Druhý báječný hotel Marigold

• slovenský

Druhý báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2015, 122 min

Napriek tomu, že film má stále svoju charizmu a je príjemne pozerateľný, myslím si, že Druhý Hotel Marigold niečo stráca. Prvá polka filmu je veľmi komplikovaná a človek nechápe kam jednotlivé sekcie majú smerovať, no všetko sa to postupne vysvetľuje. V druhej polke sa však film príjemne zdvíha a je aj vizuálne zaujímavé ho sledovať. Záverečná scénka so svadobným tancom je skutočne skvelá. Plus postavy sú stále rovnako dobré a prinášajú radosť z pozerania, no myslím si, že možno mohol ísť film trošku jednoduchšou cestou a netlačiť na niektoré momenty tak moc. Stále však ide o dobré filmové dielo, ktoré si stojí za to pozrieť aspoň raz. Možno aj dvakrát. Osobne však dúfam, že tu film skončí a nebude sa robiť tretie pokračovanie, lebo si myslím, že by to mohlo len uškodiť. To čo do tohto filmu dali absolútne stačí pre Marigold sériu. Dávam iba 3 hviezdy, ale aspoň môžem povedať, že sú to silné 3* a film ako celkom sa mi páčil. A prináša aj pár vcelku zaujímavých twistov v druhej polke. Takže stále je to film, ktorý hovorím, že stojí za to vidieť.(18.7.2015)

nezbýva než souhlasit,že oproti jedničce je druhý Marigold trošku ústup ze slávy.Pořád je to sice poměrně příjemný film,ale na rozdíl od jedničky šla tentokrát ústřední partička "důchodců" do ústraní,aby udělala prostor Devu Patelovi a jeho zběsilému pobíhání.Patel mi jak herec nikdy nevadil,ale tady je jeho postava mírně řečeno na nervy lezoucí a dost tak sráží hotelové renomé,které si vysloužil Maddenův kousek prvním dílem...60%(8.7.2015)

Slabý vývar z původní hostiny. Z tabule téměř vymizely odlehčeně vtipné motivy, naopak přibyly vážné a daleko méně záživné stíny, vše navíc obaleno v zaprděně sluníčkovém hávu, jakože při natáčení měli všichni velká a otevřená srdíčka. Přední herecká sestava, jež zde figuruje, se dá těžko odbýt podprůměrným hodnocením, nicméně ony tři hvězdy jsou vetché jako stařenka dožívající na indickém vejminku.(12.5.2016)

Druhé setkání s obyvateli báječného hotelu Marigold je jiné a přesto velmi dobré...Ke spokojenosti mě bohatě stačí elita britského herectví, která se opět sešla aby i těm mladším ročníkům dokázala, že jsou pořád tady. Tak nějak bych chtěl prožít stáří v krásných indických barvách plných suchého britského humoru...(9.8.2015)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $33,078,266Tržby Celosvetovo $85,978,266Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ také varenie z chématického blata ale má to aspoň dobrú atmosféru neokukanej Indie, herecký ambasábel je mierne nevyužitý a Dev Patel akurát tak otravný svojím pobehovaním /55%/(3.7.2015)

• Judi Dench

• - V jedné z replik mezi Muriel Donnelly (Maggie Smith) a Evelyn Greenslade (Judi Dench) se dozvíme, že věkový rozdíl jejich postav je pouhých 19 dní, což je skutečný věkový rozdíl obou hereček. (yofi)

• - Pred natáčaním filmu sa šírili reči, že Colin Firth a Helen Mirren sa zúčastnia kastingu. (Inspector)