Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Zima v Hell's Kitchen (S02E13)

(epizoda)
  • USA A Cold Day in Hell's Kitchen

V posledním díle této řady je Daredevil zatlačen až na hranici života a smrti – nejen své vlastní, ale i celé Hell's Kitchen. (Netflix)

muti

Škoda že ku koncu bolo o toľko menej Fiska koľko ho je dokopy. Škoda že očakávaný spojenec Punisher prevetra svoj minigun len na návštevu svojho bytu 🤷 Ninjovia ako cannon fodder tiež už neboli tým čím na začiatku, dokonca ani staré dobré balbusky pod nechty nespôsobujú dlhodobejšie zranenia. Na konci ani nie epic final fight, len taký solídny, no určite nie 5* 🤔🤷 stále vysoký štandard ()

BaronMartin

SPOILERS! I přes to, že finále druhé série dávám 5 hvězd, nemůžu zapřít, že jsem mírně zklamán. Podobně jako předchozí epizoda mi totiž přijde, že tento díl má strašné množství problémů a jakýchsi nedostatků, které mi prostě vadily. Začneme rovnou pozitivy, abych se následně mohl věnovat těm horším věcem :D Choreografie v akčních scénách je výborná, finální souboj vypadá vizuálně strašně pěkně a má skvělou atmosféru. Taky se mi líbila interakce Matta a Elektry, která byla velice příjemná, a Elektřina smrt je velice pěkně a emotivně zpracovaná, i když s ní mám jisté problémy. Líbilo se mi cameo Carrie-Anne Moss z Jessicy Jones, teasing jak na Defenders, tak na Punisher seriál, nový kostým pro Elektru byl super a líbí se mi, že tvůrci vzali poměrně bizarní kostým z komiksů a předělali ho do dost snesitelné podoby. Matt taky konečně dostal svoji legendární zbraň a finální scéna, kdy Matt odhalí Karen, že je Daredevil, je výborná. A teď přejdeme na ty horší věci :D Co mi vadilo na finále 1. řady bylo to, jak zrychleně to působilo. Že to byl vlastně obyčejný díl a až dejme tomu posledních 20 minut působilo jako finále, jako uzavření něčeho velkého. A tady to podle mě není vůbec. Tenhle díl vůbec nepůsobí jako finále. Působí to jako další obyčejný díl, kdy Matt s Elektrou bojují s Rukou. Přijde mi, že tvůrci tak nějak zapomněli na nějakou výstavbu, na nějakou epiku a celý díl vůbec nepůsobí velkolepě a epicky, i když se v něm řeší osud New Yorku. Možná to bude tím, že celá série vlastně neměla žádného hlavního záporáka, tudíž zde sice máme souboj s Nobuem, který by měl představovat nějaké vyšší zlo, ale prostě nepůsobí jako hlavní záporák. Působí jako další generický nindža Ruky. A k jeho finální smrti... ach jo. Celý ten moment, jak ho Stick dorazí, možná to tak působilo jenom na mě, ale přišlo mi to strašně komické, ale tak jako levně a špatně komické. Hrozně mi to připomnělo finální smrt Garretta z první série Agents of S.H.I.E.L.D., která ve mně vyvolala úplně stejné pocity. Taky úplně nejsem fanoušek, jak se kolem celé té bitky seběhne snad každá důležitá postava z celé série jenom proto, že je to finální souboj, ale nemají vůbec důvod, proč tam být :D Prostě, jak se tam sakra dostal Foggy? Nebo Punisher? Co tam dělají? :D Když už jsem ho nakousl, tak se mi ani moc nelíbí, jak zpracovali Punishera v tomto díle. Na to, že je to finále, na to, že tahle série začala a dlouhou dobu byla příběhem o Frankovi, samotný Frank zde má plus mínus 5 minut screentimu a vlastně jenom přijde, udělá fanservice pro fanoušky tím, že si namaluje na neprůstřelnou vestu svojí ikonickou lebku, následně asi minutu pomáhá Mattovi v souboji a pak akorát udělá teasing na svůj vlastní seriál, a to je konec prostě. A ano, ta scéna, kdy se z čista jasna objeví a začne střílet do vojáků Ruky a pomáhá Mattovi je strašně cool, hlavně díky naprosto epické hudbě v pozadí, ale prostě Frank v tomto díle mi přišel hrozně zbytečný. Ale abych tady jenom nebyl negativní, stále si myslím, že to není vůbec špatné finále. Samotný závěr, kdy slyšíme monolog Karen o hrdinství a vidíme Hell's Kitchen o Vánocích a Matta, který jde Karen říct pravdu, celá tahle sekvence je podle mě mnohem nosnější finální moment série, než byla třeba poslední scéna první řady. Rozhodně se nejedná o špatný díl. Jenom mohl být daleko lepší, mohl být víc velkolepější a mohl hlavně pořádně ukončit Frankovu linku. Možná to tak ostatní nevidí, ale pro mě tahle série vždycky byla hlavně o Frankovi, Ruka byla až druhořadá. Ale přijde mi, že v posledních pár dílech ho tvůrci trochu upozadili. Jinak ale velice solidní finále pro jinak naprosto famózní řadu skvělého seriálu. Hodnocení: 80% () (méně) (více)

SpaceOdyseus

Tak finale mame za sebou. Je trosku skoda, ze akcni jednozaberova scena s motorkarema ze treti epizody nebyla prekonana. Jinak je to ale vyborne zakonceni skvele serie, kde se vsechny dejove linky dockali uspokojiveho zaveru, zaporaci dostali na zadek a kladasove byli testovani na samou hranici unosnosti. A tak to mame radi. Nemuzu se dockat az se znovu uvidim s oblibenymi charaktery! Netflix ftw. ()

Imrwere

Finále. Epizoda plná zadostiučinění, ovšem asi ne tak, jak by diváci asi očekávali. Bylo jasné, že život musí položit nějaké důležité postavy, nevyjímaje někoho z hlavních hrdinů. Ovšem můj odhad byl docela jiný a neskrývám vlnu překvapení. Závěrečná epizoda byla hodně emotivní, zejména, když se Matt před sobě blízkou osobou ke všemu doznal. I am Daredevil. ()

mourek10100

Příspěvek obsahuje lehce pochopitelné,ovšem zásadní spoilery. Pro mě byla trošku odbočka mimo předchozí díl, ovšem finále se mi líbilo velice. Hodně mě potěšilo cameo Jerry, což jsem vskutku nečekal a pěkně se to propojuje. Jelikož firmu vlastní Rand, tak se v Iron Fistovi asi objeví oba dva s Foggym. Nicméně jsem kroutil nad jednou zásadní smrtí. Jask už jsem pochopil mimo jiné z minulé série, Netflix se neštítí smrtí zásadních postav, které navíc pitomě neoživuje po vzoru Arrow (výjimkou budiž Nobu, ale tomu už je konec). Takže mi vrtalo hlavou, sakra Ben Urich byl zásadní postavou, ale Elektra? S tou jsem tak nějak počítal do Defenders. Nuže nicméně nastal očekáváný cliffhander a abych nějak zakončil moje putování. Tuhle řadu opravdu táhnul Frank Castle s už ikonickou lebkou na hrudi! YES! Byla to jízda. ()

• Jde o první epizodu, kde Punisher (Jon Bernthal) nosí své slavné logo lebky na své neprůstřelné vestě. (Epistemolog)
  • Na konci epizody v baru je v pozadí v televizi vidět hokejový zápas New Jersey Devils. (Epistemolog)