Divoké historky

Divoké historky

Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Název mluví sám za sebe, divoké historky to totiž rozhodně jsou. Některé příběhy jsou trhlejší, jiné méně... některé jsou lepší, jiné spíš průměrnější, ale každopádně, všechny mají výborný scénář a dějovou linku. Osobně se mi líbil hlavně příběh dvou řidičů, ale i některé ostatní (o zkorumpovanosti dnešní společnosti či obecné nespokojenosti s fungováním úřadů atd.) byly hodně dobré. Důvod, proč se zdráhám tomu dát o něco větší hodnocení, je spíš čistě subjektivní, a to je, že mi moc nesedí černý humor. Nebyl to sice zážitek, kdy bych se zasmála, ale oceňuju filmařské umění Španělů. ~(3,3)~(25.4.2015)

Kvalitní, vtipné, nápadité, mysl osvěžujicí divoké historky, u kterých jsem se ani na minutu nenudil. Z historek je velice patrné, že styl hodně ovlivnil Pedro Almodóvar v roli producenta, což je myslím jedině dobře vzhledem k výsledku práce. Mám rád inteligentní černý humor, ne každý mi však sedne, tady se to ovšem povedlo náramně a už v první historce s názvem "Pasternak" jsem se začal smát. Velice se mi líbila historka jak silniční pirát vybržďuje boháče v Audi, tam došlo k veliké gradaci černého humoru, který mi připomněl rané grotesky s Busterem Keatonem nebo bratry Marxe. Dále mě překvapila historka přejetí těhotné ženy, svým citlivě napsaným scénářem a bravurně zahraným hercem v roli otce. Z této historky nepůsobila žádná strojenost, vyumělkovanost, připadalo mi to, že nejsem sedícím divákem v sále kina, nýbrž jsem se naprostou náhodou ocitl ve vile pozorujicí napjatou situaci. Některé historky mají tak napsanou šablonu, že jsem pointu snadno prohlédnul už po pár minutách. Na působivosti to ale nic neubírá. Například ta s demoličním inženýrem, nebo závěrečná historka ze svatebního večírku.(13.7.2014)

Strhující rozjezd, dechberoucí balancování na ostří únosnosti point, čemu se ještě lze sebeironicky smát, a dokud to vypadalo, že u těch bezmála jízlivých, ale upřímných konců zůstane, schylovalo se k nekompromisnímu majstrštyku. V půlce se ale linie zlomila, režisér neudržel břitvu filmu na hrdle společnosti, dílo se vysmeklo a stal se z něj neškodně šimrající perořízek. Happyendy zkrátka s vážně míněnou (sic) ironií nejdou dohromady.(2.10.2014)

Vykalkulovaný tah na zlomyslné pointy nutí diváka nebrat tu tvůrčí snahu příliš vážně, což je docela škoda, protože když vezmu úvahu, že morálně jsem si s tím sednul jen u inženýrské odysey, a že svatební veselice nabídla vše, co její předchůdci ne, tedy především naspídovaný kolotoč absurdity, která ta cynická životní poselství předkládá s naprostou suverenitou a lehkostí, jakoby ji napsal sám život, nelze nemyslet na to, že tvůrci měli na víc.(29.12.2014)

Je v tomhle letadle ještě někdo kdo zná Pasternaka?! Takže vezmu to popořadě. To nejlepší na úvod. První povídka je naprosto bombastická a má nejlepší pointu. čistých 5*. Druhá z jedem na krysy a likvidací mafiánskýho kápa kandidujícího na starostu, taky v pohodě. Tuhle kuchařku bych teda nechtěl nasrat 4* Třetí povídka trochu drsnejší Besip akorát v tom nehraje Soukup 4* Čtvrtej příběh z bombitem mě ze začátku až tak nechytnul, ale konec byl ultimátní. Dávám mu lepší 3*. Pátej příběh byl naopak rozehranej celkem zajímavě, ale pro změnu ten konec mi přišel trochu odbytej. Rovněž za 3* No a závěrečnej příběh Svatba je fakt masakr. Ten jsem sledoval asi z nejvíc pobaveným úsměvem, protože vím, že mě (naštěstí) nikdy nic takovýho nemůže potkat. Nicméně po tom všem čím si dvojice během svatební oslavy projde věřím, že u nich bude opravdu platit : dokud nás smrt nerozdělí 5* Sečteno a podtrženo dám za celek lepší 4*. Zábavnej povídkovej spektákl z konstantní kvalitou od začátku až do konce. Díky Lacikemu za tip. Nelituju pobavil jsem se.85%(18.3.2015)

• - Film byl promítán na filmovém festivalu v Cannes 2014, kde byl nominován na Zlatou palmu a vyvolal desetiminutový potlesk. Vyhrál turecký snímek Zimní spánek (2014). (Terva)

• - Miesto pri moste, ktorý sa nachádza na 60-tom kilometri na ceste medzi Cafayate a Saltou, kde sa odohrával jeden z príbehov, sa stal po uvedení filmu zo dňa na deň akousi turistickou atrakciou. Prostredníctvom Google Street View je možné ho vidieť na súradniciach -25.730669, -65,6967926. (MikaelSVK)

• - Film bol natočený v priebehu 8 týždňov. (Laslo)