Reklama

Reklama

VOD (1)

Dynamický, dobře načasovaný thriller vypráví nadčasový příběh o chamtivosti, nespravedlnosti a muži, který čelí zkorumpovanému systému. Ve filmu svými elektrizujícími výkony zazářila trojice herců, která působivě ztvárnila čím dál vyostřenější boj peněz, morálky a vůle... Napětí narůstá v okamžiku, kdy Rick Carver (Michael Shannon), který se vlastní pílí postupně vypracoval na realitního magnáta na Floridě a v současnosti přebírá majetek od lidí neschopných jej splácet, na čemž vydělává ohromné peníze, nechá vystěhovat nezaměstnaného otce samoživitele Dennise Nashe (Andrew Garfield) dřív, než se může Nash vůbec postavit bance, která ho podvedla. Otřesený Nash je odhodlaný za každou cenu získat zpět domov, kde se svou rodinou prožil celý dosavadní život, a před hrozivými následky ochránit svou matku (Laura Dern) a syna (Noah Lomax). Charismatický Carver – tentýž muž, který Nashovi ukradl sny a který zároveň umí chodit v systému, jenž Nashe zničil, – vtáhne zoufalého muže do lukrativního světa obcházení bank, vlád i obyčejných lidí s cílem vydělat majlant na zabavování majetku kvůli neschopnosti dlužníků splácet úvěry. Nash doufá, že se mu podaří získat zpět svůj dřívější život, a tak tajně, aniž by o tom rodině řekl, uzavírá pakt s ďáblem. S přívalem peněz a nutností chovat se čím dál víc bezcharakterně a zkorumpovaně si však Nash uvědomí, že cenu za snadno nabyté bohatství v Carverově světě už není ochoten dál platit. (Skylink 7)

(více)

Videa (18)

Trailer 2

Recenze (101)

Streeper 

všechny recenze uživatele

Film ukazuje pravdu, která se děla a děje nejen ve Spojených státech Amerických, ale všude po světě. Nevím jestli bych skočila po první šanci vydělat peníze jako hlavní představitel filmu, ale pokud bych tam udělala, rozhodně bych skončila dřív, než bych začala vystěhovávat lidi. Nakonec si to stejně hlavní hrdina filmu uvědomil a na konci filmu jsme zažili pravý americký happyend. Průměrný film, který ničím nezaujme, trošku zanudí, ale ani neurazí a Michael Shannon je skvělý. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

Přidávám se k mnohým zde s tím, že konec filmu je patrně jeho největší slabinou. 99 Homes je ale jinak skvělé syrové drama. Garfield a Shannon spolu fungují na výbornou. Charaktery jejich postav nejsou černobílé, často je můžete chápat ale i odsuzovat. Ve chvílích, kdy čekáte, že se nějak zachovají (protože přece tahle postava je postavou zápornou) vás překvapí odlišnou, ale o to víc přirozenou reakcí. Samotné morální dilema, které si hlavní hrdina nese celým filmem je pak tím zásadním prvkem, které dodává na tíživosti celému příběhu a dostává diváka blízko k postavám. 99 Homes ukazuje, že větší drama často skýtá boj o střechu nad hlavou, než bitva o záchranu planety. 8/10 ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

Americký sen v přímém přenosu, kde se z lidí ze dne na den stávají bezdomovci. Film plný hodně nepříjemných scén a povedené proměny hlavního hrdiny, který se v systému naučil chodit a rozhodl se, že na něm vydělá. Hutné drama, které svou atmosféru nezapře a výrazné výkony Shannona i Garfielda v hlavních rolích. Sociální drama jak se sluší a patří. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Ten smrad zo sračiek som cítil až k Tatra Banke sídliacej naproti môjho flátu. Nuž systém je neúprosný a verte alebo nie, buďte šťastný, že žijete v Čechách alebo na Slovensku, kde je zákon o odoberaní nemovitostí predsa len viac na strane občana ako bánk. K samotnému príbehu: v zúfalej situácii človek podniká natoľko zúfalé kroky, až podá ruku samotnému diablovi. Ťažko sa hodnotí reálnosť snímku, keď divák nemá ani páru, ako pracuje americký právny systém, alebo sa nepohybujeme v odvetví nemovitostí. Oceňujem však rýchly spád, kedy nuda nedostáva takmer žiadny priestor. Taktiež musím vyzdvihnúť snahu o vyvolanie nepríjemných pocitov, čo sa naozaj v niektorých prípadoch aj podarilo. Čo ma ale núti zamyslieť sa, je vloženie prvku okolo krádeži. To mi predsa len prišlo mierne pritiahnuté za vlasy. Keď sa ozve svedomie, môže ísť o veľmi bolestivú záležitosť. Nemám v obľube americký sentiment, no v tomto prípade prižmúrim očko a tie 4 tomu nakoniec zrejme šľahnem. ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Začalo to zajímavě, ale brzy to spadlo do sbírky klišé.  Systém práce s distressed assets je v USA jiný a dění po roce 2008 je rozhodně zajímavé téma, jen by si zasloužilo trochu chytřejší a méně černobílé zpracování. Chudí dlužníci, kteří si berou úvěry nad poměry a svou situaci neřeší, jsou bez výjimky hodni. Banka je zlá. Soudce je zlý. Policie je zlá. Stěhováci jsou zlí. A makléř, ten je úplně nejhorší. Jo, a abych nezapomněl, nemám rád Garfielda ani toho druhého chlapa, ani tu ženskou. Nerad na ně koukám. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (7)

  • Filmovanie snímky prebiehalo na Floride a tiež v ďalšom americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama