Inkarnace

Incarnate

Inkarnácia

Thriller / Horor

USA, 2016, 86 min

Som rád, že to vyšlo skôr, ako som na to šiel do kina. Boli by to trochu vyhodené peniaze. Nie preto, že by bol film nejaký veľký prepadák. Ale je to len šedý priemer, ktorý sa dá pozrieť, ale za pár hodín úplne vyšumí. Z hororového hľadiska tam divák veľa nenájde. Ani žiadne veľké strašenie, ani žiadne pekné masky. Čierne démonické oči mi už jednoducho nestačia. Námet nevyužitý, ale totálne. Pretože keď sa už hlavný hrdina dostane do myšlienok posadnutého fagana, tak ja osobne automaticky čakám pekné démonické svety a výjavy, peklá, príšerky a podobne, ako to bolo povedzme v podarenom Cell či Insidious. Tak som čakal, kedy to konečne príde, a ono to vôbec neprišlo. Vlastne som v celom filme nenašiel nič, čo by stálo za pochvalu. A tak je najväčším plusom krátka stopáž, keďže film končí skôr, ako začne nudiť.(13.12.2016)

Navzdory odsuzujícím komentářům musím říci, že tak hrozné to nebylo. Velmi oceňuji, že tvůrci vynechali trapné bubáky s rošklebenými tlamami, dlouhými vlasy a komickými pařáty. Také vynechali lekačky ve stylu práskání dveřmi, pukání zdí a létání váz. Vyhnutí se vyobrazení démonů je největší deviza, jelikož co může být dnes směšnějšího, než rohatá obluda (jo, každý není Barker, aby dokázal stvořit cenobity). Předávání posedlosti dotykem také není novinka, ale celkově snímek jisté napětí měl. Každopádně mnohem lepší, než trapárny typu Insidous nebo V zajetí démonů. A samostatná hvězda pro Rudou kněžku! Ale více jak tři nedám.(7.1.2017)

• malylada

Tak trošku kopírka skvělé Cely, ale méně nápaditá po všech stránkách. Film má jeden velký problém, byť se snaží tvářit jako horor, tak se mu nedaří absolutně navodit atmosféru, napětí a jakýkoli hororový prvek. Díky skvělému Eckhartovi, hudbě jsou momenty, které drží diváka, aby nezíval. Úmorných dialogů je až přespříliš a logických nesmyslů, nahodilostí jak by smet. Veškerá akce mi do filmu vůbec neseděla a úplně míjí tento žánr. Od závěru dostanete přesně to, co už v půlce očekáváte. Po filmu jsem přemýšlel, co vedlo Eckharta přimělo vzít tuto roli......4/10(18.12.2016)

Sestava solidní, nápad tomu nechybí, ale bohužel není čím překvapit a nabídnout něco víc než průměr .. 5/10 = 55%(30.12.2016)

Nemuselo by to být špatné, ale z nějakého záhadného důvodu nic nefunguje jak má. Film člověka do děje prostě nevtáhne, atmosféra se nedostaví, napětí nebo úlek nehrozí. Jak to celé dopadne člověk ví skoro od začátku a bohužel postavy jsou tak nezajímavé, že mi bylo srdečně jedno, jak dopadnou. Jedinej Aaron se statečně držel, ale ani jeho postava mě zrovna 2x nechytla. V kině nás bylo asi tak patnáct a za celej film jsem neslyšel , že by se někdo leknul. Upřímně většina osazenstva, včetně nás, film prokecala a když jsme chytali asi desátej výtlem, tak nám naplno došlo, že tohle opravdu děsit nebude. Ale na jedno kouknutí to ujde. S těžkou bídou 3*(19.12.2016)