Divoké historky

Divoké historky

Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Do povídkových filmů se jde vždy s rizikem. Ať se tvůrci snaží sebevíc, vždycky mezi jednotlivými částmi nějaký rozdíl bude. Zde to je ovšem rozdíl značně propastný. V jednoznačném vedení je bez debat poslední Svatba, to je vyloženě psychologická lahůdka na závěr, která si s divákem celou dobu hraje, v závěru napíná s humornými vložkami k prasknutí, aby jen poslední scénou doložila absurditu celého snímku. Za zmínku stojí ještě souboj byznysmena s venkovským uchem, kdy se fakt povedl ten perfektní kýžený kontrast zděšení se smíchem. Za tyto dva příběhy klobouk dolů. Ovšem ty zbylé čtyři?! Promiňte, ale jakási obdoba Modlitby za Káťu Hororovou, zakomplexovaná servírka, vzpomínka na 11. září a inženýr Bombička na závěr - to jsem popravdě úplně nepobral. Lidem nervy v poslední době praskaj pořád, takže když už zfilmovat, tak aspoň zahnat do nejkrajnějšího extrému jako ve výše zmíněných dvou povídkách, kdy se člověk alespoň uchechtne. Jako celek to pak tedy alespoň se společným tématem i zpracováním působí jakž takž spojitě, což se u podobných filmových skládaček cení, nicméně dojem dvou amplitud na grafíku divákovy spokojenosti kazí zbytek, takže v celku nakonec zklamání. Nejlepší soundtrack z filmu: Love Theme. 50 %(13.10.2014)

Černohumorné thrillerové komedie, šest příběhů, argentinsko-židovský režisér Szifrón. Skvěle natočené, výborní herci, bystře odpozorovaná realita přivedená ad absurdum. Při troše pozornosti lze vysledovat v příbězích židovské prvky (nejvýraznější je klezmerová hudba na svatbě).Vcelku vše sarkastické, smutné až depresivní.(11.4.2016)

Na mé gusto příliš decentní černý humor. SPOILERY: Povídka první - chyběl náraz letadla , výbuch a stop záběr až při letu rozmašírovaných těl. Povídka druhá - chyběly zvratky a účinný jed na krysy, chlapec zbytečně přežil. Povídka třetí - detonaci obou vozidel načasovat při příchodu policisty blíže k místu činu. Povídka čtvrtá - Pan Bombito měl podminovat budovu městské vlády. Povídka pátá - chlapec pod tíhou stresu zruší dohodu otcovou brokovnicí. Povídka šestá - svatebčané se porvou na střeše a svatba se koná v budově městské vlády. A musím už běžet, brzy objeví tělo toho dozorce a prázdnou celu a já už se odtud musím konečně dostat, jsem totiž režisér a hledám nové talenty...(23.3.2015)

Kvalitní, vtipné, nápadité, mysl osvěžujicí divoké historky, u kterých jsem se ani na minutu nenudil. Z historek je velice patrné, že styl hodně ovlivnil Pedro Almodóvar v roli producenta, což je myslím jedině dobře vzhledem k výsledku práce. Mám rád inteligentní černý humor, ne každý mi však sedne, tady se to ovšem povedlo náramně a už v první historce s názvem "Pasternak" jsem se začal smát. Velice se mi líbila historka jak silniční pirát vybržďuje boháče v Audi, tam došlo k veliké gradaci černého humoru, který mi připomněl rané grotesky s Busterem Keatonem nebo bratry Marxe. Dále mě překvapila historka přejetí těhotné ženy, svým citlivě napsaným scénářem a bravurně zahraným hercem v roli otce. Z této historky nepůsobila žádná strojenost, vyumělkovanost, připadalo mi to, že nejsem sedícím divákem v sále kina, nýbrž jsem se naprostou náhodou ocitl ve vile pozorujicí napjatou situaci. Některé historky mají tak napsanou šablonu, že jsem pointu snadno prohlédnul už po pár minutách. Na působivosti to ale nic neubírá. Například ta s demoličním inženýrem, nebo závěrečná historka ze svatebního večírku.(13.7.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,095,794Tržby Celosvetovo $30,675,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,657 //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $15,065 //počet predaných kusov ║ každá poviedka má čosi do seba, nechýba tomu trefný čierny humor a trefné momentky /80%/(9.7.2015)

• - Zástupcovia Argentíny zvolili film Divoké historky ako svojho kandidáta do boja o nomináciu na Oscara, v kategórii Najlepší cudzojazyčný film za rok 2015. (MikaelSVK)

• - Když řidič Audi bere z kufru nářadí na výměnu kola, v odrazu levého světla lze vidět dva členy štábu. (imagoo)

• - Miesto pri moste, ktorý sa nachádza na 60-tom kilometri na ceste medzi Cafayate a Saltou, kde sa odohrával jeden z príbehov, sa stal po uvedení filmu zo dňa na deň akousi turistickou atrakciou. Prostredníctvom Google Street View je možné ho vidieť na súradniciach -25.730669, -65,6967926. (MikaelSVK)