Druhý báječný hotel Marigold

• slovenský

Druhý báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2015, 122 min

Dvojka - údajně vždy slabší. V první řadě zde byl menší zájem diváků o dané téma. Hodnotila oproti jedničce jen čtvrtina, komentovala jen šestina. Druhý BHM není horší, jej jen jiný. A díky tomu ani nespadnul v mých očích dolů. V jedničce už bylo všechno vymyšleno, vybudováno a řečeno. Tím si získala neodolatelné kouzlo. Pouhé opakování předešlého by byla smrt druhého pokusu. Dvojka se posunula dál. Děj plynule navázal na život v dokončeném hotelu a hosté už musí řešit jiné situace, než poznávání sousedů a okolí. Takže po klasickém úvodu začne mírně ubývat humor a zlehka vstupuje do jejich životů drama, romantika, smutek a - život. Tím se původní procházka rozjásanou Indií stává více filmem, jako takovým. A to není důvodem pro to, aby byl film horší. Za účasti všech hvězd z minulého filmu plus jeden bonus z Ameriky - dalších báječných 70%.(12.3.2016)

Ve všech ohledech srovnatelné s prvním dílem. Opět to táhne příjemná herecká sestava, prostředí a pohodová atmosféra. Děj je až zbytečně předvídatelný a některé momenty na mě působily příliš bollywoodským dojmem, pozitiva ale pořád převažují. Nemohu říct, že jsem se bůhvíjak bavil, ale pokud se vám líbil už první hotel, druhý rozhodně nezklame.(30.4.2016)

Roztomilé a veselé zakončení Febiofestivalu s tímto filmem... Bill Nighy je ten nejlepší popleta a Maggie Smith nejmoudřejší žena :-)) k tomu dokonalá atmosféra Indie, Sonnyho energie a dobré srdce a dokonalá hudba. První díl jsem sice neviděla, ale nebylo ani zapotřebí. Druhý báječný hotel Marigold je rozhodně příjemným filmem, který je opravdu jen od toho, aby si člověk oddáchnul a nemusel přemýšlet :-))(28.3.2015)

Rozpočet $10miliónovTržby USA $33,078,266Tržby Celosvetovo $85,978,266Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ také varenie z chématického blata ale má to aspoň dobrú atmosféru neokukanej Indie, herecký ambasábel je mierne nevyužitý a Dev Patel akurát tak otravný svojím pobehovaním /55%/(3.7.2015)

Britská nestárnoucí esa (Dench, Smith, Nighty) doplněná novou krví (Patel) a zkušenou posilou z Ameriky (Gere) roztáčí Druhý báječný hotel Marigold... Přestože se komedie postupně víc a víc mění na drama, vtipu ubývá a roste podíl ryze dramatických zápletek (šťastných i smutných), je to stále dobrý film, na který se nejen dá, ale dokonce dobře dívá.(22.8.2015)

• Judi Dench

• - V jedné z replik mezi Muriel Donnelly (Maggie Smith) a Evelyn Greenslade (Judi Dench) se dozvíme, že věkový rozdíl jejich postav je pouhých 19 dní, což je skutečný věkový rozdíl obou hereček. (yofi)

• - Pred natáčaním filmu sa šírili reči, že Colin Firth a Helen Mirren sa zúčastnia kastingu. (Crybaby)