mykologie a s kokotskou pointou, a přesto mu to nedá. Ale zase pak není až tolik zklamán, když dostane přesně to, co očekával, v tomto případě další unylou Nenávist v lese, kde k dokonalé spokojenosti všech anime otoků (mozku) chyběli už jen Pikaču, Afrosamurai a Goro, bílý pes. Když ťamanovi rupne ze všeho toho stresujícího koptění ve Fudži a nemá doma plyn, žiletky, vercajk na harakiri nebo lustrhák, na kterém by si v klidu hodil mašli, odchází roztrhat kalendář do bubuhvozdu Aokigahara, aby se pak mohl místo reinkarnace v Pandu seknout na Honšú a xmrti tam děsit slabomyslné japonské školačky a uživatele Yošitčuněho. A sem přijíždí slizká Natálie s beznadějným režisérem jménem Záda v zádech, aby zde s americkou hysterií a urputností tupě pátrala po svém pičím dvojčeti, jež se vydalo do lesa patrně pro pár hub šitake na polívku a nakonec si tu kulajdu omylem vylepšilo lysohlávkami. Halušky pak při tom lesním kempování pak mají úplně všichni a jsou vskutku strašlivé! Dvakrát za film na ně ukrutně bafne škaredá tokijská důchodkyně a jednou nasraná Reiko Kitamori, které se sem raději zaběhl kishu, aby ho nesežrala. Jinak jen hrůzostrašně šumí les a všichni se chovají jako úděsní kokoti, aby nakonec dospěli závěru natolik příšernému, že po něm má střízlivý Indoevropan i bez THC v krvi chuť mrdnout o zem ovladačem a zařvat: “Volím tebe, Toširo Mifune!“.(17.2.2016)

• V_erus_h

A na tohle jsem chtěla jít do kina.. To bych teda byla hodně naštvaná.. :D Nevím, skoro celou dobu nůďo, semtam "nepředvídatelné leknutí." Nejsem z toho vůbec nadšená, přitom materiál dobrý, Natalie mám celkem ráda, myslím, že má potenciál, ale ten film ho neměl. Završeno totálně zmateným koncem, ten jsem absolutně nepochopila, nedoporučuju..(1.5.2016)

Průměrný horor, jenž má ovšem zajímavý námět, z kterého se možná dalo vytěžit poněkud více. V zásadě na mě tento snímek působí dosti lacině, nikterak velkolepě, a domnívám se, že v produkci Španělů či Japonců by mohl dopadnout i lépe. Těžko říct. Každopádně je tu pár povedených lekaček a první noc v lese sebevrahů je vskutku zdařilá svoji atmosférou.(25.7.2016)

Baba ze Hry o trůny jde do lesa hledat svojí ztracenou sestru. Jak už bylo řečeno, u filmu vyvstává více otázek a odpovědí. Což mi na jednu stranu nevadí, protože aspoň může divák rozvinout svojí fantazii. Lekaček je poměrně dost. Řekl bych, tak tři jsou opravdu dobré. Jediný problém mají, že se jedná o klišoidní „bubu“ s ohuleným zvukem. Prostředí lesa v Japonsku je prostě skvělé a samotný "Les sebevrahů" má jistě něco do sebe. Potenciál je skutečný svým způsobem nevyužití a vidím, že snímek měl problémy v postprodukci a několik scén muselo jít pryč a na výsledku je to i vidět. Někde je ten pokles příběhu velmi znát. Potenciál obrovského lesa plném naštvaných duchů je vskutku obrovský a doufám, že se pod horu Fuji ještě někdy podíváme. Na druhou stranu je film ale dost děsivý a mně samotnému se do lesa jen tak chtít nebude. Takže film v tomhle jistě plní účel. Mrazivá a děsuplná atmosféra tu jistě je. Konec je správně hororový, ale to se dalo čekat. Holt tohle zmateně natočené finále mohl očekávat každý druhý. Přesto rozhodně to nebyl špatný horor a ani film. (62 %)(19.11.2016)

• - Do povedomia ľudí sa miesto, kde sa dej odohráva, čiže les Aokigahara, dostal už v roku 1960, kedy japonský spisovateľ Seicho Matsumoto napísal román „Nami no To“, ktorého dej sa odohráva práve na tomto mieste. (Kub_ees)

• - Herci, představující duchy ubasute, během natáčení vůbec nic neviděli, neboť měli nasazené kompletně bílé kontaktní čočky. (Zdroj: Falcon)

• - Annabelle Wallis sa uchádzala o hlavnú ženskú úlohu. (Kristine1)