Inkognito

Inkognito

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1997, 104 min

• Lokran

jo aneb jeden díl dobrodružství kriminalistiky natáhnutý na skoro dvě hodiny. dokonce tuším, že o tom díle mluvili i v tomhle filmu. při soudním přelíčení obhájce pravil, že existuje jistý precedens, kdy soud nechal padělatele kopírovat svůj obraz l.p. 1947. a přesně o tom byl ten díl kriminalistiky (a mnohem lepší, chce se podotknout)... takže o to víc mě to zklamalo. 40%(28.8.2006)

Chtě nechtě jsem si při zrodu nekatalogizovaného "Rembranta" vzpomněla na Mr. Beana, jak kvedlá vajíčka a pak je fénuje na katalogizované "Whistlerově matce", o které tu dokonce padne u soudního procesu řeč ("A kdyby tu namaloval WM znamená to, že je Whistler?"). Zase jednou zašitá kvalitní věc, nepostrádající napětí, inteligenci a vtip.(27.8.2006)

I kdybyste mě natahovali na skřipec, nevzpomněl bych si, jestli nám to pustil učitel ANG (učebna 5) v roce 2009, 2010 nebo 2011 (prvních 45 min). Nevzpomenu si. A nemám rád, když filmy nemůžu dosledovat, dříve to pro mě dokonce neexistovalo... sic si někdy vzpomenu pozdě, ale tenhle byl o výtvarném umění to mně, jakožto malíři samozřejmě imponuje. A to padělání se mi taky moc líbilo, jak to prezentovalo techniku a způsoby malířství. V podstatě tu máte podrobný návod jak udělat falzifikát olejomalby, jakým způsobem k tomu přistupovat. Věřím, že tenhle film ze pár lidí po světě inspiroval. Trošku škoda, že ten konec byl takový chtěný, ale moc se mi to líbilo a jsem rád, že jsem to konečně po těch pár letech dosledoval.(16.3.2014)

Příjemná a zajímavá krimi s výborným nástupem a vynikající pasáží "výroby a objevem Rembrandta", která pro mě zůstává vrcholem filmu. Následná hra na honěnou už je poněkud slabší i když neztrácí tempo a v soudním finále ze sebe opět vymáčkne slušnou dávku emocí. Jason Patrick kolísá mezi příjmně přirozeným a poněkud křečovitě přehrávaným projevem, Irene Jacob je spíš na ozdobu a motiv vraždy zbytečný. Přes všechny výtky to však pro mě bylo příjemné, svižně odsýpající překvapení.(6.4.2012)

Tak mě dnes opět po delší době potkal silný a emocionální filmový příběh. Příběh, který mi nabídl vše co může život nabídnout. Lásku, živelnost, hamižnost, zradu, věrnost, talent,poctivost a to vše namíchané jako silný koktejl, jehož účinek z Vás vyprchá až za hodně dlouhou dobu. Výborné herecké výkony hlavních představitelů byly třešničkou na tomto filmovém dortu. Proč jsem nedal 5* ? Zřejmě jen proto, že v reálném životě by to dopadlo úplně jinak.(2.9.2011)