Třicet dva krátkých filmů o Glennu Gouldovi

32 Curtas Metragens Sobre Glenn Gould

• Glenn Gould - Kolmekymmentäkaksi lyhytelokuvaa

Drama / Hudební / Životopisný

Kanada / Finsko / Nizozemsko / Portugalsko, 1993, 98 min

Čtvrtá hvězdička je za originalitu formy, ale jinak musím říct, že i já jsem od takto zaměřeného snímku čekal víc než jen originální formu a dobrou muziku...(7.10.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,567,543Tržby Celosvetovo $-(5.4.2010)

• Artran

Lidé bohužel bývají častěji fascinováni těmito genius freaks než vážnou hudbou samotnou (Bach je tu typicky degradován na hudební doprovod). Je to bulvár ukrývající se za roušku umění, neboť Gould je zachycen atraktivní formou jarmarečních snapshotů svého bizarního chování. Jen jaksi mimochodem a pod povrchem vede cesta k porozumění Gouldovy interpretace J. S. Bacha skrze jeho obdiv ke druhé vídeňské škole (jež ovlivnila i Gouldův, podle mého názoru pozoru hodný, Opus č. 1).(13.10.2010)

Snad žádný z hudebních filmů, které jsem kdy viděla, nevystihoval autora tolik jako právě tento. Glenn Gould - autistický klavírní génius topící se vlastní samotě a nadání. Očekáváte-li příběh plný životních zvratů, pádů a vzestpů, nejste na správné adrese... Chcete-li se nechat unést geniálním, ale přesto neuvěřitelně prostým pojetím rozmanitosti života, vítejte...(20.1.2009)

Pro mě osobně velké zklamání :( Po dobrém rozjezdu byl film už jen velká nuda. Zajímavá a originální forma, které však chyběl zajímavější obsah. Skvělá hudba.(14.12.2005)

Dokument, ktorý sa "vzbúril" proti žánrovým konvenciám a po vzore Glenna Goulda sa rozbehol svojim nekontrolovaným smerom. Tak vznikajú kongeniálne diela.(17.9.2006)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.2.2009)

Tenhle film zaujme na první pohled tím, o kom vlastně je. Glenn Gould byl rozhodně zajímavou osobností, a to hlavně ve smyslu geniální a divnou. Ale na druhý pohled tenhle životopisný dokument/hraný film zaujme i svým provedením, kde jsou scény ze života, rozhovory, animace, prostě všechno možné. A přitom to drží pohromadě.(3.3.2016)

Geniální, sérií krátkých filmů se člověk dozví a pochopí víc než prostřednictvím biografického filmu.(20.1.2013)

Fantastický nekonvenčný dokument/nedokument vykreslujúci geniálneho klaviristu scénami z jeho života, rozhovormi s jeho priateľmi a spolupracovníkmi či úryvkami z jeho nahrávok... Vynikajúco zahrané, brilantne natočené a fanasticky poskladané do konečného diela. Takto sa majú točiť životopisné filmy!(18.8.2002)

Zajímavý projekt, ale jednotlivé celky jsou úrovní kvality natolik nevyvážené, že nemůžu hodnotit výše.(17.11.2009)

hudba. její moc. ona je pojítkem mezi scénami..... lidské slabosti i protivnost.... krása(23.2.2006)

uzasny napad, spracovanie - forma/obsah v rovnovahe, tema. viac takychto filmov.(28.11.2014)

Dávám nejvyšší hodnocení, protože mě uchvátila jak forma, tak obsah. Ty krátké filmy na různé téma, propojené jen osobou pianisty a jeho hudbou, podle mě přesně vystihovaly jeho charakteristické rysy. Originalita, údernost, výstižnost a dokonale zvládnutá technika okořeněná vlastní dávkou invence a ohromné muzikálnosti.(25.12.2007)

It´s beautiful.(13.9.2011)