The Canal

• Austrálie The Canal (více)

Filmový archivář David (Rupert Evans) zažívá poslední dobu těžké časy, protože má podezření, že jeho žena Alice (Hannah Hoekstra) ho podvádí s Alexem (Carl Shaaban), jedním z jejích pracovních klientů. Toto napětí je ještě umocněno, když David dostane v práci od Claire (Antonia Campbell-Hughes) archivní záběry, které ukazují, že jeho dům byl v roce 1902 dějištěm brutální vraždy. Postupně je stále více neklidný a zmatený, sleduje manželku do nedalekého vodního kanálu, kde zjistí, že opravdu má poměr s Alexem. Když se Alice krátce poté ztratí, David se stane hlavním podezřelým z jejího zmizení. Jak policie pokračuje v pátrání, čím dál více je přesvědčena, že David zavraždil svou ženu a snaží se najít důkaz, který by ho usvědčil. (Nivenx)

MareT.

Velice nemile prekvapeni. Film graduje fajn atmosferu, ale porazi to ve finale, kde na nas vyskoci rozuzleni a divak ma pocit, ze ho nekdo tahal za nos. Asi to nebyl umysl, ale tak to na me pusobilo. ()

lucijelucije

Tak tenhle filmek jeho tvůrci trochu zazdili. Ne že by nebylo jasné už od začátku, co jak a proč, ale proč se tady musely zobrazovat psychotronické stavy, to teda nechápu. Děj byl hodně laciný, a jeho směřování na duchovno, nedávalo vůbec smysl. Pomatení je jedna věc, ale být z ničeho nic bláznem, maniakem nebo co to bylo, je věc druhá. ()

Perverz

Ten popis filmu tady je pěkně o hovně, je to takhle-prostě borec žárlí na svoji starou, tuší že mu ji chce někdo fiknout, respektive, že ona si chce fiknout s někým, prostě člověkové pořád chtějí šoustat, a ta herečka tady taky. Tak ji sleduje, vidí co vidí, a ona potom zmizne.. Nezmizne mu před očima, ha ha, to ne, prostě je nezvěstná. Borcovi z toho začne šibat, má haldy a tak, a hádejte kdo ji zabil!! Takový horor třechbodového ražení, který neurazí. Prostě Kanál. ()

jurasino

Velmi, velmi slaby horror. Zadny napad, vykrada plno jinych filmu a navic jeste spatne. Dival jsem se na to protoze to JASM doporucuje, ale hodne me to zklamalo. Film vizualne podle mych meritek hezky nevypada, toceny v nudnych, skaredych mistech ktere mi pripominaji Havirov nebo Karvinou.. To je mozna horror sam od sebe, ovsem film je natolik slaby ze ani to nepomohlo. Hraje si na neco co neni. Velka cast filmu je vyplnena nudnymi dialogy kolem hlavniho hrdiny kteremu jsem vubec nefandil, je tam fakt jenom par jakychsi "strasidelnych" momentu, vetsinou klasika, nejaky vyjev ducha doprovazeny hlasitym zvukem, coz uz mi prijde tak ohrane v dnesnich horrorech ze uz se ani neleknu. V tomhle ale tenhle film tak spatny nebyl, ale jako celek to nepusobilo dost presvedcive. Myslim ze jsem tady ztratil hodinu a pul drahocenneho casu ktery jsem mohl dat jinemu filmu. Flipnic to dobre vystihl ve svem komentari. Zklamani 2* ()

kluk z Na

Nejotřepanější hororovej námět co existuje, zvládnutej celkem uspokojivě. Film vytváří zajímavé paranoické podhoubí, kde si člověk říká jesli se ten tápek zmrcnul nebo jesli vážně vidí duchy. Nicméně to tu za posledních pět let bylo tak 40x, tudíš je složitý vymejšlet na tom nějakou senzaci. ()

Illy

Originální asi jako kabelka od "Vitóna" z tržnice, ale nadprůměrná atmosféra a zpracování mě stačili k slušné hororové zábavě. Dobrý. ()

Silviaxx

The Canal pre mňa ako naozaj nečakané prekvapenie a obrovská pecka! Dokonalý začiatok vystrieda desivo temný a nepríjemný film, ktorý sa mi naozaj dostal veľmi pod kožu. Celá stopáž sa pohráva s úžasnou atmosférou a skvelým vizuálom, a práve vďaka tejto súhre mi niektoré momenty doslova spôsobovali mrazenie po chrbte. Súčasne výrazné psycho črty, kedy už divák nevie s určitosťou odhadnúť, čo bola realita a čo už pochádzalo z predstavivosti otca. A čo vlastne bola realita? Vzhľadom na záver si to netrúfam jednoznačne pomenovať.. Výrazná spokojnosť po všetkých stránkach, čo mi nedovolí dať iné než (trošku slabšie, ale predsa len) 5*. ()

Standic1

Trošku mi to připomínalo skvělý The Amityville Horror, ale ještě je to o třídu lepší. A něco málo si to bere i z hororu Sinister, ale na ten to kvalitou a příběhem nedosáhne. Asi hodně z hororových nadšenců zklame to, že tam nebylo více krve, protože některé scény k tomu přímo směřovaly a musím říct, že jsem doufal, že se to ještě více rozjede. Na druhou stranu to neberu jako negativum, alespoň to posilnilo celkový dojem a najde si i pár scén, které jsou opravdu vydařené a jen tak na ně nezapomenete. ()

doctor20

Opat som sa bal. Skvele vygradovany horor, pri ktorom tuhne krv v zilach. Hlavna postava tak presvedciva, ze som tomu chlapovi zral uplne vsetko. A ten koniec... Super, od cias Kruhu konecne 5* horor. ()

Flopik

Začiatok sa môže zdať trošku zmätený ale potom sa to začne pekne vyjasňovať. V podstate nič nové, rodinka sa nasťahuje do domu , tam bola samozrejme nejaká tragédia a sú tam duchovia, niekomu začne z toho hrabať a na konci pekne vidíme ako to naozaj bolo. Čo samozrejme bystrejším divákom dôjde omnoho skorej. Herci hrajú výborne , natočené je to pekne a potešia aj nejaké tie výjavy (hlavne teda posledný ktorý je určite najlepší ). Celkovo však strašenie bolo hrozne málo a skôr sme sledovali klasiku ako hl hrdinovi šibe/ nešibe. Finále výborné ale čakal som viacej . U mňa silnejšie 3* . ()

warrenur

Malo to slusny potencial na dobru ducharinu a prave kvoli irskej produkcii som sa na to tesil, ocakavajuc originalny snimok. Stereotypy vsak ostavaju rovnake. Neoslovil ma ani flash-backovy vizual a otecko s vypadkami. Nejaku tu hutnejsiu atmosferu som vnimal len prvych par minut. . Hodnotit vysoko, len za to ze to boli tentokrat Iri by bolo pokrytecke. Neoriginalna slabota na zabitie nudy. ()

drozdy1

Velmi milé překvapení. Zpočátku mě film trochu nudil ( a za to ubírám jednu hvězdu ), ale jakmile se začne hlavní postava zajímat o tom co se to s ním a celou jeho rodinou vlastně děje tak je to prostě úžasné. Efekty a lekačky jsou opravdu dobré,nicméně u mě film vyhrává především nutkáním vyřešit to co se děje s hlavním hrdinou a jeho rodinou. Hlavní postava a vedlejší herci hrají dost uvěřitelně a to co prožívají jim věřite. The Canal rozhodně patří do skupinky těch lepších hororů roku 2014. Hodnocení:78%. ()

Ben Nevis

Málo strašidelné, na začátku zmatené, aby pak všechno doslovně vysvětlili. Do toho mě iritoval rádoby umělecký střih a herecké role (nevím, proč obsazují duševně tříleté dítě do role pětiletého, anebo scénárista/režisér v životě neviděl děti). Když konečně dojde na strašidla, místo abych se bála, přemýšlím, jestli ta scéna byla v japonském nebo americkém kruhu. ()

Freeky06

No už bolo na čase.. :) Po dlhom čase konečne slušná atmosferická "podívaná". To, že je to vykrádačka mi vôbec nevadilo, pri filme som sa bavila a nevidím dôvod prečo by som mala film akokoľvek podhodnocovať. Rupert Evans zvláda svoju rolu úplne bravúrne a dokonca aj výber jeho filmového syna bol dobrou voľbou.. (väčšinou ma deti v hororoch hrozne iritujú a želám si aby ich miestny bubák spapal už po úvodných titulkách). Poteší aj krátka stopáž a hlavne netradičné hry s kamerou a farbami. Ešte musím spomenúť jednu zo záverečných scén, ktorá bola celkom creepy :) Za mňa silnejšie 4 hviezdy.. Snímok rozhodne stojí za zhliadnutie a zaslúži si vyššie hodnotenie! ()

Rockerman

Domů s temnou minulostí, které dokázaly člověka pobláznit a dohnat k zoufalým činům jsme už tu pár měli. Možná ten nejlepší z této kategorie je Kubrickův The Shining. Tento "Kanál" nebyl vůbec špatný, leč ne moc překvapivý. Od počátku je jasné, jak se věci mají a tak největší devizou je střih, občas hustá atmosféra, no a tu poslední scénu jsem tak nějak nečekal. Dobré, tedy za tři. ()