Zvonilka a tvor Netvor

• slovenský

Cililing a Zver-Nezver

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 76 min

Teda polovinu filmu jsem vyloženě pospával, takže mi toho dost uniklo, a taky celý začátek procesu připojování kabelů z PC do TV ( momentálně v tom mám menší bordel, protože jsem se nedávno stěhoval ) mi málem přivodilo kolabs, ale co bych pro prcka od kamarádky neudělal. Není nad to když si 9 letá holka vymyslí že chce vidět před spaním pohádku "Zvonilka a tvor netvor" Teda vůbec jsem netušil že něco takového existuje, takže jsem chvilku tápal než prcek přistoupila k PC a zkušeným klikáním moji osobu navedla na správný servr. ----- Příběh je plochej jak naše planeta před 500 lety a o nějakém akčním dobrodružství nemůže být ani řeč. Netvor byl takovej ten hodnej bambula ( to snad ani není spoiler - to každý doufám předpokládal ) kterej byl i celkem sympaťák. Komando vílích skautek, bylo teda i na Disneyho poměry trochu vostrý a určitě budou muset v příštím filmu trochu ubrat, nebo se budou maminky asi docela bouřit co to tam pobíhá za xeny. Jak už jsem psal na začátku, tak jsem půlku filmu proklimbal, takže mi nebylo úplně jasné proč byla obloha zelená a pak modrá a proč tomu tvorovi netvorvi zničehožnic narostli rohy a křídla. Konec celkově nebyl zas tak špatnej, i když teda mohly trochu ubrat na dramatičnosti a prostě jen poslat lumpíka spát. Za moji osobu bych plácl 2 hvězdy. Za prcka to ovšem bude asi 5, protože ten výraz v očích mluvil zcela jasně. ( na zítřejší sledování už stahuju předchozích 5 dílů a budu trochu šprtat vílštinu, abych zase nebyl za jelito, kterému musí polovinu děje vysvětlovat 9 leté dítě. No ale je to tím že jsem fakt chvílema poklimbával ) Podléhám dětskému vkusu a dám 4 hvězdy.(28.2.2015)

Původně jsem chtěl napsat nejlepší díl zatím ze všech, ale když to tak vezmu obecně, tak každý předchozí mnou výborně hodnocení díl měl něco do sebe jiného. Zde se autoři trochu zaměřili na vážnější podobu a už to více šlo spíše do čistého fantasy, než pohádky (člověk si tu užije trochu více dramatu, napětí a emocí). Autoři se více zaměřili na starší publikum a řekl bych, že se jim to povedlo. I když nevím, kterýma všema zvířatama se inspirovali, aby stvořili "Tvora Netvora" (já jsem jich tam viděl prostě několik), tak můžu podotknout, že se možná autoři trochu inspirovali i Warcraftem a Hellboyem. Každopádně další animák, který se prostě Disneyovi povedl. Hudba a animace je jako obvykle na stejné úrovni.(2.11.2015)

• RedAK

Punica malus je zpravidla kulovitá malvice, jež může v některých případech přírodní deformace dosáhnout tvaru zploštělého, respektive vejčitého, což ovšem nemá žádný vliv na bohatou přítomnost vitamínů, pektinů a vlákniny. Plody lze konzervovat pomocí nejrůznějších druhů úprav; od sušení, přes lisování, až po kvašení. Naproti tomu Pirus sativa se odspodu nahoru tvarově výrazně zužuje, stejně tak její obsah vitamínu C je u typicky vyšlechtěných odrůd zásadně nižší. Vedle oskeruší a kdoulí je hojně využívána k výrobě pracharandy, tradiční práškovité přísady do nejrůznějších pokrmů... Víte, co se to právě teď stalo? Já vám to povím. Srovnal jsem jablka s hruškami! Takže snad už mi nikdo nebude tvrdit, kurva, že to nemůžu dělat! Protože můžu a jde mi to docela dobře. A v rámci těchto okolností bych tedy chtěl srovnat vílu Faunu, o níž vypráví tento příběh, s Robertem Picktonem, kanadským sériovým vrahem, a povědět vám pět důvodů, proč je mi Robík mnohem sympatičtější! Takže; 1) Pickton zavraždil pouhých 49 žen, zatímco Fauna nasrala nespočetně víc rodičů, kteří museli jít se svými ratolestmi do kina a tam hodinu a čtvrt snášet zkurveně pisklavej hlásek těch poletujicích štětek. 2) Pickton u sebe na prasečí farmě popravoval jateční pistolí výhradně prostitutky a narkomanky, tedy naprosto uvědoměle čistil společnost od degutantní špíny a nebezpečného plebsu, za což měl dostat plaketu Čestného pionýra, nikoliv doživotí. Naproti tomu víla Fauna zadržuje ve své kouzelné kolonii zákonem chráněné bobry a králíčky, což je skutečně na blití. 3) Než na Picktona přišli, trvalo to neuvěřitelných deset let, což zcela jasně svědčí o jeho vysoké inteligenci a schopnosti zachovat si chladnou hlavu i v sebevypjatějších situacích, zatímco víla Fauna je volnomyšlenkářská bulimička bez smyslu pro zodpovědnost, která si do kolonie jak ta největší kravka dotáhne nebezpečnou sovu, což samozřejmě skončí naprostým fiaskem. 4) Ve výpovědi Picktona stojí, že s mrtvými těly po stažení z kůže dlouhodobě kopuloval, takže to znamená, že svými mírně netradičními sexuálními choutkami zbytečně a velkoryse neobtěžoval živé lidi. Fauna svojí přítomností a marnou snahou v ochočení tvora Netvora samozřejmě nasere kompletně celý les, poněvadž je to sobecká egoistická mrdka, které jsou pocity druhých naprosto u prdele. 5) Z policejní zprávy také vyplývá, že v některých případech Pickton naporcované maso svých obětí rozemlel do jitrnic a klobás, které na své prasečí farmě běžně připravoval, a ty následně prodával svým přátelům a známým, za což mu patří pochvala minimálně v oblasti kreativní gastronomie. Naopak Fauna ve své nekonečné samolibosti zkurví na co sáhne a nějaké přidané hodnoty jí vůbec nic neříkají! No, tak to bychom měli. Snad jsem vám své pocity z této sluníčkovité pohádky přiblížil co nejlépe to šlo. A kromě toho jste se dozvěděli, že srovnávat jablka s hruškami je vlastně i docela legrace!(15.3.2015)

Zo všetkých Tinker Bell filmov by som tento ohodnotil ako druhý najlepší (top je u mňa stále Secret Of Wings). Príbeh je podľa mňa zaujímavý, je tam veľa prekvapení, ktoré som nečakal a musím povedať, že tam priniesli aj miestami celkom solídnu a silnú drámu. Rád som sa vrátil k týmto postavám, som rád,že som tomuto filmu venoval čas a ak príde pokračovanie Tinker Bell dobrodružstiev, určite sa k nim vrátim.(22.2.2015)

• heisy

Unylý příběh o malých hmyzupodobných ženuškách, které nejdřív chtějí sníst usmívajícího se bezpanenkového chudeláče, ale později přijdou na to, že ho mohou použít například na narovnávání stromů. No prostě je to z toho jednoduššího soudku. Ale potěšila mě česky nazpívaná závěrečná písnička, která u masově produkovaných amerických animáků bohužel není standartem, ačkoliv bych jí u filmu pro malé děti považoval za nezbytnou slušnost distributora.(12.2.2015)

• - Hvězdná roklinka a vílí domy jsou inspirovány tureckou Cappadocií. (Terva)