Reklama

Reklama

Musím tě svést

všechny plakáty
TV spot

Obsahy(1)

Ve své komedii rozehrává scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková příběh podivného manželského trojúhelníku. Autorka, která střídavě žije v Praze a v Paříži, nalezla inspiraci ve skutečném případu, který se odehrál na francouzské politické scéně. Události kolem pokusu o diskreditaci vrcholné političky přesadila do domácích reálií. Ministryně Martina žije v neuspokojivém vztahu s neúspěšným manželem Karlem, kvůli své politické kariéře však odmítá rozvod. Karel společně s cynickým kamarádem Otou nastrojí léčku, jejímž cílem je Martinu zkompromitovat. Jednotliví aktéři se ale do bezohledné hry o city zapletou více, než původně zamýšleli. Film stojí především na hereckých výkonech ústředního trojúhelníku – Ivany Chýlkové, Jana Krause a Ivana Trojana. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (164)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Vďaka tomuto filmu bola kedysi v časopise Premiere napísaná jedna luxusná hláška. Recenzent písal, že vo filme sa toľko jazdí autom, že názov filmu nebol myslený sexuálne, ale čisto motoristicky. V odporúčaní bolo, že treba vidieť, jedine ak doma nemáte televíziu. Keď som film videl o dva roky neskôr v tej televízii, musel som mu dať za pravdu. Žiaden z hercov nie je sexy, takže vidieť ich vzájomné zvádzanie nebolo nič pre mňa. No a adaptovať novinový článok z francúzskej tlače asi nie je tá pravá práca pre českého scenáristu. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Po hooodně dlouhé době český film,kterému nemám chuť dát rovnou odpad.A může za to jediné slovo:kultivovanost.Skutečně,žádné nutně šokující scény,záběry,žádné zbytečné vulgarismy,žádné samoúčelné vtipy,žádné rádobyoriginální prostředky,žádná trapná akce,žádná touha být 100%cool a nebo alespoň tak nějak být za každou cenu "hollywoodský".Nic takového.Prostě jen obyčejný film,s obyčejným příběhem,obyčejnými starostmi,obyčejnými postavami.Za onu kultivovanost pak lze také hlavně poděkovat všem třem hereckým představitelům,kteří nijak nepřehrávají a jsou vesměs lidští,chcete-li normální a uvěřitelní se vším všudy.Ano,příběh samotný je dost slabý a chatrný zároveň,ale jeho plynulost je příjemná a nechal jsem se celou jeho stopáž na něm pomalu vést.Dost mě naštval až samotný závěr,neboť že bych zrovna u tohoto typu filmu potřeboval nedorčenost,to tedy sakra ne a vůbec se to sem nehodilo!Každopádně,ikdyž nejde o bůhví jak skvělý film,pro mě je to na tu českou bídu lehoučký nadprůměr a myslím,že takovýchto jednoduchých a odlehčených českých příběhů by naše kinematografie potřebovala daleko víc. ()

Reklama

Figu 

všechny recenze uživatele

Jako že Chýlková a Trojan jsou mistři herectví, o tom žádná, ale že se povede i role a výkon Krause, to klobouk dolů. Navíc mě zaujal i samotnej příběh plnej zoufalství, smutku, ignorace, lží a přetvářky! Fakt mě to bavilo, bohužel jen toho konce. Tam jsem čekal asi trochu víc... Nicméně na českej biják, určitě né špatnej počin. Navíc jako bonus několikrát Ivana vyšla s kůží na trh. 60% ()

Weehaa 

všechny recenze uživatele

Deset z deseti a budu se hádat klidně s celým světem. Za Chýlkovou, Trojana, Krause. Za zajímavý námět. Za skvělou hudbu Kurtizán a Anny K. Za konec, jakkoliv nepopulární, přesto naprosto odpovídající realitě. Z dialogů mezi Krausem a Chýlkovou je místy cítit improvizace, což přidá na autenticitě a uvěřitelnosti. Ano, Jan Kraus vzhledem ke svému uvolněnému prosím obličeji těžko padne do vážných rolí, ale mně se podařilo se na něj koukat a vidět postavu, ne moderátora každopáteční šarády. Film má příjemně krátkou stopáž a vyvolá spoustu otázek a námětů na přemýšlení. U mě dobrý. U mě super. "Ale spát s Tebou nebudu!" "Ne ne, to by bylo strašný." ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Kraus by se neměl "uvolňovat" od Uvolněte se, prosím, měl by zvolnit ve svých bujarých fantaziích, uvolnit se a věnovat se Uvolněte se, prosím...tak se do toho trochu zamotávám, každopádně tenhle film se mi nelíbil, i když pro Krause to musela být velká výzva - svést manželku na filmovém plátně a ještě se ji pokusit znásilnit, no o tomhle snad sní každý muž ne?? Tak ne, já fakt ne...! ()

Galerie (16)

Zajímavosti (6)

  • Film se měl původně jmenovat „Utajené známosti“ nebo „Musím tě mít“. (Duoscop)

Reklama

Reklama