Druhý báječný hotel Marigold

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2015, 122 min

Příjemná nekonfliktnost vyprávění, které bylo ve všech vrstvách vyrovnané a plné pohody. I můj druhý pobyt v hotelu se nesl v duchu vlídné a uvolněné atmosféry, kterou mi stejně jako minule lehce kazil jen jeho neuvěřitelně otravný majitel, ale jinak jsem žádná negativa nenašla. Že to bylo moc barvotiskové, kýčovité? Možná. Pro mě snesitelnější, než kdyby mi režisér podsouval výhradně sentiment a melancholii. Druhý báječný hotel Marigold s vkusem a velmi citlivě upozornil mou lehce cynickou osobnost na skutečnost, že čas je opravdu ten největší dar...(12.5.2016)

Druhé setkání s obyvateli báječného hotelu Marigold je jiné a přesto velmi dobré...Ke spokojenosti mě bohatě stačí elita britského herectví, která se opět sešla aby i těm mladším ročníkům dokázala, že jsou pořád tady. Tak nějak bych chtěl prožít stáří v krásných indických barvách plných suchého britského humoru...(9.8.2015)

Jednotka bola paráda, no pokračovania zostávajú zväčša v tieni - a rovnako tomu bolo aj v tomto prípade. Ale popravde, myslel som, že to bude horšie. Scenár mal rozhodne čo ponúknuť a vidno, že duo Madden & Parker si dali na tom záležať. Ale niečo tomu proste chýbalo, aj keď tá atmosféra indického Jaipuru bola opäť raz úchvatná tak ako aj predtým. Dev Patel opäť na jednotku! Potešilo aj ostatné stabilné herecké obsadenie, rovnako aj nové postavy, aj keď mám pocit že osud niektorých častí deju išiel akosi do stratena. Ale OK, taký lepší priemer.(25.6.2015)

Britská nestárnoucí esa (Dench, Smith, Nighty) doplněná novou krví (Patel) a zkušenou posilou z Ameriky (Gere) roztáčí Druhý báječný hotel Marigold... Přestože se komedie postupně víc a víc mění na drama, vtipu ubývá a roste podíl ryze dramatických zápletek (šťastných i smutných), je to stále dobrý film, na který se nejen dá, ale dokonce dobře dívá.(22.8.2015)

Pro mě to bylo stejně skvělé jako "Báječný hotel Marigold". Jako by jednička vůbec neskončila a příběh úplně plynule navazoval dále. Nebyla tam snad žádná chvíle, kdybych se nudila nebo mě to nebavilo. Očekávání, že to bude opravdu stát za zhlédnutí, byla naplněna. Krásná komedie, ale zároveň i film, u kterého se dají některé myšlenky rozvíjet. Já jsem dobře bavila a jsem spokojená, takže doporučuji!!!!(27.7.2015)

• - V jedné z replik mezi Muriel Donnelly (Maggie Smith) a Evelyn Greenslade (Judi Dench) se dozvíme, že věkový rozdíl jejich postav je pouhých 19 dní, což je skutečný věkový rozdíl obou hereček. (yofi)

• - Pred natáčaním filmu sa šírili reči, že Colin Firth a Helen Mirren sa zúčastnia kastingu. (Crybaby)