Druhý báječný hotel Marigold

• slovenský

Druhý báječný hotel Marigold

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2015, 122 min

Roztomilé a veselé zakončení Febiofestivalu s tímto filmem... Bill Nighy je ten nejlepší popleta a Maggie Smith nejmoudřejší žena :-)) k tomu dokonalá atmosféra Indie, Sonnyho energie a dobré srdce a dokonalá hudba. První díl jsem sice neviděla, ale nebylo ani zapotřebí. Druhý báječný hotel Marigold je rozhodně příjemným filmem, který je opravdu jen od toho, aby si člověk oddáchnul a nemusel přemýšlet :-))(28.3.2015)

Hodnocení je velmi podobné jako u 1. U prvního dílu jsem si nebyl jist co mě čeká a nemine, ale byl jsem příjemně překvapen a film se mi velmi zalíbil. Na druhý jsem šel tedy i do kina se svojí přítelkyní a nebyl jsem si jist jak s jí to bude libit a libilo. Film je neotřelí, o proti jedničce si drží svůj šarm a linku. Děsil jsem se když tam narvou Gere jak to dopadne a on tam parádně zaplul a nedělal ve filmu bordel. Jsou místa a možná oproti jedničce je jeich i trochu více kde se člověk upřímně zasměje, což je kvituju, mohu jen doporučit.(11.4.2015)

• Pavlínka9

Neskutečně předvídatelný film, který má tolik momentů, které jsou tam ohromným způsobem zbytečné, jelikož je zcela jasné, jak to dopadne :D :D :D Je tam pár vtipných okamžiků - třeba - letadlo bylo odkloněno - Kráva na ranveji :D :D To by naštvalo každého :) Je to hodně barevné - přijde mi snad, že více než u předešlého filmu, hodně silně poukázáno na Indii - ať už v podobě příprav na svatbu a celkově je tam toto obyvatelstvo ještě více zohledněno, což je ale dobře :) Skvělá skupinka herců, aspoň dobře ukončeno, ale je tam takových klišé, že je to děs...To se raději znovu podívám na ten První...(14.9.2015)

Film je presne tym, cim slubuje byt. Pokracovanim pribehov postav, s ktorymi sme sa zoznamili v provom diely. Spolocnou temou pre vacsinu postav bol strach. Strach z neznameho, z nespravnej volby, z neuspechu, zo zmeny. A s trochou pomoci od pratelov sa im strach podarilo prekonat. Za zvukov hudby, medzi uchvatnymi farbami, trefnymi dialogmi a skvelymi vykonmi. A s vitaznym tancom na zaver :)(13.4.2015)

O The Second Best Exotic Marigold Hotel se dá říct v podstatě totéž co o tom předchozím s menšími úpravami. Madden opět sbírá body typicky suchým britským humorem, který si nebere servítky a pohodovou a až optimisticky nakažlivou atmosférou Indie a jejích veskrze milých obyvatel. Potěší i to, že upustil od přehnaného sentimentu a opravdu melancholických momentů nebo nějakých úvah o údělu a smutku stáří je tu výrazně méně, což výsledku jedině prospívá, protože je svižnější a drží víc u sebe. Samozřejmostí jsou dokonalé výkony britské herecké elity, k níž se tentokrát přidávají dva Američané v podobě velmi dobrého Richarda Gerea a spolehlivého Davida Strathairna a konečně nepřehrávající a už jen minimálně křečovitý Dev Patel. Výsledné podobě tak vlastně ani nevadí to, že je to celé předvídatelné, monotónní a absolutně nepřekvapivé, jako spíš notně přepálená délka, která má na můj vkus hodně hluchých míst, která tu nemají větší opodstatnění a mohla zůstat ve střižně. Každopádně je ale fajn vidět v kinech vesměs povedenou žánrovku o "důchodcích", která může této věkové kategorii dodat novou motivaci do života a těm mladším ukázat, že stáří automaticky neznamená konec našich dnů. 70%(18.3.2015)

• - Pred natáčaním filmu sa šírili reči, že Colin Firth a Helen Mirren sa zúčastnia kastingu. (Crybaby)

• - V jedné z replik mezi Muriel Donnelly (Maggie Smith) a Evelyn Greenslade (Judi Dench) se dozvíme, že věkový rozdíl jejich postav je pouhých 19 dní, což je skutečný věkový rozdíl obou hereček. (yofi)