Les sebevrahů

Les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 93 min

• humanbeing

Zápletka je to jediné, o čem by se dalo mluvit pozitivně. Ve filmu je na pár místech několik docela zajímavých nápadů, roztroušených sem a tam. Bohužel chybí šikovně napsaný scénář, aby je poslepoval dohromady. Předně, pointa se dá vysledovat až nebezpečně dlouho dopředu. Napětí je popraveno vždy několik sekund po prvním náznaku, kdy se hrdinka octne v nebezpečí. Ani les Aokigahara není moc odlišný od lesíku v naší domovině. Procházka v něm je tak dost možná lepší nápad, než jít na Les sebevrahů do kina.(10.1.2016)

Film, o kterém není skoro možno nic napsat, aniž by se člověk neuchýlil ke spoilerům (ostatně distributor si po novinářích vymínil písemný závazek, že recenze zveřejní až po premiéře a že nebudou nikde spoilerovat). Osobně hororům moc neholduji, takže mé hodnocení je třeba brát spíše s rezervou - rozjezd mi přišel dobrý a filmu nelze upřít výbornou atmosféru, ale jak děj nabírá obrátky a celkově přituhuje, už jsem se k tomu začal stavět víc kriticky, a samotný závěr se mi vyloženě nelíbil (čistě subjektivně). Vadila mi (na můj vkus) přemíra infarktních lekaček a nelogické jednání hlavní postavy. Natalie Dormer v titulní roli je výborná - při natáčení si dle vlastních slov užila celou řadu adrenalinových zážitků a na filmu ji kromě hloubky scénáře přitahovalo i to, že to není „laciná vyvražďovačka, ale psychologický film, který je sofistikovanější než většina thrillerů“. Film kromě dobrého obsazení zaujme i podařenou kamerou, výborným soundtrackem a kvalitní prací maskérů (herci představující ubasute během natáčení vůbec nic neviděli, neboť měli nasazené kompletně bílé kontaktní čočky - režisér chtěl v případě herců spoléhat místo počítačové grafiky výhradně na fyzické efekty). Všem fandům hororu lze Forest směle doporučit - je to opravdu strašidelný film, po jehož zhlédnutí se budete bát jít do lesa (není bez zajímavosti zmínit režisérova slova z jeho vlastní návštěvy lesa Aokigahara: „Vydal jsem se tam na celodenní průzkum, protože jsem byl přesvědčený, že je důležité, abych atmosféru tohoto lesa zažil na vlastní kůži. Postupně mi odřekli tři průvodci – kvůli nemoci, nočním můrám či předtuchám – než jsem konečně našel jednoho, který mě tam vzal... a i ten naprosto nezvratně trval na tom, že za soumraku odcházíme.“ Jinak ačkoliv se některé záběry natáčely nedaleko úpatí hory Fudži, natáčení v lese Aokigahara je už zakázané, takže byl štáb nucený hledat odpovídající náhradu někde jinde. Po prozkoumání mnoha lokací po celém světě se nakonec tvůrčí tým rozhodl pro překvapivou volbu: národní park Tara v Srbsku čtyři hodiny cesty od Bělehradu, rozsáhlou lesnatou oblast, která se lesu Aokigahara velice podobá a nabízí současně spoustu natáčecích lokací).(7.1.2016)

Tak jako každý rok začinám nový rok hororem. Les sebevrahů je na začátek roku dostačující a mohlo to dopadnout mnohem hůř. Sám bohužel cítím, že to mohlo dopadnout lépe. Atmosféra lesa není moc dobrá a režisér si měl vzít inspiraci z The Woods. Jako vždy v kině lekačky fungují a párkrát jsem se lekl pořádně. Tento snímek nenabídne nic nového, ale ani neurazí .. 6/10 = 60%(24.1.2016)

• mzss1

|13%| No to bylo teda něco. Ještě, že jsem na toto nešel do kina. Horory mám rád, i ty současné slabší. No, co měla tohle znamenat? Copak tvůrcům nedošlo, že je to strašná, nezáživná a ubíjející nuda bez špetky nápadu? PG-13 to také zazdila. Alespon když už se toto dralo ke konci, tak se tam něco málo dělo, ale i tak to byla slabota. Herci mě moc neoslovili, hudba nic moc, scénář nulový. Odpad nedávám, nevím moc dobře proč, asi proto, že jsem logicky, viděl horší snímky a nemělo to nějak zásadní chyby, jen to byla prostě „JEDNA VELKÁ NUDA“! A tak krátká stopáž boha jeho.(3.3.2016)

• EvilPhoEniX

Trailer byl lákavý, film jsem sotva dokoukal. Téměř nic se tam nestane, lekačky absolutně nefunkční s low audiem. Do toho připočtu nesympatickou hlavní hrdinku, naivní chování všech zúčastněných, průměrnou režii a výjde mi tisíckrát omletá duchařina ( divím se, že jsem to dokázal napsat), kde je lákavý snad jen ten Japonský les, který je stejně nevyužitý.Slabé,nudné,odpudivé. 35%(16.2.2016)

• - V lese Aokigahara sa nachádzajú tabule, ktoré svojimi nápismi odrádzajú potenciálnych samovrahov od samovraždy. (Kub_ees)

• - Jedná se již o čtvrtý horor z prostředí japonského sebevražedného lesu Aokigahara, natočený americkými režiséry. Těmito filmy jsou The Forest (2011), Les sebevrahů  (2013) a The Sea of Trees (2015). (Kenoth)

• - Herci, představující duchy ubasute, během natáčení vůbec nic neviděli, neboť měli nasazené kompletně bílé kontaktní čočky. (Zdroj: Falcon)