Inkarnace

Inkarnácia

Thriller / Horor

USA, 2016, 86 min

• malylada

Tak trošku kopírka skvělé Cely, ale méně nápaditá po všech stránkách. Film má jeden velký problém, byť se snaží tvářit jako horor, tak se mu nedaří absolutně navodit atmosféru, napětí a jakýkoli hororový prvek. Díky skvělému Eckhartovi, hudbě jsou momenty, které drží diváka, aby nezíval. Úmorných dialogů je až přespříliš a logických nesmyslů, nahodilostí jak by smet. Veškerá akce mi do filmu vůbec neseděla a úplně míjí tento žánr. Od závěru dostanete přesně to, co už v půlce očekáváte. Po filmu jsem přemýšlel, co vedlo Eckharta přimělo vzít tuto roli......4/10(18.12.2016)

• korbitch22

Další sterilní žvást podobný Vzkříšení démona. Zapomeňte na atmosféru, lekačky, napětí nebo cokoliv zajímavého. Moc nerozumím tomu, kdo je ochotný takový bezvýznamný brak zafinancovat a už vůbec nechápu, jak tohle mohlo jít vůbec do kin. Nevim co se Peytonovi stalo, že měl nutkání odskočit si od rodinných pohádek a katastrofických velkoblbin do vod hororu, měl si spíš odskočit ke stánku na párek. Jediná dobrá věc na celym filmu je píseň Sail od Awolnation na začátku a konci titulků. Děsivý přešlap vedle. 30%.(10.2.2017)

• tron

Normálne som Aarona Eckharta ľutoval, že sa namočil do takejto blbosti (nie, že by to bolo prvý raz...). Už po dvoch minútach ma to príšerne nebavilo. Nápad nie je najhorší, ale spracovaný a napísaný je úplne zle, nezaujímavo a mdlo, pričom rutinná, stereotypná, ako keby dva týždne mŕtveho potkana vidiaca réžia tomu rozhodne, rozhodne, rozhodne nepomáha. Vlastne ani neviem, prečo dávam až 40%. Ale asi preto, že som v živote videl už stovky ešte horších hororov. Aj keď netuším, či toto vôbec bol horor alebo niečo iné. Našťastie sa to trochu rozbehlo aspoň ku koncu a oholený Eckhart fajn. Bradatý a na vozíku nie. Mal ja ako chceš, Inkarnácia. Už sa nikdy viac neuvidíme.(16.3.2017)

• TERRORDROME

Inkarnácia kombinuje exorcistu s Nolanovým Inception a robí to tak blbo že nefunguje v ničom. Chlapca sa dotkne posadnutý bezďák a vyhnať zlého dušoparazita sa podujme Aaron Eckhart ako posledný skaut na vozíčku vstupujúci do mysle postihnutých osôb. To že sa exorcizmus odohráva v hlave "nakazenej" osoby by mohlo poskytnúť priestor k nejakým vizuálnym, Cronnenbergovsky-Gilliamovským surrealistickým hrátkam, ale dôjde akurát na sucho konverzačné, rádoby emocionálne presviedčanie s jedným polozjavením nôh a ruky nejakého kopytnatého satanáša. Aby som parafrázoval známu repliku čerta z rozprávky Princezna ze Mlejna - "som nezaujímavý, ale zato nudný". A koniec je klasika stupidity. Nevidím žiaden dôvod existencie tohto filmu, snáď okrem v pár momentoch solídne živelne somráckemu exorcistovi Eckhartovi.(2.6.2017)

Navzdory odsuzujícím komentářům musím říci, že tak hrozné to nebylo. Velmi oceňuji, že tvůrci vynechali trapné bubáky s rošklebenými tlamami, dlouhými vlasy a komickými pařáty. Také vynechali lekačky ve stylu práskání dveřmi, pukání zdí a létání váz. Vyhnutí se vyobrazení démonů je největší deviza, jelikož co může být dnes směšnějšího, než rohatá obluda (jo, každý není Barker, aby dokázal stvořit cenobity). Předávání posedlosti dotykem také není novinka, ale celkově snímek jisté napětí měl. Každopádně mnohem lepší, než trapárny typu Insidous nebo V zajetí démonů. A samostatná hvězda pro Rudou kněžku! Ale více jak tři nedám.(7.1.2017)