Divoké historky

Divoké historky

Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Černohumorné thrillerové komedie, šest příběhů, argentinsko-židovský režisér Szifrón. Skvěle natočené, výborní herci, bystře odpozorovaná realita přivedená ad absurdum. Při troše pozornosti lze vysledovat v příbězích židovské prvky (nejvýraznější je klezmerová hudba na svatbě).Vcelku vše sarkastické, smutné až depresivní.(11.4.2016)

Divoké historky, při nichž nervy tečou, napínají se k prasknutí a praskají, ale cynická bránice si také přijde na své. Válka řidičů to u mě jednoznačně vyhrála, ovšem nedá se říct, že by ostatní kamínky v téhle černohumorné mozaice byly o moc horší. Pravda, ještě více by se mi líbilo, kdyby pan scenárista / režisér příběhy také provázal jinak než všudypřítomnou nepříčetností, ale to je asi jediná vada na kráse, které jsem si všiml.___P.S. Kdybych si teď pustil Volný pád (který mi připomněla povídka s pyrotechnikem), nemuselo by to s mým okolím dobře dopadnout.(3.4.2016)

Je v tomhle letadle ještě někdo kdo zná Pasternaka?! Takže vezmu to popořadě. To nejlepší na úvod. První povídka je naprosto bombastická a má nejlepší pointu. čistých 5*. Druhá z jedem na krysy a likvidací mafiánskýho kápa kandidujícího na starostu, taky v pohodě. Tuhle kuchařku bych teda nechtěl nasrat 4* Třetí povídka trochu drsnejší Besip akorát v tom nehraje Soukup 4* Čtvrtej příběh z bombitem mě ze začátku až tak nechytnul, ale konec byl ultimátní. Dávám mu lepší 3*. Pátej příběh byl naopak rozehranej celkem zajímavě, ale pro změnu ten konec mi přišel trochu odbytej. Rovněž za 3* No a závěrečnej příběh Svatba je fakt masakr. Ten jsem sledoval asi z nejvíc pobaveným úsměvem, protože vím, že mě (naštěstí) nikdy nic takovýho nemůže potkat. Nicméně po tom všem čím si dvojice během svatební oslavy projde věřím, že u nich bude opravdu platit : dokud nás smrt nerozdělí 5* Sečteno a podtrženo dám za celek lepší 4*. Zábavnej povídkovej spektákl z konstantní kvalitou od začátku až do konce. Díky Lacikemu za tip. Nelituju pobavil jsem se.85%(18.3.2015)

• Jhershaw

Divoké historky předcházela pověst filmu, ze kterého byli nadšeni všichni kromě Františka Fuky. Tedy mě zarazilo, že jsem se zařadil po bok FF, i když z poněkud jiných důvodů. (asi) Chápu premisu filmu, ukázat lidi vystavené stresu, kteří v jeden moment to napětí již nevydrží, vybouchnou a divák spolu s nimi dojde zadostiučinění. Teoreticky u mě dobrý, s tím bych problém neměl. Problém jsem měl s tím, že většina těch, kteří se měli mstít, mi přišli jako **libovolná nadávka**, ke kterým jsem necítil naprosto žádné sympatie a jejich osud jsem jim místy i přál. Plná sál se smál a já jsem nechápal.(8.1.2015)

Chápu nadšení v Cannes i Karlových Varech – po týdnu depresivních dramat bych za to byl také vděčný. Ale já jsem to na festivalu neviděl. První povídka měla smůlu. Film jsem viděl až na jaře 2015 a to mi její pointa vůbec nepřišla zábavná. Ani trochu. Pyrotechnik také nic zajímavého nevymyslel, takže mě také zklamal. Pomsta v jídelně? No, nevím, nijak nápadité. Pointa povídky o obětním beránkovi tragické autonehody mě také nepřekvapila. Takže celkem dobře vystavěný byl jen souboj dvou řidičských hovad a novomanželé, kteří si vzájemně jeden druhého zasloužili. Jinak jsou to jen Příběhy ze záhrobí s vyšším rozpočtem. Nic nového, čerstvého a vlastně ani divokého.(7.4.2015)

• - Historka odehrávající se v letadle se až nápadně podobá skutečné havárii německého letadla ve francouzských Alpách v březnu 2015. Druhý pilot se zamkl v kabině, nepustil do ní kapitána a stroj záměrně navedl k zemi. Zahynulo všech 150 lidí na palubě. Existují proto domněnky, že se kopilot tímto filmem inspiroval. Po této události producenti filmu vydali varování, že ,,jedna část filmu může diváky rozrušit". (mr.hack)

• - Miesto pri moste, ktorý sa nachádza na 60-tom kilometri na ceste medzi Cafayate a Saltou, kde sa odohrával jeden z príbehov, sa stal po uvedení filmu zo dňa na deň akousi turistickou atrakciou. Prostredníctvom Google Street View je možné ho vidieť na súradniciach -25.730669, -65,6967926. (MikaelSVK)

• - Film byl promítán na filmovém festivalu v Cannes 2014, kde byl nominován na Zlatou palmu a vyvolal desetiminutový potlesk. Vyhrál turecký snímek Zimní spánek (2014). (Terva)