Divoké historky

Divoké historky

Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Argentinský Kameňák, samozřejmě s vyšší úrovní humoru a nesrovnatelně kvalitnějším řemeslným zpracováním. V dnešní době už je ale skoro standard, že se dějové linky jednotlivých povídek prolínají a zručný scenárista vytvoří i sofistikovaný postavový propletenec, koncept Divokých historek však zůstal v tomhle směru planý. Navíc žánr urban legends, tedy ,,městských legend" funguje spíš v narativním podání, možná ještě v literárním zpracování, ale jako filmový tvar mne to úplně neoslovilo. Stejně tak mi vadilo místy to příliš laciné moralizování a taktéž fakt, že z příběhů je až moc cítit ono tradiční latinskoamerické levicové vidění světa (povídka o sražení těhotné ženy), které má třeba konkrétně v povídce o Bombitovi čistě anarchistický rozměr. Hodnocení povídek: Povídka z letadla: ** Povídka z restaurace: ** Povídka o yuppiem a redneckovi: *** Povídka o Bombitovi: *** Povídka o dopravní nehodě: *** Povídka svatební: **** PS: Mnohem povedenější byly loni ,,divoké historky" z Austrálie The Little Death ...(3.3.2015)

Divoké historky, při nichž nervy tečou, napínají se k prasknutí a praskají, ale cynická bránice si také přijde na své. Válka řidičů to u mě jednoznačně vyhrála, ovšem nedá se říct, že by ostatní kamínky v téhle černohumorné mozaice byly o moc horší. Pravda, ještě více by se mi líbilo, kdyby pan scenárista / režisér příběhy také provázal jinak než všudypřítomnou nepříčetností, ale to je asi jediná vada na kráse, které jsem si všiml.___P.S. Kdybych si teď pustil Volný pád (který mi připomněla povídka s pyrotechnikem), nemuselo by to s mým okolím dobře dopadnout.(3.4.2016)

Od Divokých historek jsem tak nějak nevěděl, co mám čekat. On film skládající se z povídek většinou způsobí, že u některých zaujme a některých zase tak moc ne. Tenhle film to ale zvládl naprosto luxusně. Snad ani jedna z těch šesti historek nebyla špatná, natož pak průměrná. Jen některé byly dokonalé a jiné „jen“ výborné. Po shlédnutí filmu jsem si uvědomil, že jsem se ještě nesetkal s povídkovým filmem, u kterého bych se těšil po skončení jedné povídky hned na tu další. Divoké historky to ale s přehledem zvládly a každou tou povídkou si mě okamžitě získali. Nejvíc se mně líbila ta o dvou chlapech, co se u toho mostu parádně porvali. Viděno na základě Challenge Tour 2015(9.4.2015)

Konečne po dlhej dobe vynikajúca čierna komédia, bavil som sa ako už dávno nie. Užil som si všetky poviedky a keby nebolo dvoch slabších (potkaní jed a ponuka) tak s prehľadom idem do plna. Ale aj tak som na vážkach medzi 4 a 5 hviezdami, pretože tie zvyšné boli extra super nátresk, ďaleko prevyšujúce všetko, čo som od tohto snímku očakával. Všetky historky spája satirický pohľad na spoločnosť ako celok, prípadne sa zameriava na jednotlivca a jeho zlyhania, pričom spôsob spracovania a priblíženie týchto tém divákovi je neobyčajne zábavný a inteligentný. Toto proste treba vidieť. 89/100(4.3.2015)

Divoké historky jako lekce z temperamentu i vymanění z civilizačních okovů... Kdo z nás se někdy nechtěl podobně odvázat a obnažit své potlačené emoce? A když už nemáme sami dost odvahy, můžeme se alespoň úchylně usmívat při pohledu na akt pomsty, jak jej uchopili Szifrónovi figuranti. Každý po svém, pod vlivem jiných okolností, s různým dopadem a rozdílným účinkem na diváka, kterého do toho správného rozpoložení jistě uvede i veskrze náladová hudba. V první povídce Gabriel Pasternak celkem jasně vyvrátí obecné povědomí o své neschopnosti - 60%... V druhé se pomsta podává za studena a stejně studeně i působí - nejslabší kousek - 20%... Třetí se zabývá faktickým zločinem z vášně - soubojem alfa samců o místo na silnici - do naprostého sebezničení, za mě 100%... Další v řadě popírá marnost boje s větrnými mlýny a cele se ztotožňuje s divákovým zločinným nutkáním, které ho tak často pokouší ve styku se systémem - 80%... Předposlední kousek vzdává chválu rčení, že za peníze lze koupit všechno, jen se musí umět smlouvat, a je ze všech nejdeprimující - 40%... a zbývá poslední skvělá historka, ve které msta vzejde z lásky a za vybičovaných emocí propuká v momentální šílenství... no, myslím, že ti dva zůstanou spolu, až dokud je smrt nerozdělí... :-) 100%. Sečteno, podtrženo, vyděleno = 66, zaokrouhlujeme nahoru, takže hodně silné tři.(8.3.2015)

• - Film se objevil v nejlepší desítce filmů roku 2014 časopisu Time. (KidWithGun)

• - Film byl promítán na filmovém festivalu v Cannes 2014, kde byl nominován na Zlatou palmu a vyvolal desetiminutový potlesk. Vyhrál turecký snímek Zimní spánek (2014). (Terva)

• - Historka odehrávající se v letadle se až nápadně podobá skutečné havárii německého letadla ve francouzských Alpách v březnu 2015. Druhý pilot se zamkl v kabině, nepustil do ní kapitána a stroj záměrně navedl k zemi. Zahynulo všech 150 lidí na palubě. Existují proto domněnky, že se kopilot tímto filmem inspiroval. Po této události producenti filmu vydali varování, že „jedna část filmu může diváky rozrušit". (mr.hack)