Reklama

Reklama

Dynamický, dobře načasovaný thriller vypráví nadčasový příběh o chamtivosti, nespravedlnosti a muži, který čelí zkorumpovanému systému. Ve filmu svými elektrizujícími výkony zazářila trojice herců, která působivě ztvárnila čím dál vyostřenější boj peněz, morálky a vůle.

Napětí narůstá v okamžiku, kdy Rick Carver (Michael Shannon), který se vlastní pílí postupně vypracoval na realitního magnáta na Floridě a v současnosti přebírá majetek od lidí neschopných jej splácet, na čemž vydělává ohromné peníze, nechá vystěhovat nezaměstnaného otce samoživitele Dennise Nashe (Andrew Garfield) dřív, než se může Nash vůbec postavit bance, která ho podvedla. Otřesený Nash je odhodlaný za každou cenu získat zpět domov, kde se svou rodinou prožil celý dosavadní život, a před hrozivými následky ochránit svou matku (Laura Dern) a syna (Noah Lomax). Charismatický Carver – tentýž muž, který Nashovi ukradl sny a který zároveň umí chodit v systému, jenž Nashe zničil, – vtáhne zoufalého muže do lukrativního světa obcházení bank, vlád i obyčejných lidí s cílem vydělat majlant na zabavování majetku kvůli neschopnosti dlužníků splácet úvěry. Nash doufá, že se mu podaří získat zpět svůj dřívější život, a tak tajně, aniž by o tom rodině řekl, uzavírá pakt s ďáblem. S přívalem peněz a nutností chovat se čím dál víc bezcharakterně a zkorumpovaně si však Nash uvědomí, že cenu za snadno nabyté bohatství v Carverově světě už není ochoten dál platit. (Skylink 7)

(více)

Videa (18)

Trailer 1

Recenze (78)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Škoda posledních pěti minut, které člověk čuje různými náznaky a střípky už od poloviny a ano, je to průser. Jinak by to byla neskutečná palba. I tak je to ale v rámci tématu "americké ekonomické/realitní/hypoteční krize" ještě o chlup lepší než Big Short, který je zbytečně vrstevnatý, s velkým množstvím nasteroidovaných superbrokerů, užvaněný a pro laika složitý s velkým množstvím nicneříkající změtí čísel. 99 Homes je neskutečně přímý, bezprostřední a syrový film, kde krize nevyniká přes čísla na papíře, ale přes stres a utrpení na ulici, přímo v akci, to když chudáci přicházejí o své nemovitosti a nekompromisní Michael Shannon jen diriguje ze svého nového Range Roveru svoje další démonické galapředstavení, tentokrát materialistického makléře. Tak intenzivní, že se dostane pod kůži. Nebýt závěru, tak je to jeden z nejtvrdších filmů za poslední dobu. A ač jsou protistrany jasně rozvržené a ví se kdo je good guy a kdo je bad guy, nelze v jistých aspektech nechápat obě současně. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Já tak nějak nemám tyhle ctnostné závěry, á la tupé americké uvědomění si, rád. Do té doby jde svědomí stranou, hlavní je zisk a plnění velkohubých plánů. Snímek na netradiční téma hypoteční nestability má docela fajn tíživou atmosféru, ač si rodinka nikdy nesáhne pořádně na dno, necítíme z nich tu ryzí zoufalost, aneb teď si musím sbalit jen to nejnutnější. Obávám se, že většina lidí (i těch ve sluníčkové Americe) by byla na pokraji zhroucení. Já tedy ano. Oni to tak nějak přijmou. I náhlá spolupráce s realitním mačem není úplně uvěřitelná. Pár zaváhání ve svém hereckém projevu měl i Andrew Garfield, Laura Dern je docela nevyužitá, Michael Shannon znovu velmi přesvědčivý. Velice solidní tři hvězdy. Nebýt takového vyvrcholení, čtyři dám. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Odvrácená strana amerického snu. Film pokračující v dlouhé linii Ameriku demytizujících filmů čítajících třeba Kazanovu Tichou dohodu či Mendesovu Americkou krásu. Znepokojivá reflexe nedávné finanční krize i odpověď na to, proč v USA vyhrál volby Donald Trump (což je v kontextu tohoto filmu až Kavkovský paradox)... Další uhrančivá role Michaela Shannona, jehož bezskrupulózní realitní makléř je opravdu skvěle ztvárněný. Režisér Ramin Bahrani mne opravdu překvapil svým pojetím a v nejeden moment jsem měl dojem, že se dívám na film nestora britského sociálního dramatu Kena Loache, který kývl na nabídku Hollywoodu...tak naléhavě vyznění 99 domů působí... ()

emma53 

všechny recenze uživatele

A možná to ještě zvednu.....Zažila jsem to u známých, kteří se dostali jako podnikatelé do finanční tísně a prožili něco podobného. Věřte mi, nikomu bych to nepřála. Takže mi nedalo moc práce uvěřit tomu, co jsem viděla tady v daleko větším rozsahu. I když tak převratná změna u Dennise byla překvapivá, ale co my víme, kam dokáže takový šok a beznaděj člověka až dohnat. Zahrané to bylo takovým způsobem, že jsem se nestačila ani minutu nudit a toho si cením. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

O co více nedokonalý, o to více naléhavý film, který se umí svou nekompromisní syrovostí zadřít pod kůži jako málokterý jiný. Spolu s Margin Call a Big Short tvoří volnou trilogii „Vše co jste kdy chtěli vědět o finanční krizi, ale báli jste se zeptat“. První jmenovaný to bere z pohledu komorního dramatu jedné noci bankovního managementu, druhý zeširoka a ekonomickou optikou v zábavném hávu a tento naturalistickým „pohledem odspoda“ (budoucích) Trumpových voličů. Byť je jasné za koho tvůrci kopou, tak tu není žádná ze stran démonizována (tedy až na finále, ale o tom později). Jede se v začarovaném kruhu, kdy je vina stejnou měrou na nezodpovědných lidech, kteří v době zdánlivého blahobytu naivně (mnohdy kvůli pořízení si blbostí) zastavili své domy, stejně jako na finančních institucích, které s vidinou rychlého zisku nezodpovědně půjčovali nad možnosti své/klientů; jedno zapříčinilo druhé a naopak. Shannon tedy nehraje černobílého zloducha, ale pragmatického pokušitele (on vás neuškrtí, jen vám nabídne oprátku a vy se již zvládnete uškrtit sami), který neváhal jednat. Co filmu podráží nohy je již zmíněné vyznění. Respektive závěrečná čtvrthodinka, kdy se to přepne do moralizujícího módu, který popírá vše předtím. Ono je to i v této angažované podobě o jedné Sofiině volbě dobré, ne že ne, jen to jde proti původnímu vyznění, které nenabízí (a ostatně z podstaty věci neumožňuje) lehká vychodiska. Shannon vynikající, Laura Dern do počtu a Garfield mnohem lepší než byste čekali, byť jeho postava má tolik vrstev, že ne všechny zvládá stejně bravurně. Jednou rolí tedy paradoxně dokazuje, že umí sakra hrát a zároveň, že neuhraje vše. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (7)

  • Filmovanie snímky prebiehalo na Floride a tiež v ďalšom americkom štáte Louisiana. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama