poster

Les sebevrahů

 • USA

  The Forest

 • Slovensko

  Les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 87 min

Režie:

Jason Zada

Hudba:

Bear McCreary

Střih:

Jim Flynn

Scénografie:

Kevin Phipps

Kostýmy:

Bojana Nikitovic
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Yoshitsune
  *****

  Tak nakonec lepší než sem čekal, takže on ten rok 2016, přeci jenom za něco bude stát. Ono do jisté míry má podobnost s povídkou Hory šílenství. Za co musím autorům prostě poděkovat, je pojetí celého filmu, tvůrci pojali celé to téma kolem lesa Aokigahara velice uctivě a slušně, takže ve filmu nejsou žádné hlouposti a krávoviny, které se jeden čas objevovali v "rádoby hustých americko asijských filmech". Je fakt že se tvůrci nevyhnuli, klasickým kliše........nebo počkat, ono to ani nemusí být kliše, když se vezme v potaz co les Aokigahara dělá s lidskou myslí. No prostě to co znáte z jiných hororů, nedůvěra k cizinci, Japonské školačky na procházce, stará děsivá paní a jiné věci, které znáte, tak zde nepůsobí vůbec trapně nebo uhozeně, působí.......originálně a nápaditě. Co se týče herců, tak na to že nejsou moc známí hrají velice dobře. Na atmosféře taky přidává vynikající hudba, né zrovna příjemný les, masky a různé baf momenty, taky stojí za zmínku a za chválu, filmu nemám co vytknout. Takže já jenom zapálím modlitební svíčku, za tracené duše které bloudí naším světem, ať dojdou klidu. PS : Pokuď největší mega expert přes horory, napálí Paranormal Activity: The Ghost Dimension kardinální čtyři hvězdičky a ustříkává z toho celý měsíc a tomuhle dá jenom tři a ještě napíše tak pruderní komentář, tak by mně radši natočit další drsné home video, aspoň pak hodí pozu.(7.1.2016)

 • verbal
  *

  Někdy člověk prostě ví, že leze do nudné až otravné slaboduché pičoviny plné pomatené ťamanské mykologie a s kokotskou pointou, a přesto mu to nedá. Ale zase pak není až tolik zklamán, když dostane přesně to, co očekával, v tomto případě další unylou Nenávist v lese, kde k dokonalé spokojenosti všech anime otoků (mozku) chyběli už jen Pikaču, Afrosamurai a Goro, bílý pes. Když ťamanovi rupne ze všeho toho stresujícího koptění ve Fudži a nemá doma plyn, žiletky, vercajk na harakiri nebo lustrhák, na kterém by si v klidu hodil mašli, odchází roztrhat kalendář do bubuhvozdu Aokigahara, aby se pak mohl místo reinkarnace v Pandu seknout na Honšú a xmrti tam děsit slabomyslné japonské školačky a uživatele Yošitčuněho. A sem přijíždí slizká Natálie s beznadějným režisérem jménem Záda v zádech, aby zde s americkou hysterií a urputností tupě pátrala po svém pičím dvojčeti, jež se vydalo do lesa patrně pro pár hub šitake na polívku a nakonec si tu kulajdu omylem vylepšilo lysohlávkami. Halušky pak při tom lesním kempování pak mají úplně všichni a jsou vskutku strašlivé! Dvakrát za film na ně ukrutně bafne škaredá tokijská důchodkyně a jednou nasraná Reiko Kitamori, které se sem raději zaběhl kishu, aby ho nesežrala. Jinak jen hrůzostrašně šumí les a všichni se chovají jako úděsní kokoti, aby nakonec dospěli závěru natolik příšernému, že po něm má střízlivý Indoevropan i bez THC v krvi chuť mrdnout o zem ovladačem a zařvat: “Volím tebe, Toširo Mifune!“.(17.2.2016)

 • V_erus_h
  **

  A na tohle jsem chtěla jít do kina.. To bych teda byla hodně naštvaná.. :D Nevím, skoro celou dobu nůďo, semtam "nepředvídatelné leknutí." Nejsem z toho vůbec nadšená, přitom materiál dobrý, Natalie mám celkem ráda, myslím, že má potenciál, ale ten film ho neměl. Završeno totálně zmateným koncem, ten jsem absolutně nepochopila, nedoporučuju..(1.5.2016)

 • cheyene
  ***

  Průměrný horor, jenž má ovšem zajímavý námět, z kterého se možná dalo vytěžit poněkud více. V zásadě na mě tento snímek působí dosti lacině, nikterak velkolepě, a domnívám se, že v produkci Španělů či Japonců by mohl dopadnout i lépe. Těžko říct. Každopádně je tu pár povedených lekaček a první noc v lese sebevrahů je vskutku zdařilá svoji atmosférou.(25.7.2016)

 • Lucasion
  ***

  Baba ze Hry o trůny jde do lesa hledat svojí ztracenou sestru. Jak už bylo řečeno, u filmu vyvstává více otázek a odpovědí. Což mi na jednu stranu nevadí, protože aspoň může divák rozvinout svojí fantazii. Lekaček je poměrně dost. Řekl bych, tak tři jsou opravdu dobré. Jediný problém mají, že se jedná o klišoidní „bubu“ s ohuleným zvukem. Prostředí lesa v Japonsku je prostě skvělé a samotný "Les sebevrahů" má jistě něco do sebe. Potenciál je skutečný svým způsobem nevyužití a vidím, že snímek měl problémy v postprodukci a několik scén muselo jít pryč a na výsledku je to i vidět. Někde je ten pokles příběhu velmi znát. Potenciál obrovského lesa plném naštvaných duchů je vskutku obrovský a doufám, že se pod horu Fuji ještě někdy podíváme. Na druhou stranu je film ale dost děsivý a mně samotnému se do lesa jen tak chtít nebude. Takže film v tomhle jistě plní účel. Mrazivá a děsuplná atmosféra tu jistě je. Konec je správně hororový, ale to se dalo čekat. Holt tohle zmateně natočené finále mohl očekávat každý druhý. Přesto rozhodně to nebyl špatný horor a ani film. (62 %)(19.11.2016)

 • - Do povedomia ľudí sa miesto, kde sa dej odohráva, čiže les Aokigahara, dostal už v roku 1960, kedy japonský spisovateľ Seicho Matsumoto napísal román „Nami no To“, ktorého dej sa odohráva práve na tomto mieste. (Kub_ees)

 • - Herci, představující duchy ubasute, během natáčení vůbec nic neviděli, neboť měli nasazené kompletně bílé kontaktní čočky. (Zdroj: Falcon)

 • - Annabelle Wallis sa uchádzala o hlavnú ženskú úlohu. (Kristine1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace