Druhý báječný hotel Marigold

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2015, 122 min

Hodnocení je velmi podobné jako u 1. U prvního dílu jsem si nebyl jist co mě čeká a nemine, ale byl jsem příjemně překvapen a film se mi velmi zalíbil. Na druhý jsem šel tedy i do kina se svojí přítelkyní a nebyl jsem si jist jak s jí to bude libit a libilo. Film je neotřelí, o proti jedničce si drží svůj šarm a linku. Děsil jsem se když tam narvou Gere jak to dopadne a on tam parádně zaplul a nedělal ve filmu bordel. Jsou místa a možná oproti jedničce je jeich i trochu více kde se člověk upřímně zasměje, což je kvituju, mohu jen doporučit.(11.4.2015)

Just because I'm looking at you when you talk, don't think I'm listening - or even interested. 1) Rozpačitý začátek dal tušit, že film ponese obvyklý osud nastavovaných pokračování, pak se to ale rozjelo a červená knihovna v indickém kabátku opět dospěla tam, kam bezesporu patří - mezi tři hvězdičky. Konec jako od Dietla se všeobecným spárováním, smířením a svatbou žánrově zapadá - nic jiného ani divák neočekává. There's no such thing as an ending; just a place where you leave the story. 2) Důstojnost snímku dodává důchodcovská britská herecká elita v čele s nesmrtelnou 81letou Maggie Smithovou. There's nothing I respect more than someone planting trees under whose shade they may never sit. 3) 25letému Devu Patelovi (majitel hotelu Sonny) to při závěrečném tanci moc sluší a je překvapivě sexy. Ani 27letý Shazad Latif (konkurent Kušaj) s pákistánskými kořeny není k zahození. 4) Něco moudrého do památníčku: Coincidence is just a word for when we cannot see the bigger picture.(1.3.2016)

Dvojka romantické komedie přímo navazuje na jedničku, když páruje zbylé důchodce, expanduje svérázný hotel a připravuje velkou tradiční svatbu. Zacílení na "starší a pokročilé" sálá z každého nekonfliktního vtipu (byť často poukazujícího na blízkost smrti) či průhledné podzápletky, optimismus a energii na sklonku života pak rozhazuje plnými hrstmi. Také exotickou Indii "katalogově" vymalovává jako báječnou zemi plnou přátelských a moudrých lidí.(3.1.2019)

O The Second Best Exotic Marigold Hotel se dá říct v podstatě totéž co o tom předchozím s menšími úpravami. Madden opět sbírá body typicky suchým britským humorem, který si nebere servítky a pohodovou a až optimisticky nakažlivou atmosférou Indie a jejích veskrze milých obyvatel. Potěší i to, že upustil od přehnaného sentimentu a opravdu melancholických momentů nebo nějakých úvah o údělu a smutku stáří je tu výrazně méně, což výsledku jedině prospívá, protože je svižnější a drží víc u sebe. Samozřejmostí jsou dokonalé výkony britské herecké elity, k níž se tentokrát přidávají dva Američané v podobě velmi dobrého Richarda Gerea a spolehlivého Davida Strathairna a konečně nepřehrávající a už jen minimálně křečovitý Dev Patel. Výsledné podobě tak vlastně ani nevadí to, že je to celé předvídatelné, monotónní a absolutně nepřekvapivé, jako spíš notně přepálená délka, která má na můj vkus hodně hluchých míst, která tu nemají větší opodstatnění a mohla zůstat ve střižně. Každopádně je ale fajn vidět v kinech vesměs povedenou žánrovku o "důchodcích", která může této věkové kategorii dodat novou motivaci do života a těm mladším ukázat, že stáří automaticky neznamená konec našich dnů. 70%(18.3.2015)

Druhé setkání s obyvateli báječného hotelu Marigold je jiné a přesto velmi dobré...Ke spokojenosti mě bohatě stačí elita britského herectví, která se opět sešla aby i těm mladším ročníkům dokázala, že jsou pořád tady. Tak nějak bych chtěl prožít stáří v krásných indických barvách plných suchého britského humoru...(9.8.2015)

• - V jedné z replik mezi Muriel Donnelly (Maggie Smith) a Evelyn Greenslade (Judi Dench) se dozvíme, že věkový rozdíl jejich postav je pouhých 19 dní, což je skutečný věkový rozdíl obou hereček. (yofi)

• - Pred natáčaním filmu sa šírili reči, že Colin Firth a Helen Mirren sa zúčastnia kastingu. (Crybaby)