Musím tě svést

všechny plakáty
TV spot

Ve své komedii rozehrává scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková příběh podivného manželského trojúhelníku. Autorka, která střídavě žije v Praze a v Paříži, nalezla inspiraci ve skutečném případu, který se odehrál na francouzské politické scéně. Události kolem pokusu o diskreditaci vrcholné političky přesadila do domácích reálií. Ministryně Martina žije v neuspokojivém vztahu s neúspěšným manželem Karlem, kvůli své politické kariéře však odmítá rozvod. Karel společně s cynickým kamarádem Otou nastrojí léčku, jejímž cílem je Martinu zkompromitovat. Jednotliví aktéři se ale do bezohledné hry o city zapletou více, než původně zamýšleli. Film stojí především na hereckých výkonech ústředního trojúhelníku – Ivany Chýlkové, Jana Krause a Ivana Trojana. (Česká televize)

TV spot

Anderton

Vďaka tomuto filmu bola kedysi v časopise Premiere napísaná jedna luxusná hláška. Recenzent písal, že vo filme sa toľko jazdí autom, že názov filmu nebol myslený sexuálne, ale čisto motoristicky. V odporúčaní bolo, že treba vidieť, jedine ak doma nemáte televíziu. Keď som film videl o dva roky neskôr v tej televízii, musel som mu dať za pravdu. Žiaden z hercov nie je sexy, takže vidieť ich vzájomné zvádzanie nebolo nič pre mňa. No a adaptovať novinový článok z francúzskej tlače asi nie je tá pravá práca pre českého scenáristu. ()

sedm.1

Po hooodně dlouhé době český film,kterému nemám chuť dát rovnou odpad.A může za to jediné slovo:kultivovanost.Skutečně,žádné nutně šokující scény,záběry,žádné zbytečné vulgarismy,žádné samoúčelné vtipy,žádné rádobyoriginální prostředky,žádná trapná akce,žádná touha být 100%cool a nebo alespoň tak nějak být za každou cenu "hollywoodský".Nic takového.Prostě jen obyčejný film,s obyčejným příběhem,obyčejnými starostmi,obyčejnými postavami.Za onu kultivovanost pak lze také hlavně poděkovat všem třem hereckým představitelům,kteří nijak nepřehrávají a jsou vesměs lidští,chcete-li normální a uvěřitelní se vším všudy.Ano,příběh samotný je dost slabý a chatrný zároveň,ale jeho plynulost je příjemná a nechal jsem se celou jeho stopáž na něm pomalu vést.Dost mě naštval až samotný závěr,neboť že bych zrovna u tohoto typu filmu potřeboval nedorčenost,to tedy sakra ne a vůbec se to sem nehodilo!Každopádně,ikdyž nejde o bůhví jak skvělý film,pro mě je to na tu českou bídu lehoučký nadprůměr a myslím,že takovýchto jednoduchých a odlehčených českých příběhů by naše kinematografie potřebovala daleko víc. ()

Figu

Jako že Chýlková a Trojan jsou mistři herectví, o tom žádná, ale že se povede i role a výkon Krause, to klobouk dolů. Navíc mě zaujal i samotnej příběh plnej zoufalství, smutku, ignorace, lží a přetvářky! Fakt mě to bavilo, bohužel jen toho konce. Tam jsem čekal asi trochu víc... Nicméně na českej biják, určitě né špatnej počin. Navíc jako bonus několikrát Ivana vyšla s kůží na trh. 60% ()

Weehaa

Deset z deseti a budu se hádat klidně s celým světem. Za Chýlkovou, Trojana, Krause. Za zajímavý námět. Za skvělou hudbu Kurtizán a Anny K. Za konec, jakkoliv nepopulární, přesto naprosto odpovídající realitě. Z dialogů mezi Krausem a Chýlkovou je místy cítit improvizace, což přidá na autenticitě a uvěřitelnosti. Ano, Jan Kraus vzhledem ke svému uvolněnému prosím obličeji těžko padne do vážných rolí, ale mně se podařilo se na něj koukat a vidět postavu, ne moderátora každopáteční šarády. Film má příjemně krátkou stopáž a vyvolá spoustu otázek a námětů na přemýšlení. U mě dobrý. U mě super. "Ale spát s Tebou nebudu!" "Ne ne, to by bylo strašný." ()

salahadin

Kraus by se neměl "uvolňovat" od Uvolněte se, prosím, měl by zvolnit ve svých bujarých fantaziích, uvolnit se a věnovat se Uvolněte se, prosím...tak se do toho trochu zamotávám, každopádně tenhle film se mi nelíbil, i když pro Krause to musela být velká výzva - svést manželku na filmovém plátně a ještě se ji pokusit znásilnit, no o tomhle snad sní každý muž ne?? Tak ne, já fakt ne...! ()

• Film se měl původně jmenovat „Utajené známosti“ nebo „Musím tě mít“. (Duoscop)