Inkognito

Inkognito

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1997, 104 min

• tron

Nudný, televíznym dojmom pôsobiaci romantický triler, ktorý je zaujímavý nielen ďalším dôkazom, že životným filmom anglického režiséra Badhama zostane ČÍSLO 5 ŽIJE, ale i slabučkými výkonmi Jasona Patrica (SPÁČI) a Irène Jacobovej. Jediným milým prekvapením je, že som doteraz netušil, ako dokáže podpis na obraze sexuálne motivovať Francúzky.(15.12.2004)

Chtě nechtě jsem si při zrodu nekatalogizovaného "Rembranta" vzpomněla na Mr. Beana, jak kvedlá vajíčka a pak je fénuje na katalogizované "Whistlerově matce", o které tu dokonce padne u soudního procesu řeč ("A kdyby tu namaloval WM znamená to, že je Whistler?"). Zase jednou zašitá kvalitní věc, nepostrádající napětí, inteligenci a vtip.(27.8.2006)

Příjemná a zajímavá krimi s výborným nástupem a vynikající pasáží "výroby a objevem Rembrandta", která pro mě zůstává vrcholem filmu. Následná hra na honěnou už je poněkud slabší i když neztrácí tempo a v soudním finále ze sebe opět vymáčkne slušnou dávku emocí. Jason Patrick kolísá mezi příjmně přirozeným a poněkud křečovitě přehrávaným projevem, Irene Jacob je spíš na ozdobu a motiv vraždy zbytečný. Přes všechny výtky to však pro mě bylo příjemné, svižně odsýpající překvapení.(6.4.2012)

Už je to velmi dávno co jsem tento film poprvé a zároveň naposledy viděl, ale pamatuji si, že jsem nečekal nic a dostalo se mi kvalitního zážitku. Scénář mi přišel zajímavý a svým způsobem celkem originální. Zkrátka nadprůměrná kriminálka, kterou si rozhodně musím někde sehnat a znovu se na ni podívat.......(9.8.2008)

• Lokran

jo aneb jeden díl dobrodružství kriminalistiky natáhnutý na skoro dvě hodiny. dokonce tuším, že o tom díle mluvili i v tomhle filmu. při soudním přelíčení obhájce pravil, že existuje jistý precedens, kdy soud nechal padělatele kopírovat svůj obraz l.p. 1947. a přesně o tom byl ten díl kriminalistiky (a mnohem lepší, chce se podotknout)... takže o to víc mě to zklamalo. 40%(28.8.2006)