Musím tě svést

Drama / Komedie

Česko, 2002, 88 min

Příjemné překvapení, jasná, dobře čitelná ženská optika... Málo příběhu zase tolik nevadí, námět je sám o sobě nosný, bohužel to umělé nastavování záběry na proudy aut a silnice bylo spíše na škodu - cítím tady snahu dosáhnout alespoň té hodinky a půl do kin. S tím souvisí i celková klipovost a ilustrování hudbou. Na druhou stranu - proč ne. Finále za to stojí.(5.2.2012)

• Anderton

Vďaka tomuto filmu bola kedysi v časopise Premiere napísaná jedna luxusná hláška. Recenzent písal, že vo filme sa toľko jazdí autom, že názov filmu nebol myslený sexuálne, ale čisto motoristicky. V odporúčaní bolo, že treba vidieť, jedine ak doma nemáte televíziu. Keď som film videl o dva roky neskôr v tej televízii, musel som mu dať za pravdu. Žiaden z hercov nie je sexy, takže vidieť ich vzájomné zvádzanie nebolo nič pre mňa. No a adaptovať novinový článok z francúzskej tlače asi nie je tá pravá práca pre českého scenáristu.(10.12.2012)

Komorni drama da se rici o trojuhelniku hercu, kteri si (ne)chtene zkomplikuji zivot perverznim napadem jednoho z kamaradu, ktery chce opustit svoji zenu. V nekterych momentech mi bylo az lito protagonistu, jak se placaji ve svych polohach a filmu nedodavaji zadny impuls nebo naboj, ktery by kohokoli sledujici jejich pocinani prikoval k zidli ci jenemu mistu u obrazovek. A byl jsem tak zvedavy a nateseny. 45%(10.11.2008)

Čekal jsem to lepší - je to pomalé, jednoduché, inspirované skutečností, dobře obsazené , ale takové nemastné neslané. Chýlková je extratřída a těšil jsem se na Krause, ale hrál tady způsobem, který jsem moc nečekal a tak nevím zda to hodnotit jako nepovedené herectví nebo jen síla zvyku očekávání. Konec moc brilatní nebyl.(21.4.2015)

• gutshoter

Krause mam hodně rád, ale před zhlédnutím jsem mu moc nevěřil, nicméně mě vyvedl z omylu. Ono hrát vedle Ivanky a Ivana neni moc sranda... Průběhem jsem byl přesvědčený dát tři hvězdy, ale závěr mě v to neutvrdil. Nakonec to na mě udělalo dojem, že se natočilo prostě hovno. Hovno, který uplně nesmrdí :D(12.6.2014)

• - Svůj druhý celovečerní film natočila scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková na základě soudničky ve francouzském tisku. (Taninaca)

• - Jan Kraus, hrající roli programového svůdce Oty, je ve skutečnosti životním partnerem Ivany Chýlkové, která si s chutí zahrála citově frustrovanou političku. (Taninaca)

• - V roce 2002 získal Ivan Trojan ocenění Český lev za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)