Uno (S01E01) (epizoda)

Arthur Albert

Dave Porter

Skip Macdonald

Scénografie:

Libbe Green (set dekoratér)

Kostýmy:

Jennifer Bryan

"No co, tak měli sex s lidskou hlavou! Ale tohle vám garantuji: budu vám ksakru chybět! To dřív zamrzne peklo než bych někdy opět pracoval pro tenhle zasranej soud! Takže Sayonara, kotě!" ... typicky Gilliganovský expoziční úvod, za nějž jsem vskutku mile ze srdce vůči legendě všech legend, Breaking Bad, nesmírně rád. Již po delší dobu jsem sympatické příhody pana Saula striktně opomíjel - nyní však nastal čas tuto nezměrnou chybu okamžitě napravit! To si ksakru zapište za klobouk, dámy a parkové!(7.9.2019)

Nevím jestli jsem měla vysoký očekávání, ale prostě mi první díl přišel jako sračka - trvá dlouho a jediný co člověku zbejvá je doufat, že to brzo skončí (jenom místy). Každopádně nepochybuju o tom, že se to ještě pořádně rozjede, přece jenom je to první díl a ty bejvaj trochu pomalejší. Hodnocení: 6/10(8.7.2019)

Pilot má vždy nevděčnou roli. Tady o to víc, protože všichni mají vysoká očekávání kvůli BB. Díky závěrečným 10 minutám se tento pilot vyzdvihl nad průměr a dává naději, že Gilligan ani zde nešlápne vedle. Chvilky nudy zde navíc čeří skvělý Bob Odenkirk a jeho hlášky, hlavně směrem k jistému hlídači parkoviště :) ... Troll under the bridge! Don't feed the troll!(28.12.2018)

O tom, že Odenkirk dokáže utiahnuť celý sérial som po jeho výkonoch v Breaking Bad nepochyboval. Otázkou skôr bolo, či Better Call Saul dokáže ponúknuť zvraty, ktoré robili BB výnimočným. Je jasné, že tu bude hrať prím komediálna zložka na úkor dramatickej narozdiel od svojho staršieho predchodcu, každopádne ma Gilligan využitím starých známych postáv dostal a utvrdil v tom, že Better Call Saul je záležitosť, ktorá si zaslúži moju pozornosť.(30.1.2017)

Ta čo by som také napísal, ja len toľko že piloťak je stále ťažký a tu to platí asi dva krát toľko. Každý tu očakáva vysokú metu ako pri pikovom tatkovi, preto veľa ľudí odradí taký "slabší" štart. Každopádne doporučujem si tento seriál pozrieť v tesnej náväznosti za BB hodí sa to ako záplata vzniknutej diery na srdiečku a postupom pribúdania zhliadnutých epizód sa tvoj apetít natiahne aj na celkom dobre spracovaného právnika Jimma. Je nutné spomenúť fakt že následujúce diely sú o dosť kvalitnejšie a svižnejšie a opisujú jeho cestu na právnickú elitu. (aspoň 1. séria viac som ešte nevidel) Za mňa také 3* by boli akurát.(1.12.2019)