Les sebevrahů

Les

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 93 min

• MikeCool

Přes bezpochyby velký potenciál a kvalitní námět ohledně skryté hrůzy v skutečném lese sebevrahů, byl výsledek bohužel velice tristní, režijně nezvládnutý a scenáristicky hozený do koše. Celkový dojem tak želbohu působí velice podprůměrně. Převeliká škoda. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(27.1.2016)

Průměrný horor, jenž má ovšem zajímavý námět, z kterého se možná dalo vytěžit poněkud více. V zásadě na mě tento snímek působí dosti lacině, nikterak velkolepě, a domnívám se, že v produkci Španělů či Japonců by mohl dopadnout i lépe. Těžko říct. Každopádně je tu pár povedených lekaček a první noc v lese sebevrahů je vskutku zdařilá svoji atmosférou.(25.7.2016)

• EvilPhoEniX

Trailer byl lákavý, film jsem sotva dokoukal. Téměř nic se tam nestane, lekačky absolutně nefunkční s low audiem. Do toho připočtu nesympatickou hlavní hrdinku, naivní chování všech zúčastněných, průměrnou režii a výjde mi tisíckrát omletá duchařina ( divím se, že jsem to dokázal napsat), kde je lákavý snad jen ten Japonský les, který je stejně nevyužitý.Slabé,nudné,odpudivé. 35%(16.2.2016)

• V_erus_h

A na tohle jsem chtěla jít do kina.. To bych teda byla hodně naštvaná.. :D Nevím, skoro celou dobu nůďo, semtam "nepředvídatelné leknutí." Nejsem z toho vůbec nadšená, přitom materiál dobrý, Natalie mám celkem ráda, myslím, že má potenciál, ale ten film ho neměl. Završeno totálně zmateným koncem, ten jsem absolutně nepochopila, nedoporučuju..(1.5.2016)

• *CARNIFEX*

Sára napriek nesúhlasu manžela opúšťa spojené štáty, aby v Japonsku, neďaleko Tokia, v lese Aokigahara, ktorý je známy pre množstvo samovrážd, našla svoju niekoľko dní nezvestnú sestru Jess. Keď po príchode do danej oblasti nedokáže nájsť spriaznenú dušu, ktorá by jej pri pátraní pomohla, nečakane spoznáva mladého Austrálčana, ktorý jej ako jeden z mála neodmietne podať pomocnú ruku. Po najatí miestneho sprievodcu, vstupuje trojica do oblasti množstva mŕtvych duší, ktoré nikdy nenašli dostatočný pokoj, aby tak konečne opustil svet živých bytostí. Pre Sáru sa tak záchranná akcia nečakane zmení na najdesivejšiu nočnú moru. Osobne ma dosť mrzí, že si len matne spomínam na obdobný snímok s totožnou tématikou Japonského lesa samovrahov, "Grave Halloween". Ten na ČSFD svojimi 40% rozhodne veľa vody nenamútil, aj keď z môjho komentu k danému hororu nemám až taký pocit, že by bol úplne katastrofálnym počinom. Keď si občas čítam diskusiu nadšencov k niektorým "očakávaným" hororom, je mi fakt na smiech, ako sú podaktorí už pár týždňov pred premiérov schovaný pod dekou. Jason Zada napísal mizerný scenár k ešte nepodarenejšiemu "Houses October Built", takže moje očakávania od "Forestu" boli viacmenej nijaké. No a vzhľadom k námetu, sa ani tu samotní tvorcovia priveľmi nepotrápili že? Veď zhoďme to všetko na legendu a "les", veď tí to hádam nejako potiahnu. Taký "The Veil", ktorý viacerí zjebali pod obraz boží, je minimálne o triedu lepší. A to nehovorím len o hororových prvkoch, ale i vďaka celkovému nápadu spracovať niečo "nápaditejšie", ale i kvalitou či hereckým obsadením - skrátka zaujímavejšie. Toto je proste jedna "obrovská" slabota, ktorá sa nevedno ak, dostala až do kín, aby Vás obrala o vaše vreckové. No a tých nevedomých, ktorí ani len netušia "vo co gou", aj pekne obrala. Ale aby som nebol len kritický, samozrejme aj tu sa našlo pár zaujímavých pasáži, z ktorých podaktorých zamrazí. Z môjho pohľadu sú však priveľmi čitateľné, či akosi nedotiahnuté do konca, aby dostatočne dokázali na diváka zafungovať. Celý čas rozmýšľam, čo s týmto počinom, ták aspoň vďaka tomu snaživému záveru, drbnem svoju obligádnu "dvoječku", nech nemám žiadne výčitky ;) - 45%(12.2.2016)

• - Nejvíce mrtvých tradičně bývá v březnu v období podávání daňových přiznání. (Butcher of Blaviken)

• - Herci, představující duchy ubasute, během natáčení vůbec nic neviděli, neboť měli nasazené kompletně bílé kontaktní čočky. (Zdroj: Falcon)

• - Annabelle Wallis sa uchádzala o hlavnú ženskú úlohu. (Kristine1)