poster

Divoké historky

 • španělský

  Relatos salvajes

 • slovenský

  Divoké historky

 • anglický

  Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  Argentinský Kameňák, samozřejmě s vyšší úrovní humoru a nesrovnatelně kvalitnějším řemeslným zpracováním. V dnešní době už je ale skoro standard, že se dějové linky jednotlivých povídek prolínají a zručný scenárista vytvoří i sofistikovaný postavový propletenec, koncept Divokých historek však zůstal v tomhle směru planý. Navíc žánr urban legends, tedy ,,městských legend" funguje spíš v narativním podání, možná ještě v literárním zpracování, ale jako filmový tvar mne to úplně neoslovilo. Stejně tak mi vadilo místy to příliš laciné moralizování a taktéž fakt, že z příběhů je až moc cítit ono tradiční latinskoamerické levicové vidění světa (povídka o sražení těhotné ženy), které má třeba konkrétně v povídce o Bombitovi čistě anarchistický rozměr. Hodnocení povídek: Povídka z letadla: ** Povídka z restaurace: ** Povídka o yuppiem a redneckovi: *** Povídka o Bombitovi: *** Povídka o dopravní nehodě: *** Povídka svatební: **** PS: Mnohem povedenější byly loni ,,divoké historky" z Austrálie The Little Death ...(3.3.2015)

 • D.Moore
  *****

  Divoké historky, při nichž nervy tečou, napínají se k prasknutí a praskají, ale cynická bránice si také přijde na své. Válka řidičů to u mě jednoznačně vyhrála, ovšem nedá se říct, že by ostatní kamínky v téhle černohumorné mozaice byly o moc horší. Pravda, ještě více by se mi líbilo, kdyby pan scenárista / režisér příběhy také provázal jinak než všudypřítomnou nepříčetností, ale to je asi jediná vada na kráse, které jsem si všiml.___P.S. Kdybych si teď pustil Volný pád (který mi připomněla povídka s pyrotechnikem), nemuselo by to s mým okolím dobře dopadnout.(3.4.2016)

 • Malarkey
  ****

  Od Divokých historek jsem tak nějak nevěděl, co mám čekat. On film skládající se z povídek většinou způsobí, že u některých zaujme a některých zase tak moc ne. Tenhle film to ale zvládl naprosto luxusně. Snad ani jedna z těch šesti historek nebyla špatná, natož pak průměrná. Jen některé byly dokonalé a jiné „jen“ výborné. Po shlédnutí filmu jsem si uvědomil, že jsem se ještě nesetkal s povídkovým filmem, u kterého bych se těšil po skončení jedné povídky hned na tu další. Divoké historky to ale s přehledem zvládly a každou tou povídkou si mě okamžitě získali. Nejvíc se mně líbila ta o dvou chlapech, co se u toho mostu parádně porvali. Viděno na základě Challenge Tour 2015(9.4.2015)

 • misterz
  ****

  Konečne po dlhej dobe vynikajúca čierna komédia, bavil som sa ako už dávno nie. Užil som si všetky poviedky a keby nebolo dvoch slabších (potkaní jed a ponuka) tak s prehľadom idem do plna. Ale aj tak som na vážkach medzi 4 a 5 hviezdami, pretože tie zvyšné boli extra super nátresk, ďaleko prevyšujúce všetko, čo som od tohto snímku očakával. Všetky historky spája satirický pohľad na spoločnosť ako celok, prípadne sa zameriava na jednotlivca a jeho zlyhania, pričom spôsob spracovania a priblíženie týchto tém divákovi je neobyčajne zábavný a inteligentný. Toto proste treba vidieť. 89/100(4.3.2015)

 • mat.ilda
  ***

  Divoké historky jako lekce z temperamentu i vymanění z civilizačních okovů... Kdo z nás se někdy nechtěl podobně odvázat a obnažit své potlačené emoce? A když už nemáme sami dost odvahy, můžeme se alespoň úchylně usmívat při pohledu na akt pomsty, jak jej uchopili Szifrónovi figuranti. Každý po svém, pod vlivem jiných okolností, s různým dopadem a rozdílným účinkem na diváka, kterého do toho správného rozpoložení jistě uvede i veskrze náladová hudba. V první povídce Gabriel Pasternak celkem jasně vyvrátí obecné povědomí o své neschopnosti - 60%... V druhé se pomsta podává za studena a stejně studeně i působí - nejslabší kousek - 20%... Třetí se zabývá faktickým zločinem z vášně - soubojem alfa samců o místo na silnici - do naprostého sebezničení, za mě 100%... Další v řadě popírá marnost boje s větrnými mlýny a cele se ztotožňuje s divákovým zločinným nutkáním, které ho tak často pokouší ve styku se systémem - 80%... Předposlední kousek vzdává chválu rčení, že za peníze lze koupit všechno, jen se musí umět smlouvat, a je ze všech nejdeprimující - 40%... a zbývá poslední skvělá historka, ve které msta vzejde z lásky a za vybičovaných emocí propuká v momentální šílenství... no, myslím, že ti dva zůstanou spolu, až dokud je smrt nerozdělí... :-) 100%. Sečteno, podtrženo, vyděleno = 66, zaokrouhlujeme nahoru, takže hodně silné tři.(8.3.2015)

 • - Film se objevil v nejlepší desítce filmů roku 2014 časopisu Time. (KidWithGun)

 • - Film byl promítán na filmovém festivalu v Cannes 2014, kde byl nominován na Zlatou palmu a vyvolal desetiminutový potlesk. Vyhrál turecký snímek Zimní spánek (2014). (Terva)

 • - Historka odehrávající se v letadle se až nápadně podobá skutečné havárii německého letadla ve francouzských Alpách v březnu 2015. Druhý pilot se zamkl v kabině, nepustil do ní kapitána a stroj záměrně navedl k zemi. Zahynulo všech 150 lidí na palubě. Existují proto domněnky, že se kopilot tímto filmem inspiroval. Po této události producenti filmu vydali varování, že „jedna část filmu může diváky rozrušit". (mr.hack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace