Zvonilka a tvor Netvor

• slovenský

Cililing a Zver-Nezver

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2014, 76 min

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY. Jsou věci, v nichž jsem konzervativec. Myslím si proto, že vše si žádá své a pohádka by proto měla končit vesele a v barvách naděje. Bohužel, tahle Zvonilka tak neskončila. Skončila naopak velmi bolestně, i když Gruff vlastně jen "usnul". Celkově byl koncept tohoto dílu velmi temný a značně se ze série vymykal. Chyběly oblíbené postavy v čele s Terýnkem a Sýrem. Chyběly nečekaně dospělé žertíky typu "posezení u psychologa sovy" a scházely dokonce i veselé rytmické, chytlavé melodie, které byly pro předchozí díly typické. Chvíli jsem přemýšlela nad dvěma hvězdičkami, ale ve srovnání s jinými animáky (viz třeba Království lesních strážců, nebo Ledové Království, kterým jsem dela 2-3) si myslím, že by to nebylo zcela spravedlivé. Dávám tři a doufám, že po dvou značně rozporuplných dílech (Tvor Netvor, Piráti) se další Zvonilka se vrátí k roztomilé oddychové klasice typické pro Velký poklad a Tajemství křídel.(9.3.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $27,057,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,493,380Tržby za predaj DVD v USA $10,191,674 ║ som už ani moc nečakal že by ma to až tak chytilo, veď už ide v poradí o šieste dobrodružstvo s vílami ale opäť to bavilo, je to roztomilé, hravé, zas také mierne bláznivé dobrodružstvo sadlo a opäť podarené doprovodné pesničky, dokonca žiariví rozlúčkoví záver dojal, Slovenský dabing na výbornú, veľká spokojnosť, príjemná oddychovka /videl v kine: 75%/(22.3.2015)

• Olík

Jako obětavý otec jedné malé skalní Zvonilka fans jsem se nejnovějšího dobrodružství z Hvězdné roklinky zúčastnil v sále hradeckého CineStaru.........nejde však o to, že po třicítce navštěvuji animované pohádky o vílách, ale o to, jaké hrůzy na mne s první minutou zaútočily. Takže startujeme, cola, nachos, popcorn, gumové bonbony, víly, myšky, ptáčci, kytičky.....proroctví, apokalypsa, netvor - mimochodem, už samotný fakt, že se v názvu snímku objevuje slovo "netvor" je na pováženou, ale to je možná to nejmenší zlo. Krvežíznivý hon na titulního hrdinu (slovy vílí skautky: "udělám svou práci") ukončený pro dětské publikum opravdu vydařeným "happy endem" z kterého vyplívá, že všichni jednou umřeme.........ne, nestačilo se s na hibernaci se chystajícím tvorem rozloučit slovy: "uvidíme se až zase bude potřeba tvé pomoci"....prostě to tam napálíme, ať mají mít děcka z čeho noční můry). Malou (3 roky) jsme celou dobu museli držet v náručí s tím, že všechno dobře dopadne.....a to si nedovedu představit starší dítě, které si umí dat dohromady dvě a dvě - to se musí v noci počurávat ještě na střední. Slovy mé ženy, která má díky mateřské dovolené kreslené pohádky celkem najeté: "nejhorší Zvonilka" a já dodávám: "nevhodné pro kojící ženy, trpící srdečními chorobami a děti všech věkových kategorií".(24.2.2015)

Zo všetkých Tinker Bell filmov by som tento ohodnotil ako druhý najlepší (top je u mňa stále Secret Of Wings). Príbeh je podľa mňa zaujímavý, je tam veľa prekvapení, ktoré som nečakal a musím povedať, že tam priniesli aj miestami celkom solídnu a silnú drámu. Rád som sa vrátil k týmto postavám, som rád,že som tomuto filmu venoval čas a ak príde pokračovanie Tinker Bell dobrodružstiev, určite sa k nim vrátim.(22.2.2015)

Pro mě jeden z nejlepších filmů ze série. I když zvonilka je zde hodně ve vedlejší roli, ani to tolik nefadilo, protože Fauna byla fajn a Raf ještě lepší. K tomu fakt vymazlený příběh s legendárním nádechem. Co na tom, že nic nebylo vysvětleno, proč se co dělo, jaký to mělo účel. Celé to bylo podáno velmi suveréní formou a k tomu se objevily opět další víly, které dousd v tomto Zvonilkovském světě neexistovaly. Skautky mě potěšily, i když mohly tam mít i víláky, ale co už. Tady ta stopáž mi přišla šíleně krátká, sotva jsem se nadechl, tak už byl konec. Tak rychle mi to uběhlo a to jsem si přitom opět stihl i uronit slzy. Prostě mě tohleto dostává a opět se mi to líbilo. Navíc tentokrát jsem od toho neměl moc velká očekávání a překonalo je tak extrémně, že se nedá říct nic jiného než že jsem z toho zkrátka nadšený.(26.7.2015)

• - Hvězdná roklinka a vílí domy jsou inspirovány tureckou Cappadocií. (Terva)