poster

Inkognito

 • USA

  Incognito

 • Slovensko

  Inkognito

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1997, 104 min

 • Skleena
  ****

  Překvapivě kvalitní záležitost a jistě neprávem poměrně neznámý snímek. Ačkoliv se o umění absolutně nezajímám a přestože šel film podle oné "klasické" linky bez jakýchkoliv větších zvratů či překvapení, napětí funguje až do konce a dobře se na to dívá. Že šlo pouze o onu "vážnou" záležitost bez nějakých vtípků a odlehčujících scén, jak se tu v některých komentářích objevilo, mi vůbec nevadilo - možná právě naopak. Super oddechovka, která si na nic nehraje a pokud od toho člověk neočekává přespříliš, jistě bude spokojen. A Irene Jacob mi tu byla sympatičtejší než třeba ve "dvojím životě Veroniky", kde podle některých předvádí hereckou etudu.(2.9.2011)

 • kleopatra
  ****

  Chtě nechtě jsem si při zrodu nekatalogizovaného "Rembranta" vzpomněla na Mr. Beana, jak kvedlá vajíčka a pak je fénuje na katalogizované "Whistlerově matce", o které tu dokonce padne u soudního procesu řeč ("A kdyby tu namaloval WM znamená to, že je Whistler?"). Zase jednou zašitá kvalitní věc, nepostrádající napětí, inteligenci a vtip.(27.8.2006)

 • Boss321
  ****

  Už je to velmi dávno co jsem tento film poprvé a zároveň naposledy viděl, ale pamatuji si, že jsem nečekal nic a dostalo se mi kvalitního zážitku. Scénář mi přišel zajímavý a svým způsobem celkem originální. Zkrátka nadprůměrná kriminálka, kterou si rozhodně musím někde sehnat a znovu se na ni podívat.......(9.8.2008)

 • movie
  ****

  Nevím jestli je autor scénáře profesionální scenárista nebo malíř, ale po odoborné stránce (film je o padělání obrazu od Rembranta) snímek nemá chybu! I z režijního hlediska je vynikající, dovolím si říct, že je to nejlepší snímek Johna Badhama, který nás v druhé půli devadesátých let zavaloval takovými peckami jako Zóna úniky, ale naštěstí si také našel čas na dva výborné snímky: jedním z nich je tento, tím druhým je pak Nick of Time!(6.1.2003)

 • Abdul
  ****

  Všechno v tomto zajímavém filmu šlape jak švýcarské hodinky, ovšem stejně jak je Švýcarsko v mnoha ohledech jednobarevné a nudné, tak tento Badhamův počin pouze respektuje a v plné míře dodržuje pravidla žánru. Fakt, že se pak Badham nepokusil vnést do snímku nějakou výraznější osobitou formu, stojí "Inkognito" pět hvězd.(16.6.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace