poster

Inkarnace

 • USA

  Incarnate

 • Slovensko

  Inkarnácia

Thriller / Horor

USA, 2016, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mzss1
  ****

  |78%| Novodobé duchařiny beru všemi deseti. Mistr tohoto moderního hororového žánru je u mě skvělý režisér James Wan. Právě od jeho vzniku filmů V zajetí démonů a Insidiousů začali točit obdobné snímky s touto tématikou. Samozřejmě ne každý takový snímek se vydaří. Třeba třetí Insidious už je opravdu slabota (holt Wan už tento díl na starosti neměl). No, nyní k tomuto. Inkarnace je dle mého názoru solidní duchařina, která má oproti jiným slabším solidní děj, který dokáže rychle vtáhnout do děje, dobře napsané postavy a zajímavé nápady. I ta napínavost se tu najde. Potenciál ale nebyl plně využit. Chtělo by to ostřejší rating než PG-13, ale nebylo to až tak zlé v tomhle mírnějším provedení. Obohatit scénář s ještě zajímavějšími nápady, zdramatizovat finále atd. Vylepšovat by se toho dalo dost, ale přesto jsem příjemně překvapen, čekal jsem minimálně o třídu slabší záležitost. Aaron Eckart to zvládl perfektně, stejně jako chlapec posedlý tím parazitem či co to bylo. Hudba taková normální. Vše se mi zdálo, především u postav uvěřitelné. Úplný závěr (posledních asi 20 sekund) je trochu zvláštní, ale pochopit se dá. Takže je mi jasné, že jsem to neviděl naposled – spokojenost.(23.12.2016)

 • malylada
  **

  Tak trošku kopírka skvělé Cely, ale méně nápaditá po všech stránkách. Film má jeden velký problém, byť se snaží tvářit jako horor, tak se mu nedaří absolutně navodit atmosféru, napětí a jakýkoli hororový prvek. Díky skvělému Eckhartovi, hudbě jsou momenty, které drží diváka, aby nezíval. Úmorných dialogů je až přespříliš a logických nesmyslů, nahodilostí jak by smet. Veškerá akce mi do filmu vůbec neseděla a úplně míjí tento žánr. Od závěru dostanete přesně to, co už v půlce očekáváte. Po filmu jsem přemýšlel, co vedlo Eckharta přimělo vzít tuto roli......4/10(18.12.2016)

 • Morholt
  ***

  Incarnate se sice tváří netradičně, ale vlastně je to jen mix vymítacích hororů a Cely. Na druhou stranu nic proti tomu, protože i přes slušnou řádku klišé to působilo celkem neokoukaně. Fanoušci exorcismů si sice na své moc nepřijdou, ale mě se ty vstupy do mysli oběti líbily a docela mi to sedlo i herecky. Sice moc nechápu, čím si tenhle film zasloužil kino, ale v zásadě je to celkem příjemná jednohubka. 60%(18.12.2016)

 • Šakalík
  ***

  Viděl jsem lepší, ale i daleko horší démonické horory. Inkarnace vlastně vůbec ničím nevybočuje z průměru. Největším problémem filmu je nedostatek akce. Samotná vymítání se obejdou bez běžného velkého křiku a létajícího nábytku (samotní aktéři ale levitaci zvládají). Což je ale škoda, protože právě tyto scény bývají ozdobou žánru (a důvodem proč na to jdeme do kina). Tady si ale autoři vystačili s jakousi snovou realitou, ze které se posedlý musí probudit a démon je pryč. To je ale dost o ničem. No a pak ten OMG závěr. Klišé, klišé, klišé. Inkarnace je přesně ten typ filmu, na který se podíváte, možná vás i pobaví, ale za týden úplně vyšumí a za měsíc si nebudete moci vzpomenout, o čem že to vlastně bylo...(23.12.2016)

 • TERRORDROME
  *

  Inkarnácia kombinuje exorcistu s Nolanovým Inception a robí to tak blbo že nefunguje v ničom. Chlapca sa dotkne posadnutý bezďák a vyhnať zlého dušoparazita sa podujme Aaron Eckhart ako posledný skaut na vozíčku vstupujúci do mysle postihnutých osôb. To že sa exorcizmus odohráva v hlave "nakazenej" osoby by mohlo poskytnúť priestor k nejakým vizuálnym, Cronnenbergovsky-Gilliamovským surrealistickým hrátkam, ale dôjde akurát na sucho konverzačné, rádoby emocionálne presviedčanie s jedným polozjavením nôh a ruky nejakého kopytnatého satanáša. Aby som parafrázoval známu repliku čerta z rozprávky Princezna ze Mlejna - "som nezaujímavý, ale zato nudný". A koniec je klasika stupidity. Nevidím žiaden dôvod existencie tohto filmu, snáď okrem v pár momentoch solídne živelne somráckemu exorcistovi Eckhartovi.(2.6.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace