poster

Riaditeľ (TV film)

Drama

Československo, 1986, 72 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

 • Snorlax
  ****

  Bylo by to skvělé, dokonce i napínavé, kdyby scenáristovi neutekla jedna zásadní chyba. Jediné další negativum spatřuji v tom, že dámy chodí v modelech, v nichž i ta nejhezčí žena vypadá jako chodící paleta. Osmdesátky měly podivuhodné módní úchylky. *** SPOILER *** Ředitel je v úvodu v naprostém šoku, že chybí vakcíny, pánové z vedení s ním konzultují, zda nezavolat bezpečnost. A pak se ukáže, že všichni věděli, jak to bylo. Tu kontrolu přece klidně mohli poslat sami veterináři. Škoda, jinak by nebylo co vytknout.(3.8.2018)

 • PatoP
  ****

  Televízna inscenácia o človeku, ktorý na dnešných mladých ľudí môže pôsobiť akoby bol z inej planéty. No chvalabohu, aj takí ľudia u nás žili a občas aj boli v správnych funkciách, hoci viem, že takéto tvrdenia sa teraz niekomu len ťažko počúvajú. Ja iba dúfam, že aj dnes sú aspoň na niektorých postoch fachmani, no ktože by už o nich natočil film, či inscenáciu? To sa už nenosí.(12.6.2014)

 • Gekacuk
  ****

  OBSAHUJE SPOILER: Téměř 30 let stará moralita, která už sice dávno pozbyla svou tehdejší aktuálnost, ale přesto má co současnému divákovi nabídnout. Slavo Záhradník se jedné ze svých nemnoha hlavních rolí zhostil velmi dobře. Je škoda, že už tak dávno není mezi námi. Hraje ve svých 49 letech čerstvého padesátníka a nevypadá vůbec zdravě. Snaha vyrovnat se nejen s plánovanými úkoly, ale i zachovat si svou profesní čest přivede ředitele podniku až k falšování výkazů a je za to potrestán. Doma se setkává s výčitkami své ženy B. Turzonovové, lehkomyslností mlaší dcery, totálním ignoranstvím syna J. Kronera i s naznačenými problémy starší dcery. Jeho podřízení nejsou zrovna lidé, na které by se mohl spolehnout (především J. Slezáček a tradiční záporák Andy Hryc). Ruce pryč od něj nakonec dají i jeho nadřízení a přátele. Roli mladého kontrolora pěkně zahrál Alfréd Swan a malé úlohy přítele se dobře zhostil Teodor Piovarči. Manželka brzy pozná, že jde do tuhého a chce manželovi pomoci. Na to je však již bohužel pozdě. TV inscenace vrocholí smutnými scénami „oslav“ padesátin a vynesení rozsudku soudu. Jediné, co by bylo možné této TV inscenaci vytknout, je nepřiměřeně negativní postoj J. Kronera ke svému otci, i když z jedné scénky vyplývá, že jeho pracovní schopnosti uznává. Ideologie je v tomto díle poskrovnu a nepůsobí nijak rušivě. Je dobře, že STV tyto staré TV inscnace vysílá. O to smutnější je negativní přístup k těmto dílům ze strany České televize, která je v tomto směru až příliš novodobě-moderně dogmatická. Vždyť v podobných nezávadných inscenacích hráli ti nejlepší čeští herci a jejich umění by jistě stálo za to shlédnout i přes nezbytnou kapku tehdejší ideologie.(12.6.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace