poster

Musím tě svést

Drama / Komedie

Česko, 2002, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Jeden z mála českých snímků poslední dekády, u kterého jsem nevysílala tázavé pohledy na ostatní diváky u obrazovky. Nehemží se to v něm totiž sockama, úchylákama ani bláznama (možná proto, že námět nebyl tuzemský), disponuje příběhem a solidními hereckými výkony. Švih se místy vytrácí natahováním stopáže ilustrativními záběry nočních autostrád, byť příjemně doplněnými ústřední melodií.(21.2.2009)

 • Marsik
  ****

  ČT 1 (4:3) - Paráda, nečekal jsem takhle vtipný český film. Kraus mě velmi často rozesmával a dvojice Chýlková Trojan zdatně sekundovala. Nechápu nynější hodnocení (54%), protože na české poměry to bylo velmi dobré. Oceňuji vtip, svižnost a obecně se dá říct, že film měl šťávu. Proto tuto již 12-ti letou komedii ocením tak, jak mi přijde správné. 75% (with J.)(14.1.2014)

 • Weehaa
  *****

  Deset z deseti a budu se hádat klidně s celým světem. Za Chýlkovou, Trojana, Krause. Za zajímavý námět. Za skvělou hudbu Kurtizán a Anny K. Za konec, jakkoliv nepopulární, přesto naprosto odpovídající realitě. Z dialogů mezi Krausem a Chýlkovou je místy cítit improvizace, což přidá na autenticitě a uvěřitelnosti. Ano, Jan Kraus vzhledem ke svému uvolněnému prosím obličeji těžko padne do vážných rolí, ale mně se podařilo se na něj koukat a vidět postavu, ne moderátora každopáteční šarády. Film má příjemně krátkou stopáž a vyvolá spoustu otázek a námětů na přemýšlení. U mě dobrý. U mě super. "Ale spát s Tebou nebudu!" "Ne ne, to by bylo strašný."(24.7.2009)

 • mira007
  ***

  Čekal jsem to lepší - je to pomalé, jednoduché, inspirované skutečností, dobře obsazené , ale takové nemastné neslané. Chýlková je extratřída a těšil jsem se na Krause, ale hrál tady způsobem, který jsem moc nečekal a tak nevím zda to hodnotit jako nepovedené herectví nebo jen síla zvyku očekávání. Konec moc brilatní nebyl.(21.4.2015)

 • Jeanne
  ***

  První, co člověka musí napdnou je, že Kraus ten scénář čte, jako by se mu vysmíval! Pak však začnete mít dojem, že se vysmívá divákům vůbec, nebo své roli nebo... a nakonec se člověk zadívá do děje a na ten jeho čtený styl přistoupí. Vlastě po chvíli se zase nudím a spíš začínám uvažovat o tom jakým vtipným a originálním koncem nás film asi překvapí a už se těším. Pak ten konec přijde a s ním dost zklamání. Na druhou stranu, musím uznat, že natočit film o třech hlavních postavách a naprosto bez jakýchkoli malých veldejších zápletek a postav je originální. Jen ty svérázné postavičky (Chýlková a Kraus) mi k sobě nejdou. Jenomže, kdo se k nim vlastně hodí? Zkrátka jsou tak divní, že na sebe zbyli (vlatně nejen v tomto filmu) :-)(1.12.2003)

 • - V roce 2002 získal Ivan Trojan ocenění Český lev za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)

 • - Svůj druhý celovečerní film natočila scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková na základě soudničky ve francouzském tisku. (Taninaca)

 • - Jan Kraus, hrající roli programového svůdce Oty, je ve skutečnosti životním partnerem Ivany Chýlkové, která si s chutí zahrála citově frustrovanou političku. (Taninaca)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace