poster

Divoké historky

 • Argentina

  Relatos salvajes

 • Španělsko

  Relatos salvajes

 • Slovensko

  Divoké historky

 • USA

  Wild Tales

 • Velká Británie

  Wild Tales

 • Austrálie

  Wild Tales

Povídkový / Komedie / Drama / Thriller

Argentina / Španělsko, 2014, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jhershaw
  **

  Divoké historky předcházela pověst filmu, ze kterého byli nadšeni všichni kromě Františka Fuky. Tedy mě zarazilo, že jsem se zařadil po bok FF, i když z poněkud jiných důvodů. (asi) Chápu premisu filmu, ukázat lidi vystavené stresu, kteří v jeden moment to napětí již nevydrží, vybouchnou a divák spolu s nimi dojde zadostiučinění. Teoreticky u mě dobrý, s tím bych problém neměl. Problém jsem měl s tím, že většina těch, kteří se měli mstít, mi přišli jako **libovolná nadávka**, ke kterým jsem necítil naprosto žádné sympatie a jejich osud jsem jim místy i přál. Plná sál se smál a já jsem nechápal.(8.1.2015)

 • Spiker01
  ****

  Beztak je nejlepší ta historka s vybuchlým autem :) Ke konci jsem sice už nedával příliš pozor, ovšem na to, že jsem vůbec nevěděl co čekat, jsem se celkem bavil a byl jsem překvapen, s jakou bravurou se tvůrcům povedlo zachytit tolik absurdních momentů. Možná podle mě trošku nadhodnocené, ale stále skvělé...75%(1.3.2015)

 • Pethushka
  *****

  Několik méně či více šílených historek, které diváka rozhodně nešetří. Nevíte, jestli máte brečet, smát se a nebo to snad vypnout, abyste si zachovali zdravý rozum. Jenže ten adrenalin, který proudí pod kůží všech hrdinů nakonec rozhodne za vás. Tohle dokoukat prostě musíte. Každá z historek je při nejmenším průměrná, ale většina z nich je silný nadprůměr. Mě nejvíc nadchla svatba a pneumatika. 4,5*(1.3.2016)

 • J*A*S*M
  ****

  Prozatím asi nejlepší kino-zábava letošního roku. Šest velmi černohumorných (a občas i překvapivě brutálních) povídek, které spojuje motiv nasranosti a ztrácení nervů obyčejných lidí v obyčejných situacích, čehož výsledkem jsou vzápětí situace ne zrovna obyčejné. Jednotlivé příběhy jsou co kvalitou vzácně vyrovnané - některé se mi samozřejmě líbily o něco méně než další (u mě vede redneck, inženýr Bombička a hlavně nepodařená svatba), ale žádnou bych nenazval významným kvalitativním propadem. Pokud bych musel něco vytknout, tak snad jedině to, že občas mi vypointování příběhů či některé dějové zákruty přišly předvídatelné o něco dřív, než bývaly měly. Za to bodík dolů, ale jinak velké doporučení.(25.9.2014)

 • Tsuki
  ***

  Název mluví sám za sebe, divoké historky to totiž rozhodně jsou. Některé příběhy jsou trhlejší, jiné méně... některé jsou lepší, jiné spíš průměrnější, ale každopádně, všechny mají výborný scénář a dějovou linku. Osobně se mi líbil hlavně příběh dvou řidičů, ale i některé ostatní (o zkorumpovanosti dnešní společnosti či obecné nespokojenosti s fungováním úřadů atd.) byly hodně dobré. Důvod, proč se zdráhám tomu dát o něco větší hodnocení, je spíš čistě subjektivní, a to je, že mi moc nesedí černý humor. Nebyl to sice zážitek, kdy bych se zasmála, ale oceňuju filmařské umění Španělů. ~(3,3)~(25.4.2015)

 • - Scenárista a režisér filmu Damián Szifrón napísal väčšinu príbehov vo svojej vani. (Laslo)

 • - Film byl promítán na filmovém festivalu v Cannes 2014, kde byl nominován na Zlatou palmu a vyvolal desetiminutový potlesk. Vyhrál turecký snímek Zimní spánek (2014). (Terva)

 • - Miesto pri moste, ktorý sa nachádza na 60-tom kilometri na ceste medzi Cafayate a Saltou, kde sa odohrával jeden z príbehov, sa stal po uvedení filmu zo dňa na deň akousi turistickou atrakciou. Prostredníctvom Google Street View je možné ho vidieť na súradniciach -25.730669, -65,6967926. (MikaelSVK)