Proti všem

(festivalový název)
  • Velká Británie War on Everyone (více)
Trailer 3

Jeden špatný polda a jeho ještě zkorumpovanější parťák mají pod palcem celé Nové Mexiko. Vydírají zločince, mění důkazy, prodávají drogy, které si u výkonu práce i rádi šňupnou, dělají dojem na holky a ještě u toho vypadají v exkluzivním autě úžasně stylově. Jsou prostě frajeři, dokud si na ně nedošlápne někdo, jehož zábrany opravdu neznají mezí... Odvázaná, drsná komedie ve stylu Starsky & Hutch. (Febiofest)

Trailer 3

Anderton

Rozhodne táto buddy komédia má svoje momenty. Má ale aj scény, ktoré vzbudzujú očakávania vtipného vypointovania, ale vyšumia do prázdna. Dramaturgia taktiež nepatrí ku kladom filmu, niekedy sa McDonaghovi film trochu rozpadáva pod rukami. Žáner, ktorý všetci dobre poznáme a vo Vojne dostaneme presne to, čo očakávame. Ale nič navyše. Možno je to tak aj dobre. ()

Zeck

McDonagh chtěl přivést zpět k životu kriminální thriller s nadsázkou, retro policejní komedii z dob, kdy policajti byli nad zákonem a v cestě za nemilosrdnou spravedlností jim stál jen byrokratický nadřízený, kterého v jeho kanclu znuděně poslali do prdele a on jen uznale pokýval hlavou a pronesl něco ve stylu: "Příště u toho zatčení nepozabíjejte polovinu města, krucinál! Jste ale nejlepší poldové, které jsem kdy měl, takže máte třicáté varování!" . Drsný Harry by zkrátka při čtení scénáře zaplesal, protože to bylo papírově cool a režisér to chtěl natočit fakt epicky, sarkasticky a zároveň drsně. Problém celého tvůrčího procesu nastal v momentě, kdy si zapomněl vzít prášky na svojí schizofrenii. Hlavní protagonisté tedy hráli jak kdyby se objevili v nové Smrtonosné zbrani a ona to byla jen vážně míněna Nabitá zbraň 1. 20 % ()

Happens

Už jsem se lekl, že zmizely tyhle badass duo komedie s opravdu peprným humorem postaveným více na svižných a what the fuck dialozích nežli situacích (o které tam rozhodně není nouze). Lidé zase nepochopili, že toto není a nemá být Smrtonosná zbraň, ale prostě parodie na všechny ty filmy, co chtějí být Smrtonosná zbraň. A já MILUJI parodie. ()

ScarPoul

Niekde na pol cesty. Je to škoda. Nie že by bolo ústredné duo nejako sympatické, alebo sa nám nebodaj dostalo pod kožu, ale oproti predchádzajúcim McDonaghovým dielam to postráda určitý svetský nadhľad a trefnejšie hlášky. Postavy začnú byť sympatické až v poslednej pol hodine. Dovtedy je to množstvo skvelých režijných nápadov, ktoré sú ale zle načasované. Čo je obrovská škoda. Takto mi to príde ako zbytočný príklon k drsnej škole pričom si to tú poetiku tradičnej oldschoolovej buddy kovbojky berie naozaj minimálne. Nie každý vie byť Guy Ritchie a už vôbec nie každý vie byť Donner. Každopádne jedno zhliadnutie neublíži. ()

Jara.Cimrman.jr

"Můžeš střílet lidi jen tak. A nikdo ti nemůže říct ani hovno." Tak nad tímto důvodem být policajt by daňovej poplatník zaplakal. Za jeho výpalný státu se tu dva poldové opíjejí, sjíždějí, srážejí mimy, vjíždějí autem do bordelu, hrajou tenis s bubákama a hleděj si trošku vydělat. Samozřejmě přesčasama. Když však poplatník dopláče, tak se může na Boba s Terrym dívat jako na dva týpky, co ho chtějí pobavit. Někdy jim to jde líp, jindy hůř, ale oni se snaží. Jen toho rasismu je tam málo a poučení skoro žádný. Leda snad pro černochy, že Island není nejlepší schovka. Toho ale my kluci s germánskými rysy prostě nějak neumíme využít. ()

• Světová premiéra filmu se konala na berlínském filmovém festivalu Berlinale 2016. (glumka)