Boj o Hedvábnou stezku

• Čína Tchien ťiang siung š' (více)

Když zkorumpovaný římský vůdce Tiberius (Adrien Brody) přijíždí v čele obří armády, aby si nárokoval Hedvábnou stezku, Huo An (Jackie Chan) se skupinou zkušených bojovníků spojí síly s elitní legií zběhlých římských vojáků vedených generálem Luciem (John Cusack) a pokusí se zajistit křehkou rovnováhu sil v regionu. V touze ochránit svou zemi a své nové přátele shromáždí Huo An válečníky 36 etnik, kteří se postaví na odpor Tiberiovi v neskutečně velkolepé bitvě. (Bontonfilm)

Dale

Niektoré scény pôsobia úchvatne (kolesové stroje, armády), ale väčšina filmu aj tak pôsobí hrozne lacno a B-čkovo. Podporuje to aj hlúpučký príbeh, primitívne dialógy a v neposlednom rade aj herci. Cusack je úplne mimo, akoby sa v tomto filme ocitol omylom vďaka stroju času, absolútne tu nepasuje, ako Riman vám nebude pripadať ani po litre vodky. Ale ani Jackie mi tu až tak nepasoval, vzhľadom na vek už sú tie súboje preňho trošku moc. A ani tá vážna rovina mu absolútne nesedí, keď prednášal vážny monológ za zvukov monumentálnej hudby a stekali mu slzy po tvári, nemohol som sa udržať smiechu, ale nechceného. Takže vizuál tak na pol plynu (nedá sa to porovnať so spektáklami Yimou Zhanga) a obsahovo veľká bieda. A ten spev, či už chlapčeka alebo rímskeho vojska, ktorému by závidel nejeden špičkový spevácky zbor... Malá to byť paródia, alebo sa niečo vážne nepodarilo? ()

Padme_Anakin

U mě spokojenost, dobrodružný snímek, jak má být. Jackie Chan mě bavil, John Cusack se mi líbil, Adrien Brody mi spolehlivě pil krev a ta krásná divoška Peng Lin mi byla tuze sympatická. Cením si choreografie duelů, byla velmi pěkná a povedená. A že to celé byla pohádka? No, byla. A co? Mně to vůbec nevadilo. ()

MartinezZ

Boha Jeho to byla sračka. Nesmyslná blbost, která si hraje spíš na akční komedii zabalenou v jakémsi pseudohistorickém dobrodrůžo kabátci, čerpající sílu na svoji chabou existenci jen z přítomnosti poněkud na svoji roli přestárlého a našmínkovaného Jackieho, mimózním Cusackem a úplně mimo mísu Brodym. Ne béčko, ale céčko, navíc nasnímané nějakou televizně lacině vyznívající kamerou s děsným malovaně rozblemclým obrazovým filtrem. Po padesíti minutách jsem doufal, že ten nesmyslný na hlavu postavený příběh už konečně skončí, ale protože má film přes dvě hodiny, zbylo jen čekání, čeho všeho se od autorů ještě dočkám. No a po pár dalších chvílích jsem se v té slátanině naprosto ztratil a smysl a děj v tom už ani nehledal. Cusack s Brodym taky umí klesnout slušně hluboko. Chyběl mi tam ještě Cage, aby byla ta "zápaďácká" parta srágorářů úplná. ()

Baronne

Hezká pohádka o přátelství.. Megašílenej Adrien, historická hudba, krásný čínský prostředí a kultura. ALE, je to straaaaašně predictable, beeee, to je přece nudaaa. Slepej uřvanej kid mi šel chvílema na nervy.. A těch pět minut příběhu z přítomnosti ? Tak to je úplnej úlet.. Jinak to ale ničim nějak extra neurazí, prostě taková pohodinda.. ()

kaylin

Ono je to celkově docela průměrné, ale v některých filmech je něco, co vás baví. A v tomhle případě to byli herci, v jejichž podání mi ani nevadilo, že jsou některé postavy moc jednoduché a některé zase moc patetické. Je to přesně ten mix historie, s přece jen trochu malým množstvím akce, a výbornými herci, který mi sedl. ()

italka63

Viděla jsem absolutně špičkového, famózního římského vůdce Tiberia, tedy správně Adriana Brodyho.Jeho hajzl byl úplně bez chyby a jeho boj perfektní. Dále slušného Jackiho Chana a tak akorát Cusacka. A nádhernou ideu o přátelství a míru v novém městě na Hedvábné stezce. ()

runner85

I keď je to len rozprávka ale skvelo zahraná! Ja som tým hercom uveril všetko. Brody zahral toho Tibéria tak výborne, že sa teším na pomstu od momentu keď sa dostaví na plátno :o. Divožienka Peng Lin ma upútala hneď na prvý pohľad a aj preto škoda, že jej tam nebolo viac. Súboj ala opretie o ženský hrudník bolo velice dojemné a romantické (robím si prdel, ale v tom momente by som kludne menil s pánom Chanaom). Na záver dodám, že v rámci histórie je to konina. Lenže ten film som ja chápal aj tak inak. Bol o kamarátstve. Ukázal, že aj dva rozličné národy sa vedia skamarátiť a pomáhať si. Ukázal aj to, že oddanosť ku niekomu môže trvať na veky, len treba mať dobré zásady. P:S film Gladiátor bol tiež nepresný ako riť, no tomu to dajako ľudia nevyčítajú ... ()

PP66

Synek to zhodnotil jako naivní, já dodávám silně naivní. Čínu mám, zaplaťbůh, v rámci Challenge Tour za sebou. Jedna hvězda za výpravu. ()

dee-key

Z filmu, na který jsem se relativně těšil a mohl být i docela dobrý, se vyklubalo zklamání roku. Příběh je v zásadě velice prostý, ohraný a nic moc originálního nepřináší. A ačkoli se trochu cítím jako pokrytec, když jsem ochotný čtyřkovat a pětkovat asijské řezničiny, kde mají vojáci zbraně o velikosti zahradního nábytku a tady bych měl kritizovat stylizaci Římanů, kteří vypadají spíš jako Imeprials ze Skyrimu nebo jiného divokého fantasy, ale je to tak. Zároveň celý běh filmu mi nebyl po chuti, protože vytváření multikulti utopie na hranici Asie a Evropy, kde každý ze smyšlených národů střídavě zpívá, tančí atd., aby ukázal svou svébytnost, podkreslené tklivou až smutnou hudbou, mi přišlo prostě naivní a nevhodné. Korunuje to otravný skrček v pozici následníka trůnu římské říše. Takže ač casting výborný a vcelku pěkná choreografie soubojů, Římani a další nedostatky mě bili do očí natolik, že o můžu ohodnotit maximálně jako zbytečná hloupost. ()

kinderman

Patetická, kýčovitá a pseudovlastenecká pohádka o tom, jak se všichni pobratřili na Hedvábné stezce. Cusack byl obsazen zcela nevhodně a vůbec netušil, jak má svou absurdní roli římského generála pojmout. Brody se naproti tomu domníval, že točí něco jako Gladiátora. V rámci reality show Hedvábná stezka hledá superstar si hrdinsky zapěl i Jackie Chan, když předtím zopakoval svůj "trik" z Police Story 3 (opření se o ženský hrudník v zápalu boje). Jo, asi uprostřed filmu je jedna zdařilá napínavá lukostřelecká sekvence. Toť vše. ()

Jigy

Další monumentální historický čínský film, tentokrát však velmi dobře obsazený. Jackie, hraje svou klasiku, Cusack je místy nevýrazný a až moc správňácký, ale zato Brody si zahrál padoucha výborně. Jeho legie pochodují pouští a nenechávají na pochybách všechny, kteří nevěří tomu, že Řím vládne světu. Bojové scény jsou moc pěkné a proto mě zklamal závěr, kdy opět musí dojít na boj muž proti muži i když Římané získali drtivou nadvládu a mohli všechny poslat do pekel. Škoda, takto se jedná o další velkolepý výpravný film, na který zase můžu zapomenout. ()

Wiikii

Na to, že je to třetí nejdražší film čínské kinematografie, tak nemá příliš vysokou kvalitu. .. Kamera nijak nevyniká z průměru, hudba má povedený základ, ale také nevyniká, hlavní záporák je až moc záporný a vše kazí také fakt, že chvílemi se to pokouší chytit za srdce, pak se tam objeví Jackie Chan a je z toho jeho klasická komedie, a pak se na obrazovce ukáže Cusack a z komedie je vážné drama. .. Osobně bych vyzdvihl jen bojové scény, ale kdo zná Jackieho Chana, tak uzná, že ve většině jeho filmech se najdou mnohem lepší rvačky. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

Giggo

Pokud máte rádi historické filmy plné bitev a soubojů s troškou toho hrdinského patosu nebudete zklamáni. Jackie Chan z toho vyjimečně nedělá komedii, ale snaží se skutečně hrát a tvářit jako moudrý velitel. Tuto část je těžší zkousnout, protože Jackiho si představit jako vážnější postavu, co se snaží poučit ostatní je prostě náročný. Nicméně film je skutečně velkolepý, kulisy, masky, prostředí podkreslené fajn hudbou si skutečně užijete. Člověk se nechá ponořit do představy velkolepých bitev a hrdiných generálů. ()

Martin741

Chce to byt velkolepe, nadherne, ale utapa sa film v nevyraznom tempe, slaboduchych dialogoch a nie moc vydarenej rezii. Skoda, takto premrhat dobry namet : 25 % ()

Streeper

Dlouho jsem přemýšlela jaké hodnocení mám filmu dát, nakonec jsem se rozhodla pro to vyšší. Film je zvláštně natočený ale to je na tom rozhodně za pozitivní věc. Jacki Chan stále u mí hrát a bojovat a dokonce i v historickém filmu dokáže bojovat s vtipností. Mě ale nejvíce překvapil John Cusack, podle mého názoru ve filmu předvedl nejlepší výkon. Adrien Brody tam byl ten zlý a i když mu to šlo, tak by podle mě měl dostat ve filmu více prostoru, vzhledem k tomu, že se ocitl v epickém bojovém závěru. Objevuje se tam i pár skvělých scén, které se dotknou u srdce, celkově má snímek ukazovat na to, že když je největší nutnost, tak se rozdílné kultury, náboženství nebo třeba i nepřátelé dokážou spojit proti nepříteli a v téhle době je to dost potřebné téma. ()

Rodriguez

K filmu jsem se přes rok a půl vůbec neměl. Sehnal jsem si ho jen kvůli Jackiemu, protože jeho filmy jsou (ve většině případů) zárukou určité kvality a vždy se člověk nějakým způsobem zasměje a uvolní. Pravdou je, že příběh a děj filmu mě od samého začátku vtáhnul do děje! Přesně takhle by měl film zaujmout každého diváka, když ne, tak je rozhodně něco špatně. Velkolepá výprava, hudba, herecké esa i bitvy jsou zárukou tohoto filmu. Z hlediska skutečných dějin bych tento snímek nehodnotil. Dragon Blade má i své drobné nedostatky, ale to jsem schopen odpustit. 95% ()

Martrix

Zlatá malina, nebo v tomto případě spíš Zlaté litchi by mělo putovat nejen pro film, ale také za režii a za scénář. Pohádka ve stylu proletáři všech zemí spojte se, mír za nás na věčné časy... . Patetický blábol, na který bylo vynaloženo spousta prostředků a podílelo se na něm mnoho lidí je o to smutnější, že jedním z těch nešťastníků byl Jackie Chan, společně s Adrienem Brody a strašlivě špatným Johnem Cusackem, který jakoby se rozhodl kráčet ve stopách Nickiho Cage. Historické filmy mají tu výhodu, že člověk ocení minimálně výpravu a zpravidla atraktivní lokality. Jenže tady to byl scénáristicky fakt velký průšvih. Velká čínská zeď měla aspoň potvory. ()

majo25

Pseudohistorický akčňák s veľkopelým spracovaním i epickým dejom, ktorý je však aj veľmi patetický. Keď mnohotisícové armády vojakov ťahajú za jeden povražtek, hoc nepoznujú reč druhého, a spoločne stavajú pevnosť, spoločne spievajú (!) a vzdávajú úctu druhému národu, začínať byť toto multi-kulti otravné. Dokonca si jednu áriu zaspieva aj Džeky a oči sa mu počas deja zarosia od dojatia toľkokrát, že som to prestal počítať. Čínski tvorcovia tomu prepadli natoľko, že je podľa typu boja ťažko rozoznať, kto je Číňan a kto Riman. Keď šéf Rimanov (mimochodom nepresvdčivo obsadený Brodym) chytí vrhnutý meč jednou rukou a za čepel, niet sa čomu diviť, rovnako ako atakujúcou armádou orlov. Na státisícové armády som si v čínskej kinmatografii už zvykol, prekvapuje, že početná prevaha je v tomto filme na strane Eurošov a nie na strane domácich "kobyliek". Spracovanie, akcia, súboje či vojnové scény sú znamenité, len keby to všetko bolo s mierou, vrátane prvoplánového tlačenia na city. ()

dr.fish

Tak tímhle si v Číně vychovávají mládež věřící v sílu jednoty a ideálů. Proletáři všech zemí spojte se! Jako parodie příliš blbé, jako béčko přiliš vážné a jako áčko naprostá sračka. Stačí si tedy jen vybrat. 10% za obraz. ()

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015