Inkognito

Inkognito

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1997, 104 min

• Lokran

jo aneb jeden díl dobrodružství kriminalistiky natáhnutý na skoro dvě hodiny. dokonce tuším, že o tom díle mluvili i v tomhle filmu. při soudním přelíčení obhájce pravil, že existuje jistý precedens, kdy soud nechal padělatele kopírovat svůj obraz l.p. 1947. a přesně o tom byl ten díl kriminalistiky (a mnohem lepší, chce se podotknout)... takže o to víc mě to zklamalo. 40%(28.8.2006)

Chtě nechtě jsem si při zrodu nekatalogizovaného "Rembranta" vzpomněla na Mr. Beana, jak kvedlá vajíčka a pak je fénuje na katalogizované "Whistlerově matce", o které tu dokonce padne u soudního procesu řeč ("A kdyby tu namaloval WM znamená to, že je Whistler?"). Zase jednou zašitá kvalitní věc, nepostrádající napětí, inteligenci a vtip.(27.8.2006)

I kdybyste mě natahovali na skřipec, nevzpomněl bych si, jestli nám to pustil učitel ANG (učebna 5) v roce 2009, 2010 nebo 2011 (prvních 45 min). Nevzpomenu si. A nemám rád, když filmy nemůžu dosledovat, dříve to pro mě dokonce neexistovalo... sic si někdy vzpomenu pozdě, ale tenhle byl o výtvarném umění to mně, jakožto malíři samozřejmě imponuje. A to padělání se mi taky moc líbilo, jak to prezentovalo techniku a způsoby malířství. V podstatě tu máte podrobný návod jak udělat falzifikát olejomalby, jakým způsobem k tomu přistupovat. Věřím, že tenhle film ze pár lidí po světě inspiroval. Trošku škoda, že ten konec byl takový chtěný, ale moc se mi to líbilo a jsem rád, že jsem to konečně po těch pár letech dosledoval.(16.3.2014)

Nevím jestli je autor scénáře profesionální scenárista nebo malíř, ale po odoborné stránce (film je o padělání obrazu od Rembranta) snímek nemá chybu! I z režijního hlediska je vynikající, dovolím si říct, že je to nejlepší snímek Johna Badhama, který nás v druhé půli devadesátých let zavaloval takovými peckami jako Zóna úniky, ale naštěstí si také našel čas na dva výborné snímky: jedním z nich je tento, tím druhým je pak Nick of Time!(6.1.2003)

Už je to velmi dávno co jsem tento film poprvé a zároveň naposledy viděl, ale pamatuji si, že jsem nečekal nic a dostalo se mi kvalitního zážitku. Scénář mi přišel zajímavý a svým způsobem celkem originální. Zkrátka nadprůměrná kriminálka, kterou si rozhodně musím někde sehnat a znovu se na ni podívat.......(9.8.2008)