Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oblíbená veselohra N. V. Gogola patří do světové pokladnice humoru. Gogol, klasik ruské dramatické tvorby, pohlíží na život své doby a na své hrdiny „skrze světu viditelný smích a neviditelné slzy". Ženitba tradičně poskytuje vynikající herecké příležitosti a v dějinách naší národní kultury má už interpretace této komedie výraznou tradici. I v dnešním zpracování se můžete těšit na znamenité herecké výkony, a to především ústřední dvojice Podkolesin a Kočkarev v podání J. Vinkláře a P. Kostky a snaživé Tekly s K. Slunéčkovou, které si zaslouží mimořádnou pozornost. (Česká televize)

(více)

Recenze (13)

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

(2x) ,,Jak začne člověk v klidu uvažovat, tak dojde k tomu, že by se měl oženit..." Skvostná hra, skvostné obsazení! Jakoby Gogoľ psal nějakých 130 let před natočení této inscenace hru o tehdejších mezilidských vztazích a poměrech v monarchii pro naše herce na tělo! :-) Josef Vinklář předvádí herecký koncert, ale speciálně bych zmínil hlavně skvělou trojici ženichů v sestavě Josef Mixa, Čestmír Řanda a Svatopluk Beneš. Navíc vše sehráno a natočeno v krásných, pestrobarevných kulisách, na televizní inscenaci poměrně s bohatou výpravou. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrá verze Ženitby, o špatný herecký výkon tu nezakopnete a zejména Josef Vinklář, Petr Kostka a trojice nápadníků Řanda, Beneš, Mixa jsou úžasní. Nicméně v porovnání se špičkovou rozhlasovou adaptací s Ivou Janžurovou, Jiřinou Jiráskovou, Danou Medřickou, Jiřím Sovákem a dalšími je to přece jenom o něco chudší. ()

Reklama

mchnk 

všechny recenze uživatele

Pro mne, žel přírodo, ukázková škola přehrávání, kde i Vinkláře, který se zde nepochybně vrátil do nejmladších hereckých let, předčila skvělá Jana Drbohlavová. Ani atmosféra starého Ruska není zachycena tak dobře, jako ve stejné inscenaci z roku 1967, která je, dle mého, o stupínek lepší. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Sypte odtud, hadrníci! Gogolova Ženitba je nepomíjející klasika, která nemá čím zklamat. Galerie zdejších figurek v čele se zástupem obstarožních nápadníků je sledována s pobaveným nadhledem a jakousi skrývanou poťouchlostí, s níž karikuje svět vážených carských úředníků. Hášova televizní inscenace nabízí nadmíru půvabnou podívanou, korunovanou precizním vykreslením dobových poměrů a vynikajícím hereckým obsazením v čele s rozkošným Vinklářem. ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele

Klasicky pojaté televizní zpracování známé Gogolovy komedie. Působí příjemně pestrobarevně po výtvarné stránce a pestrými barvami hrají rovněž výkony herců, kteří své postavy karikují v ironické nadsázce, jež nepřekračuje snesitelné meze. Tato inscenace nenudí a má i spád, přičemž si zachovala dostatečnou svěžest až do dnešních dnů. ()

Galerie (105)

Reklama

Reklama