Dynamický, dobře načasovaný thriller vypráví nadčasový příběh o chamtivosti, nespravedlnosti a muži, který čelí zkorumpovanému systému. Ve filmu svými elektrizujícími výkony zazářila trojice herců, která působivě ztvárnila čím dál vyostřenější boj peněz, morálky a vůle... Napětí narůstá v okamžiku, kdy Rick Carver (Michael Shannon), který se vlastní pílí postupně vypracoval na realitního magnáta na Floridě a v současnosti přebírá majetek od lidí neschopných jej splácet, na čemž vydělává ohromné peníze, nechá vystěhovat nezaměstnaného otce samoživitele Dennise Nashe (Andrew Garfield) dřív, než se může Nash vůbec postavit bance, která ho podvedla. Otřesený Nash je odhodlaný za každou cenu získat zpět domov, kde se svou rodinou prožil celý dosavadní život, a před hrozivými následky ochránit svou matku (Laura Dern) a syna (Noah Lomax). Charismatický Carver – tentýž muž, který Nashovi ukradl sny a který zároveň umí chodit v systému, jenž Nashe zničil, – vtáhne zoufalého muže do lukrativního světa obcházení bank, vlád i obyčejných lidí s cílem vydělat majlant na zabavování majetku kvůli neschopnosti dlužníků splácet úvěry. Nash doufá, že se mu podaří získat zpět svůj dřívější život, a tak tajně, aniž by o tom rodině řekl, uzavírá pakt s ďáblem. S přívalem peněz a nutností chovat se čím dál víc bezcharakterně a zkorumpovaně si však Nash uvědomí, že cenu za snadno nabyté bohatství v Carverově světě už není ochoten dál platit. (Skylink 7)

Trailer 2

Kaka

Škoda posledních pěti minut, které člověk čuje různými náznaky a střípky už od poloviny a ano, je to průser. Jinak by to byla neskutečná palba. I tak je to ale v rámci tématu "americké ekonomické/realitní/hypoteční krize" ještě o chlup lepší než Big Short, který je zbytečně vrstevnatý, s velkým množstvím nasteroidovaných superbrokerů, užvaněný a pro laika složitý s velkým množstvím nicneříkající změtí čísel. 99 Homes je neskutečně přímý, bezprostřední a syrový film, kde krize nevyniká přes čísla na papíře, ale přes stres a utrpení na ulici, přímo v akci, to když chudáci přicházejí o své nemovitosti a nekompromisní Michael Shannon jen diriguje ze svého nového Range Roveru svoje další démonické galapředstavení, tentokrát materialistického makléře. Tak intenzivní, že se dostane pod kůži. Nebýt závěru, tak je to jeden z nejtvrdších filmů za poslední dobu. A ač jsou protistrany jasně rozvržené a ví se kdo je good guy a kdo je bad guy, nelze v jistých aspektech nechápat obě současně. ()

Real Tom Hardy

"AMERICA WAS BUILT BY BAILING OUT WINNERS! BY RIGGING A NATION OF WINNERS: FOR THE WINNERS – BY THE WINNERS!" -------------- Michael Shannon vo svojej zrejme najlepšej roli vo filme, ktorý by bez neho nebol pravdepodobne tak fantastický. Film o kríze, americkom sne, absencii/prítomnosti svedomia, veľkých vilách, nesprávnych rozhodnutiach, sile bánk a konexií. 100 nadupaných minút zavŕšených klišéovitými piatimi, na ktoré radšej zabudnem (pachuť zalievam útržkami Partosovho soundtracku). Tak či onak, stále platí to isté – Shannon na trón! ()

silentname

Keď som do toho vstupoval, absolútne ma nenapadlo, že tento film bude tak dobrý. Myslím, že je vždy super, keď má človek možnosť vidieť film, ktorý má dobrý nápad a vie ho správnym spôsobom previesť. Plus všetkému pomáha aj vynikajúce herecké obsadenie, ktoré je v tomto prípade radosť sledovať. Dennis je skvelým hlavným hrdinom, pretože napriek tomu, že jeho konaniu rozumieme, tak s jeho činmi nesúhlasíme. A občas je aj na ňom vidno, že sa mu protiví čo robí, pretože sám bol v tej istej situácii, do akej zrazu dostáva on rovnakých ľudí, ako bol on. Postavy sú skvelé, príbeh je skvelý, dráma skutočne funguje a film má veľa zaujímavých momentiek. Možno sa občas film trošku točí v kruhoch a vysvetľuje veci, ktoré už vieme, ale inak nie je nič, čo by som mohol vytknúť.Dúfam, že sa filmu bude dariť, pretože si myslím, že si to zaslúži. A rozhodne hovorím, aby ste si film pozreli. Rozhodne svoj čas, ktorý mu venujete neoľutujete. "99 Homes" je jeden z najlepších filmov roku 2015. Jednoznačne. ()

campix

Americký sen v přímém přenosu, kde se z lidí ze dne na den stávají bezdomovci. Film plný hodně nepříjemných scén a povedené proměny hlavního hrdiny, který se v systému naučil chodit a rozhodl se, že na něm vydělá. Hutné drama, které svou atmosféru nezapře a výrazné výkony Shannona i Garfielda v hlavních rolích. Sociální drama jak se sluší a patří. ()

sedm.1

99 domovů mělo od začátku našlápnuto k pětihvězdičkovému hodnocení, a i když se to nakonec kvůli zpackanému závěru pokazilo, tak přesto je můj výsledný dojem z této podívané pořád na vážně vysoké úrovni, a to především díky parádní zápletce, která má až na pointu sakra koule, má hlavu a patu, má spád, je nápaditá, dynamická, strhující, prostě filmová pecka ze světa, který je fakt krutý, nekompromisní, ovšem zároveň ani trochu tak černobílý, jak se zde snaží podat tvůrci. Já tu tedy nechci rozvíjet nějaké své hlubokomyslné názory, ale prostě zobrazení minimálně všech hlavních postav a vlastně i ústřední podstaty zápletky tu neberu úplně za spravedlivě rozdělené, ale jen tedy ve vážně hodně velké zkratce, ,,Když neplatíš, tak co chceš?´´. Jasně, všechny ty banky a nastalá situace, které využili všechny ty bezcitné hyeny, je jedna věc, samozřejmě i zde správně označené za ryzí zlo, na druhou stranu ale opravdu jednoduše, všeobecně, vezmu si jakoukoliv, na cokoliv půjčku a platím, tak mám, soused si vezme tu samou půjčku, neplatí, ale i přesto má mít to samé co já? Takhle by to také přeci ale nemělo fungovat, ne?, což zde ovšem tvůrci jaksi neberou v potaz, no prostě nevím, samozřejmě že to není zas až tak jednoduché, ale chci tím prostě jen říct, že zde má ve spoustě ohledech i ústřední arcipadouch pravdu a za mě se zde vše až příliš přiklání na jednu stranu. Nyní ale již k filmu. Parádní zápletku jsem již tedy zmínil, k ní lze pak určitě připočíst i působivou atmosféru, velké množství napětí, silné emoce, působivě vygradované dramatické situace a samozřejmě výrazné herecké výkony, to vše zkrátka dělá z 99 domovů úžasný filmový zážitek, ovšem v závěru zkažený též již zmiňovaným přemoralizovaným vyústěním, které působí silně nevěrohodně, slabošsky a ve kterém kraluje hollywoodský ufňukátek číslo 1, Andrew Garfield, z něhož mi právě v této pasáži bylo zle snad ještě víc než kdy jindy, ten by si to ukňourané herectví měl fakt nechat patentovat, no děs. Jelikož na celou tu zápletku bude mít většina diváků ale odlišný názor než já a naopak stejný jako tvůrci, tak budou Garfieldovo přehnané šáhnutí si do svědomí vítat a jistě si tak celý tento již tak nadprůměrný snímek užijí ještě o něco víc. ()