The After (TV film)

Drama / Sci-Fi

USA, 2014, 55 min

Velká škoda, že tenhle seriál nedostal vůbec šanci. Začátek v garáži trochu divnej, občas se až přehnaně moc nadává a někteří jsou zbytečně afektování, seznamování s postavami ale funguje a v druhé polovině se už Chris Carter rozjíždí naplno a jako by na mě dýchla atmosféra Akt X. Horor je totiž něco, co dnešní seriály prakticky neumí a scéna v lese atmosféru rozhodně navodila. Spoiler! Konec pilotního dílu by mohl fungovat i jako pointa, protože si lze řadu věcí domyslet. A stačila k tomu několikasekundová zmínka o Bibli. Kvůli tomu se totiž obávám, že by se případný seriál (který však již nejspíš už nikdy nevznikne) mohl zvrhnout v další biblickou slátaninu.(13.1.2015)

• Davies182

Jsou to mimozemšťani? Teroristi? Únik nespecifikovaného bilogického hazardu? Nebo "jen" spiknuvší se americká vláda? Pilot mě vážně štve, protože Chrisovi přeju jen to nej. Proč má seriálová tvorba tohoto bílovlasého sympaťáka od Akt X tak opovážlivě sestupnou tendenci? Carterův čerstvý televizní počin je v jeho úvodu tak pitomý, až je zábavný, a zároveň okatě naplňuje ohraná mysteriózní klišé způsobem, že prostě chci sjet tu první chystanou sezónu za jeden den. Takže ač jsem u pilotu trpěl, táhne mě to dál - nesnažím se to pochopit...(15.3.2014)

Považuji za zvláštní hodnotit seriál již po prvním díle, ale já už vím, že tento seriál, překřtěn na TV Film již nebude pokračovat, tudíž jsem chtěla vidět, co se těm nahoře tolik nelíbilo, že to nebude pokračovat...Já jsem byla spokojena :) Mělo to patřičné napětí, divák dlouho nevěděl co se děje - vlastně vůbec nevěděl, jelikož těch variant bylo veliké množství :) A to se mi na tom líbilo nejvíc. Postapo mám ráda a nejistotu taky :) Tedy aspoň na plátně :D Je to fajn, je to škoda, že to neprošlo, mě se to líbilo :)(15.7.2015)

Chris Carter, duchovní otec Akt X a Millennia, po dlouhých letech zdánlivé nečinnosti vymyslel, napsal a natočil pilotní epizodu zbrusu nového seriálu. The After je mysteriózní drama s prvky science fiction, které sleduje blíže nespecifikovanou katastrofu v americké Kalifornii. Hlavními hrdiny je nesourodá skupinka vyděšených lidí, kteří se snaží s nově vzniklou post-apokalyptickou realitou co nejdůstojněji poprat. Jelikož mezi ně patří právník, klaun, začínající herečka, uprchlý trestanec, luxusní společnice a stará milionářka, asi chápete, že se jim to zrovna dvakrát nedaří. Po úprku z kolabujícího města, plného rabující a zmatené populace, se celá skupina dostane do přilehlých kalifornských lesů, kde, jak brzy sami zjistí, se dějí věci ještě mnohem divnější, než v centru hroutící se civilizace. Je samozřejmě zcela předčasné vynášet soudy nad kvalitou celého projektu, mohu-li hodnotit dle pilotní epizody, bude asi nejobtížnější nalézt si cestu k relativně velkému počtu ne zrovna charismatických hrdinů (pokud se vám to podařilo u seriálů jako Lost či The Walking Dead, mělo by vám to jít i zde). Kde naopak Chris Carter již tradičně boduje, to je budování atmosféry, která je (zvláště ke konci) mimořádně zlověstná. Post-apokalyptické drama samo o sobě dnes už samozřejmě nikoho nenadchne, nejspíš i proto katastrofickou událost Carter nijak blíže nepopisuje a věnuje se raději bizarní zápletce, která se rozehrává okolo skupinky "vyvolených". Jak to celé nakonec dopadne, na to si budeme muset počkat minimálně rok.(29.3.2014)

Těžko hodnotit pilotní díl projektu, který se měl dočkat minimálně jedné kompletní sezóny, ve finále nějak samostatně. Postavy jsou docela tupé a šablonovité, všechno to působí béčkově a infantilně, ale posledních pět minut, kdy se skupinka rozprskne po lese, bylo schopných mě na případný další epizody slušně navnadit. Obzvlášť, pokud vím, že Chris Carter uměl vždycky budovat svoji předem promyšlenou mytologii. Takhle ale holt nezbejvá, než se soustředit na drby okolo chystanýho rebootu Akt X.(9.2.2015)