Musím tě svést

Drama / Komedie

Česko, 2002, 88 min

Deset z deseti a budu se hádat klidně s celým světem. Za Chýlkovou, Trojana, Krause. Za zajímavý námět. Za skvělou hudbu Kurtizán a Anny K. Za konec, jakkoliv nepopulární, přesto naprosto odpovídající realitě. Z dialogů mezi Krausem a Chýlkovou je místy cítit improvizace, což přidá na autenticitě a uvěřitelnosti. Ano, Jan Kraus vzhledem ke svému uvolněnému prosím obličeji těžko padne do vážných rolí, ale mně se podařilo se na něj koukat a vidět postavu, ne moderátora každopáteční šarády. Film má příjemně krátkou stopáž a vyvolá spoustu otázek a námětů na přemýšlení. U mě dobrý. U mě super. "Ale spát s Tebou nebudu!" "Ne ne, to by bylo strašný."(24.7.2009)

• Anderton

Vďaka tomuto filmu bola kedysi v časopise Premiere napísaná jedna luxusná hláška. Recenzent písal, že vo filme sa toľko jazdí autom, že názov filmu nebol myslený sexuálne, ale čisto motoristicky. V odporúčaní bolo, že treba vidieť, jedine ak doma nemáte televíziu. Keď som film videl o dva roky neskôr v tej televízii, musel som mu dať za pravdu. Žiaden z hercov nie je sexy, takže vidieť ich vzájomné zvádzanie nebolo nič pre mňa. No a adaptovať novinový článok z francúzskej tlače asi nie je tá pravá práca pre českého scenáristu.(10.12.2012)

• Brenda.Ch

No potěš pánbůh - tak co to je - komedie, nebo drama ? Ani jedno. Sakra, i když je jasné, že to není žádné veledílo, snad můžu od toho něco čekat. Asi jsem to měla zkouknout kolem roku vzniku, možná by mě to i nadchlo. Vylomeniny, které vyvádí třetí nejoblíbenější politička, mě dokonce ani nepobavily, protože mi přišly neúpřimné, A komu mám jako držet palce ? Paní ministryní, která hopsá po lese s milencem ? Nebo jejímu manželovi, který kuje pykle a bůh ví, co vlastně chce ? Nebo jejímu milenci, který má jasný plán a k závěru nevíme, jestli se totálně pomátl nebo zamiloval ? Chýlková mě nezaujala, Trojan taky ne. Bavil mě Kraus, zhostil se své role fakt dobře a místy byl moc dobrý svůdník. Jakési sledování Biskou byla holá amatérčina a zapadala do filmu asi jako sůl do kávy. Celkově mi to přijde dost nepovedené.(28.1.2013)

Komorni drama da se rici o trojuhelniku hercu, kteri si (ne)chtene zkomplikuji zivot perverznim napadem jednoho z kamaradu, ktery chce opustit svoji zenu. V nekterych momentech mi bylo az lito protagonistu, jak se placaji ve svych polohach a filmu nedodavaji zadny impuls nebo naboj, ktery by kohokoli sledujici jejich pocinani prikoval k zidli ci jenemu mistu u obrazovek. A byl jsem tak zvedavy a nateseny. 45%(10.11.2008)

Souhlas s movie - jedině v TV! Takhle jsem tento film shlédla já a byla ráda, že jsem počkala a nechvátala do kina. Mí oblíbení herci tu předvedli ne nepřesvědčivé, ale ani uvěřitelné výkony. Taky jsem z toho rozpačitá asi i z důvodu, že musím pořád myslet, že jsou Ivana a Jan životní partneři, takže ty pokusy o znásilnění byly pro mne více než úsměvné... Každopádně originální námět to aspoň trochu zachraňuje.(1.10.2007)

• - Jan Kraus, hrající roli programového svůdce Oty, je ve skutečnosti životním partnerem Ivany Chýlkové, která si s chutí zahrála citově frustrovanou političku. (Taninaca)

• - V roce 2002 získal Ivan Trojan ocenění Český lev za Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. (M.B)

• - Svůj druhý celovečerní film natočila scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková na základě soudničky ve francouzském tisku. (Taninaca)